ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________________________________________________________________
УХВАЛА
22 січня 2024 року м. ХарківСправа № 922/5175/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Прохорова С.А.
розглянувши заяву по справі
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРУПА ТЕРМІК» до Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України про скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю ГРУПА ТЕРМІК (Позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 12.10.2023 за № 70/93-р/к справа № 2/01-52-19.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу від 08.12.2023 здійснено автоматичний розподіл зазначеної заяви між суддями, присвоєно їй єдиний унікальний номер судової справи 922/5175/23 та визначено її до розгляду судді Прохорову С.А.
Ухвалою суду від 13.12.2023 призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 24.01.2023.
Відповідачем подано до суду заяву про участь його представника у судових засіданнях з розгляду справи в режимі ведеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши означену заяву, суд зазначає наступне.
Частинами 1, 2, 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, для чого суду подається заява не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання, копія якої в той самий строк надсилається іншим учасникам справи;. підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
При цьому, з 01 квітня 2021 року у всіх місцевих та апеляційних судах України запроваджується в дослідну експлуатацію підсистема захищеного відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (vkz.court.gov.ua) для забезпечення можливості учасників судового процесу брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Відповідний наказ Державної судової адміністрації за № 98 прийнятий 31 березня 2021 року і набирав чинності з дня його видання.
З огляду на зазначене, враховуючи дотримання заявником всіх необхідних процесуальних вимог, які ставляться до реалізації закладеного в статті 197 Господарського процесуального кодексу України права на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд задовольняє клопотання позивача.
Керуючись статтями 42, 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Судові засідання у справі №922/5175/23 проводити за участю представника відповідача у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів із застосування системи "Захищений відеоконференцзв`язок з судом" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (vkz.court.gov.ua).
Попередити учасника процесу про те, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 22.01.2024
СуддяС.А. Прохоров