open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

30.10.06 р. Справа № 2/350пн

Суддя господарського суду Донецької області Ханова Раїса Федорівна

при секретарі судового засідання Колосовій Олесі Олександрівні

розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Донецьк

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

за участю

представників сторін:

від позивача: Вінділович Т.Г.- за дов.

від відповідача: ОСОБА_1 - особисто

Суть справи:

До господарського суду Донецької області заявлено позов Державною податковою інспекцією у Петровському районі м. Донецька до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Донецьк про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з ненаданням відповідачем протягом року до податкової інспекції податкових декларацій та інших документів фінансової звітності.

Відповідач відзив на позов суду не представив, під час судового засідання проти позовних вимог заперечень не має. Під час судового засідання заявив усне клопотання про розстрочку виконання рішення строком на 3 місяці шляхом погашення судових витрат по сплаті державного мита рівними частинами. В обґрунтування заявленого клопотання посилається на складне його фінансове становище.

Вивчивши матеріали справи , заслухавши пояснення сторін, господарський суд встановив наступне.

Виконавчим комітетом Донецької міської ради 5 травня 2005 року № НОМЕР_1 ОСОБА_1 м. Донецьк зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_2.

Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” № 1251 - ХІІ від 25 червня 1991 року, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обов'язкових платежів).

Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Пунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 наведеного закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (податкового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Підпункт “в” пункту 19.1 статті 19 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889 - ІV від 22 травня 2003 року передбачає зобов'язання платників податку з доходів фізичних осіб подавати декларацію за встановленою формою у визначені строки.

Пунктом 3 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509- ХІІ від 4 грудня 1990 року передбачено, що державні податкові інспекції в районах у містах контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів.

Відповідач не надає звітність до податкового органу з моменту реєстрації, що підтверджено матеріалами справи, а саме довідкою, та відповідачем не спростовано.

Таким чином, рік, протягом якого суб'єкт підприємницької діяльності не звітувався перед відповідними податковими органами, повинен обчислюватися з дати, коли необхідна звітність була надана в останній раз.

Згідно частини 2 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” неподання фізичною особою протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Враховуючи викладене, а також те, що відповідач не представив доказів надання податкових декларацій та документів фінансової звітності до податкового органу протягом року, вимоги Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька про припинення підприємницької діяльності відповідача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи фінансовий стан відповідача, відповідно до статті 121 Господарського процесуального кодексу України господарський суд дійшов висновку щодо розстрочення виконання судового рішення в частині стягнення судових витрат строком на три місяці, починаючи з грудня, з огляду на наявні обставини, що ускладнюють його виконання .

Державне мито стягується з відповідача на користь Державного бюджету України відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку із задоволенням позовних вимог та оскільки позов заявлено податковим органом.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.2,4,12,22,32-35,43,49,75,82-85, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Донецьк (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, зареєстрована виконавчим комітетом Донецької міської ради 5 травня 2005 року № НОМЕР_1).

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Донецьк, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1(АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, відомості щодо банківських розрахунків у справі відсутні) на користь Державного бюджету України (рахунок 31114095600006 банк УДК у Донецькій області, МФО 834016, ЗКПО 24165255) державне мито у розмірі 85 грн.

Розстрочити виконання рішення в цій частині строком на 3 місяці шляхом сплати судових витрат рівними частинами по 28 грн. 34 коп. щомісяця, починаючи з грудня.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

У день набрання рішенням законної сили - 10 листопада 2006 року направити копію рішення державному реєстратору - Управлінню державної реєстрації Донецької міської ради (83100, м. Донецьк, вул. 50-річчя СРСР, 151) за місцем реєстрації Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Донецьк для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

У судовому засіданні 30 жовтня 2006 року оголошено повний текст рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його оголошення.

Суддя Ханова Р.Ф.

вик. Колосова

3056723

Джерело: ЄДРСР 216415
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку