УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2023 року
м. Київ
Справа № 644/5486/21
Провадження № 51 - 2186 ск 23
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу захисника засудженого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 на ухвалу Полтавського апеляційного суду від 23 березня 2023 року щодо ОСОБА_4 ,
встановив:
Вироком Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 03 вересня 2021 року ОСОБА_4 засуджено за ст. 204 ч. 1 КК Україниу виді штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить170 000грн., з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів, за ст. 204 ч. 2 КК України у виді позбавлення волі на строк 5 років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених і придбаних товарів, знарядь виробництва та сировини для їх виготовлення, на підставі ст. 70 КК України за сукупністю призначених йому покарань шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених і придбаних товарів, знарядь виробництва та сировини для їх виготовлення. На підставі статей 75, 76 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки і на нього покладено відповідні обов`язки.
Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 23 березня 2023 року апеляційну скаргу прокурора задоволено, а апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_4 та його захисника - адвоката ОСОБА_5 задоволено частково. Цією ухвалою вирок суду першої інстанції змінено та пом`якшено ОСОБА_4 покарання: за ст. 204 ч. 1 КК України у виді штрафу у розмірі 5 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 000 грн.) з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів, за ст. 204 ч. 2 КК України у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення. Відповідно до ст. 70 ч. 1 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено ОСОБА_4 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки із конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення. На підставі статей 75, 76 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки і на нього покладено відповідні обов`язки. В іншій частині вирок суду залишено без зміни.
У касаційній скарзі порушується питання про перегляд судових рішень в касаційному порядку.
Проте, касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст. 427 КПК України, а тому колегія суддів дійшла висновку про необхідність залишення її без руху на підставі ст. 429 ч. 1 КПК України.
Так, в порушення вимог ст. 427 ч. 2 п. 4 КПК України захисник у своїй касаційні скарзі, хоч і зазначає про істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, незаконність та необґрунтованість ухвали апеляційного суду, проте не наводить доводи на обґрунтування цього відповідно до положень ст. 438 ч. 1 КПК України.
Також в порушення вимог ст. 427 ч. 6 КПК України до касаційної скарги не додано її копії та додатків до неї в кількості, необхідній для надіслання сторонам кримінального провадження і учасникам судового провадження (не вистачає 1 примірника копії касаційної скарги та 2 примірника оскаржуваних рішень).
Вказані недоліки касаційної скарги перешкоджають вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Керуючись ст. 429 ч. 1 КПК України, Суд
постановив:
Залишити касаційну скаргу захисника засудженого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 без руху.
Встановити захиснику ОСОБА_5 п`ятиденний строк для усунення зазначених недоліків з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3