Справа № 738/45/22
№ провадження 1-в/738/9/2022
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2022 року Менський районний суд Чернігівської області
у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
з участю
секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3 ,
захисника: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засiданнi в м. Мена спільне подання начальника ДУ «Менська виправна колонія № 91» та голови спостережної комісії Менської міської ради Чернігівської області про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання засудженого ОСОБА_5 , -
В С Т А H О В И В:
У січні2022року доМенського районногосуду надійшло спільне подання адмiнiстрацiї Державної установи «Менська виправна колонія №91» та спостережної комiсiї Менської міської ради Чернігівської області про умовно дострокове звільнення від подальшого відбування покарання засудженого ОСОБА_5 . Подання мотивовано тим, що ОСОБА_5 01 грудня 2015 року засуджений вироком Валківського районного суду Харківської області за ч. 4 ст. 407 КК України до 5 років позбавлення волі, за ч. 1 ст. 115 КК України до 9 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання у виді 9 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання у виді 9 років 6 місяців позбавлення волі. Згідно ухвали Менського районного суду Чернігівської області від 10.05.2016 зараховано в строк покарання у виді позбавлення волі термін попереднього ув`язнення з 09.06.2015 по 30.12.2015 включно, з розрахунку 1 день попереднього ув`язнення за 2 дні позбавлення волі.
Засуджений ОСОБА_5 відбув відповідну частину покарання, став на шлях виправлення, тому адміністрація установи звернулась до суду з поданням про його умовно дострокове звільнення від подальшого відбування покарання.
Прокурор в судовому засіданні визнав подання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Захисник засудженого ОСОБА_4 в судовому засіданні подання установи підтримала.
Засуджений ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд подання без його участі, просив подання задовольнити.
Представники установи та спостережної комісії Менської міської ради в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили, клопотань про розгляд справи тільки з їх участю до суду не надходило, що дає можливість суду, відповідно до ст. 539 КПК України, розглянути справу без їх участі.
Відповідно до ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення та після фактичного відбуття засудженим відповідної частини призначеного судом строку покарання.
Підставою для умовно дострокового звільнення є досягнення однієї з цілей покарання виправлення засудженого, що підтверджується його сумлінною поведінкою і ставленням до праці.
Сумлінна поведінка полягає у дотриманні правил внутрішнього розпорядку, беззаперечному виконанні законних вказівок і розпоряджень адміністрації органів кримінально-виконавчої системи, відсутності порушень дисципліни. Це поведінка, на яку повинні орієнтуватися інші особи, які відбувають покарання. Сумлінне ставлення до праці насамперед передбачає, що особа бере участь у суспільно-корисній праці та передбачає добросовісне виконання трудових обов`язків, проявляється у покращенні кількісних та якісних показників виконуваної роботи, підвищенні виробничої кваліфікації, бережливому ставленні до обладнання та інструментів, додержанні правил охорони праці та техніки безпеки.
Висновок суду про виправлення засудженого повинен бути заснований на всебічному врахуванні даних про його поведінку і ставлення до праці за весь період перебування у виправно трудовій установі, а не за час, який безпосередньо передує розгляду подання. Хоча ст. 81 КК України не наказує враховувати при умовно достроковому звільненні від покарання ступінь тяжкості вчиненого злочину і дані про особу, крім її сумлінної поведінки та ставлення до праці, висновок суду про виправлення засудженого повинен ґрунтуватися, в тому числі й на даних, що характеризують ступінь тяжкості вчиненого злочину і особу засудженого в цілому.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що засудженого ОСОБА_5 можливо звільнити умовно - достроково вiд відбування покарання з таких підстав. За час відбування покарання в установі засуджений ОСОБА_5 зарекомендував себе наступним чином: дотримується вимог, що визначають порядок та умови відбування покарання, розпорядок дня установи виконує, стягнень не має. На профілактичних обліках не перебуває. Згідно наказу № 89 від 24.10.2016 виконував обов`язки машиніста кочегара котельні установи. Згідно наказу № 238/ОД від 04.11.2016 був працевлаштований оператором котельні установи за строковим трудовим договором з 07.11.2016 року по 17.09.2019 року. До покладених на нього обов`язків відносився добре, поставлені завдання виконував вчасно та якісно, за що чотири рази був заохочений, один раз правами начальника відділення та три рази правами начальника установи. 17.19.2019 в порядку ст.ст. 100, 101 КВК України переведений до ДСР, де засуджений характеризується позитивно. З 17.09.2019 виконував обов`язки конюха господарчого двору. На підставі трудового договору № 91 від 09.01.2021 по 25.10.2021 був працевлаштований робітником господарчого двору по догляду за великою рогатою худобою, до роботи відносився сумлінно та старанно, за що був тричі заохочений правами начальника установи. З 26.10.2021 по 31.12.2021 згідно поданої заяви та трудового договору № 34 від 25.10.2021 працював робітником на контрагентському об`єкті ТОВ «Український кардан», до роботи відносився добросовісно, норми виробітку виконував. Заходи заохочення не застосовувались. Згідно поданої письмової заяви з 04.01.2022 працевлаштований робітником господарчого двору по догляду за великою рогатою худобою, до роботи відноситься добросовісно.
Приймає участь в неоплачуваних роботах по благоустрою установи та поліпшенні житлово-побутових умов відділення, до яких ставиться сумлінно. Відвідує заходи виховного та культурно-масового характеру, які проводяться в установі та відділенні. Займається за програмою диференційного виховного впливу на засуджених «Фізкультура і спорт», яку реалізовує за планом. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи.
В судовому засіданні встановлена динаміка в поведінці засудженого, що свідчить про його виправлення та перевиховання, а тому враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_5 відбув більше 3/4 частини строку призначеного судом покарання, суд вважає, що засуджений ОСОБА_5 довів своє виправлення i перевиховання, а тому може бути звільнений умовно достроково від подальшого відбування покарання.
На пiдставi викладеного, керуючись ст. 81 КК України, ст.ст. 370-372, 395, 537, 539 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Спільне подання начальника ДУ «Менська виправна колонія № 91» та голови спостережної комісії Менської міської ради Чернігівської області про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання засудженого ОСОБА_5 задовольнити.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого вироком Валківського районного суду Харківської області від 01.12.2015 звільнити умовно - достроково від відбування покарання на не відбутий строк покарання, який станом на 17 лютого 2022 року становить 2 (два) роки 3 (три) місяці 1 (один) день позбавлення волі.
На ухвалу прокурором, захисником може бути подано апеляційну скаргу до Чернігівського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення, а засудженим, який знаходиться під вартою в семиденний строк з часу отримання її копії.
Головуючий: ОСОБА_1