Справа №760/27010/23 3/760/8889/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2023 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., за участю представника Київської митниці - Келеберденка В. В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № RR233511170IL - гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України,
В С Т А Н О В И В :
До Солом`янського районного суду міста Києва від Київської митниці надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України.
Відповідно до протоколу про порушення митних правил від 26 вересня 2023 року № 1088/10000/23 04 липня 2023 року в зоні митного контролю на території ДОПП АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г.Кірпи, 2) митного поста «УкрПошта» Київської митниці (далі-Митниця), під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення (далі-МПВ) № RR233511170IL, яке пересилалось з Ізраїлю до України на ім`я ОСОБА_3 , виявлено «Nocturno Forte Zopiklone 7.5 mg» - 40 шт.
Згідно висновку експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (далі - СЛЕД Держмитслужби) №142000-3203-0229 від 19 липня 2023 року у складі зразка таблеток у блістерах з маркуванням «NOCTURNO FORTE Zopiklone 7.5 mg» виявлено зопіклон, який включений до Переліку сильнодіючих лікарських засобів за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 17 серпня 2007 року № 490 «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів».
Враховуючи викладені обставини, у діях відправника МПВ № RR233511170IL - гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено статтею 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання.
В судовому засіданні представник Київської митниці підтримав позицію Київської митниці та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 473 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить реєстр міжнародних поштових відправлень.
Згідно з частиною четвертою статті 526 МК України справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
З урахуванням викладеного, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника Київської митниці, дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до такого висновку.
Згідно з частиною першою статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до статті 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
З аналізу вказаних правових норм статей 458 та 487 МК України, а також статей 2, 9, 11 КУпАП підставою для визнання особи винною в порушенні митних правил, як різновиду адміністративного правопорушення, є встановлення у вчиненому нею діянні всіх ознак складу такого правопорушення, в тому числі ознак суб`єктивної та об`єктивної сторони складу правопорушення.
Суд установив, що 04 липня 2023 року в зоні митного контролю на території ДОПП АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г.Кірпи, 2) митного поста «УкрПошта» Київської митниці під час проведення митного огляду МПВ № RR233511170IL, яке пересилалось з Ізраїлю до України на ім`я ОСОБА_3 , виявлено «Nocturno Forte Zopiklone 7.5 mg» - 40 шт.
Згідно висновку експерта СЛЕД Держмитслужби №142000-3203-0229 від 19 липня 2023 року у складі зразка таблеток у блістерах з маркуванням «NOCTURNO FORTE Zopiklone 7.5 mg» виявлено зопіклон, який включений до Переліку сильнодіючих лікарських засобів за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 17 серпня 2007 року № 490 «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів».
Препарат, зразки якого надані на дослідження, не зареєстрований в Україні в Державному реєстрі лікарських засобів та не підлягає реалізації в мережах аптек України.
При проведенні досліджень витрачено одну таблетку зразка.
Безпосередні предмети правопорушення: сильнодіючий лікарський засіб зопіклон, у складі таблеток у блістерах з маркуванням «NOCTURNO FORTE Zopiclone 7.5mg» - 39 шт., в порядку статті 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.
Диспозицією статті 473 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у пересиланні через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.
Згідно з частиною другою статті 18 Всесвітньої поштової конвенції (учиненої в м. Доха 11 жовтня 2012 року), вкладення зазначених нижче предметів забороняється в усіх категоріях відправлень (п.2.1.):
- наркотиків та психотропних речовин, визначених Міжнародним комітетом з контролю за наркотиками, або інших незаконних речовин, заборонених у країні призначення (п.2.1.1.);
- інших предметів, увезення чи обіг яких заборонено в країні призначення (п.2.1.4.);
- предметів, які за своїм характером або пакуванням можуть становити небезпеку для поштових працівників або населення (п.2.1.5.).
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про лікарські засоби» на територію України можуть ввозитися лікарські засоби, зареєстровані в Україні, за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником, та ліцензії на імпорт лікарських засобів (крім АФІ), що видається імпортеру (виробнику або особі, що представляє виробника лікарських засобів на території України), у порядку, встановленому законодавством.
Частиною першою статті 235 МК України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території. Частиною другою цієї ж статті забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв`язку.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 перемістив через митний кордон України не зареєстровані в Україні лікарські засоби, водночас, не надавши сертифікату якості лікарського засобу або ліцензії на імпорт, тобто заборонені до пересилання, оцінюючи докази, які містяться в матеріалах справи у їх сукупності, суд вважає, що в діях гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 МК України та винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 МК України повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил від 26 вересня 2023 року № 1088/10000/23, копією акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 04 липня 2023 року, актом про взяття проб (зразків) товарів від 09 липня 2023 року, висновком експерта СЛЕД Держмитслужби № 142000-3203-0229 від 19 липня 2023 року.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
Тож, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати до гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Отже, з огляду на вищевказані норми права та Закон України «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536,80 грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись статями 235, 236, 257, 458, 459, 473, 526-529 МК України, статями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 Митного Кодексу України.
Накласти на гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: сильнодіючого лікарського засобу зопіклон, у складі таблеток у блістерах з маркуванням «NOCTURNO FORTE Zopiclone 7.5mg» - 39 шт.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 536,80 грн, який підлягає сплаті на наступні реквізити: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Л. М. Ішуніна