open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 10 листопада 2011 року   о 15 год. 57 хв.                                    Справа №  2а-0870/9149/11

 Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Тєтєрєв В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за заявою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя

до  Товариства з обмеженою відповідальністю «Будкомплект-2000»

треті особи на стороні відповідача: ОСОБА_1, ОСОБА_2

про  припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Запоріжжя (надалі – позивач або ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю «Будкомплект-2000» (надалі – відповідач або ТОВ «Будкомплект-2000»), у зв’язку з неподанням протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, на позовних вимогах наполягає.

Відповідач у судове засідання не прибув, причину суду не повідомив. Про день, час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача подали до суду заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження. Проти позовної заяви ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя про припинення ТОВ «Будкомплект-2000» не заперечують, просять позов задовольнити.

Розглянувши та дослідивши матеріли справи суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

ТОВ «Будкомплект-2000» зареєстроване за адресою: 69065, Запорізька область, м.Запоріжжя, Ленінський район, вул. Щаслива, буд.13-Б, кв.41. Відповідач має ідентифікаційний код 31222536.

Згідно відомостей ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя відповідач не звітує з березня 2010 року, заборгованостей по платежам до бюджету не має.

Відповідно до ч.1 ст.71 Господарського кодексу України (далі – ГК України) облік і звітність підприємства здійснюються відповідно до вимог статті 19 цього Кодексу та інших нормативно-правових актів.

Статтею 51 ГК України передбачено, що підприємницька діяльність припиняється, зокрема, на підставі рішення суду у випадках, передбачених Господарським кодексом та іншими законами.

Відповідно до ст.59 ГК України суб’єкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, відповідно до ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Як з’ясовано судом, відповідач – ТОВ «Будкомплект-2000» не подає протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. Вказана обставина є підставою для припинення юридичної особи у судовому порядку.

Відповідно до пп.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи податкової служби України мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

За приписами п. 67.2, 67.3 ст.67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів. У разі припинення юридичної особи її відокремлені підрозділи підлягають зняттю з обліку в контролюючих органах.

Також, право звернення державної податкової інспекції до суду з позовною заявою про скасування (припинення) державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності передбачено ст.10 Закону України  «Про державну податкову службу в Україні».

Отже, позивачем не було порушено визначеної законодавством компетенції щодо захисту порушених прав Держави.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо припинення юридичної особи законними та обґрунтованими, у зв’язку з чим, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 158-163 КАС України; ст.ст. 51, 59, 71 ГК України; ст.ст. 20, 67 Податкового кодексу України, ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію  юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Припинити юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю «Будкомплект-2000» (69065, Запорізька область, м.Запоріжжя, Ленінський район, вул. Щаслива, буд.13-Б, кв.41, ідентифікаційний код 31222536).

Після набрання постановою законної сили її копію направити Державному реєстратору Виконавчого комітету Запорізької міської ради Запорізької області.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова виготовлена у повному обсязі 10.11.2011.

Суддя                      /підпис/                    О.О. Прасов

Постанова не набрала законної сили.

Суддя                                                       О.О. Прасов

Джерело: ЄДРСР 19379236
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку