open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 947/32709/23
Моніторити
Ухвала суду /25.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /19.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /19.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /18.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /18.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /18.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /27.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /27.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /17.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /30.04.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /09.04.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /08.04.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /28.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /28.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /27.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /22.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси
emblem
Справа № 947/32709/23
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Ухвала суду /25.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /19.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /19.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /18.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /18.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /18.06.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /27.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /27.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /20.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /17.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /13.05.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /30.04.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /09.04.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /08.04.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /29.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /28.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /28.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /27.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси Ухвала суду /22.03.2024/ Київський районний суд м. Одеси
Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 947/32709/23

Провадження № 1-кс/947/6771/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.05.2024 року слідчий суддяКиївського районногосуду м.Одеси ОСОБА_1 ,при секретарісудового засідання ОСОБА_2 ,за участюпрокурора ОСОБА_3 ,підозрюваної ОСОБА_4 ,її захисника адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання прокурора Київської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження №12023162480001126 від 23.08.2023 року відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Ялтушків Барського району Вінницької області, громадянки України, медичної сестри Амбулаторії №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст.114-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

1. Фактичні обставини даного кримінального провадження та обґрунтування поданого клопотання з боку сторони обвинувачення.

Слідчим відділом Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області за процесуального керівництва Київської окружної прокуратури м. Одеси, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023162480001126 від 23.08.2023 за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1141 Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до абз. 13 ч. 1

ст. 1 Закону України «Про оборону України» №1932-ХІІ від 06.12.1991, особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про оборону України»

№1932-ХІІ від 06.12.1991, громадяни України чоловічої статі, придатні допроходження військовоїслужби застаном здоров`яі віком, а жіночої статі також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов`язок згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про оборону України» №1932-ХІІ від 06.12.1991, посадові особиі громадяни,винні упорушенні законодавствата іншихнормативно-правовихактів усфері оборониУкраїни,несуть визначенузаконом відповідальність з урахуванням бойового імунітету.

Додатково встановлено, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» №1126-VII від 17.03.2014.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збройні сили України» №1934-ХІІ від 06.12.1991, Збройні СилиУкраїни це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про збройні сили України» №1934-ХІІ від 06.12.1991, Збройні СилиУкраїни провадятьсвою діяльністьна засадах комплектування шляхомпризову громадянна військовуслужбу та прийняття на військову службу за контрактом.

Додатково встановлено, що у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану», 24 лютого 2022 року Указом Президента України за № 64/2022, в Українівведено воєннийстан із 05 години 30 хвилин строком на 30 діб, який затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, та Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, та продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об`єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з`єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Також, відповідно до імперативних положень ч. 7 ст. 38 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII, медико-соціальніекспертні комісіїзобов`язані всемиденний строкповідомити відповіднірайонні (міські)територіальні центрикомплектування тасоціальної підтримки про призовників,військовозобов`язаних тарезервістів,яких визнаноособами зінвалідністю,та прозміну групиінвалідності (про військовозобов`язаних та резервістів Служби безпеки України Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, про військовозобов`язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України Службу зовнішньої розвідки України).

Крім того, відповідно до абз. 1, 2 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII, на військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов`язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації ; призов резервістів та військовозобов`язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань.

Також,відповідно доположень ч. 1 ст. 42 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII, керівники,інші посадовіособи органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності та громадяни України, винні впорушенні правилвійськового облікугромадян України, допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження служби у військовому резерві, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, прибуття за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов`язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

Крім того, відповідно до п.п. 2, 251, п.п. 1 п. 252, 253 Положення «Про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України», затвердженого Указом Президента України «Про положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України» від 10.12.2008 №1153/2008:

громадяни проходятьвійськову службуу ЗбройнихСилах України (далі військова служба) в добровільному порядку або за призовом;

в особливийперіод військовослужбовціпроходять військовуслужбу,резервісти призиваютьсяна військовуслужбу,а військовозобов`язанівиконують військовийобов`язок узапасі в порядку, передбаченому цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють порядок проходження військової служби в особливий період;

у разі оголошення мобілізації і настання особливого періоду проводиться призов на військову службу військовозобов`язаних і резервістів, за винятком осіб, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також прийом громадян на військову службу за контрактом;

призови на військову службу військовозобов`язаних у воєнний час проводяться територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а резервістів командирами військових частин на підставі указів Президента України.

Відповідно до п. 1 Положення «Про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі Положення), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в м. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Відповідно до п. 1 Положення визначено, що завданнями територіальнихцентрів комплектуваннята соціальноїпідтримки, відповідно до покладених обов`язків є виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань ведуть військовий облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Статтею 65 Конституції України передбачено, що громадяни відбувають військову службу відповідно до закону, а відповідно до статей 1, 15 та 22 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, придатними для цього за станом здоров`я громадянами України чоловічої статі, яким під час особливого періоду до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старшими особами, які не досягай 60-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відповідно до п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 за №1455, якою затверджено «Порядок встановлення особливого режиму в`їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан», визначено, що перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.

Так, порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначення випадків тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, умови перетинання державного кордону України, здійснення прикордонного контролю, регулюється Законом України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» від 21.04.1994 №3857-XII, Законом України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 №1710-VI, Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 №57.

Відповідно до ст. 1 Закону №3857-XII громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених законом. Перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред`явлення одного з документів, що дають право громадянину України на виїзд з України (ст. ст. 2, 3 Закону №3857-XII; п. 2 Правил №57).

При цьому, при перетині кордону Державною прикордонною службою України обов`язково здійснюється комплекс дій і система заходів, спрямованих на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами. Прикордонний контроль здійснюється з метою протидії незаконному переміщенню осіб через прикордонний контроль, державний кордон, незаконній міграції, торгівлі людьми, а також незаконному переміщенню зброї, наркотичних засобів, психотропних речовин i прекурсорів, боєприпасів, вибухових речовин, матеріалів і предметів, заборонених до переміщення через державний кордон (ст. 2 Закону №1710-VI).

Перетинання особами державного кордону здійснюються лише за умови проходження прикордонного контролю та з дозволу службових осіб Державної прикордонної служби України. Пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках також за іншими документами (ст. 6 Закону №°1710-VI).

Згідно із ст. 9 Законі України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 №1777-XII перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку. Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.

Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 №57 (у редакції від 14.06.2022) у разівведення натериторії Українинадзвичайного абовоєнного стануособи зінвалідністю маютьправо перетинатидержавний кордонза наявностідовідки доакта оглядумедико-соціальноюекспертною комісією(формапервинної обліковоїдокументації №157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі документи, що підтверджують інвалідність).

Перетин державного кордону може здійснюватися:особою зінвалідністю Iчи IIгрупи у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини/чоловіка, повнолітніх сина/доньки, їх дружини/чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв`язки та інвалідність).

Окрім цього, Указом Президента України від 24.02.2022 №°69/2022 «Про загальнумобілізацію» у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до ч. 2 ст. 102, п. п. ,1 17, 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, оголошено проведеннязагальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

У зв`язку з цим, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, я також жінкам-військовозобов`язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов`язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №°3543-XII.

Таким чином, офіційні документи, що підтверджують інвалідність, можуть надавати громадянам України призовного віку, зокрема, право на перетин державного кордону, а також звільняти від обов`язку проходити військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях в особливий період.

Разом з цим, відповідно до викладених вище положень законодавства України забезпечення мобілізаційної готовності є невід`ємною частиною законної діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, а отримання громадянами України призовного віку статусу інваліда всупереч встановленому законодавством порядку та подальший виїзд осіб призивного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією за межі України без наявних на те правових підстав перешкоджає законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань у частині їх обов`язку з підтримання належної мобілізаційної готовності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Рішенням Одеської міської ради від 18.07.2018 № 3502-VІІ (у редакції від 21.02.2024 №1854-VІІІ) затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, відповідно до п.п.1.1.,1.2.,1.4.,1.5.,2.4.,3.1.,3.2.(3.2.8.,3.2.10.,3.2.20.) якого:

- «…Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради (далі Підприємство) є закладом охорони здоров`я, заснованим на комунальній власності територіальної громади м. Одеси та створене для здійсненнянекомерційної господарськоїдіяльності відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України…»;

- «…Засновником Підприємства є Одеська міська рада (далі Засновник). Координацію діяльності Підприємства здійснює уповноважений орган Департамент охорони здоров`я Одеської міської ради (далі Уповноважений орган)…»;

- «…Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та органів Державної казначейської служби України, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, бланки та штампи, необхідні для організації своєї роботи…»;

- «…Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку…»;

- «…Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров`я України, нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Одеської міської ради та її Виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами Уповноваженого органу цим статутом…»;

- «…До складу Підприємства без статусу юридичної особи входять філії розташовані у місті Одесі за наступними адресами:

- АДРЕСА_2 ;

- АДРЕСА_3 ;

- провулок Рислінга, 9;

- Фонтанська дорога, 110;

- Люстдорфська дорога, 170;

- вулиця Юхима Геллера, 43…»;

- «…Підприємство створене з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров`я шляхом надання первинної медичної (медико-санітарної) допомоги населенню (далі ПМД), а також вжиття заходів з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров`я…»;

- «…Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є: підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію; планування, організація та участь у проведенні профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров`я пацієнта з метою своєчасної профілактики, діагностики забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; надання платнихпослуг з медичного обслуговування населення відповідно до чинного законодавства України…».

Крім того, згідно з Наказом Міністерства охорони здоров`я України

від 29.07.2016 №801, директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_6 затверджено Положення про амбулаторію №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, відповідно до п. 1, 2, 2.2. (п.п. 2.2.17., 2.2.18.), 4.1., 4.5. (4.5.1., 4.5.3., 4.5.10.), 5.9. (5.9.1. 5.9.5.), 6.2., 8.1., 8.2. (8.2.4.) якого:

- «…Амбулаторія №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради створено з метою забезпечення населення первинною медичною допомогою, шляхом наближення місця надання медичної допомоги до місць проживання прикріпленого населення та забезпечення реалізації права пацієнтів вибрати лікаря, що надає первинну медичну допомогу…»;

- «…Амбулаторія №3 забезпечує надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, первинної медичної допомоги…»;

- «…Відповідно до покладених завдань Амбулаторія №3: проводить експертизу тимчасової втрати працездатності; оформлює документацію для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію…»;

- «…Амбулаторію №3 очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР відповідно до чинного законодавства України;

- «…Завідувач амбулаторії №3: здійснює керівництво амбулаторією №3; організовує лікувально-профілактичну та адміністративно-господарськудіяльність амбулаторії №3; контролює дотриманнявимог веденнямедичної документації,здійснює контрольдостовірності даних, організовує підготовку статистичних звітів та подає їх директору КНП «ЦПМСД №3» ОМР

- «…Штат амбулаторії №3 складається: з завідувача амбулаторії №3, лікарського персоналу, середнього медичного персоналу, медичного реєстратора, молодшого медичного персоналу…»;

- «…В амбулаторії проводиться експертна оцінка документації в порядку самоконтролю та взаємоконтролю…»;

- «…Відповідальність за діяльність амбулаторії №3 несе завідувач амбулаторії №3…»;

- «…Медичний персонал амбулаторії №3 несе відповідальність в установленому законом порядку: за правопорушення, вчинені в процесі здійснення своєї діяльності, в тому числі розголошення лікарської таємниці, персональних даних тощо…».

Додатково встановлено, що Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР №26-к від 01.10.2018 «Про прийняття на роботу за переведенням з КУ «ЦПМСД №3» ОСОБА_7 зараховано на посаду завідуючої АСМ №3 з 01.10.2018.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Також, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

На підставі вищевикладеного та відповідно до Примітки 1 ст. 364 КК України ОСОБА_7 є службовою особою.

Крім того, Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР №26-к від 01.10.2018 «Про прийняття на роботу за переведенням з КУ «ЦПМСД №3» ОСОБА_7 зараховано на посаду лікаря загальної практики сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 з 01.10.2018.

Відповідно до п.п. 1.4., 1.8., 1.12., 2.1, 2.2., 2.4., 2.6., 2.7., 2.18, 3.2., 4.4., 4.6., 5.1., 5.23., 5.31. посадової інструкції №24 завідуючого амбулаторією №3 ОСОБА_7 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_6 від 22.11.2019:

«…метою діяльності завідуючого амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР є здійснення керівництва амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню…»;

«…завідуючий амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР несе відповідальністьвідповідно дозаконодавства та укладеного з ним трудового договору…»;

«…завідуючому амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР підпорядковується медичнийперсонал амбулаторії№3КНП «ЦПМСД№3»ОМР відповідно до штатного розпису…»;

«…завідуючий амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР забезпечує дотримання в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, діяльність якої безпосередньо пов`язана з наданням медичної допомоги (послуг), законодавства України про охорону здоров`я; Кодексу законів про працю України; законодавчих і нормативно-правових актів, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров`я, організацію методичної допомоги відповідно до профілю, правил внутрішнього трудового розпорядку в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, лікувально-охоронного режиму, забезпечення прав та безпеки перебування в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР пацієнтів, тощо…»;

«…здійснює безпосереднє керівництво медичного персоналу амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР…»;

«…організовує лікувально-профілактичну та адміністративно-господарську діяльність в амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, співпрацює з іншими підрозділами КНП «ЦПМСД №3» ОМР та вживає заходів, аби: контролювати й координувати надання медичних послуг, зокрема обґрунтованість призначення діагностичних обстежень, лікувальних і реабілітаційних заходів; контролювати й оцінювати продуктивність роботи медичного персоналу амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР; забезпечити раціональністьвикористання кадровогоі технічногопотенціалу амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР…»;

«…забезпечує належне,достовірне та своєчасне ведення медичної документації; готує та подає за призначенням звітну, статистичну та інші види документації у встановлені терміни звітності за визначеними формами…»;

«…контролює якість ведення медичної документації, перевіряє достовірність статистичних даних щодо роботи лікарів та амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в цілому…»;

«…проводить експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснює організаційно-методичне керівництво з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності №189 від 09.04.2008 р»…»;

«…завідуючий амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР має право підписувати й візувати документи амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в межах своїх повноважень…»;

«…завідуючий амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР несе відповідальність за негативні наслідки власних рішень, що вийшли за межі посадової інструкції та статуту КНП «ЦПМСД №3» ОМР; правопорушення, скоєні під час виконання посадових обов`язків, відповідно до законодавства…»;

«…завідуючий амбулаторії№3КНП «ЦПМСД№3»ОМР повинензнати законодавство про охорону здоров`я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров`я, трудове законодавство, основи управління; реабілітацію, диспансеризацію та експертизу непрацездатності за хворобами; правила оформлення медичної документації…».

Додатково встановлено, що Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР №142-к від 01.10.2018 ОСОБА_8 призначено на посаду лікаря загальної практики сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ № 3 з 01.10.2018.

Відповідно до п.п. 1.3., 1.8., 1.17., 2.14., 2.33., 3.16., 4.2., 4.8., 5.17., 5.21. посадової інструкції № 20 лікаря загальної практики сімейного лікаря вищої категорії амбулаторії № 3 ОСОБА_8 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3 » ОМР ОСОБА_6 від 01.10.2018:

«…посада лікаря загальної практики сімейного лікаря вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР належить до професіоналів у галузі лікувальної справи…»;

«…лікар загальної практики сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР підписує декларацію/договір про вибір лікаря з пацієнтом відповідно до законодавства України, що є підставою для отримання лікарем загальної практики сімейним лікарем вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР коштів за обслуговування пацієнта…»;

«…лікарю загальної практики сімейному лікарю вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР підпорядковується сестра медична загальної практики сімейної медицини…»;

«…проводить профілактичну роботу щодо виявлення ранніх та прихованих форм захворювання й чинників ризику, імунопрофілактику захворювань, експертизу тимчасової страти працездатності пацієнтів відповідно до І рівня наказу МОЗ України №189 від 09.04.2008 р. «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової працездатності» з підготовкою всіх необхідних документів на МСЕК…»;

«…керує роботою підпорядкованого середнього та молодшого медичного персоналу…»;

«…лікар загальної практики сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР має право підписувати документи в межах своєї компетенції…»;

«…лікар загальної практики сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР несе відповідальність за неякісне та несвоєчасне виконання посадових обов`язків; правопорушення, скоєні під час виконання посадових обов`язків, відповідно до законодавства…»;

«…лікар загальної практики сімейний лікар вищої категорії амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР повинен знати організацію роботи лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісій; правила оформлення медичної та медико-експертної документації; вимоги щодо ведення первинної медичної облікової документації…».

Крім того, Наказом директора КНП «ЦПМСД № 3» ОМР №87-к від 01.10.2018 ОСОБА_4 призначено на посаду сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР з 01.10.2018.

Відповідно до п.п. 1.3., 2.2., 4.7., 4.9., 5.1., 5.2., 5.13., 5.37. посадової інструкції №31 сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_4 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_6 від 01.09.2019:

«…мета роботи сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР допомагати лікарю загальної практики сімейному лікарю амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, з яким працює в команді практик під час прийому пацієнтів в амбулаторії №3 та допомоги пацієнтам за місцем їх проживання, надавати долікарську допомогу хворим у критичному стані…»;

«…приносити до кабінету перед початком прийому медичні картки амбулаторних хворих, відібрані медичними реєстраторами амбулаторії № 3 відповідно до запису на прийом…»;

«…сестра медична загальної практики сімейної медицини амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР може бути притягнута до відповідальності за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством…»;

«…сестра медична загальної практики сімейної медицини амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР може бути притягнута до відповідальності за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях…»;

«…сестра медична загальної практики сімейної медицини амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР повинна знати законодавство про охорону здоров`я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров`я з надання первинної медичної допомоги; права, обов`язки та відповідальність сестри медичної загальної практики сімейної медицини амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР; правила оформлення медичної документації, сучасну літературу за фахом; основи експертизитимчасової непрацездатності, диспансеризації населення…».

Також, Наказом директора КНП «ЦПМСД № 3» ОМР №103-к від 01.10.2018 ОСОБА_9 призначено на посаду молодшої сестри медичної АСМ № 3 з 01.10.2018.

Відповідно до п.п. 1.1., 1.5., 1.7., 2.1., 4.1., 4.2. посадової інструкції №32 молодшої сестри медичної амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 , затвердженої директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_6 від 01.11.2019:

«…молодша медична сестра належить до професійної групи «Робітники»…»;

«…молодша медична сестра підпорядковується безпосередньо завідувачу АСМ № 3 та старшій сестрі медичній АСМ №3…»;

«…метою діяльності (головною функцією) молодшої медичної сестри є забезпечення чистоти та належного санітарного стану в приміщенні амбулаторії…»;

«…молодша медична сестра здійснює прибирання приміщень, а також коридори, сходи, санвузли, туалети, відповідно до санітарного режиму закладу (амбулаторії)…»;

«…молодша медична сестра несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов`язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, а також правилами внутрішнього трудового розпорядку, - в межах, визначених чинним законодавством про працю та кримінальним законодавством України…»;

«…молодша медична сестра несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України…».

Крім того, відповідно до положень п. 3 ч. 1 Розділу ІІ Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» під час здійснення експертизи тимчасової непрацездатності лікуючий лікар суб`єкта господарювання на підставі даних всебічного медичного обстеження пацієнта, ураховуючи ступінь функціональних порушень органів та систем, характер та перебіг патологічного процесу, умови праці: представляє пацієнта ЛКК у складних випадках, якщо непрацездатність пацієнта триває 30 і більше днів, для вирішення питання про направлення такого пацієнта на медико-соціальну експертну комісію (далі МСЕК) на огляд або консультацію, а у випадку наявності ознак стійкої втрати працездатності незалежно від тривалості хвороби, відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року №1317.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 Розділу ІІІ Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» при лікувально-профілактичних закладах охорони здоров`я незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, утворюються ЛКК; ЛКК у своїй діяльності керується стандартами медичних технологій лікувально-діагностичного процесу та протоколами надання медичної допомоги за спеціальностями, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 3 Розділу ІІІ Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» до основних завдань ЛКК належить: здійснення направлення хворих на огляд та обстеження до МСЕК для встановлення інвалідності; надання до МСЕК документів хворого, направленого на огляд та обстеження.

Відповідно до імперативних положень ч. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012 форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров`я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію (далі - МСЕК).

Відповідно до імперативних положень ч.ч. 3, 4, 8-14 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012:

підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності ;

на кожного хворого (інваліда), який направляється на МСЕК, заповнюється один бланк форми № 088/о, який зберігається в акті огляду МСЕК протягом 50 років;

у графах 9, 10 зазначаються найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК, та з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу;

у графах 11-13 зазначаються історія розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, відомості про тимчасову втрату працездатності за останні 12 місяців, зміну професії, умов праці за останній рік у зв`язку з даним захворюванням;

стан хворогона часнаправлення наМСЕК,дані прорентгенологічні,лабораторні таінші дослідження заповнюються у графах 14-16;

у графі 17 вказується діагноз при направленні хворого на МСЕК: основний, супутні захворювання та ускладнення основного захворювання. Діагноз вписується розбірливо, без скорочень;

у графі 18 вказується причина направлення хворого на МСЕК;

заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (прізвище, ім`я та по батькові, підпис) та її членами, завіряється печаткою закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК;

за результатами огляду хворого (інваліда) та прийнятого рішення лікарем-експертом МСЕК заповнюється «Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК», яке підписується головою МСЕК і повертається до закладу охорони здоров`я, який направив хворого (інваліда) на МСЕК. «Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК» зберігається в амбулаторній карті весь термін її зберігання.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 , обіймаючи посаду завідуючої Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, маючи вищу медичну освіту за спеціальністю «лікувальна справа», здійснюючи свою професійну медичну діяльність з 1988 року та обіймаючи керівні посади з 01.03.2006 року, будучи достовірно усвідомленою про те, що з 17.03.2014 на території України діє особливий період, а з 24.02.2024 Указом Президента України оголошено проведеннязагальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва, а також про те, що на період дії воєнного стану на території України, з метою забезпечення обороноздатності держави, захисту незалежності та територіальної цілісності України, особи призовного віку (від 18 до 60 років, придатні до військової служби) підлягають мобілізації, проте не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, що визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, будучи достовірно обізнаною про специфіку ведення медичної документації, яка дозволяє безперешкодно пройти медико-соціальну експертизу та специфіку медичних діагнозів, що відображають інформацію про настання, перебіг (розвиток) і наслідки перенесення особами захворювань, які дозволяють пацієнтам отримати інвалідність, прийняла для себе рішення, умисно, з корисливих мотивів, організувати підроблення форми первинної облікової документації

№ 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, яка видається та посвідчується Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-соціальної допомоги № 3» Одеської міської ради, ряду невід`ємних додатків до відповідного направлення, а також замовлення виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади, з метою протиправного сприяння громадянам України в безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії (далі МСЕК) всупереч установленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, усвідомлюючи, що таким чином вона буде перешкоджати законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприяючи вказаним особам уникнути призову під час мобілізації, ухилятись від виконання конституційного обов`язку захищати Вітчизну, її незалежність та територіальну цілісність, передбаченого ст. 65 Конституції України, що може підірвати обороноздатність Держави.

З цією метою, ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у достовірно невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не пізніше 16.07.2022, розробила детальний план скоєння зазначених злочинів та приступила до їх реалізації.

Розуміючи, що самостійно виконати дії, пов`язані з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період і незаконним проходженням особами лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісії, вона не зможе, та для вчинення відповідних незаконних дій потрібні співучасники, ОСОБА_7 , прийняла рішення про залучення до своєї незаконної діяльності інших осіб, розробивши злочинний план перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, до вчинення якого залучила довірених осіб з числа підлеглих працівників ввіреного їй закладу, а саме: лікаря загальної практики сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_8 , молодшу медичну сестру АСМ № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 та сестру медичну загальної практики сімейної медицини АСМ №3 КНП «ЦПМСД № 3» ОМР ОСОБА_4 , яких вона посвятила у свій злочинний план, на що останні надали свою згоду на участь у зазначеній протиправній діяльності під її безпосереднім керівництвом, та розподілили між собою ролі для досягнення злочинного результату.

Таким чином, ОСОБА_7 , володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, будучи обізнаною у сфері лікувальної справи, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, у невстановленийчас,але непізніше 16.07.2022,перебуваючи вневстановленому місці,за невстановленихдосудовим розслідуваннямобставин,зорганізувавшисьразом з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_4 у стійке об`єднання для вчинення кримінальних правопорушень, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім її учасникам, створила та очолила організовану групу.

ОСОБА_4 , як виконавець, згідно з розробленим планом злочинних дій та відведеної їй ролі, маючи навички, вміння діяти в групі, приймала активну участь у вчиненні злочинів, виконувала наступні функції: за вказівкою ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаною про те, що відповідно до положень ч. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012 форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров`я за місцем проживання чи лікування хворого, про правила оформлення медичної документації та основи експертизи тимчасової непрацездатності, а також про факт того, що вказані особи самостійно не звертались до відповідного медичного закладу та не проходили амбулаторне лікування здійснювала фактичне внесення недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині підстав для направлення на МСЕК; найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причин направлення хворого на МСЕК, сукупність якої в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК та уникнення призову під час мобілізації.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_8 , ОСОБА_4 та ОСОБА_9 в період дії воєнного стану на території України, діючи умисно, з корисливих мотивів, у складі організованої групи вчинили злочини, пов`язані з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії всупереч встановленому законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, за наступних обставин.

Епізод № 1

Так, ОСОБА_7 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 18.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_10 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.

Крім того, в період часу з 18.07.2022 по 26.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_10 направляється на МСЕК, а саме: виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 26.08.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 21.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписний епікриз з історії хвороби від 04.05.2022, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №8» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.

В подальшому, ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід`ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 26.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_4 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_7 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма №088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім`я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації №088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_11 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 26.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов`язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_7 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.

В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_7 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов`язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності №189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_10 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.

Надалі, в період часу з 26.07.2022 по 29.08.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_10 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми №088/о та невід`ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 29.08.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_10 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_10 14.09.2022 та 02.02.2023 (без фактичного повернення на територію України).

Епізод № 2

Так, ОСОБА_7 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 18.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_12 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.

Крім того, в період часу з 20.07.2022 по 22.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_12 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз №4632/227 від 24.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку №4481 з медичної карти стаціонарного хворого від 10.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку №2351 з медичної карти стаціонарного хворого від 29.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.

В подальшому, ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід`ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_4 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_7 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма №088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім`я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації №088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_11 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 22.07.2022, ОСОБА_7 , діючи відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов`язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме ОСОБА_12 у безперешкодному проходженні МСЕК, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.

В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_7 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов`язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності №189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми №088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_12 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.

Надалі, в період часу з 22.07.2022 по 27.07.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_12 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми №088/о та невід`ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 27.07.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_12 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_12 . 17.07.2023.

Епізод № 3

Так, ОСОБА_7 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 30.07.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_13 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.

Крім того, в період часу з 30.07.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_13 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 19.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 11.01.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 10.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.

В подальшому, ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід`ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 02.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_4 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_7 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма №088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім`я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації №088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_11 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов`язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_7 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.

В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_7 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов`язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності №189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_13 , самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми №088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_13 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.

Надалі, в період часу з 02.09.2022 по 06.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_13 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми №088/о та невід`ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 06.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_13 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_13 22.09.2022 та 29.09.2022 (без фактичного повернення на територію України).

Епізод № 4

Так, ОСОБА_7 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_14 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.

Крім того, в період часу з 01.09.2022 по 05.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_14 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 18.08.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 10.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 13.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.

В подальшому, ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід`ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 05.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_4 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_7 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма №088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім`я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації №088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_11 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 02.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов`язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_7 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.

В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_7 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов`язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності №189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_14 , самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми №088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_14 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.

Надалі, в період часу з 05.09.2022 по 08.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_14 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми №088/о та невід`ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 08.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_14 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку.

Епізод № 5

Так, ОСОБА_7 , усвідомлюючи вказані вище положення чинного законодавства України, за невстановлених досудовим слідством обставин у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, отримала від невстановлених досудовим розслідуванням осіб інформацію про повні анкетні дані громадянина ОСОБА_15 , який потребував уникнення призову під час мобілізації та перетину державного кордону України під час дії воєнного стану на території України, яку довела до інших учасників організованої групи.

Крім того, в період часу з 01.09.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до розробленого раніше злочинного плану, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого громадянин ОСОБА_15 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз з медичної карти стаціонарного хворого від 17.08.2021, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 22.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 02.05.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість проходження особою лікарсько-консультативної комісії.

В подальшому, ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаною про законний порядок проходження процедури експертизи тимчасової непрацездатності, підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила виготовлення оригіналів бланків форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід`ємних додатків до відповідного направлення, після чого, власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про найменування закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК та інформації відносно того, з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 02.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_4 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі виконавця, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних законодавством положень, регламентованих Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності», власноручно здійснила внесення завідомо недостовірних відомостей до ряду медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми №088/о в частині внесення відомостей про анкетні дані особи; підстави для направлення на МСЕК; історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК; стану хворого на час направлення на МСЕК; даних про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження; діагнозу при направленні хворого на МСЕК; причини направлення хворого на МСЕК.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного плану, ОСОБА_7 , достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма №088/о засвідчується головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім`я та по батькові» та підпису) та її членами, а також засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації №088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_11 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси.

В подальшому, у невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 01.09.2022, діючи у складі організованої групи, ОСОБА_9 , перебуваючи у прямому підпорядкуванні ОСОБА_7 та діючи за її вказівкою, відповідно до раніше розробленого та узгодженого плану, перебуваючи на території м. Одеси, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України та авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов`язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснила фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підробленого огляду, складеного від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, після чого, ОСОБА_7 було здійснено власноручне внесення анкетних даних особи у відповідну довідку, завершивши злочинний план в частині підроблення всієї необхідної медичної документації, загальний перелік якої утворює можливість на отримання особою інвалідності.

В подальшому, у вказаний вище проміжок часу, ОСОБА_7 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, в тому числі виконуючи функції члена Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР відповідно до Наказу «Про затвердження складу Лікарсько-консультативної комісії «КНП «ЦПСМД №3» ОМР» від 07.01.2021, будучи достовірно усвідомленою про те, що в її посадові обов`язки, як службової особи та завідуючої амбулаторією №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР входить проведення експертизи тимчасової непрацездатності підпорядкованих працівників та здійснення організаційно-методичного керівництва з питань ЕТН відповідно до ІІ рівня наказу МОЗ «Про затвердження положення про експертизу тимчасової непрацездатності №189 від 09.04.2008 р, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері службової діяльності, здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_15 , самостійно проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми №088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, після чого здійснила засвідчення раніше завідомо підроблених документів, складених на ім`я громадянина ОСОБА_15 , шляхом власноручного внесення записів «Зав. амбул.», надавши завідомо підробленим документам ознаки офіційних, тобто складених, виданих, засвідчених нібито з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджують чи посвідчують певні події, явища або факти і які містять передбачені законодавством реквізити та відомості.

Надалі, в період часу з 02.09.2022 по 05.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, завершуючи реалізацію раніше розробленого злочинного плану, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направленого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію та створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що громадянин ОСОБА_15 фактично не перебував на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлення на МСЕК форми №088/о та невід`ємних додатків до відповідного направлення виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчені всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила фактичну передачу відповідної медичної документації невстановленій досудовим розслідуванням особі, подальше використання якої 05.09.2022 в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради утворило можливість для ОСОБА_15 на отримання інвалідності ІІ групи та уникнення призову на військову службу під час мобілізації, дії особливого періоду та воєнного стану на території України, поза межами встановленого законодавством України порядку, наслідком чого став безперешкодний перетин державного кордону України громадянином ОСОБА_15 08.10.2022, 07.01.2023, 11.03.2023, 16.06.2023 та 19.07.2023.

Виходячи з викладеного, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, очолюваної ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , перебуваючи у достовірно невстановленому досудовим розслідуванням місці на території Одеської територіальної громади, у період часу з 18.07.2022 по 08.09.2022, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, реалізуючи раніше розроблений ОСОБА_7 злочинний план, який в попередньому було доведено до всіх учасників злочинної групи, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері основ Національної безпеки України, достовірно усвідомлюючи, що раніше підроблена організованою групою медична документація складена у спосіб, що передбачає встановлення громадянам України призовного віку ІІ групи інвалідності всупереч установленому законом порядку, а громадянин ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 фактично не перебували на оглядах та лікуванні у вищевказаних медичних закладах, а раніше підготовлена організованою групою медична документація у вигляді направлень на МСЕК форми №088/о та невід`ємних додатків до відповідних направлень виготовлені всупереч установленого законом порядку, регламентованого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» та засвідчена всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України №110 від 14.02.2012, здійснила всі дії, направлені на подальше використання громадянами ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ,

ОСОБА_15 зазначеної документації в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради.

Таким чином, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, очолюваної ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , виконала всі необхідні дії, наслідком яких стало подальше використання раніше завідомо підробленої організованою групою медичної документації в Комунальній Установі «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» Одеської обласної ради громадянами ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , що фактично спричинило отримання вищевказаними особами довідок до актів огляду медико-соціальною експертною комісією (форми первинної облікової документації №157-1/о), які встановили інвалідність, надали громадянам України призовного віку право на перетин державного кордону, а також звільнили від обов`язку проходити військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях в особливий період, тобто завершила дії, направлені на створення всіх реальних умов для уникнення призову на військову службу під час мобілізації чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, тим самим умисно порушила встановлений законом порядок призову громадян України на військову службу, шляхом звільнення від обов`язку проходити військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, внаслідок чого перешкодила законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період. Крім того, такі дії призвели до заниження бойової готовності, обороноздатності ЗСУ та створили потенційну загрозу основам національної безпеки України в особливий період.

За вищевикладених обставин, 13.05.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

-ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України, за кваліфікуючими ознаками: підроблення офіційного документа, який видається посвідчується підприємством, і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене організованою групою;

-ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України, за кваліфікуючими ознаками: підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене повторно організованою групою;

-ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, за кваліфікуючими ознаками: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене організованою групою.

15.05.2024 року ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 11.07.2024, включно, із визначенням розміру застави 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 908 400 (дев`ятсот вісім тисяч чотириста) гривень.

20.05.2024 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси строк досудового розслідування кримінального провадження №12023162480001126 від 23.08.2023 продовжено до чотирьох місяців, а саме до 21.07.2024, включно.

У зв`язкуз тим,що завершитидосудове розслідуваннякримінального провадженнядо 11.07.2024не представляєтьсяможливим,оскільки доповного,об`єктивного тавсебічного розслідуваннявказаного кримінальногопровадження необхіднопровести комплексслідчих (розшукових)дійта враховуючите,що продовжуютьіснувати ризики,передбачені ч.1ст.177КПК України, неможливозапобігати цимризикам шляхомзастосування більшм`яких запобіжнихзаходів,сторона обвинуваченнязвертається ізданим клопотаннямпро продовженнястроку триманняпідозрюваної ОСОБА_4 під вартою.

2. Позиції учасників судового засідання.

Прокурор клопотання підтримала в повному обсязі, просила задовольнити, зазначивши, що викладені ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України на теперішній час не зменшилися та продовжують існувати.

Захисник підозрюваної заперечував проти задоволення клопотання сторони обвинувачення, вважав його необґрунтованим. Просив застосувати відносно його підзахисної запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Підозрювана підтримала думку захисника.

3. Норми законодавства, якими керується слідчий суддя при вирішенні вказаного клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України,тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 197 КПК України, строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ч. 3 ст. 199 КПК України, клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити:

1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою;

2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

4. Висновки слідчого судді.

Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, вислухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

4.1.Обставини,які свідчатьпро наявністьобґрунтованої підозриза фактомвчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

13.05.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих їй органом досудового розслідування кримінальних правопорушень стороною обвинувачення підтверджується в сукупності матеріалами кримінального провадження, а саме: повідомленням про виявлення ознак кримінального правопорушення Управління стратегічних розслідування в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 22.08.2023; повідомленням про виявлення ознак кримінального правопорушення Управління СБ України в Одеській області; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 (голова ЛКК КНП «ЦПМСД №3» ОМР) від 30.08.2023, яка повідомила, що підлеглою їй завідувачем АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_7 здійснювалась систематична підробка медичної документації з метою сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 (директор КНП «ЦПМСД №3» ОМР) від 04.09.2023, яка повідомила, що підлеглою їй завідувачем АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_7 здійснювалась систематична підробка медичної документації з метою сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію; протоколом обшуку у приміщеннях Комунальної установи «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» ООР за адресою: АДРЕСА_4 від 22.09.2023, в ході якого вилучено речові докази (підроблена медична документація, складена від імені лікарів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади); протоколом обшуку у приміщеннях Амбулаторії №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, за адресою: АДРЕСА_3 від 22.09.2023, в ході якого вилучено речові докази (комп`ютерну техніку та особисті печатки лікарів, причетних до вчинення кримінального правопорушення); протоколом обшуку за місцем фактичного мешкання сімейного лікаря АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_8 , за адресою: АДРЕСА_5 від 22.09.2023, в ході якого вилучено речові докази (в тому числі особистий мобільний телефон ОСОБА_8 ); протоколом обшуку за місцем фактичного мешкання завідувачки АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_7 , за адресою: АДРЕСА_6 від 18.10.2023, в ході якого вилучено речові докази (в тому числі особисті мобільні телефони ОСОБА_7 , чорнові записи); висновками судових експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за результатами проведення 25-ти (двадцяти п`яти) судових почеркознавчих експертиз за експертною спеціальністю 1.1. «Дослідження почерку і підписів», які підтверджують факти виконання записів у підробленій медичній документації завідувачкою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_7 , лікарем загальної практики АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_8 , медичною сестрою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_4 та молодшою медичною сестрою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 ; висновками судових експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за результатами проведення 20-ти (двадцяти) судових технічних експертиз реквізитів документів за експертною спеціальністю 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів», які підтверджують факти виконання печаток на підробленій медичній документації за допомогою кліше особистих печаток ОСОБА_7 (які фактично використовуються ними під час здійснення професійної діяльності та раніше були вилучені в ході проведення обшуків за місцем фактичної трудової діяльності фігурантів), а також підтверджують факти невідповідності кліше печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, та особистої печатки голови ЛКК печаткам та штампам встановленого зразка; протоколом допиту свідка ОСОБА_16 (самозайнята особа, яка фактично співпрацює з лікарнями міста Одеси та здійснює виготовлення печаток та штампів на замовлення лікарів) від 07.02.2024, який фактично повідомив, що здійснював виготовлення печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та лікарів відповідних медичних закладів на особисте замовлення ОСОБА_7 , а також те, що сплата за відповідні печатки та штампи здійснювалась самостійно ОСОБА_7 на розрахунковий рахунок ОСОБА_16 , відкритий в АТ «КБ «ПриватБанк»; протоколом огляду особистого мобільного телефону ОСОБА_16 , в ході якого виявлено особисте листування між ОСОБА_16 та ОСОБА_7 за фактом відправлення ОСОБА_7 різної медичної документації (прикладів печаток) та факту погодження макетів кліше печаток, раніше замовлених ОСОБА_7 ; матеріалами та оглядом матеріалів тимчасового доступу до речей і документів, здійсненого в АТ «КБ «ПриватБанк», якими підтверджено факт відправки грошових коштів ОСОБА_7 на розрахунковий рахунок ОСОБА_16 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_17 (дільничний психіатр по Київському району м. Одеси КНП «Міський психіатричний диспансер» ОМР), яка повідомила, що вказані у довідках особи огляд при направленні на МСЕК не проходили, рукописні записи виконані не нею, а відтиски печаток та штампів не відповідають печаткам та штампам встановленого зразка; протоколами допитів свідків (лікарі КНП «Консультативно-діагностичний центр №20» ОМР, які фактично входять у склад ЛКК) ОСОБА_18 (хірург), ОСОБА_19 (голова ЛКК при КДЦ), ОСОБА_20 (офтальмолог), ОСОБА_21 (отоларинголог), ОСОБА_22 (невропатолог), які повідомили, що вказані у довідках особи огляд при направленні на МСЕК не проходили, рукописні записи виконані не ними, а відтиски печаток та штампів не відповідають їх особистим печаткам та штампам; офіційними відповідями КНП «Консультативно-діагностичний центр №20» ОМР та КНП «Міський психіатричний диспансер» ОМР, відповідно до змісту яких, запитувані особи не проходили огляд для МСЕК у відповідних медичних закладах; офіційними відповідями КНП «Міська лікарня №8» ОМР, КНП «Міська клінічна лікарня №11» ОМР, Одеського національного медичного університету, КНП «Міська клінічна лікарня №10» ОМР, відповідно до змісту яких, запитувані особи не проходили лікування у відповідних медичних закладах; фіційними відповідями ТОВ «Ланжерон» (МАДИАРТ), ТОВ «Севілья», відповідно до змісту яких, запитувані особи не проходили діагностування у відповідних медичних закладах.

Вирішуючи питання щодо обґрунтованості підозри, слідчий суддя враховує те, що діючий Кримінальний процесуальний кодекс України встановлює обов`язок розглядати обґрунтованість підозри, що за визначенням ЄСПЛ «є необхідною умовою законності тримання під вартою» («Нечипорук і Йонкало проти України», 42310/04, §219, 21 квітня 2011 року).

Відповідно до практики ЄСПЛ «обґрунтованість підозри, на якій має ґрунтуватися арешт, складає суттєву частину гарантії від безпідставного арешту і затримання, закріпленої у статті 5 §1(с) Конвенції». За визначенням ЄСПЛ «обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 §1(с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин» («K.-F. проти Німеччини», 27 листопада 1997, §57).

Долучені матеріали кримінального провадження, на даній стадії досудового розслідування є достатніми для висновку щодо обґрунтованості підозри ОСОБА_4 , при цьому, слідчий суддя акцентує увагу, що слідчий суддя не вирішує питання винуватості особи у вчиненні тих чи інших кримінальних правопорушень, а лише на підставі долучених до клопотання доказів, вирішує питання наявності обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення таких кримінальних правопорушень.

Крім того, питання обґрунтованості підозри, повідомленої ОСОБА_4 перевірялася слідчим суддею при обранні відносно підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

4.2. Обставини, які свідчать про те, що ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України не зменшилися та продовжують існувати.

На підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси відносно ОСОБА_4 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою вДержавній установі«Одеський слідчийізолятор» строкомдо 11.07.2024 року, включно, із визначенням розміру застави, що становить 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 908 400 (дев`ятсот вісім тисяч чотириста) гривень.

Так, вирішуючи питання продовження існування ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя враховує обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованих їй кримінальних правопорушень, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання її винною у вчиненні таких кримінальних правопорушень, слідчий суддя приходить до переконання, що наявний ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризик у вигляді можливого переховування підозрюваної від органу досудового розслідування та суду, на теперішній час не зменшився та продовжує існувати.

Крім того, слідчий суддя звертає увагу, що підозрювана ОСОБА_4 в умовах дії правового режиму воєнного стану на території України має право на вільний перетин державного кордону, що додатково підтверджує наявність вищевказаного ризику.

Щодо можливого незаконного впливу з боку ОСОБА_4 на свідків, то слідчий суддя враховує, що на теперішній час підозра, пред`явлена останній в тому числі ґрунтується на показаннях таких осіб. При цьому, у випадку подальшого направлення обвинувального акту відносно ОСОБА_4 до суду, з великою вірогідністю можливо припускати допит наведених учасників кримінального провадження безпосередньо в судовому засіданні судом, позаяк суд не може обґрунтовувати свої судові рішення показаннями, отриманими на стадії досудового розслідування стороною обвинувачення (за винятком випадків, передбачених ст. ст. 225, 615 КПК України).

Слід зауважити, що з огляду на специфіку кримінальних правопорушень, у вчиненні яких на теперішній час обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 , процесуальні джерела доказів у вигляді показань відіграють надзвичайно важливу роль, що на переконання слідчого судді додатково підтверджує вірність доводів сторони обвинувачення відносно продовження існування в рамках такого кримінального провадження наведеного ризику.

Слідчий суддя також враховує, що ОСОБА_4 може продовжити вчиняти кримінальні правопорушення, пов`язані з незаконним сприянням громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії (МСЕК) поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, оскільки остання, в силу своєї професійної діяльності, є обізнаною у сфері підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, а тому не виключаються спроби повторного вчинення вказаних кримінальних правопорушень останньою. Крім того, інкриміновані ОСОБА_4 злочини ймовірно вчинялися протягом тривалого часу, що вказує на системність злочинної діяльності організованої групи, а отже остання може вчинити у подальшому інше кримінальне правопорушення задля задоволення потреб життєдіяльності, що у сукупності свідчить по наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1ст. 177 КК України.

Що стосується посилань сторони обвинувачення на існування в рамках даного кримінального провадження ризиків, передбачених п. п. 2, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, то слідчий суддя приходить до переконання про необґрунтованість відповідних доводів сторони обвинувачення, оскільки стороною обвинувачення не було зазначено та документально підтверджено існування нових обставин, яким би не надавалася правова оцінка слідчим суддею при першочерговому вирішенні питання застосування міри запобіжного заходу відносно підозрюваної особи.

Викладене свідчить про наявність обставин, передбачених ч. 3 ст. 199 КПК України, та наявність правових підстав для продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

4.3. Виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Як вбачається з клопотання у межах кримінального провадження проведено значний обсяг слідчих та процесуальних дій спрямованих на отримання та перевірку здобутих доказів, водночас закінчити досудове розслідування до 11.07.2024 року, не видається можливим, у зв`язку з необхідністю проведення ряду слідчих та інших процесуальних дій, перелік, яких міститься в клопотанні.

20.05.2024 року ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси строк досудового розслідування означеного кримінального провадження продовжено до 4 (чотирьох) місяців, а саме до 21.07.2024 року, включно.

На підставі викладеного, слідчий суддя вважає встановленим наявність обставин, які перешкоджають завершити досудове розслідування до закінчення строку дії попередньої ухвали слідчого судді про продовження відносно підозрюваного запобіжного заходу.

4.4. Неможливість застосування більш м`якого запобіжного заходу.

Підстав для застосування інших більш м`яких запобіжних заходів відносно підозрюваної ОСОБА_4 в судовому засіданні встановлено не було, зокрема, застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та особистого зобов`язання є недоцільним, з огляду на м`якість, а також встановлені в судовому засіданні ризики, не забезпечать належне виконання підозрюваним обов`язків.

Твердження захисника підозрюваної щодо можливості застосування до неї більш м`якого запобіжного заходу не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні з урахуванням обставин злочинів та встановлених ризиків.

З огляду на фактичні обставини даного кримінального провадження, встановлені в ході розгляду даного клопотання відомості, в тому числі які стосуються наявності обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення підозрюваною ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, а також наявних в рамках даного кримінального провадження ризиків, забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, можливо лише шляхом застосування відносно такої особи виняткового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а відтак підстав для застосування відносно останнього більш м`якого запобіжного заходу слідчим суддею встановлено не було.

4.5. Вирішення питання щодо розміру застави.

В частині визначеного ухвалою слідчого судді від 15.05.2024 року розміру застави, слідчий суддя зазначає, що наявність встановлених в судовому засіданні ризиків, передбачених п. п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених . 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, обставини вчинення кримінальних правопорушень, слідчий суддя приходить до переконання, що обраний розмір застави здатний стримувати можливу протиправну поведінку підозрюваної, під загрозою звернення застави в дохід держави, та забезпечити виконання покладених на підозрюваного процесуальних обов`язків, у випадку її внесення, а тому такий розмір застави зміні не підлягає.

У зв`язку із вищевикладеним, враховуючи, наявність обґрунтованої підозри, продовження існування всіх встановлених ризиків, тяжкості ймовірно вчинених кримінальних правопорушень, особу підозрюваної, зокрема специфіку ймовірно вчинених ОСОБА_4 кримінально-протиправних дій в умовах дії воєнного стану на території України, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення про продовження підозрюваній ОСОБА_4 строку тримання під вартою підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 177, 182, 183, 197, 199, 376 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Київської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження №12023162480001126 від 23.08.2023 року відносно ОСОБА_4 задовольнити.

Продовжити строк тримання під вартою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком до 16.07.2024 року, в межах строку досудового розслідування, з утриманням в Державній установі "Одеській слідчий ізолятор".

Визначений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 15.05.2024 року розмір застави, як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваною ОСОБА_4 обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі300 (трьохсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 908 400 (дев`ятсот вісім тисяч чотириста) гривень залишити без змін.

Роз`яснити підозрюваній, що підозрювана або заставодавець мають право у будь який момент внести заставу на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , код отримувача (ЄДРПОУ) - 42268321, банк отримувача - ДКСУ м. Київ, код банку отримувача (МФО): 820172.

У разі внесення застави, покласти на підозрювану ОСОБА_4 строком до 16.07.2024 року, в межах строку досудового розслідування, наступні процесуальні обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме:

-не відлучатися із міста Одеса без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;

-утримуватися від спілкування зі свідками та підозрюваними, іншими особами з приводу обставин вчиненого ним кримінального правопорушення;

-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт, для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в України.

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що відповідно до ч. ч. 8, 10, 11 ст. 182 КПК України, у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч. 7 ст. 194 КПК України. Застава внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Одеського апеляційного суду.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 119202151
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку