open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

28 лютого 2023 р. справа № 520/8590/22

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олексія Котеньова, розглянувши за правилами спрощеного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСНОВА ІНФО" (вул. Різдвяна, буд. 29-А, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 36224758) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 44057192), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправними та скасування рішень,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОСНОВА ІНФО" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888440/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 30.06.2021 № 51 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації;

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888454/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 30.06.2021 № 50 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації;

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888441/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 31.07.2021 № 7 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації;

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888442/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 30.09.2021 № 33 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації;

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888443/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 16.10.2021 № 4 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації;

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888439/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 31.10.2021 № 60 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації;

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (код ЄДРПОУ - 43983495, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46), від 31.05.2022 № 6888453/36224758 в ЄРПН;

- зобов`язати ДПС України (код ЄДРПОУ - 43005393, 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати податкову накладну ТОВ «ОСНОВА ІНФО» від 30.11.2021 № 7 в ЄРПН датою її направлення для реєстрації.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.11.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.12.2022 до участі у справі залучено Головне управління ДПС у Полтавській області та розгляд справи почато спочатку.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що податковим органом безпідставно зупинено реєстрацію податкових накладних, складених позивачем на ім`я свого контрагента. Не погоджуючись із діями контролюючого органу, позивачем подано пояснення та копії документів щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено. Однак рішеннями комісії регіонального рівня, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, у реєстрації податковій накладній відмовлено. Позивач не погодився із рішенням контролюючого органу, вважає його незаконним та безпідставним, а податкову накладну такою, що підлягає реєстрації, у зв`язку з чим звернувся до суду із цим позовом.

Головне управління ДПС у Харківській області у відзиві на позов зазначило, що воно не є належним відповідачем у справі, оскільки спірних рішень не приймало.

Відповідачем, Головним управлінням ДПС у Полтавській області, надано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що спірні рішення прийнято відповідно до вимог чинного законодавства. Згідно з протоколом засідання Комісії від 31.05.2022 № 38, за результатами опрацювання копій первинних документів, поданих на розгляд Комісії ТОВ «Основа Інфо» до податкових накладних від 30.06.2021 № 51 на суму 149677,56 грн (в т.ч. ПДВ 24946,26 грн), від 30.06.2021 № 50 на суму 476181,00 (в т.ч. ПДВ 79363,5 грн), від 31.07.2021№ 7 на суму 486022,8 (у т.ч.ПДВ 81003,8 грн.), від 30.09.2021 № 33 на суму 555286,8 грн (в т.ч. ПДВ 92547,8 грн.), від 16.10.2021 № 4 на суму 442343,88 грн (в т.ч. ПДВ 73723,98 грн), від 31.10.2021 № 60 на суму 499266,00 грн (в т.ч. ПДВ 832,11 грн.), від 30.11.2021 № 7 на суму 518375,40 грн (в т.ч. ПДВ 86395,90 грн) на реалізацію «послуг з підтримки наявності та асортименту продукції у пунктах продажу на адресу ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Маркетинг Україна» (код ЄДРПОУ 40102602) встановлено, що до повідомлення платником не надано документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

Відповідач зазначає, що до кожного повідомлення про надання пояснень позивачем додано одну й ту саму копію платіжного доручення №000008119 від 03.08.2021 на суму 396817,50 грн, в якій зазначено призначення платежу «часткова сплата за послуги з підтримки наявн.та асортим.прод. 06/21 ВтчПДВ 33136,25 грн».

Даний документ не підтверджує документально виконання грошових зобов`язань покупця (отримувача послуг) перед постачальником (надавачем послуг).

На підтвердження господарської операції по податковій накладній №51 від 30.06.2021 ТОВ «Основа Інфо» подано пояснення від 16.02.2022 №16/02/2022-51, в яких позивач зазначив про складання акту надання послуг від 31.05.2021 року, що слугувало «першою подією» для виписки податкової накладної. Платіжні документи, також не надавались. Як вважає відповідач, «перша подія», що слугувала підставою виписки податкової накладної №51 від 30.06.2021 - ТОВ «Основа Інфо» не підтверджено.

Відповідач, Державна податкова служба України, не скористався процесуальним правом надати відзив на адміністративний позов у строк, визначений судом. Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 02.11.2022 доставлено до електронного кабінету 02.11.2022, про що свідчить довідка від 03.11.2022.

Відповідно до ч.1 ст.261 КАС України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.4 ст.159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Інші заяви по суті справи сторони до суду не подавали.

Щодо вимоги відповідача розглядати справу у судовому засіданні у режимі відеоконференції, суд зазначає, що така вимога міститься в прохальній частині відзиву на позовну заяву та не носить характеру процесуального документу, оскільки чинний КАС України визначає, що є заявою, клопотанням та запереченням.

Так, статті 166 та 167 КАС України містять чіткі вимоги до форми та змісту заяви, клопотання і заперечення. Проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що вимога, яка міститься у відзиві за правовою природою не є ані клопотанням, ані заявою, ані запереченням.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Суд наголошує, що оскільки зазначена вимога, заявлена представником відповідача у відзиві на позов, не відповідає вимогам ч. 1 ст. 167 КАС України, то вона залишається без розгляду.

Повернення в даному випадку виконати фактично неможливо, оскільки зазначена вимога міститься в процесуальному документі відзиві на позов.

Відповідно до ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд розглядає справу у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі п.10 ч.1 ст.4, ч.4 ст.229 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

Між ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» як Замовником та ТОВ «ОСНОВА ІНФО» як Виконавцем укладено Договір про надання послуг №ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019 (далі - Договір послуг), згідно з яким Виконавець надає Замовнику послуги з підтримки наявності та асортименту Продукції в Пунктах продажу Виконавця (далі - Послуги).

Продукцією є асортимент тютюнових та інших виробів, розділених по категоріях FMC, TNP та ORAL, дистриб`ютором яких на території України виступає Замовник (п. 1.1 Додатку №4 до Договору послуг).

Пунктами продажу є місця реалізації тютюнових та інших виробів, що перебувають у власності, користуванні чи управлінні Виконавця та в яких Виконавцем будуть надаватись послуги відповідно до Договору. Найменування, перелік, адреси Пунктів продажу та інші інформація щодо них зазначається у Додатку №2 до Договору ( п. 1.4 Додатку №4 до Договору послуг).

ТОВ «ОСНОВА ІНФО» здійснює продаж товарів Замовника в своїх Пунктах продажу, що підтверджують надані до суду копії ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Позивачем вказано, що в Пунктах продажу Виконавець здійснює роздрібний продаж Продукції кінцевим споживачам. Метою надання Послуг є підтримка наявності та асортименту в Пунктах продажу Виконавця Продукції, дистриб`ютором яких на території України виступає Замовник. У звітному періоді безпосередньо виставляли товари на вітрину у Пунктах продажу, слідкували за наявністю та асортиментом продукції (товару) у пункті продажу, своєчасно направляли заявки на поповнення продукції (товару) та розміщували на полицях необхідну кількість та асортимент продукції (товару) касири ТОВ «ОСНОВА ІНФО», яких працювало на підприємстві у вказані періоди не менше 500 касирів.

30.06.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю «ОСНОВА ІНФО» складено податкову накладну (далі ПН) від 30.06.2021 № 51 та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН).

ПН № 51 від 30.06.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» (Замовник, код за ЄДРПОУ 40102602) за період з 01.04.2021 по 30.06.2021.

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 51 від 30.06.2021 присвоєно номер 9402687775, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Також Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 51 від 30.06.2021.

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022 № 3 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 16/02/2022-51 від 16.02.2022; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 р. до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 30.06.2021; додаток до акту наданих послуг від 30.06.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; платіжне доручення № 000008119 від 03.08.2021; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888440/36224758 (далі Рішення № 1), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 51 від 30.06.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення: документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

18.07.2022, не погоджуючись із Рішенням № 1, Позивач направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 1, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 30.06.2021 по 03.08.2021; картку рахунку 6432 за 30.06.2021.

22.07.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 22.07.2022 № 26349/36224758/2 (далі Рішення № 2), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 1 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

30.06.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» складено ПН від 30.06.2021 № 50 та відправлено на реєстрацію в ЄРПН. ПН № 50 від 30.06.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» за період з 01.06.2021 по 30.06.2021.

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків було отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 50 від 30.06.2021 присвоєно номер 9402696947, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Також Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 50 від 30.06.2021.

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022. № 4 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 16/02/2022-50 від 16.02.2022; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 30.06.2021;зведена картка аудиту від 30.06.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888454/36224758 (далі Рішення № 3), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 50 від 30.06.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення: документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

06.07.2022 року, не погоджуючись із Рішенням № 3, Позивач направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 3, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 30.06.2021. по 03.08.2021; картку рахунку 6432 за 30.06.2021.

14.07.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 14.07.2022 № 22481/36224758/2 (далі Рішення № 4), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 3 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

31.07.2021 року ТОВ «ОСНОВА ІНФО» складено ПН від 31.07.2021 № 7 та відправлено на реєстрацію в ЄРПН.

ПН № 7 від 31.07.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» за період з 01.07.2021 по 31.07.2021.

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 7 від 31.07.2021 присвоєно номер 9402685503, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Також Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 7 від 31.07.2021 .

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022 № 5 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 16/02/2022-7 від 16.02.2022; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 31.07.2021; зведена картка аудиту від 31.07.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888441/36224758 (далі Рішення № 5), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 7 від 31.07.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

08.09.2022, не погоджуючись із Рішенням № 5, Позивач направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 5, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 30.06.2021 по 03.08.2021; картку рахунку 6432 за 31.07.2021; лист ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейл Енд Маркетинг Україна» вих. № 01/30-08 від 30.08.2022.

21.09.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 21.09.2022 № 45682/36224758/2 (далі Рішення № 6), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 5 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

30.09.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» складено ПН від 30.09.2021 № 33 та відправлено на реєстрацію в ЄРПН.

ПН № 33 від 30.09.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» за період з 01.09.2021 по 30.09.2021 .

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків було отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 33 від 30.09.2021 присвоєно номер 9402702502, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 33 від 30.09.2021 .

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022 № 7 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 16/02/2022-33 від 16.02.2022; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 30.09.2021; зведена картка аудиту від 30.09.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888442/36224758 (далі Рішення № 7), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 33 від 30.09.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

08.09.2022, не погоджуючись із Рішенням № 7, Позивач, направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 7, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 30.09.2021; картку рахунку 6432 за 30.09.2021; лист ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейл Енд Маркетинг Україна» вих. № 01/30-08 від 30.08.2022.

21.09.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 21.09.2022 № 45667/36224758/2 (далі Рішення № 8), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 7 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

16.10.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» складено ПН від 16.10.2021 № 4 та відправлено на реєстрацію в ЄРПН.

ПН № 4 від 16.10.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» за період з 01.01.2021 по 30.09.2021 .

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 4 від 16.10.2021 присвоєно номер 9402692281, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 4 від 16.10.2021 .

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022 № 9 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 17/02/2022-4 від 17.02.2022 ; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 16.10.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888443/36224758 (далі Рішення № 9), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 4 від 16.10.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

08.09.2022, не погоджуючись із Рішенням № 9, Позивач направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 9, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 16.10.2021 31.10.2021; картку рахунку 6432 за 16.10.2021 31.10.2022; лист ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейл Енд Маркетинг Україна» вих. № 01/30-08 від 30.08.2022 року; бухгалтерську довідку № 19/01/2022-6 від 19.01.2022 .

21.09.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 21.09.2022 № 45686/36224758/2 (далі Рішення № 10), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 9 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

31.10.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» складено ПН від 31.10.2021 № 60 та відправлено на реєстрацію в ЄРПН.

ПН № 60 від 31.10.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» за період з 01.10.2021 по 31.10.2021 .

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 60 від 31.10.2021 присвоєно номер 9402679075, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 60 від 31.10.2021 .

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022 № 10 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 17/02/2022-60 від 17.02.2022; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019 ; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 31.10.2021; зведена картка аудиту від 31.10.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888439/36224758 (далі Рішення № 11), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 60 від 31.10.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

08.09.2022, не погоджуючись із Рішенням № 11, Позивач направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 11, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 16.10.2021 31.10.2021; картку рахунку 6432 за 16.10.2021 31.10.2021; лист ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейл Енд Маркетинг Україна» вих. № 01/30-08 від 30.08.2022; бухгалтерську довідку № 19/01/2022-6 від 19.01.2022 .

21.09.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 21.09.2022 № 45648/36224758/2 (далі Рішення № 12), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 11 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

30.11.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» складено ПН від 30.11.2021 № 7 та відправлено на реєстрацію в ЄРПН.

ПН № 7 від 30.11.2021 складена та відправлена на реєстрацію за результатами господарської операції із надання послуг із підтримки наявності та асортименту продукції ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна» за період з 01.11.2021 по 30.11.2021 .

31.12.2021 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» через е-кабінет платника податків було отримано квитанцію про реєстрацію ПН/РК кількісних і вартісних показників до ПН в ЄРПН, відповідно до якої ПН № 7 від 30.11.2021 присвоєно номер 9402693676, але її реєстрацію зупинено згідно п.201.16 ПК України із зазначенням таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Відповідачем Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо інформації, зазначеної в ПН № 7 від 30.11.2021 .

17.02.2022 Позивач через е-кабінет платника податків подав повідомлення від 17.02.2022 № 11 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення Позивач додав такі документи: пояснення вих. № 17/02/2022-60 від 17.02.2022; договір про надання послуг № ОСНОВА ІНФО/2020 від 31.12.2019; додаткова угода № 1 від 01.01.2020 до договору послуг; додаткова угода № ОИ2007 р4р 21 від 01.01.2021 до договору послуг; додаткова угода № 3 від 31.12.2021 до договору послуг; додаткова угода № 2 (нова редакція) до договору послуг; акт наданих послуг від 30.11.2021; зведена картка аудиту від 30.11.2021; ліцензії про право роздрібної торгівлі тютюновими виробами ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; сертифікати відповідності; штатний розпис ТОВ «ОСНОВА ІНФО»; посадова інструкція касира ТОВ «ОСНОВА ІНФО».

31.05.2022 Позивач отримав рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 6888453/36224758 (далі Рішення № 13), відповідно до якого регіональною комісією відмовлено ТОВ «ОСНОВА ІНФО» в реєстрації ПН № 7 від 30.11.2021 в ЄРПН в зв`язку із неподанням платником податків до повідомлення документів, що підтверджують виконання грошових зобов`язань покупця перед постачальником.

08.09.2022 року, не погоджуючись із Рішенням № 13, Позивач, згідно із Порядком № 1165 та ст.56 ПК України направив через е-кабінет платника податків скаргу на Рішення № 13, додавши до неї для її обґрунтування пояснення та скановані примірники вище перелічених документів, а також: оборотно-сальдову відомість по рахунку 3612 за червень-грудень 2021 року; картку рахунку 3612 за 30.11.2021; картку рахунку 6432 за 30.11.2021; лист ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейл Енд Маркетинг Україна» вих. № 01/30-08 від 30.08.2022 року; бухгалтерську довідку № 19/01/2022-6 від 19.01.2022 .

21.09.2022 ТОВ «ОСНОВА ІНФО» отримало рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 21.09.2022 № 45697/36224758/2 (далі Рішення № 14), згідно з яким скаргу ТОВ «ОСНОВА ІНФО» на Рішення № 13 залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН залишено без змін у зв`язку з неподанням платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Не погоджуючись з прийнятими Рішеннями про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд дійшов наступних висновків.

Стаття 68 Конституції України передбачає, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п.201.7. ст.201 ПК України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі-Порядок №1246) визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

11 січня 2020 року набрав чинності порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165), затверджений постановою КМУ №1165 від 11 грудня 2019 року Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:

D= S/T,

де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;

T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;

значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою:

P = Pм х 1,4,

де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування;

Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;

4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

Відповідно до п. 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Пунктом 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення. У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття. Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном. Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

- інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення. За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття. Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до п.7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Пунктом 10 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно п. 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12 грудня 2019 року затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), яким визначено механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2. Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Пунктом 3 Порядку №520 визначено, що комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Згідно п.4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з п.6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Пунктом 7 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п.п. 9-13 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Суд зазначає, що у квитанції про зупинення реєстрації ПН Відповідачем-1 не вказаний конкретний перелік первинних документів щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, який платник податків має надати для обґрунтованого рішення щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Верховний Суд у постанові від 18.12.2019 у справі № 560/435/10 вказав, що конкретний перелік документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки. Відповідно до положень пункту 3 частини 2 статті 2 КАС України рішення суб`єкта владних повноважень повинно бути прийнято обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. У разі спору щодо правомірності рішення суб`єкт владних повноважень може посилатися тільки на ті обставини, що зазначені у рішенні як підстава його прийняття. Не зазначення в рішенні цих обставин тлумачиться на користь висновку про його неправомірність.

Верховний Суд у постановах від 30.07.2019 у справі № 200/14026/18-а, від 23.10.2019 у справі № 826/8693/18 при розгляді справ за позовами платника податків про скасування рішення про відмову у реєстрації податкових накладних зазначив, що первинним об`єктом судового дослідження у даній справі є обставини, за яких відповідачі вчинили дії щодо зупинення реєстрації податкових накладних та приймали рішення про відмову у їх реєстрації. Підставою для таких дій мають бути: чіткі критерії оцінки ступеня ризиків відповідних господарських операцій; конкретний перелік документів, встановлений податковим законодавством, який підлягав наданню контролюючому органу для дослідження при прийнятті ним оспорюваних рішень.

У постанові від 26.05.2021 у справі 560/3609/18 Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду сформулював правову позицію, відповідно до якої для кожного критерію, на підставі якого було зупинено реєстрацію податкової накладної, передбачений самостійний список документів, за умови подання якого приймається рішення про реєстрацію податкової накладної. При цьому загальне посилання на вичерпний перелік документів контролюючим органом не є достатнім, а перелік документів, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення контролюючим органом, повинен бути конкретизованим та чітким. Дотримання вимоги чіткості і недвозначності щодо інформації, яка зазначена в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, є особливо важливим з огляду на специфіку податкового законодавства та наслідки недотримання платником податків вимог щодо подання повного переліку документів.

Посилання Відповідача на факт ненадання доказів щодо оплати наданих позивачем послуг є необґрунтованим, адже податкові накладні складались одночасно з актами наданих послуг, що відповідно до п.187.1 ст.187 ПК України, є другою подією, при цьому, як встановлено судом з доданих до позову матеріалів, позивачем до контролюючого органу надсилались пояснення з усіма необхідними копіями документів. Судження про те, що податкові накладні у цих правовідносинах складені за правилом першої події, є неаргументованими.

У правовідносинах, з приводу яких подано позов, виходячи з початкового порушення принципів правової визначеності та передбачуваності зупиненням реєстрації податкової накладної на підставі критеріїв ризиковості, спірні рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, як подальша реалізація названого зупинення, не відповідає вимогам статті 2 КАС України щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості.

Так, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

В ході розгляду справи знайшов свої підтвердження факт того, що після зупинення реєстрації податкової накладної позивачем були подані документи, передбачені Порядком №520, для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому судом встановлено, що подані позивачем для реєстрації податкових накладних документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, спричинили б втрату первинними документами юридичної сили, та підтверджують факт здійснення господарських операцій.

Разом з тим, контролюючий орган, не зважаючи на надіслані позивачем повідомлення та додані до нього документи, прийняв спірні рішення про відмову в реєстрації ПН, без зазначення, як було вказано вище, мотивів неврахування поданих позивачем документів, у тому числі і під час процедури адміністративного оскарження рішення.

При вирішенні справи суд також виходить із того, що спірне рішення Комісії є актом індивідуальної дії.

Правовий акт індивідуальної дії - це виданий суб`єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, який не містить загальнообов`язкових правил поведінки та стосується прав і обов`язків лише чітко визначеного суб`єкта (суб`єктів), якому (яким) він адресований.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 року у справі № 822/1878/18.

Натомість, оскаржувані рішення фіскального органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості актів індивідуальної дії, та породжують їх неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Зазначений висновок суду узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ), рішення якого відповідно до статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23.02.2006 року є джерелом права.

У рішенні від 13 грудня 2001 року у справі Церква Бесарабської Митрополії проти Молдови ЄСПЛ зазначив, що закон має бути доступним та передбачуваним, тобто вираженим з достатньою точністю, щоб дати змогу особі в разі необхідності регулювати його положеннями свою поведінку (пункт 109).

На державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок ("Лелас проти Хорватії", заява №55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року; "Тошкуце та інші проти Румунії", заява №36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов`язків ("Лелас проти Хорватії", п. 74).

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог шляхом скасування рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні датою їх надсилання на реєстрацію суд зазначає таке.

Керуючись принципом верховенства права, гарантованим ст.8 Конституції України та ст.6 КАС України, суд на підставі ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини застосовує практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі Чахал проти Об`єднаного Королівства (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Таким чином, суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист. Крім того, суд указав на те, що за деяких обставин вимоги статті 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, що передбачаються національним правом.

Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності небезпідставної заяви за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Засіб захисту, повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі Афанасьєв проти України від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Отже, ефективний засіб правового захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про те, що належним способом відновлення порушеного права позивача, а також із метою усунення порушень, допущених відповідачем у спірних правовідносинах, є зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні.

Також суд керується приписами ч. 4 ст. 245 КАС України, за змістом якої у разі визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, суд може зобов`язати відповідача суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Стосовно вимоги позивача про встановлення судового контролю, суд зазначає, що відповідно до ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об`єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами. Це виключно як певна (можливо, виняткова) міра впливу на той чи інший орган влади.

Позивач не навів аргументованих доводів та не надав доказів того, що прийняте рішення суду буде відповідачем тривалий час не виконуватись.

Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов`язком суду, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням даного рішення шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСНОВА ІНФО" (вул. Різдвяна, буд. 29-А, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 36224758) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 44057192), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправними та скасування рішень - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, від 31.05.2022 №6888440/36224758, №6888454/36224758, №6888441/36224758, №6888442/36224, №6888443/3622475, №6888439/36224758, №6888453/36224758 в ЄРПН.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати податкові накладні, подані Товариством з обмеженою відповідальністю "ОСНОВА ІНФО" (вул. Різдвяна, буд. 29-А, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 36224758), від 30.06.2021 № 51, від 30.06.2021 № 50, від 31.07.2021 № 7, від 30.09.2021 № 33, від 16.10.2021 № 4, від 31.10.2021 № 60, від 30.11.2021 № 7 в ЄРПН датою їх направлення для реєстрації.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 44057192) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСНОВА ІНФО" (вул. Різдвяна, буд. 29-А, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 36224758) суму судового збору у розмірі 8683 (вісім тисяч шістсот вісімдесят три) грн 50 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСНОВА ІНФО" (вул. Різдвяна, буд. 29-А, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 36224758) суму судового збору у розмірі 8683 (вісім тисяч шістсот вісімдесят три) грн 50 коп .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення у повному обсязі виготовлено 28 лютого 2023 року.

СуддяОлексій Котеньов

Джерело: ЄДРСР 109251893
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку