Справа № 127/21478/23
Провадження № 2/127/2671/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Волошин С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, як правонаступника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області про стягнення заробітної плати,
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, як правонаступника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області про стягнення заробітної плати.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що позов поданий і оформлений у порядку, встановленому ст.175 ЦПК України, справа підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду немає.
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу; відповідно до ч.1 ст.28 ЦПК позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача (відповідь з Єдиного державного демографічного реєстру від 19.07.2023 за №151298).
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, приходжу до висновку, що дана справа підлягає розгляду, згідно ч.4 ст.274ЦПК України та ч.5 ст.279 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Матеріали позовної заяви містять клопотання позивача про витребування доказів, в яких він просить витребувати з Пенсійного фонду України копії протоколів прийняття рішення ОСОБА_1 , які підтверджують, що останнім у період з 20.07.2020 по 18.04.2023 дійсно проводились планування та проведення закупівель товарів, робіт та послуг для потреб управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.
Суд, дослідивши клопотання та матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Як роз`яснено у п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року за №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ в суді першої інстанції»під час судового розгляду предметом доказування є факти, якими обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше юридичне значення для вирішення справи (причини пропуску позовної давності тощо) і підлягають встановленню при ухваленні рішення. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Враховуючи предметдоказування всправі,предмет тапідстави позову,суд,з метоюперевірки доводівпозивача зприводу заявленихпозовних вимог,вважає занеобхідне задовольнитиклопотання провитребування доказівта витребуватиз Пенсійного фонду України належним чином завірені копії протоколів прийняття рішення ОСОБА_1 (як відповідною уповноваженою посадовою особою Управління), які підтверджують, що останнім у період з 20.07.2020 по 18.04.2023 дійсно проводились планування та проведення закупівель товарів, робіт та послуг для потреб управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, оскільки, на думку суду, без зазначених доказів неможливо постановити у справі законне та обґрунтоване рішення.
Керуючись ст. 76,77, 84, 187,274, 279 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 доПенсійного фондуУкраїни,як правонаступникаУправління виконавчоїдирекції Фондусоціального страхуванняУкраїни уВінницькій областіпро стягненнязаробітної плати-до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі.
Розгляд справи провести в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін.
Запропонувати відповідачу надати суду протягом 15днівздня отриманняухвалипровідкриття провадження відзив напозов з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документів,щопідтверджуютьнадіслання (надання)відзивуідоданих доньогодоказівіншим учасникамсправи. Роз`яснити відповідачу,що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити відповідачу, що:
- відзив повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України;
- докази по справі повинні бути подані разом з поданням відзиву; якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу;
- у разі ненадання відповідачу відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу п`ятиденний строкздняотримання відзиву для подання до суду відповіді навідзив з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується відзив, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачем, та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строкздняотримання відповідінавідзив для подання заперечення з наданням усіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачами, та документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Попередити учасників справи, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено ЦПК України; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ст.95 ЦПК України).
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати з Пенсійного фондуУкраїни (м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 9) належним чином завірені копії протоколів прийняття рішення ОСОБА_1 (як відповідною уповноваженою посадовою особою), які підтверджують, що останнім у період з 20.07.2020 по 18.04.2023 дійсно проводились планування та проведення закупівель товарів, робіт та послуг для потреб управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.
Витребувані докази надати судудо 04 серпня 2023 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч.7,ч.8 ст.84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Копію ухвали надіслати позивачу, відповідачу копію позовної заяви та доданих до неї документів надіслати рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, у мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/sud0232/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: