open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

Виноградівський районний суд Закарпатської області

___________________________________________________________________________________________________ Справа № 299/3192/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.06.2024 року м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Трагнюк В.Р., за участі секретаря судового засідання Конар В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Виконавчий комітет Виноградівська міська рада Закарпатської області,

В СТ АН ОВ ИВ :

ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Виконавчий комітет Виноградівська міська рада Закарпатської області.

Заяву мотивує тим, що він веде догляд за своєю мамою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем проживання: АДРЕСА_1 , оскільки остання є особою з інвалідністю 1 групи та потребує постійного догляду, є незрячою, має хронічні хвороби через які втратила здатність самостійно себе обслуговувати вже на протязі багатьох років, а він здійснює догляд за нею. За останні роки вона зовсім втратила зір та не може сама себе обслуговувати, відповідно він купляє необхідні ліки, продукти харчування, прибирає житло, готує їжу, тощо.

Встановлення факту, що має юридичне значення з ініціативи заявника не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Заявник ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги просить задоволити.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з"явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Судом встановлено такі факти, і відповідні їм правовідносини.

Відповідно до частини 1 статті 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає справи про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні (пункт 2 частини 1 статті 315 ЦПК України).

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 та його мама ОСОБА_2 проживають в АДРЕСА_1 , що підтверджується реєстрацією про місце проживання та актом обстеження матеріально-побутових умов № 168 від 02.05.2024 року (а.с.5-12).

Факт родинних відносин підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_1 від 18.12.1998 року (а.с. 8).

ОСОБА_2 є особою з І групою інвалідності, що стверджується випискою МСЕК серії ВТЄ- 28 № 025951 від 01.02.2001 року та пенсійним посвідченням № НОМЕР_2 від 22.03.2001 року (а.с. 13, 14).

Судом встановлено та підтверджено належними доказами, що стан здоров`я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 вимагає догляду від інших осіб, а заявник ОСОБА_1 є єдиною особою, яка утримує та здійснює догляд за своєю мамою, як за особою з інвалідністю 1 групи, що також стверджується актом обстеження матеріально-побутових умов за № 168 від 02.05.2024 року (а.с.13-15).

Встановлення факту має для заявника юридичне значення, оскільки від цього залежить виникнення прав та обов`язків заявника, визначених Законом України «Про соціальні послуги» від 19 червня 2003 року №966-IV, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 29 квітня 2004 року №588.

Встановлення факту здійснення постійного догляду за особою необхідне заявнику для можливості офіційного підтвердження такого догляду у державних органах.

Статтею 3 Конституції України, визначено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави. Кожен має право на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя (ст. 49).

Відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальні послуги» чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини: а) похилий вік; б) часткова або повна втрата рухової активності, пам`яті; в) невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування; г) психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин; ґ) інвалідність.

Відповідно до ч. 6 ст. 13 Закону України «Про соціальні послуги», фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім`ї, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права і обов`язки та є: громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями; невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися…».

Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення заяви.

Керуючись статтями 4, 5, 10-13, 76-81, 259, 263-265, 268, 293, 315 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Заяву задоволити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , мешканець АДРЕСА_1 , за відсутності інших осіб, є єдиною особою, який здійснює постійний догляд за своєю мамою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , мешканкою АДРЕСА_1 , яка потребує постійного стороннього догляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його прийняття безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення суду складено 06.06.2024 року.

Головуючий В. Р. Трагнюк

Джерело: ЄДРСР 119538150
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку