Справа № 127/8143/20
Провадження № 1-в/127/660/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , отримавши клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах засудженого ОСОБА_3 про зміну умов відбування покарання та передачу на поруки ГО «Знай, щоб жити», -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області 09.08.2024 надійшло клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах засудженого ОСОБА_3 про зміну умов відбування покарання та передачу на поруки ГО «Знай, щоб жити».
Клопотання мотивує тим, що вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 28.10.2021 було засуджено ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ст. 70, ст. 71 КК України до 7 років 3 місяців позбавлення волі, на даний час засуджений відбуває покарання у Літинській виправній колонії №123. Громадська організація «Знай, щоб жити» просить передати ОСОБА_3 на особисту поруку та ручаються за належну його поведінку.
Вирішуючи питання про можливість призначення даного клопотання до судового розгляду, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 7-1, 13-1, 13-4, 14 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до суду, який ухвалив вирок, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 1, 10 (в частині клопотання про заміну покарання відповідно до частини п`ятої статті 53 Кримінального кодексу України), 12 (у разі якщо вирішення питання необхідне в зв`язку із здійсненням судового розгляду, воно вирішується судом, який його здійснює), 14 частини першої статті 537, статті 538 цього Кодексу.
З аналізу вищезазначеного вбачається, що КПК України визначено альтернативну підсудність для розгляду інших питань про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку (п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 18 КВК України виправні колонії виконують покарання у виді позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі.
Частиною 3 статті 91 КВК України визначено, що на кожного засудженого до позбавлення волі ведеться особова справа, а також інформаційна картка, до якої заносяться відомості: стосовно його особи; про вчинений ним злочин і назву суду, який постановив вирок; про день і час його прибуття і звільнення з колонії.
Відповідно до п. 1 ч. 2 Розділу ІІ Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, затвердженої Наказом МЮ України 08.06.2012 № 847/5 та зареєстрованої в МЮ України 14.06.2012 за № 957/21269, працівники підрозділу при прийманні засуджених (осіб, взятих під варту) до установи зобов`язані: прийняти від представника конвойного підрозділу військової частини Національної гвардії України (органу внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України) особові справи засуджених (осіб, взятих під варту) (додаток 1) та попутний список на засуджених (осіб, взятих під варту), які переміщаються під вартою (конвоюються) (додаток 2), перевірити наявність на цьому списку підпису представника конвойного підрозділу військової частини Національної гвардії України (органу внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України), який здійснював переміщення під вартою (конвоювання) засуджених (осіб, взятих під варту).
Відповідно до ч. 1 Розділу IV вищевказаної Інструкції, особова справа засуджених (осіб, взятих під варту) є основним обліковим документом засудженого (особи, взятої під варту). Вона складається з двох частин, вкладається в обкладинку і комплектується документами, що засвідчують особу, підтверджують законність та процес тримання її в установі (СІЗО), а також звільнення з неї. Перелік документів, долучених до особової справи засудженого (особи, взятої під варту), зазначається в описі, який ведеться окремо для першої та другої частин справи.
З врахуванням вищезазначеного суд констатує, що інший, окрім суду за місцем виконання вироку, суд позбавлений процесуальної можливості вирішити таке питання з огляду на відсутність в його розпорядженні особової справи засудженого.
З цього випливає, що зазначене заявником клопотання може розглядатись лише місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Наразі ОСОБА_3 відбуває покарання в ДУ «Літинська виправна колонія №123», тобто на території, що знаходиться під юрисдикцією Літинського районного суду Вінницької області, що розташований за адресою: вул. Героїв Чорнобиля, 30, смт. Літин, Літинського району Вінницької області.
Діючим Кримінально-процесуальним законодавством порядок дій суду у такому випадку не є врегульованим, через що відповідно до частини 6 статті 9 КПК України суд виходить з загальних засад кримінального провадження, що визначені у статті 7 цього Кодексу.
За таких підстав, клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах засудженого ОСОБА_3 про зміну умов відбування покарання та передачу на поруки ГО «Знай, щоб жити», підлягає поверненню особі, яка його подала, із роз`ясненням права та порядку звернення.
Керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах засудженого ОСОБА_3 про зміну умов відбування покарання та передачу на поруки ГО «Знай, щоб жити» - повернути заявнику.
Роз`яснити адвокату ОСОБА_2 її право звернутись з аналогічним клопотанням до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого ОСОБА_3 відбуває покарання, а саме до Літинського районного суду Вінницької області області, що розташований за адресою: вул. Героїв Чорнобиля, 30, смт. Літин, Літинського району Вінницької області.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: