Справа № 523/10178/24
Номер провадження 3/523/4031/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" серпня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м.Одеси Дяченко В.Г, за участі прокурора Лялін І.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , практичного психолога спеціалізованої психіатричної медико-соціальної експертної комісії, за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно допротоколу проадміністративне правопорушенняпов`язане зкорупцією №1139/2024від 12.06.2024року, ОСОБА_2 перебуваючи напосаді практичногопсихолога спеціалізованоїпсихіатричної медико-соціальноїекспертної комісії Комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи», будучи суб`єктом декларування відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 23.05.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 визнала обставини викладені у протоколі.
Прокурор Лялін І.І. просив визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАПта накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозв`язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.
Згідно наказу Комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» №6-к від 12 березня 2018 року ОСОБА_2 призначено напосаду практичного психолога спеціалізованої психіатричної медико-соціальної експертної комісії Комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» з 10.04.2017 року( а.с.22).
Відповідно до посадової інструкції практичного психолога спеціалізованої психіатричної МСЕК КУ «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи», затвердженої головним лікарем від 04.02.2015 року, основною функцією практичного психолога спеціалізованої психіатричної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) є здійснення вивчення психологічного стану хворих і інвалідів, що направлені для експертизи ступеня втрати їх життєдіяльності, в тому числі працездатності, а також забезпечує індивідуальний підхід до вирішення проблем реабілітації (медичної, фізичної, трудової, соціальної, психологічної) та адаптації (а.с.23-30).
Відповідно до п.п. ґ п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування : голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними упункті 1частини першої цієї статті.
Згідно пункту 15 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій виконання функцій держави або місцевого осіб, уповноважених самоврядування, в умовах воєнного стану», відновлено обов`язок подання декларацій суб`єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доповнено перелік суб`єктів декларування, визначених п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону підпунктом «ґ», а саме голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_2 подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік о 13 год. 11 хв. 24.05.2024року (а.с.10).
Відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім, визнання ОСОБА_2 обставин викладених у протоколі, факт вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6КУпАП підтверджуєтьсязібраними тадослідженими суддеюдоказами:протоколом №1139/2024про адміністративнеправопорушення,пов`язанез корупцієювід 12.06.2024року,копією наказу Обласного бюро медико- соціальної експертизи №6-к від 10.04.2017 року про призначення ОСОБА_2 на посаду практичного психолога спеціалізованої психіатричної медико-соціальної експертної комісії, посадовою інструкцією, копією декларації за 2023 рік.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих та пом`якшуючих обставин, тому суддя вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 гривень на користь держави.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33,36,40-1, 283,284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави в розмірі 850,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, її захисником - протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя