ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
07.06.2023 м. ДніпроСправа № 904/1265/23
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Груп Д"
до Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОПЕТРОВСЬК-АВТО" в особі філії "АВТОСАЛОН МЕРСЕДЕС" ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДНІПРОПЕТРОВСЬК-АВТО"
про визнання правочинів недійсними та стягнення безпідставно набутих грошових коштів
Суддя Юзіков С.Г.
При секретарі судового засідання Юрченко В.В.
Представники:
Позивача - Данілов Д.І.
Відповідача - Бондар І.В.
Відповідача - Федаш В.В.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить: визнати недійсною Додаткову угоду №1 від 17.08.2022 до Договору купівлі-продажу автомобіля №0252623019 від 19.10.2021; визнати недійсною Додаткову угоду №1 від 16.09.2022 по Договору купівлі-продажу автомобіля №0252623020 від 19.10.2021; стягнути з Відповідача безпідставно набуті грошові кошти в розмірі 797 129,58грн. а також 12 186,25грн - 3% річних; - судові витрати.
До Господарського суду Дніпропетровської області від Відповідача надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи, в якому прохання встановити додатковий строк для подання доказів та з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи №904/1265/23, долучити до матеріалів справи, у якості доказів засвідчені належним чином копії письмових та електронних доказів.
Також від Відповідача надійшло клопотання про витребування судом доказів у ПрАТ "Київстар", зокрема, відомості щодо деталізації переговорів за телефонними номерами, щодо дати, часу та типу з`єднання, інформації про власників номерів та ін.
До Господарського суду Дніпропетровської області від Позивача надійшли заперечення на клопотання Відповідача про долучення доказів до матеріалів справи та про витребування доказів. Щодо витребування доказів у ПрАТ "Київстар", Позивач зазначив, що дана інформація належить до охоронюваної законом таємниці, та є втручанням у приватне спілкування, тобто грубим порушенням закону, зокрема, ст. 31 Конституції України. Інформація, яку просить витребувати Відповідач не стосується предмету розгляду справи, оскільки сторонами Договорів купівлі-продажу є юридичні особи, а не фізичні особи, крім того, Відповідач не надав доказів вжиття заходів для самостійного отримання витребуваної інформації. Щодо клопотання представника Відповідача про долучення доказів, Позивач зазначив, що Відповідач пропустив процесуальний строк, а клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на подання доказів не заявив.
У судовому засіданні представник Позивача оголосив надані раніше суду заперечення та просив відкласти в розумні строки підготовче засідання для узгодження з клієнтом додаткової інформації щодо справи. Представники Відповідача підтримали клопотання про долучення доказів до матеріалів справи та про витребування доказів, проти клопотання представника Позивача про відкладення підготовчого засідання не заперечували.
Статтею 31 Конституції України передбачено, що кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з`ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Як визначено у ст. 1 Закону України "Про телекомунікації", оператор телекомунікацій - суб`єкт господарювання, який має право на здійснення телекомунікацій із правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж. Провайдер - це також суб`єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку. Абонент - споживач телекомунікаційних послуг, який їх отримує на умовах договору, котрий передбачає підключення кінцевого обладнання, що перебуває в його власності або користуванні, до телекомунікаційної мережі. Телекомунікаційна послуга - продукт діяльності оператора та/або провайдера телекомунікацій, спрямований на задоволення потреб споживачів у сфері телекомунікацій.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про телекомунікації", охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.
З аналізу наведених норм вбачається, що зняття інформації з телекомунікаційних мереж можливе лише у випадках, коли достатньо підстав вважати, що у телеграфній та іншій кореспонденції підозрюваного чи обвинуваченого іншим особам або інших осіб підозрюваному чи обвинуваченому, а також у інформації, якою вони обмінюються з допомогою засобів зв`язку, містяться дані про вчинений злочин, що мають доказове значення або коли листи, телеграми та інші види кореспонденції можуть використовуватися лише за згодою особи, яка направила їх, та адресата.
Позивач не надав згоди на витребування інформації щодо власника телефонного номера, за яким, за даними позивача проходили комунікації представників сторін під час реалізації договірних умов.
Враховуючи вищевикладене, відомості, які просить витребувати Відповідача містять охоронювану законом таємницю, і не можуть бути витребувані при розгляді господарської справи, оскільки не містять даних щодо належності зазначених номерів конкретно визначеним особам, а також відсутні відомості щодо надання згоди зазначених осіб на зняття інформації з телекомунікаційних мереж щодо них.
При здійсненні судочинства суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини, як джерело права (ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"). Відповідно до ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Щодо строку подання Відповідачем відзиву і доказів до справи та клопотання про продовження строку на подання відзиву на позов, то, беручи до уваги їх незначний пропуск та об`єктивні обставини, на які посилається Відповідач у своїх клопотаннях, суд вважає за необхідне прийняти та долучити до матеріалів справи відзив і докази, надані Відповідачем.
Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 2 ГПК України одним з основних засад господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
Крім того, суд повідомляє, що сторони не позбавлені можливості подати:
- заяву про розгляд справи без їх участі;
- заяву про розгляд справи в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема, власних.
Керуючись ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОПЕТРОВСЬК-АВТО" в особі філії "АВТОСАЛОН МЕРСЕДЕС" ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДНІПРОПЕТРОВСЬК-АВТО" про витребування доказів - відмовити.
Задовольнити клопотання Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОПЕТРОВСЬК-АВТО" в особі філії "АВТОСАЛОН МЕРСЕДЕС" ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДНІПРОПЕТРОВСЬК-АВТО" про долучення доказів до матеріалів справи
Відкласти у розумні строки підготовче засідання на 10:30 год. 28.06.2023.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судового засідання №3-309 за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію щодо розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\
Суд нагадує сторонам, що існує система "Електронний суд". Для отримання процесуальних документів в електронній формі потрібно: зареєструватись в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua; подати до суду заяву про отримання процесуальних документів в електронній формі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронній формі на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суддя С.Г. Юзіков