open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
44/283-06 (н.р. 40/146-06)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________________________________________________________________


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"01" листопада 2006 р. Справа № 44/283-06 (н.р. 40/146-06)

вх. № 10327/4-44 (н.р. 4576/4-40)


Суддя господарського суду Дюкарєва С.В.

при секретарі судового засідання Марченко Ю.І.

за участю представників сторін:

позивача - Лейкін Є.В., дов. б/н від 12.10.2006р. відповідача - 1-го - не з"явився

відповідача 2-го - не з"явився

розглянувши справу за позовом ТОВ фірма "Великих і К", м. Харків

до 1-го відповідача -КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" м. Х-в

2-го відповідача - Харківська міська рада Харківської області, м.Х-в

про визнання права власності


ВСТАНОВИВ:


Позивач просить суд визнати на ним право власності на торговельний павільйон (кафе) загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16, літ. “Е-1”, зобов’язати першого відповідача здійснити державну реєстрацію права власності на торговельний павільйон (кафе) загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16, літ. “Е-1”, за позивачем.

Перший відповідач у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не повідомив.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 22.08.2006р. до участі у справі у якості другого відповідача Харківську міську раду.

Другий відповідач у судове засідання не з"явився, направив суду клопотання, в якому просить розглянути дану справу без участі його представника. Крім того, відповідач зазначає, що право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому законом порядку під уже збудоване нерухоме майно.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 17.10.2006р. учасники судового процесу повідомлені, що неявка їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

За таких обставин справа розглядається згідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників позивача, судом встановлено наступне.

Позивачем у 2002 році здійснено будівництво нежитлового приміщення - торговельного павільйону з літнім майданчиком кафе загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16, літ. “Е-1”.

Будівництво здійснено в установленому законом порядку на підставі рішення Харківського міськвиконкому від 11.04.2001р. № 611, згідно з дозволом інспекції держархбудконтролю м. Харкова від 12.10.2001р. № 397.

Рішенням міськвиконкому № 917 від 11.09.2002р. затверджений акт державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію вищевказаного торговельного павільйону.

Оскільки у позивача відсутнє належним чином зареєстроване право власності на зазначену будівлю, ним пред’явлено даний позов до суду.

Згідно ст. 331 Цивільного кодексу України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

У відповідності до ст. 376 Цивільного кодексу України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Як свідчать матеріали справи, між позивачем та другим відповідачем 27.11.2003р. укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,0186га, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16.

З урахуванням обставин справи та вимог чинного законодавства суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про визнання за позивачем права власності на нежитлову будівлю торговельний павільйон (кафе) загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16, літ. “Е-1” обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

У відповідності до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002 р. N 7/5, реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ). Обов'язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а також територіальних громад в особі органів місцевого самоврядування та держави в особі органів, уповноважених управляти державним майном.

Враховуючи викладене, позовні вимоги щодо зобов’язання першого відповідача здійснити державну реєстрацію права власності на торговельний павільйон (кафе) загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16, літ. “Е-1”, за позивачем підлягають задоволенню.

Приймаючи до уваги, що позивач не наполягає на стягненні з відповідачів судових витрат, суд вважає, що витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційне-технічне забезпечення необхідно віднести на позивача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 1, 4, 12, 32, 33, 34, 43, 47-49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, статтями 331, 376 Цивільного кодексу України, статтею 125 Земельного кодексу України,-ВИРІШИВ:


Визнати ТОВ фірма “Великих і К”, м. Харків, вул. 23 Серпня, 60а, кв. 21, код 25180233 право власності на нежитлову будівлю - торговельний павільйон (кафе) , літ. “Е-1” загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16.

Зобов’язати КП “Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, м. Харків, пл. Р. Люксембург, 4, код 03355057 здійснити державну реєстрацію права власності на торговельний павільйон (кафе) загальною площею 29,2кв.м., який розташований за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16, літ. “Е-1”, за ТОВ фірма “Великих і К”.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.


Рішення підписано 06.11.2006р.


Суддя Дюкарєва С.В.

Джерело: ЄДРСР 221680
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку