open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
22/327пн

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


31.10.06 р. Справа № 22/327пн

Суддя господарського суду Донецької області Волошинова Л. В.

при секретарі судового засідання Прядці І.М.


розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу


за позовом: Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції

до відповідача: Приватного підприємства „Заготторг” м. Горлівка


третя особа


про припинення юридичної особи



за участю представників сторін:


від позивача: Граніна О.В. - за довір.

від відповідача: не з’явився


СУТЬ СПРАВИ:


Позивач, Горлівська об’єднана державна податкова інспекція, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Приватного підприємства „Заготторг” м. Горлівка про припинення юридичної особи, обґрунтовуючи свої вимоги неподанням відповідачем до органів державної податкової служби податкової звітності більше року.

Вдповдач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, відзив на позовну заяву не надав.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглянута за наявними матеріалами.

Розглянувши матерали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд


ВСТАНОВИВ:


01.02.2001р. Виконкомом Горлівської міської Ради Приватне підприємство „Заготторг” м. Горлівка було зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності, адреса: 84637, Донецька область, м. Горлівка, вул. Остапенка, буд. 28, кв. 71, який перебуває на податковому обліку у Горлівській об’єднаній державній податковій інспекції.

Відповідно до акту Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції від 05.10.2006р. б/н відповідач з вересня 2004р. з податку на додану вартість та за дев’ять місяців 2004р. з податку на прибуток підприємства, податкової звітності не надає.

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” (з змнами та доповненнями), платники податків зобовязані у встановлені чинним законодавством строки, подавати податкові декларацї, бухгалтерську звтнсть до державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, на які згдно з п. 3 ст.10 Закону Украни “Про державну податкову службу в Укран” покладені функц по контролю за свочасним х представленням.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

За таких обставин суд вважає, що позов Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства „Заготторг” м. Горлівка про припинення юридичної особи підлягає задоволенню з віднесенням судових витрат на відповідача.

Також позивач просить суд зобов’язати банківські установи надати інформацію про рух коштів по поточним рахункам відповідача.

Відповідно до ст. 60 Закону України „Про банки і банківську діяльність” інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 62 Закону України „Про банки і банківську діяльність” інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками органам Державної податкової служби України на їх письмову вимогу з питань оподаткування або валютного контролю стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу. З таких підстав позивач мав право за власною ініціативою отримати у банківських установ інформацію про рух коштів на поточних рахунках відповідача. Тому суд відмовляє позивачу у задоволені вимог щодо зобов’язання банківських установ надати інформацію про рух коштів по поточним рахункам відповідача.

На пдстав викладеного, керуючись ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”; ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України „Про банки і банківську діяльність”, ст. ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 ГПК Украни, господарський суд -


ВИРІШИВ:


Позов Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства „Заготторг” м. Горлівка про припинення юридичної особи задовольнити.

Припинити юридичну особу – Приватне підприємство „Заготторг” м. Горлівка.

Стягнути з Приватного підприємства „Заготторг” (84626, Донецька область, вул. Остапенка, буд. 28, кв. 71, м. Горлівка, п/р 260075836, МФО 335076. код ЄДРПОУ 31330423) на користь Державного бюджету Украни держмито в сумі 85 грн.

Стягнути з Приватного підприємства „Заготторг” (84626, Донецька область, вул. Остапенка, буд. 28, кв. 71, м. Горлівка, п/р 260075836, МФО 335076. код ЄДРПОУ 31330423) користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр” (03057, м. Київ, пр. Перемоги, 44, р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний” м. Львів, МФО 325707, ЄДРПОУ 30045370) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн.

Рішення набуває законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

У день набрання рішенням законної сили направити його державному реєстратору за місцем реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення.

Видати накази.



Суддя Волошинова Л.В.


Джерело: ЄДРСР 218636
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку