ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 березня 2026 року Справа №160/6451/24Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває заява ОСОБА_1 , в якій заявник просить:
- встановити судовий контроль за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 травня 2024 року у справі № №160/6451/24, яким зобов`язано Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову грошову винагороду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 за період з 24.02.2022 у розмірі 30 000,00 грн щомісячно;
- зобов`язати Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області надати суду у визначений строк належний звіт про виконання рішення суду.
22.05.2025 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю задоволено.
Встановлено судовий контроль за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Зобов`язано Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області відповідно до статті 382 КАС України в тримісячний строк з моменту отримання копії цієї ухвали суду подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
10.07.2025 року Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із звітом про виконання судового рішення.
11.07.2025 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відмовлено у прийнятті звіту Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від 10.07.2025 року про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Звільнено керівника Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від сплати штрафу відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Зобов`язано Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області відповідно до статті 382 КАС України в тримісячний строк з моменту отримання копії цієї ухвали суду, подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду по адміністративній справі №160/6451/24.
03.10.2025 року Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із звітом про виконання судового рішення.
У вказаному звіті відповідач зазначив, що з метою реалізації рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 травня 2024 року у справі № 160/6451/24, територіальним управлінням Служби судової охорони у Дніпропетровській області здійснено попередній розрахунок потреби в коштах та 07 червня 2024 року за вихідним №35.07- 404/ССО до Центрального органу управління Служби судової охорони, як до розпорядника бюджетних коштів другого рівня, який відповідно до затверджених бюджетних асигнувань, уповноважений на отримання бюджетних асигнувань та їх перерозподіл між територіальними управліннями, направлено листа з попереднім розрахунком про внесення змін до кошторису, а саме: збільшення кошторисних призначень за КЕКВ 2800 - на суму 445 564,52 гривень, з яких нарахування і виплата грошового забезпечення у розмірі - 318 260,37 грн, нарахування та виплата компенсації ПДФО 57 286,87 грн, нарахування та сплата Єдиного соціального внеску 70 017,28 грн (лист додається). 03 лютого 2025 за вихідним №35.07-40/ССО в доповнення до листа ТУ ССО від 07 червня 2024 №35.07- 404/ССО на виконання вимог державного виконавця, до Центрального органу управління Служби судової охорони направлено листа про виділення додаткових кошторисних призначень по КПКВ 0501150 виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя, КЕКВ 2800 в сумі 32 270,00 гривень (копія листів додається). 18 липня 2025 року (вих. № 35.07-285/ССО), з урахуванням ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 липня 2025 року, якою відмовлено у прийнятті звіту територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від 10 липня 2025 року про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 травня 2024 року у справі № 160/6451/24, до Центрального органу управління Служби судової охорони, як до розпорядника бюджетних коштів другого рівня, уповноваженого відповідно до затверджених бюджетних асигнувань отримувати кошти та здійснювати їх перерозподіл між територіальними управліннями, було направлено листа з проханням внести зміни до кошторису, а саме збільшити призначення за КЕКВ 2800 на суму 375 574,27 грн, а саме: нарахування і виплата грошового забезпечення у розмірі 318 260,37 грн, нарахування та виплата компенсації ПДФО 57 286,87 грн (лист додається). Разом з тим, на теперішній час, кошторисні призначення для нарахування та виплати ОСОБА_2 додаткової винагороди, яка визначена постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168, у розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць за період з 24.02.2022 року по 20.01.2023 року, з урахуванням виплачених сум, Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від Центрального органу управління Служби не отримало.
Також, відповідачем повідомлено, що 10.01.2025 року за вихідним №01.30-02.2-76/вн від Центрального органу управління Служби судової охорони надійшов лист, у якому зазначено, що з метою справедливого підходу та впорядкування процесу розподілу асигнувань за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів та установ системи правосуддя» Службою запроваджено та ведеться єдиний облік потреби в коштах на виконання рішень судів. Черговість виплат за рішеннями суду встановлюється за датою набуття законної сили рішення суду. 12 лютого 2025 року за № 01.30-02.2-471/вн від центрального органу управління Служби судової охорони надійшов лист, у якому зазначено, що у 2025 році Службі затверджено кошторис за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів та установ системи правосуддя», за якою здійснюється виконання судових рішень, у сумі 6 720,8 тис. грн, проте відповідні асигнування не задовільнили в повному обсязі потреби в коштах на виконання судових рішень. Зазначений фінансовий ресурс розподілений між територіальними управліннями Служби на виконання рішень судів на користь працівників Служби в порядку черги, а саме: за датою набуття рішенням суду законної сили. Згідно із затвердженим Планом асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету на період з січня 2025 року по червень 2025 року територіальному управлінню Служби судової охорони у Дніпропетровській області за бюджетною програмою виділено 1 092 985,00 грн. Відповідно до бухгалтерських регістрів Державною казначейською службою України у 2025 році безспірним списанням знято 1 092 985,00 грн, з метою виплати виконавчих витрат.
Відтак, відповідач вказав, що безспірним списанням знято всю виділену територіальному управлінню Служби судової охорони у Дніпропетровській області за бюджетною програмою суму, що передбачалась на виконання рішень суддів на користь співробітників Служби судової охорони, склались об`єктивно не залежні від волі Управління обставини, що зумовили відсутність достатніх асигнувань за бюджетною програмою КПКВ 0501150.
08.10.2025 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відмовлено у прийнятті звіту Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від 03.10.2025 року про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Звільнено керівника Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від сплати штрафу відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Зобов`язано Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області відповідно до статті 382 КАС України в тримісячний строк з моменту отримання копії цієї ухвали суду, подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду по адміністративній справі №160/6451/24.
15.01.2026 року Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із звітом про виконання судового рішення.
У вказаному звіті відповідач зазначив, що Служба судової охорони просила Державну судову адміністрацію як головного розпорядника клопотати перед Міністерством фінансів України про виділення додаткових асигнувань для Служби судової охорони на 2025 рік за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» за КПКВ 0501150 у таких сумах: 1 410 914 420,00 грн. (потреба визначена за рішеннями судів на користь позивачів станом на 09.07.2025 року); 1 418 078 609,00 грн. (потреба визначена за рішеннями судів на користь позивачів станом на 11.08.2025 року); 1 421 880 314,00 грн. (потреба визначена за рішеннями судів на користь позивачів станом на 10.09.2025 року); 1 425 358 815,00 грн. (потреба визначена за рішеннями судів на користь позивачів станом на 09.10.2025 року). Однак, на даний час додаткові асигнування не виділено. Разом з тим, Службою судової охорони продовжується проводитися відповідна робота щодо збільшення відповідних асигнувань. Після надходження від ДСА України додаткових асигнувань буде прийнято в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів між територіальними управліннями Служби на виконання рішень судів на користь працівників в порядку черги, а саме: за датою набуття рішенням суду законної сили.
16.01.2026 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із запереченнями на звіт про виконання судового рішення, в яких просить:
- відмовити у прийнятті поданого боржником звіту у справі №160/6451/24;
- накласти штраф на керівника боржника начальника Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області Поленка Максима Сергійовича - у зв`язку з поданням формального (неналежного) звіту, тривалим невиконанням рішення суду та повторюваним невиконанням обов`язків у межах судового контролю;
- застосувати судовий контроль у формі покладення на боржника конкретного обов`язку (конкретної дії), а саме: зобов`язати Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області вчинити конкретну дію здійснити виплату на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 травня 2024 року у справі №160/6451/24 одразу після відкриття асигнувань за бюджетною програмою КПКВ 0501150.
29.01.2026 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відмовлено у прийнятті звіту Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від 15.01.2026 року про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Звільнено керівника Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від сплати штрафу відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Зобов`язано Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області відповідно до статті 382 КАС України в тримісячний строк з дня отримання копії цієї ухвали суду подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
09.03.2026 року Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із звітом про виконання судового рішення.
У вказаному звіті відповідач зазначив, що оскільки було змінено спосіб і порядок виконання рішення суду, вказане рішення суду підлягає виконанню в межах та порядку передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», а саме: шляхом стягнення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (Казначейством), в межах бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у державного органу відповідних призначень за рахунок коштів, передбачених за програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Вирішуючи питання судового контролю, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.382-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно ч.1 ст.382-3 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.
23.05.2024 року рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльності Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області щодо ненарахування та невиплаті ОСОБА_1 додаткової грошової винагороди, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168 за період з 24.02.2022 року по 20.01.2023 року.
Зобов`язано Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду встановлену постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», у розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць за період з 24.02.2022 року по 20.01.2023 року, з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року набрало законної сили 25.06.2024 року.
03.03.2026 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання рішення суду задоволено.
Змінено спосіб і порядок виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24 із: зобов`язання Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду встановлену постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», у розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць за період з 24.02.2022 року по 20.01.2023 року, з урахуванням виплачених сум, на стягнення з Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 заборгованість у розмірі 375 547,24 грн.
Відповідно до п.3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року (далі по тексту Порядок №845), рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Отже після зміни способу і порядку виконання рішення суду на стягнення з Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області на користь заборгованості у розмірі 375 547,24 грн., дане рішення суду підлягає виконанню органом Казначейства відповідно до пункту 3 Порядку №845.
Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Судовий контроль відповідно до ч.1 ст.382 КАС України передбачає зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В свою чергу суд звертає увагу, що в даному випадку орган Казначейства не виступав відповідачем у даній справі, а отже не може вважатися, в розумінні ч.1 ст.382 КАС України, суб`єктом владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення у даній справі.
Таким чином суд доходить висновку про відсутність підстав для продовження судового контролю у даній справі, оскільки фактично вказане рішення суду підлягає виконанню відповідним органом Казначейства.
З огляду на зазначене, суд доходить висновку про необхідність прийняття звіту Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від 09.03.2026 року.
Керуючись ст.382, 382-1, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти звіт Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області від 09.03.2026 року про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.05.2024 року по справі №160/6451/24.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Горбалінський