Справа № 627/907/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" жовтня 2024 р. с-ще Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області у складі
головуючої Вовк Л.В.
з участю секретаря судового засідання Тішакіної Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Краснокутськ Харківської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
у с т а н о в и в :
У серпні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В обґрунтування заявлених вимог позивачка зазначила, що 26.12.2018 вона уклала шлюб з відповідачем, який зареєстрований виконавчим комітетом Пархомівської сільської ради Краснокутського району Харківської області . Від вказаного шлюбу сторони мають двох малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Протягом подружнього життя між подружжям часто виникали непорозуміння та сварки через різні погляди на життя, сімейні відносини не склалися. На даний час подружні відносини між сторонами припинено, разом вони не проживають, спільного господарства не ведуть, наміру зберегти сім`ю не мають. Позивачка просить розірвати шлюб, оскільки примирення між сторонами неможливе.
25.09.2024позивачка подала до суду заяву, в якій відмовляється від позову та просить провадження у справі закрити.
Суд, розглянувши заяву позивачки, дійшов наступного висновку.
Відповідно дост.13 ЦПК України, якою регламентована одна із основних засад цивільного судочинства - диспозитивність, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
З огляду на п.1 ч. 2ст.49ЦПК України позивач вправі відмовитися від позову на будь-якій стадії судового процесу.
Також, відповідно до ст.206ЦПК України позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії судового процесу, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
У відповідності до вимог ч.2 ст.256 ЦПК України позивачка попереджена про наслідки відмови від позову , оскільки провадження у справі закривається і вона не зможе повторно звернутися до суду з приводу спору між тими самими сторонами , про той самий предмет , із тих самих підстав.
За приписами п. 4 ч. 1 ст.255ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Підстав для не прийняття відмови від позову судом не встановлено.
Оскільки позивачка відмовилася від позову, відмова від позову не суперечить вимогам чинного законодавства, не порушує права сторін, наслідки відмови від позову позивачці зрозумілі, суд вважає за необхідне прийняти відмову від позову і, на підставі п. 4 ч. 1 ст.255ЦПК України , закрити провадження у справі.
Керуючись ст.49, 206, п.4 ч.1 ст. 255, 260, 261 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Задовольнити клопотання позивачки ОСОБА_1 про прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі .
Закрити провадженняу справіза позовомОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірванняшлюбу.
Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи , якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення , має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали .
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л. В. Вовк