open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

 07 листопада 2011 року                                                                 Справа №  2а-0870/10164/11

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Артоуз О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову

ВСТАНОВИВ:

03 листопада 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Веселівському районі Запорізької області до Приватного підприємства «Бистриця» про припинення державної реєстрації юридичної особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Так, позивач зазначив в адміністративному позові в якості співвідповідача – Державного реєстратора Веселівської районної державної адміністрації Бурцеву Ірину Володимирівну.

У ст. 47 КАС України зазначено, що особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Частиною 1 ст. 50 КАС України визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Такого поняття як «співвідповідач» норми КАС України не містять.

Тому, з заявлених вимог не зрозуміло ким (якою зі сторін) в позовній заяві є Державний реєстратор Веселівської районної державної адміністрації Бурцева Ірина Володимирівна.

Якщо позивач вважає, що «співвідповідач» є відповідачем чи другим відповідачем, то незрозуміло які саме вимоги до нього звернені. В адміністративному позові позивач їх не зазначає.

Згідно з ч. 5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається позивачем, то у ній зазначається ім’я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Частина 2 ст. 58 КАС України встановлює, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.

Адміністративний позов підписаний головою комісії з проведення реорганізації ДПІ у Веселівському районі, начальником ДПІ у Веселівському районі – ОСОБА_2 Але до поданої позовної заяви не надані докази, які підтверджують повноваження начальника Державної податкової інспекції.

Відповідно до ч. 2 ст. 53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

На виконання вищевказаної норми суддею встановлено, що рішення у справі може вплинути на права, свободи та інтереси третьої особи, а саме керівника Приватного підприємства «Бистриця», тому суддя вважає за необхідне залучити його до участі у справі, як третю особу на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

При дослідженні матеріалів справи, суддею встановлено, що згідно Акту Державної податкової інспекції у Веселівському районі Запорізької області від 20.10.2011 № 65 є керівником Приватного підприємства «Бистриця» є ОСОБА_3. Але згідно Довідки Головного управління статистики у Запорізькій області від 27.09.2011 № 15-09/3943 керівником товариства є ОСОБА_4.

Так, у матеріалах справи відсутня повна Довідка з ЄДРПОУ, що позбавляє суд можливості залучити керівника Приватного підприємства «Бистриця» до участі у справі як третю особу на стороні відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду до встановленої дати, з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 року № 1149) доказів щодо виправлення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Веселівському районі Запорізької області до Приватного підприємства «Бистриця» про припинення державної реєстрації юридичної особи – залишити без руху.

Державній податковій інспекції у Веселівському районі Запорізької області, у строк до 16 грудня 2011 року, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надіслання на адресу суду із супровідним листом з посиланням на номер справи, з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 12 грудня 2007 року № 1149) докази щодо виправлення недоліків.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне  оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                    /підпис/                    О.О. Артоуз

<� Текст >  16 грудня 2011 року  <� Текст >

<� Текст > 

Джерело: ЄДРСР 19379533
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку