УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.08.2022 Справа №607/11282/21
Справа №607/11282/21
провадження №1-кп/607/1483/2021
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
при секретарі судового засідання: ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
під час судового засідання у залі суду в м.Тернополі у кримінальному провадженні №42021210000000075 від 30.03.2021 року про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
На розгляді в Тернопільському міськрайонному суді Тернопільської області перебуває кримінальне провадження №42021210000000075 від 30.03.2021 року про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Під час судового розгляду прокурор відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з письмовим клопотанням, у якому просить продовжити строк відсторонення обвинуваченого ОСОБА_5 від посади начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області строком на два місяці. Клопотання обґрунтоване тим, що інкриміноване обвинуваченому кримінально-каране діяння вчинено ним безпосередньо на займаній посаді начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, під час виконання ним своїх службових обов`язків, що унеможливлює продовження виконання ним їх на час кримінального провадження, так як, продовжуючи перебувати на вказаній посаді, він зможе продовжити злочинну діяльність. Окрім цього, наведені вище обставини, на переконання ініціатора клопотання, дають підстави вважати, що ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, матиме можливість перешкоджати кримінальному провадженню шляхом незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні, які є працівниками вказаного державного органу, шляхом знищення, приховання чи підроблення документів, а також зможе продовжити злочинну діяльність, пов`язану з одержанням неправомірної вигоди. Враховуючи викладене, прокурор просить продовжити обвинуваченому строк відсторонення від займаної посади на два місяці.
Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник-адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечували щодо задоволення клопотання прокурора.
Заслухавши доводи прокурора та думку інших учасників судового провадження, суд приходить до наступних висновків.
Вивченням особи ОСОБА_5 встановлено, що він зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, раніше не судимий.
На думку суду, обвинувачений ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
За змістом ч.1 ст.333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Відповідно до ч.1 ст.155 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування або суду під час судового провадження із клопотанням про відсторонення особи від посади.
Згідно з п.4 ч.2 ст.131 КПК України відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
За змістом частин 1, 2 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.158 КПК України прокурор має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченому статтею 156 цього Кодексу. Суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що: обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.
30 березня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021210000000075 внесено відомості про кримінальне правопорушення з правовою кваліфікацією правопорушення ч.3 ст.368 КК України.
14 квітня 2021 року у межах цього кримінального провадження ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
25 листопада 2021 року ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_5 відсторонено від посади начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області на строк на 2 місяці, тобто до 00 год. 00 хв. 25.01.2022 року.
В подальшому, ухвалами Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 21 січня 2022 року, 17 березня 2022 року та 16 травня 2022 року ОСОБА_5 продовжено строквідсторонення від посади начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, востаннє ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 червня 2022 року до 00 год. 00 хв. 27.08.2022 року.
При вирішенні клопотання прокурора, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що перебування обвинуваченого ОСОБА_5 на посаді начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області сприяло вчиненню кримінального правопорушення, у якому він обвинувачується, та про те, що є достатні підстави вважати, що такий захід необхідний для запобігання виникнення будь-яких перешкод з боку обвинуваченого у з`ясуванні обставин кримінального правопорушення, а також про те, що обставини, які стали підставою для відсторонення від посади ОСОБА_5 , продовжують існувати на даний час і сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.
За таких обставин, слід продовжити строк відсторонення від посади обвинуваченого, задовольнивши клопотання прокурора.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.154, 155, 158, 372 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області задовольнити.
Продовжити строк відсторонення обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади начальника Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, - до 00 год. 00 хв. 22.10.2022 року.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, його захисникам, прокурору.
Копію ухвали невідкладно направити до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1