open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Справа № 2-5318/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2010 року м. Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Філюк Т.М.

при секретарі Кузьменко М.М.

з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку про визнання відмови у перерахунку пенсії неправомірною та зобовязання провести перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку про визнання відмови у перерахунку пенсії неправомірною та зобовязання провести перерахунок пенсії .

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м.Луцьку як одержувач пенсії по ІІІ групі інвалідності загального захворювання з 10.04.2006 року. 14.08.2009 року звернувся до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку із заявою про проведення перерахунку призначеної пенсії з врахуванням показника середньої заробітної плати ( доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2008 рік (1573,99 ).

Відповідач листом від 02.11.2009 р. за № 177/с-1 відмовив позивачу, посилаючись на те, що такий перерахунок можливий відповідно до підпункту 11 постанови КМУ від 28.05.2008 року за № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» тільки із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197 грн. 91 коп.), а не аналогічного показника за 2008 рік (1573 грн. 99 коп.).

Проте, згідно положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Просить суд визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в м.Луцьку провести перерахунок пенсії та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити пенсію відповідно до ст.ст. 40-42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2008 рік з 01.08.2009 року

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав з підстав, викладених у заяві та просив його задовольнити.

В судове засідання представник відповідача не зявився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності. В поданих суду письмових запереченнях відповідач просить відмовити в задоволенні позову, вважаючи їх безпідставними.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м.Луцьку та отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи з 10 квітня 2006 року. Після призначення пенсії позивач продовжує працювати.

Відповідно до ст.. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням показників заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсій, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

14 серпня 2009 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку із заявою про перерахунок призначеної пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з більшого стажу і заробітку.

Як вбачається з матеріалів справи, розмір пенсії ОСОБА_1 було перераховано із загального стажу 39 років 02 місяці 12 днів та додаткового стажу 04 роки 09 місяців 29 днів ( коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 становить 0,59400) та середньомісячного заробітку 3219 грн. 08 коп. взятого за період роботи з 01.05.1995 по 31.05.2000 років та згідно даних системи персоніфікованого обліку за період з 01.07.2000 року по 31.12.2008 року ( коефіцієнт заробітку працівників зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік 1197.01 грн.). (а.с.5).

Отже, судом встановлено, що при перерахунку пенсії відповідачем було взято коефіцієнт заробітку працівників зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік 1197.01 грн., а не за 2008 рік, який становить 1573.99 грн.

Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та абз.4 п.11 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28 травня 2008 року № 530 у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 цього ж Закону, із урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсій, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Законом України від 28.12.2007 року № 107 «Про Державний бюджет України на 2008 рік» внесено зміни в ст.ст.40,42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Однак, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. зміни, що були внесені до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині визначення зазначеного вище проведення перерахунку пенсій визнані неконституційними. Цим самим Конституційний Суд України визнав неконституційним, впроваджений іншим законом обмеження права позивача щодо перерахунку пенсії і ствердив положення ст.22 Конституції України про недопустимість звуження їх змісту і обсягу.

Враховуючи наведене, перерахунок пенсій позивачу повинен бути проведений згідно вимог ч.4 ст.42 Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» тобто із заробітної плати за період страхового стажу, із урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсій, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Оскільки позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у м.Луцьку 14.08.2009 року про перерахунок пенсії, то відповідно до вищезазначених норм матеріального права, відповідач зобовязаний був врахувати показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, а саме за 2008 рік.

Посилання відповідача у своїх запереченнях, що рішення про відновлення дії норми ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в попередній редакції не приймалось, судом не приймаються до уваги, оскільки визнання неконституційними положень ст. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами, внесеними Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України») автоматично відновлює дію попередніх норм, які регулювали порядок перерахунку пенсій.

Таким чином, суд вважає, що дії відповідача щодо непроведення перерахунку пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії є протиправними.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що слід зобовязати відповідача провести перерахунок пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Крім того, відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, підлягають відшкодуванню понесені позивачем судові витрати. Враховуючи, що між сторонами виник спір немайнового характеру, відшкодуванню підлягають сплачений позивачем судовий збір в сумі 8 гривень 50 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 гривень.

Керуючись ст. ст. 3, 10, 57, 60, 208, 209, 215, 218, 224 ЦПК України, на підставі ст.ст. 40 ,42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року за № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати відмову управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2008 рік неправомірною.

Зобовязати Управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний 2008 рік з 14.08.2009 року відповідно до ст.ст. 40-42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Стягнути з державного бюджету в користь ОСОБА_1 8 ( вісім) гривень 50 копійок судового збору.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у м.Луцьку в користь ОСОБА_1 37 (тридцять сім) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення .

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М.

Джерело: ЄДРСР 11205880
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку