open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

№ 207/1907/24

№ 2/207/789/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2024 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Бистрової Л.О.

при секретарі Степанян М.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Кам`янське цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровські енергетичні послуги» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію,

В С Т А Н О В И В:

У березні 2024 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровські енергетичні послуги» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію.

Звертаючись до суду, в обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що ОСОБА_1 , є власником квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта.

Право власності зареєстроване 12.07.2010 року.

Таким чином, ОСОБА_1 ( далі - Споживач/Відповідач) є споживачем електричної енергії за адресою АДРЕСА_1 та приєдналася до діючого договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, оскільки продовжує споживати електричну енергію (письмові звернення щодо відключення об`єкту і наміру розірвати публічний договір відсутні), яка постачається на об`єкт, згідно умов нового договору та оплатою частини боргу.

За вказаною адресою відкрито особовий (контокорентний) рахунок № НОМЕР_1 .

Позивач належним чином виконував свої зобов`язання за договором та діючим законодавством України, зокрема з лютого 2020 р. по квітень 2023 року включно, постачав електричну енергію, що підтверджується даними адміністратора комерційного обліку АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» зазначеними в довідці про обсяги споживання електричної енергії.

Згідно пунктів 4.3, 4.13, 5.1.2.30 ПРРЕЕ, обсяги споживання електричної енергії підтверджуються адміністратором комерційного обліку. Функції якого, згідно п. 10 постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018р виконує відповідний оператор систем розподілу.

Товариством зобмеженою відповідальністю«Дніпровські енергетичніпослуги»,з метоюпідтвердження спожитихВідповідачем обсягівелектричної енергії,було направленолист операторусистеми розподілу-АТ «ДТЕКДніпровські електромережі»(далі-ОСР) з проханням перевірити та підтвердити спожиті за період лютий 2020 р. - квітень 2023 р. обсяги електричної енергії. Відтак, Товариством було отримано довідку про обсяги розподіленої електричної енергії по коду точки комерційного обліку споживача 6273298997226873 за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно зазначеної вище довідки про обсяги споживання електричної енергії, за адресою АДРЕСА_1 за період лютий 2020 р. - квітень 2023 р. спожито 16545кВт*г.

Таким чином, ОСОБА_1 у належній формі приєдналася до умов публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції «Побутова» (для побутових споживачів Дніпропетровської області).

Відповідно до умов п. 2.1 Договору, Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії.

Згідно п. 5.10 Договору, оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем.

Умови надання універсальних послуг Споживачу визначаються комерційною пропозицією, яка є додатком 3 до цього Договору (п. 3.1.Договору).

В розділі «Термін оплати» Комерційної пропозиції «Побутова» до Договору зазначено, що:

Розрахунковий період становить один місяць, а саме: з 01 числа розрахункового місяця по останній день розрахункового місяця.

Оплата рахунка Постачальника за Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не більше ніж 10 робочих днів від дати його отримання Споживачем, однак не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Зазначений пункт Комерційної пропозиції «Побутова» кореспондується з пунктом 4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Відтак, розрахунок суми заборгованості за спожиту електричну енергію за період 01.02.2020 р. - 30.04.2023 р. наступний:

За даний період було спожито по приладу обліку 16545 кВт*г на загальну суму 26 937,60 грн.

Сплачено за період розрахунку 200,00 грн.

Станом на 01.02.2020 року по особовому рахунку існувала кредиторська заборгованість в сумі 397,84 грн.

Таким чином, заборгованість за спожиту електричну енергію за період 01.02.2020 р. - 30.04.2023 р., станом на 12.12.2023 р., складає 26 339,76 грн..

Ціни (тарифи) застосовувалися:

- відповідно до Постанови НКРЕКП № 220 від 26.02.2015 р., з 01.01.2019 року за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір заборгованості, а саме п.п 1.1 п. 1. за обсяг, спожитий до 100 кВт*год електроенергії на місяць (включно) 90 копійок з ПДВ за 1 кВт*год, та за обсяг, спожитий понад 100 кВт*год електроенергії на місяць 168 копійок з ПДВ за 1 кВт*год.

- відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 року № 483 з 01.01.2021 року по 30.09.2021 року за фіксованими цінами на електричну енергію для побутових споживачів 1,68 грн. з ПДВ за 1 кВт*год за весь обсяг споживання; з 01.10.2021 року по 31.05.2023 року за фіксованими цінами на електричну енергію для побутових споживачів до 250 кВт*год (включно, за весь обсяг споживання) 1,44 грн. з ПДВ за 1 кВт*год, понад 250 кВт*код (за весь обсяг споживання) 1,68 грн. з ПДВ за 1 кВт*год.; з 01.06.2023 року по 31.12.2023 року за фіксованими цінами на електричну енергію для побутових споживачів 2,64 грн. з ПДВ.

В добровільному порядку боржник не бажає виконати свої зобов`язання за вищевказаною адресою та сплатити повну суму заборгованості за спожиту електричну енергію, у зв`язку з чим Постачальник вимушений звертатися до суду задля відновлення свого порушеного права.

Представник позивача в судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву, в якій просила судове засідання провести без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечує проти розгляду справи у заочному порядку. Просила задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з`явилась. Судом вживалися заходи щодо повідомлення про дату, час та місце розгляду справи належним чином. Причини неявки суду невідомі.

Відповідно до положень ч.1 ст.280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1)відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2)відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3)відповідач не подав відзив; 4)позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наявність у справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч.1 ст.280 та відповідно до ч.1 ст.281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи на підставі доказів, поданих учасниками справи. В судовому засіданні досліджені всі докази, подані учасниками справи. Клопотання про витребування і дослідження інших доказів до суду не надходило. Суд постановляє рішення на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідач не надала ні відзиву, ні заперечень за позовом, тому обставини, на які посилається позивач за текстом позовної заяви суд вважає доведеними.

Дослідивши наявні у справі письмові докази та оцінивши їх в сукупності суд приходить до наступних висновків.

У судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" є суб`єкт господарювання, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення згідно з пунктом 13 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон).

Так,пунктом 13Розділу XVII«Прикінцеві таПерехідні положення»встановлено,що суб`єктгосподарювання,створений урезультаті здійсненнязаходів звідокремлення зметою забезпеченняпостачання електричноїенергії споживачам,у строкне пізнішеніж 12місяців здня набраннячинності цимЗаконом зобов`язанийв установленомупорядку отриматиліцензію напровадження господарськоїдіяльності зпостачання електричноїенергії;упродовж шестироків з1січня 2019року такийелектропостачальник,який отримавліцензію напровадження господарськоїдіяльності зпостачання електричноїенергії виконуєФункції постачальникауніверсальних послугна закріпленійтериторії,яка визначаєтьсяяк область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вертикально інтегрований суб`єкт господарювання.

Постановою НКРЕКП від 14.06.2018 № 429 ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги» видано ліцензію з постачання електричної енергії споживачам.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровські енергетичні послуги» у відповідності із Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 року(далі - ПРРЕЕ) - постачає електричну енергію споживачам та виконує функції постачальника універсальних послуг на території Дніпропетровської області.

Відповідно до п. 1.2.8. ПРРЕЕ, Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який розробляється постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил) та укладається в установленому цими Правилами порядку.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпровські енергетичні послуги» було опубліковано договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у газеті «Вісті Придніпров`я» від 06.11.2018 № 84 (1984), а також розміщено на офіційному веб-сайті https://yasno.com.ua.

В п. 13 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про ринок електричної енергії» передбачено, що фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.

Пунктом 1.2.15 ПРРЕЕ передбачено те, що для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку). На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.

Апеляційний суд Дніпровської області в своїй постанові від 23.10.2020року по справі № 185/3769/20 вказує на те, що статтями 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов`язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, обов`язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення зі споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотриманням умов його виконання згідно з типовим договором.

Необхідність укладення договору на надання житлово-комунальних послуг передбачена законом і його укладення на основі типового договору визначено як обов`язок, а не право споживача. Разом із тим відсутність письмового договору між сторонами не може бути підставою для звільнення від сплати вартості Фактично отриманих споживачем житлово-комунальних послуг.

Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається з урахуванням статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до умов цього договору, що розміщений на офіційному сайті постачальника універсальних послуг і не потребує двостороннього підписання паперової форми договору.

Фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальних послуг та/або факт споживання електричної енергії, про що прямо передбачено абз. 5 п. 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії».

ОСОБА_1 , є власником квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта.

Право власності зареєстроване 12.07.2010 року.

Таким чином, ОСОБА_1 є споживачем електричної енергії за адресою АДРЕСА_1 та приєдналася до діючого договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, оскільки продовжує споживати електричну енергію (письмові звернення щодо відключення об`єкту і наміру розірвати публічний договір відсутні), яка постачається на об`єкт, згідно умов умов нового договору та оплатою частини боргу.

За вказаною адресою відкрито особовий (контокорентний) рахунок № НОМЕР_1 .

Позивач належним чином виконував свої зобов`язання за договором та діючим законодавством України, зокрема з лютого 2020 р. по квітень 2023 року включно, постачав електричну енергію, що підтверджується даними адміністратора комерційного обліку АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» зазначеними в довідці про обсяги споживання електричної енергії.

Згідно пунктів 4.3, 4.13, 5.1.2.30 ПРРЕЕ, обсяги споживання електричної енергії підтверджуються адміністратором комерційного обліку. Функції якого, згідно п. 10 постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018р виконує відповідний оператор систем розподілу.

Товариством зобмеженою відповідальністю«Дніпровські енергетичніпослуги»,з метоюпідтвердження спожитихВідповідачем обсягівелектричної енергії,було направленолист операторусистеми розподілу-АТ «ДТЕКДніпровські електромережі»(далі-ОСР) з проханням перевірити та підтвердити спожиті за період лютий 2020 р. - квітень 2023 р. обсяги електричної енергії. Відтак, Товариством було отримано довідку про обсяги розподіленої електричної енергії по коду точки комерційного обліку споживача 6273298997226873 за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно зазначеної вище довідки про обсяги споживання електричної енергії, за адресою АДРЕСА_1 за період лютий 2020 р. - квітень 2023 р. спожито 16545кВт*г.

За змістом статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов`язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.

За положеннями ст.ст. 641, 642 ЦК України, якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Згідно з частиною третьою статті 205 ЦК України визначено, що у випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.

Таким чином, ОСОБА_1 у належній формі приєдналася до умов публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції «Побутова» (для побутових споживачів Дніпропетровської області).

Відповідно до умов п. 2.1 Договору, Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії.

Згідно п. 5.10 Договору, оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем.

Умови надання універсальних послуг Споживачу визначаються комерційною пропозицією, яка є додатком 3 до цього Договору (п. 3.1.Договору).

В розділі «Термін оплати» Комерційної пропозиції «Побутова» до Договору зазначено, що:

Розрахунковий період становить один місяць, а саме: з 01 числа розрахункового місяця по останній день розрахункового місяця.

Оплата рахункаПостачальника заДоговором маєбути здійсненаСпоживачем устроки,визначені врахунку,але небільше ніж10робочих дніввід датийого отриманняСпоживачем,однак непізніше 20числа місяця, наступного за розрахунковим.

Зазначений пункт Комерційної пропозиції «Побутова» кореспондується з пунктом 4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Відтак, розрахунок суми заборгованості за спожиту електричну енергію за період 01.02.2020 р. - 30.04.2023 р. наступний:

За даний період було спожито по приладу обліку 16545 кВт*г на загальну суму 26 937,60 грн.

Сплачено за період розрахунку 200,00 грн.

Станом на 01.02.2020 року по особовому рахунку існувала кредиторська заборгованість в сумі 397,84 грн.

Таким чином, заборгованість за спожиту електричну енергію за період 01.02.2020 р. - 30.04.2023 р., станом на 12.12.2023 р., складає 26 339,76 грн..

Ціни (тарифи) застосовувалися:

- відповідно до Постанови НКРЕКП № 220 від 26.02.2015 р., з 01.01.2019 року за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір заборгованості, а саме п.п 1.1 п. 1. за обсяг, спожитий до 100 кВт*год електроенергії на місяць (включно) 90 копійок з ПДВ за 1 кВт*год, та за обсяг, спожитий понад 100 кВт*год електроенергії на місяць 168 копійок з ПДВ за 1 кВт*год.

- відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 року № 483 з 01.01.2021 року по 30.09.2021 року за фіксованими цінами на електричну енергію для побутових споживачів 1,68 грн. з ПДВ за 1 кВт*год за весь обсяг споживання; з 01.10.2021 року по 31.05.2023 року за фіксованими цінами на електричну енергію для побутових споживачів до 250 кВт*год ( включно, за весь обсяг споживання) 1,44 грн. з ПДВ за 1 кВт*год, понад 250 кВт*код (за весь обсяг споживання) 1,68 грн. з ПДВ за 1 кВт*год.; з 01.06.2023 року по 31.12.2023 року за фіксованими цінами на електричну енергію для побутових споживачів 2,64 грн. з ПДВ.

Відповідно до ч.1 ст.509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно статті 611Цивільного кодексуУкраїни у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 614 ЦК України, особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання.

Відповідно до ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Ні відзиву, ні заперечень проти позову відповідачем не надано, тому доводи позивача щодо наявної заборгованості за спожиту електричну енергію перед Товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпровські енергетичні послуги» відповідачем слід вважати доведеними. За таких обставин позов заявлено обґрунтовано та у відповідності до вимог чинного законодавства, тому він підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 128, 258, 259, 263-265, 280-284, 352, 354 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровські енергетичні послуги» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_2 ,на користьТовариства зобмеженою відповідальністю«Дніпровські енергетичніпослуги» сумизаборгованості заспожиту електричнуенергію врозмірі 26339(двадцятьшість тисячтриста тридцятьдев`ять)гривень 76копійок заперіод 01.02.2020р.по 30.04.2023р..

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_2 ,на користьТовариства зобмеженою відповідальністю«Дніпровські енергетичніпослуги» 2 422 гривень 40 копійок витрат по сплаті судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду у тридцятиденний строк з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Л.О. Бистрова

Джерело: ЄДРСР 122135989
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку