Справа № 953/4672/24
н/п 2/953/2632/24
УХВАЛА
"05" червня 2024 р. Суддя Київськогорайонного судум.Харкова ГубськаЯ.В.,отримавши цивільнусправу запозовною заявою Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
29.05.2024 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями в провадження судді Губської Я.В. надійшла зазначена цивільна справа.
При перевірці матеріалів справи судом було встановлено, що даний позов не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК Україниз наступних підстав.
Згідно ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити:найменування судупершоїінстанції,доякогоподається заява; повненайменування(дляюридичнихосіб)абоім`я(прізвище,ім`ятапо батькові-дляфізичнихосіб)сторінтаінших учасниківсправи,їхмісцезнаходження(дляюридичнихосіб)абомісцепроживання чиперебування(дляфізичнихосіб),поштовийіндекс,ідентифікаційнийкодюридичної особивЄдиномудержавному реєстріпідприємствіорганізацій України(дляюридичнихосіб,зареєстрованихзазаконодавством України),атакожреєстраційний номеробліковоїкарткиплатника податків(дляфізичнихосіб)зайогонаявності абономерісерію паспортадляфізичнихосіб -громадянУкраїни(якщотаківідомостіпозивачу відомі),відоміномеризасобів зв`язку,офіційноїелектронноїадреси таадресиелектронноїпошти; зазначенняцінипозову,якщопозовпідлягає грошовійоцінці;відомостіпро наявністьабо відсутністьелектронного кабінету;обґрунтований розрахуноксум,щостягуютьсячи оспорюються; змістпозовнихвимог:спосіб(способи)захиступравабо інтересів,передбаченийзакономчи договором,абоіншийспосіб (способи)захиступравта інтересів,якийнесуперечить законуіякийпозивач проситьсудвизначитиу рішенні;якщопозовподано докількохвідповідачів-змістпозовнихвимог щодокожногозних; викладобставин,якимипозивачобґрунтовує своївимоги;зазначеннядоказів,щопідтверджуютьвказані обставини; відомостіпровжиттязаходів досудовоговрегулюванняспору,якщотакіпроводилися,втомучислі,якщозакономвизначений обов`язковийдосудовийпорядокурегулювання спору; відомостіпровжиттязаходів забезпеченнядоказівабопозову доподанняпозовноїзаяви,якщотакіздійснювалися; перелікдокументівтаінших доказів,щододаютьсядо заяви;зазначеннядоказів,якінеможуть бутиподаніразоміз позовноюзаявою(занаявності);зазначеннящодонаявності упозивачаабоіншої особиоригіналівписьмовихабо електроннихдоказів,копіїякихдодано дозаяви; попередній(орієнтовний)розрахуноксумисудових витрат,якіпозивачпоніс іякіочікуєпонести узв`язкуізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В поданійдо судупозовній заяві,всупереч вимогамст.175ЦПК Українивідсутнє зазначення адреси електронної пошти відповідача, також не зазначено відомості про номери засобів зв`язку.
Відповідно до частини 5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частини 1ст.177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Радою суддів України 05.08.2022 року було прийняте рішення, метою якого є заощадження фінансових ресурсів при здійсненні правосуддя місцевими, апеляційними судами та органами інших установ системи правосуддя, адже у зв`язку із військовою агресією та запровадженням на території України воєнного стану значно зменшилися надходження до спеціального фонду державного бюджету.
Рішенням Ради суддів України рекомендовано зокрема: при подачі значного обсягу документів до суду в електронній формі (понад 30 аркушів) додатково подавати ix суду в паперовій формі.
За таких обставин, враховуючи значний обсяг додатків суд пропонує позивачу(представнику) надати додатки до позову в паперовому вигляді, враховуючи значний обсяг додатків до позову.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду позовну заяву, складену відповідно до вимог статті 175 ЦПК України, докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги, детальний розрахунок суми стягнення, а також відомості, щодо наявності предмету спору між сторонами.
Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Вказані недолікиперешкоджають вирішеннюпитання провідкриття провадженняу справі.
Якщо позивач(представник) відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків протягом 10 діб з моменту отримання позивачем зазначеної копії ухвали, роз`яснивши, що у разі невиконання вищевказаних вимог у встановлений суддею строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - Губська Я.В.