707/3588/23
2/707/1455/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2023 року м. Черкаси
Суддя Черкаськогорайонного судуЧеркаської областіТептюк Є.П.,розглянувши матеріализа позовом ОСОБА_1 до державного підприємства «Грозинське» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (згідно паспорту громадянина України Серії НОМЕР_1 , зареєстрована у АДРЕСА_1 ) звернулася до Черкаського районного суду Черкаської області з позовом до державного підприємства «Грозинське» (місце знаходження: с. Новаки, Коростенського району, Житомирської області, вул. Центральна, 16а) про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати.
Позивачем подано позов до Черкаського районного суду Черкаської області на підставі ч. 1 ст. 28 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 28 ЦПК України, позови що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Після прийняття Верховною Радою України Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» 17 липня 2020 року N807-IX, більшість населених пунктів увійшли до інших районів, проте відповідно до п.3-1 Прикінцевих та Перехідних положень ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинностіПостановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року N 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеногоУказом Президента України від 24 лютого 2022 року N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженогоЗаконом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року N 2102-IX.
Так як позивач зареєстрована у с. Орловець, Черкаського (бувшого Городищенського) району, Черкаської області, і на дану територію не поширюється юрисдикція Черкаського районного суду Черкаської області, дана позовна заява не підсудна Черкаському районному суду Черкаської області.
Дана справа також не підсудна даному суду, відповідно до положень ч. 2 ст. 27 ЦПК України. Правила виключної підсудності не поширюються на дану категорію справ.
За нормами п.1 ч.1ст.31 ЦПК України, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, суд передає справу на розгляд іншого суду.
Відповідно дост.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»суди застосовуютьЄвропейську конвенцію з прав людинита основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод1950 року (даліКонвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів ». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Враховуючи вищевикладене, матеріали позовної заяви слід передати до Городищенського районного суду Черкаської області, за територіальною підсудністю.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, прихожу до висновку: враховуючи звернення до суду з порушенням правил підсудності, провадження у справі не може бути відкрито в даному суді, а справа підлягає направленню за підсудністю.
Спори між судами про підсудність, згідност.32 ЦПК України, не допускаються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п.1 ч.1, ч.3 ст.31, ст.ст.28, 32 ЦПК України,
у х в а л и в:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства «Грозинське» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати - передати за територіальною підсудністю на розгляд до Городищенського районного суду Черкаської області.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Апеляційні скарги на ухвалу можуть бути подані протягом 15 днів з дня її складення через суд першої інстанції до Черкаського апеляційного суду або безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Є. П. Тептюк