open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
Справа № 2а-3157
Історія справи
emblem
Справа № 2а-3157
Історія справи
№ 2-а-3157/2010 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

«24» листопада 2010 р.   суддя Центрально – Міського  районного суду м. Макіївки Донецької області Андрюшина Л.А., розглянувши в приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Макіївки справу за адміністративним позовом  ОСОБА_2 до  Управління Пенсійного  фонду  України  в  Центрально – Міському  районі  м. Макіївки Донецької області про  стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,  -

В С Т А Н О В И В :

      У листопаді 2010 року  позивачка  звернулась до суду з адміністративним  позовом  до Управління  Пенсійного  фонду України в  Центрально – Міському  районі  м. Макіївки Донецької області про  зобов’язання  здійснити  нарахування  та виплату  підвищення  до пенсії  у відповідності до  ст. 6  Закону  України « Про соціальний  захист  дітей   війни»  як дитині  війни.

    В обґрунтування   позовних  вимог  позивачка  зазначила, що вона  має статус  «дитини війни», у  зв’язку  з чим  у відповідності  до ст. 6  Закону України  «Про соціальний  захист дітей  війни», виплачувана  їй пенсія  повинна   підвищуватися на 30 відсотків  мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01 січня 2006 року по теперішній час, проте така допомога у встановленому Законом розмірі їй ніколи не виплачувалася. Вважає, що положення  Законів  України  «Про Державний   бюджет України на 2006  рік» та «Про  Державний  бюджет  України на 2007  рік» в частині    зупинення  дії  ст. 6 Закону України «Про  соціальний  захист   дітей  війни» не відповідають  Конституції  України  і тому  не можуть   застосовуватись.  З підстав  невідповідності  ст. 22 Конституції  України  п.п. 2 п. 41  розділу II Закону України  « Про державний  бюджет України  на 2008 рік та про внесення змін  до деяких   законодавчих  актів України» вважає неможливе їх застосування  з 01.01.2008 року.

    Позивач   у судове засідання не з’явились, про  дату, час  та місце   розгляду  справи  повідомлені  належним  чином. Надали  заяви про розгляд   справи  без їх  участі.

    Представник відповідача , Управління пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки, в судове засідання не з’явився про причини своєї неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи були повідомлені своєчасно та належним чином, про що є підтвердження в матеріалах цивільної справи. В зв’язку з чим, суд відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України вирішив за можливе розглянути справу у відсутність не з’явившегося відповідача на підставі наявних доказів в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється

    Дослідивши матеріали справи,  суд вважає, що  позов   підлягає задоволенню  з наступних підстав.

    З матеріалів  справи  вбачається, що позивачка має  правовий  статус  «дитини війни», що підтверджується   пенсійним посвідченням.

    Відповідно до ст.. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (у редакції від 18.11.2004 року, чинний до теперішнього часу) дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна  соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної  пенсії за віком. Статтею 70 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" Кабінету Міністрів України надано право встановлювати розміри соціальних витрат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Названі норми передбачають встановлення  в абсолютних сумах розмірів лише тих витрат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених виплат згідно із Законом України "Про соціальний захист дітей війни" залежить від розміру мінімальної пенс за віком. Отже, нарахування та виплата у 2010 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватись відповідно до норм Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

            Таким   чином,  суд вважає за необхідне  зобов’язати  відповідача  перерахувати та здійснити нарахування та виплату  на користь  позивача   підвищення  до пенсії у розмірі  30 відсотків  мінімальної   пенсії  за віком як дитині  війни починаючи з 04 травня 2010 року .

    Керуючись   ст. ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 Кодексу  адміністративного судочинства  України, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовні  вимоги ОСОБА_2 задовольнити.

    Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  у Центрально – Міському  районі   м.  Макіївки   перерахувати та здійснити нарахування та виплату  на користь ОСОБА_2 підвищення  до пенсії  у розмірі  30 відсотків  мінімальної   пенсії  за віком   як дитині  війни починаючи   з  04 травня 2010 року  у відповідності до Закону  України « Про соціальний  захист   дітей війни» та згідно Рішення  Конституційного  Суду України від  09 липня  2007  року  № 6-рп\2007, Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року в подальшому з урахуванням виплачених сум.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, шляхом подання протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови апеляційної.

Постанова складена    суддею  у нарадчій кімнаті.

Суддя:        

Джерело: ЄДРСР 13350181
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку