open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 475/194/15-к
Моніторити
Ухвала суду /24.01.2024/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.01.2024/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.01.2024/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /06.12.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /06.12.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /06.12.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /26.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /20.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /19.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /13.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.03.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /17.03.2022/ Миколаївський апеляційний суд Вирок /17.02.2022/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /28.07.2020/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /28.05.2019/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /23.05.2019/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /17.05.2019/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /15.05.2019/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.04.2019/ Херсонський апеляційний суд Вирок /23.04.2019/ Херсонський апеляційний суд Ухвала суду /18.03.2019/ Херсонський апеляційний суд Ухвала суду /07.03.2019/ Херсонський апеляційний суд Постанова /27.02.2019/ Касаційний кримінальний суд Ухвала суду /14.02.2019/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /15.12.2017/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /08.12.2017/ Апеляційний суд Миколаївської області Вирок /30.10.2017/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /06.12.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /18.11.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /16.11.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /12.09.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /02.09.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /19.08.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /01.08.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /11.07.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /11.07.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Вирок /27.05.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /25.12.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Постанова /26.06.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /30.03.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /24.03.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /16.03.2015/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /10.03.2015/ Доманівський районний суд Миколаївської області Ухвала суду /06.03.2015/ Доманівський районний суд Миколаївської області Ухвала суду /03.03.2015/ Доманівський районний суд Миколаївської області
emblem
Справа № 475/194/15-к
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Ухвала суду /24.01.2024/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.01.2024/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.01.2024/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /06.12.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /06.12.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /06.12.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /26.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /20.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /19.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /13.05.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.03.2022/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /17.03.2022/ Миколаївський апеляційний суд Вирок /17.02.2022/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /28.07.2020/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /28.05.2019/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /23.05.2019/ Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /17.05.2019/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /15.05.2019/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /23.04.2019/ Херсонський апеляційний суд Вирок /23.04.2019/ Херсонський апеляційний суд Ухвала суду /18.03.2019/ Херсонський апеляційний суд Ухвала суду /07.03.2019/ Херсонський апеляційний суд Постанова /27.02.2019/ Касаційний кримінальний суд Ухвала суду /14.02.2019/ Миколаївський апеляційний суд Ухвала суду /15.12.2017/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /08.12.2017/ Апеляційний суд Миколаївської області Вирок /30.10.2017/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /06.12.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /18.11.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /16.11.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /12.09.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /02.09.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /19.08.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /01.08.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /11.07.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /11.07.2016/ Апеляційний суд Миколаївської області Вирок /27.05.2016/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /25.12.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Постанова /26.06.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /30.03.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /24.03.2015/ Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області Ухвала суду /16.03.2015/ Апеляційний суд Миколаївської області Ухвала суду /10.03.2015/ Доманівський районний суд Миколаївської області Ухвала суду /06.03.2015/ Доманівський районний суд Миколаївської області Ухвала суду /03.03.2015/ Доманівський районний суд Миколаївської області

Справа № 475/194/15-к

Номер провадження1-кп/473/22/2022

ВИРОК

іменем України

"17" лютого 2022 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:

головуючої судді ОСОБА_1

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

за участю секретаря ОСОБА_4 ,

прокурора ОСОБА_5 ,

потерпілої ОСОБА_6 ,

представника потерпілої ОСОБА_7 ,

захисників ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,

обвинувачених ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вознесенську матеріали кримінального провадження № 12014150210000401 за обвинуваченням

ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Григорівка Веселинівського району Миколаївської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, який непрацює,в 2014році головаДоманівської районноїдержавної адміністраціїта депутат Доманівської районноїради шостого скликання, одруженого, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , не судимого,

- в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України,

ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,уродженця с.ЗахарівкаВрадіївського районуМиколаївської області,українця,громадянина України,з вищоюосвітою,є заступникомначальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , в2014році начальникДоманівського районноговідділу УМВСУкраїни вМиколаївської області,одруженого, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_2 , не судимого,

-в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Конституція України, зокрема ст..6, визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах поділу на законодавчу, виконавчу судову.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» районна державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

Стаття 2 зазначеного Закону визначає, що місцеві державні адміністрації в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечують зокрема, законність і правопорядок.

За ст..8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» - місцеві державні адміністрації очолюють голови відповідних місцевих державних адміністрацій.

Головою Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області за розпорядженням Президента України №492/2014-рп від 04.04.2014 року призначено ОСОБА_11 .

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст..45 Закону України «Про місцеві державні адміністрації, організаційно-процедурні питання внутрішньої діяльності місцевих державних адміністрацій регулюються їх регламентами, що затверджуються головами відповідних місцевих державних адміністрацій, а Типові регламенти місцевих державних адміністрацій затверджуються Кабінетом Міністрів України.

На виконання п.4 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.1999 №2263, розпорядженням голови Доманівської РДА №96 від 05.05.2014, затверджено розподіл обов`язків між головою райдержадміністрації, першим заступником, заступником голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з реалізації повноважень, передбачених Законом України «Про місцеві державні адміністрації».

Відповідно до п.1 розподілу обов`язків голови Доманівської РДА ОСОБА_11 був наділений рядом повноважень, серед яких:

-забезпечення виконання Конституції та законів України, рішень Конституційного Суду України, актів та доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови облдержадміністрації, інших органів державно влади;

-видання розпоряджень, які є обов`язковими для виконання на території району всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами, що спрямовані на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень;

-забезпечення координації діяльності територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та сприяння їм у виконання покладених на ці органи завдань;

-порушення перед територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади вмотивованих питань про відповідність займаній посаді районних керівників (фахівців) їх територіальних органів;

-координація діяльності районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївської області.

Враховуючи визначені законодавством України повноваження голови районної державної адміністрації, ОСОБА_11 , перебуваючи на посаді голови Доманівської РДА, є службовою особою публічного права, що постійно здійснює функції представника влади, наділений правом у межах своєї компетенції висувати вимоги та приймати рішення, обов`язкові для виконання фізичними та юридичними особами незалежно від їх підлеглості та відомчої належності.

Окрім того, ОСОБА_11 був депутатом Доманівської районної ради шостого скликання і згідно з вимогами законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» зобов`язаний додержуватись Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету міністрів України та інших нормативно-правових актів, керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громадин.

Таким чином, ОСОБА_11 , перебуваючи на посаді голови Доманівської РДА та маючи статус депутата місцевої ради, повинен був діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з розпорядженням голови Доманівської райдержадміністрації №438 від 29.10.2012 ОСОБА_6 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 25 га ріллі терміном на 10 років для городництва із земель державної власності в межах території Зеленоярівської сільської ради.

У вересні 2013 року ОСОБА_6 , незважаючи на відсутність належним чином оформлених правовстановлюючих документів на земельну ділянку, за домовленістю з ОСОБА_14 , з використанням його сільськогосподарської техніки, провела на зазначеній земельній ділянці передпосівні роботи з вирощування озимої пшениці.

03.07.2014 начальником Вознесенського міжрайонного відділу УСБ в Миколаївської області ОСОБА_15 на адресу голови Доманівської РДА ОСОБА_11 направлено листа про порушення ОСОБА_6 вимог земельного законодавства.

Цього ж дня розпорядженням голови Доманівської РДА №162 створено комісію з обстеження земельної ділянки площею 25 га, що розташована в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району, на предмет її використання ОСОБА_6 без правовстановлюючих документів.

За результатами роботи зазначеної комісії райдержадміністрації складено 2 акти, якими встановлено, що обстежувана земельна ділянка площею 25 га, знаходиться в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району, перебуває в державній власності, не передана в постійне користування чи оренду, але розпорядженням голови Доманівської райдержадміністрації №438 від 29.10.2012 ОСОБА_6 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення її в оренду. Земельна ділянка засіяна озимою пшеницею, яка знаходиться в повній фізичній стиглості, потребує збору врожаю.

За результатами роботи комісії запропоновано направити матеріали щодо незаконного використання земельної ділянки до Доманівського РВ УМВС України в Миколаївської області.

Вивчивши матеріали роботи комісії з обстеження земельної ділянки та враховуючи відсутність повноважень місцевої державної адміністрації щодо проведення відповідних перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради і вжиття заходів реагування, 04.07.2014 голова Доманівської РДА ОСОБА_11 направив листи до Доманівського РВ УМВС України в Миколаївської області та Державної інспекції сільського господарства в Миколаївської області, як уповноваженим органам державної влади, про вжиття заходів за актом обстеження земельної ділянки, що проведено комісією Доманівської РДА.

Проте, незважаючи на відсутність повноважень, як голови зокрема, так і місцевої державної адміністрації взагалі, щодо проведення відповідних перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради і вжиття заходів реагування, в тому числі і на збір врожаю пшениці та розпорядження ним, 04.07.2014 голова Доманівської РДА ОСОБА_11 , умисно, з метою отримання неправомірної вигоди для себе від незаконного використання чужого майна, зловживаючи службовим становищем представника влади, використовуючи авторитет займаної ним посади, її статусність та можливості, зокрема права висувати вимоги та приймати рішення, обов`язкові для виконання будь-якими юридичними чи фізичними особами, діючи всупереч інтересам служби, не маючи жодних повноважень щодо володіння, користування чи розпорядження посівами сільськогосподарських культур, оскільки ст..90,95 Земельного кодексу України право власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур закріплено лише за власниками земельних ділянок та землекористувачами, надав вказівку приватному підприємцю ОСОБА_16 , зібрати зерно озимої пшениці з земельної ділянки, яка обстежена комісією адміністрації та зберегти його, оскільки воно є безхазяйним та підлягає зверненню в дохід держави, при цьому усвідомлюючи, що правові підстави і повноваження голови райдержадміністрації на визнання зібраного зерна безхазяйним відсутні, а начальнику Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , забезпечити безперешкодний збір зерна пшениці з земельної ділянки ПП ОСОБА_16 .

ОСОБА_13 направив до вказаної земельної ділянки дільничих інспекторов міліції Доманівського РВ УМВС ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , які здійснювали 05.07.2014 року охорону поля пшениці площею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району, яке використовувалось ОСОБА_6

05.07.2014 ПП ОСОБА_16 направив до земельної ділянки пдощею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району комбайн, про надання якого раніше домовився з ОСОБА_19 , та власні вантажні автомобілі і розпочав збір урожаю пшениці.

Біля 12.00 год цього ж дня до зазначеної земельної ділянки приїхала ОСОБА_6 зі своїм чоловіком ОСОБА_20 . Вважаючи, що дії зі збору врожаю є незаконними, відкрито не погоджуючись з ними, останні намагались припинити роботи, мотивуючи тим, що власником зерна є ОСОБА_6 , оскільки вона є фактичним користувачем земельної ділянки, за власні кошти засіяла поле та здійснювала його обробіток.

В цей час, за незаконною вказівкою голови Доманівського РДА ОСОБА_11 , до земельної ділянки прибув начальник Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , якому подружжя ОСОБА_21 також повідомило про незаконний збір врожаю, але останній жодних дій по їх припиненню не вжив.

У зв`язку з чим ОСОБА_20 05.07.2014 офіційно звернувся з заявою до Доманівського РВ УМВС щодо незаконних дій по збору врожаю пшениці.

Незважаючи на вимоги подружжя ОСОБА_21 припинити збір врожаю, зерно пшениці в кількості 111,1 тонна було зібране ПП ОСОБА_22 та перевезено на зберігання до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_3 .

Жодних подальших дій та рішень по визнанню безхазяйним майном зібраного зерна пшениці та звернення його в дохід держави голова Доманівської РДА ОСОБА_11 не прийняв у зв`язку з відсутністю правових підстав для цього та визначених законодавством повноважень.

Таким чином, голова Доманівської РДА ОСОБА_11 з метою отримання неправомірної вигоди для себе від незаконного використання чужого майна, зловживаючи службовим становищем представника влади, діючи всупереч інтересам служби, а саме встановленому законом порядку діяльності посадових осіб лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України через відсутність відповідних повноважень щодо володіння, користування чи розпорядження посівами сільськогосподарських культур, шляхом надання незаконних вказівок ПП ОСОБА_16 та начальнику Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , організував збір врожаю озимої пшениці з земельної ділянки площею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області в кількості 111, 1 т. вартістю 1878 грн. 32 коп. за тонну, а всього на сумму 208679 грн. 13 коп. та подальше його зберігання в домоволодіння ОСОБА_16 за адресою: АДРЕСА_3 , чим спричинив тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків ОСОБА_6 , які в двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян та шкоди державним інтересам у виді дискредитації та підриву авторитету і престижу органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

ОСОБА_13 обвинувачується, згідно обвинувальним актом в скоєні кримінального правопорушенняу, передбаченого ч.1 ст.365 КК України при наступних обставинах.

Згідно наказу МВС України №463 від 05.06.2012 року та наказу начальника МВС України в Миколаївської області №37 о/с від 05.06.2012 ОСОБА_13 призначено на посаду начальника Доманівського районного відділу УМВС України в Миколаївської області (далі Доманівський РВ УМВС). Наказом начальника УМВС України в Миколаївської області №138 о/с від 30.11.2011 начальнику Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 присвоєне спеціальне звання старшого начальницького складу підполковник міліції.

Згідно до ст..1 Закону України «Про міліцію», міліція в Україні державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров`я, права в свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.

Статею 2 Закону України «Про міліцію» передбачені основні завдання, які покладаються на міліцію, серед яких: забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав та свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення, охорона і забезпечення громадського порядку тощо.

Частиною 1 ст. 3 Закону України «Про міліцію» регламентовано, що діяльність міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й населенням.

Міліція, згідно вимог ч. 1 ст.10 Закону України «Про міліцію» зобов`язана: забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок; виявляти, запобігати і припиняти кримінальні правопорушення; виявляти та припиняти адміністративні правопорушення; виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню правопорушень, вживати в межах своєї компетенції заходів до їх усунення; брати участь у правовому вихованні населення; проводити профілактичну роботу серед осіб, схильних до вчинення кримінальних правопорушень, здійснювати адміністративний нагляд за особами, щодо яких його встановлено, а також контроль за засудженими до кримінальних покарань, не пов`язаних з позбавленням волі.

Відповідно до положення про Доманівський РВ УМВС України в Миколаївської області, затвердженого наказом начальника райвідділу міліції №28 від 03.01.2013, на працівників райвідділу покладено завдання із забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав, свобод і законних інтересів, запобігання правопорушень та їх припинення, охорона і забезпечення громадського порядку, виявлення, розкриття і розслідування злочинів, забезпечення безпеки дорожнього руху, захист усіх видів власності від злочинних посягань, забезпечення дотримання законності в діяльності працівників відділу.

Згідно функціональних обов`язків начальника Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , затверджених наказом начальника райвідділу №28 від 03.01.2013, начальник відділу очолює Доманівський РВ УМВС, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань і здійснення ним своїх функцій, належне використання працівників підпорядкованих підрозділів, виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Таким чином, в силу займаної посади та покладених службових обов`язків начальник Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 є представником влади та службовою особою правоохоронного органу, відповідно до примітки ст..364 КК України та ст.. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів».

У період роботи начальником Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , будучи службовою особою правоохоронного органу представником влади, виконуючи функції офіційного представника державного органу виконавчої влади, який захищає життя, здоров`я, права і свободи громадян, інтереси суспільства та держави від протиправних посягань, в порушення зазначених обов`язків та норм діючого законодавства України, 04.07.2014 року, перевищуючи свої службові повноваження, діючи умисно, погодився на протиправну вказівку голови Доманівської РДА ОСОБА_23 , а саме на забезпечення цілодобової охорони силами працівників Доманівського райвідділу міліції під час незаконного збирання ПП ОСОБА_16 врожаю озимої пшениці, що належить ОСОБА_6 , на земельній ділянці площею 25 га, що знаходиться на рівниній поверхні біля кладовища в с.Новолікарське Доманівського району Миколаївської області.

04.07.2014 о 09.00 начальник Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , знадячись в своєму робочому кабінеті, діючи умисно, перевищуючи свої службові повноваження, усвідомлюючи, що відповідно до своїх функціональних обов`язків, несе персональну відповідальність за виконання покладених на райвідділ міліції завдань і здійснення ним своїх функцій та належне використання працівників підпорядкованих підрозділів, достовірно знаючи, що його дії явно виходять за межі наданих прав та повноважень, надав незаконну вказівку старшим ДІМ СДІМ Доманівського РВ УМВС ОСОБА_17 та ОСОБА_18 здійснювати цілодобову охорону поля площею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району та про будь-які події повідомляти телефоном йому особисто.

Продовжуючи свою протиправну діяльність, начальник Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , у порушення наказу МВС України №404 від 28.07.1994 «Про затвердження статуту потрульно-постової служби міліції України», щодо забезпечення громадського порядку, з метою укриття своєї незаконної діяльності та у зв`язку з безпідставністю вжиття заходів до охорони громадського порядку на полі площею 25 га в межах Зеленоярівської сільської ради Доманівського району, що використовувалось ОСОБА_6 , в книзі нарядів №933 Доманівського райвідділу міліції цілодобове чергування під час незаконного збирання врожаю озимої пшениці на вищевказаній земельній ділянці не зареєстрував та розпорядження про організацію охорони громадського порядку на вищезазначеній земельній ділянці не підготував.

05.07.2014, на підставі прийнятого головою Доманівської РДА ОСОБА_23 рішення, ПП ОСОБА_16 розпочато незаконне збирання врожаю озимої пшениці, що належить ОСОБА_6 , на вищевказаній земельній ділянці.

Цього ж дня до вказаної земельної ділянки прибув ОСОБА_20 з дружиною ОСОБА_6 та повідомили старшим ДІМ СДІМ Доманівського РВ УМВС ОСОБА_17 та ОСОБА_24 , які здійснювали цілодобове чергування на вказаній території, що врожай озимої пшениці належить їм та вони є фактичними землекористувачами земельної ділянки.

У подальшому близько 15.00 год. на поле прибув начальник Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 , який на повідомлення подружжя ОСОБА_21 щодо незаконних дій по збору врожаю не відреагував, не вжив заходів про припинення кримінального правопорушення, хоча достовірно був обізнаний про незаконні організацію збору врожаю головою Доманівської РДА ОСОБА_11 , а продовжуючи перевищувати свої службові повноваження, усвідомлюючи, що його дії явно виходять за межі наданих прав та повноважень, забезпечив подальше цілодобове чергування на вказаній земельній ділянці працівників Доманівського райвідділу міліції з метою здійснення безперешкодного протиправного збору врожаю ПП ОСОБА_16 .

Таким чином, внаслідок зазначених злочинних дій начальника Доманівського РВ УМВС України підполковника міліції ОСОБА_13 завдано істотну шкоду охоронюваним законом правам, інтересам ОСОБА_6 на захист державою її права власності від протиправних посягань, заподіяння їй матеріальної шкоди в результату незаконної організації головою Доманівської РДА ОСОБА_11 збору врожаю озимої пшениці в кількості 111,1 т. вартістю 1878 грн. 32 коп. за тонну, а всього на сумі 208679 грн. 13 коп. та державним інтересами, у вигляді підриву авторитету та престижу державного правоохоронного органу Міністерства внутрішніх справ України, дискредитації даної державної установи через публічну демонстрацію можливості порушення законів працівником правоохоронного органу старшого начальницького складу, який покликаний захищати життя, здоров`я, права і свободи громадян, інтереси суспільства та держави від протиправних посягань, забезпечення безперешкодного вчинення незаконних дій іншими особами та як наслідок, створення у громадськості негативної думки щодо службових осіб органів державної влади та їх корумпованість.

Обвинувачений ОСОБА_11 винним себе в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України не визнав та пояснив, що він перебував на посаді голови Доманівської райдержадміністрації. 03 липня 2014 року до нього прийшов начальник Вознесенського міжрайонного відділу СБУ Горьовий з листом про те, що до СБУ надійшла інформація , що ОСОБА_6 3 роки використовує земельну ділянку без жодних дозвільних документів. В зазначеному листі містилось прохання з`ясувати та вирішити це питання. В той же день, ОСОБА_11 , як голова РДА, видав розпорядження, яким створив відповідну комісію для з`ясування питання використання зазначеної земельної ділянки. Також, ОСОБА_11 , зазначив, що він на вулиці побачив, що Горьовий розмовляє з ОСОБА_6 , він підійшов ближче та особисто почув, що ОСОБА_6 розповідала ОСОБА_25 , що в неї немає документів на земельну ділянку і вона нічого на неї не сіяла. Комісія виїхала до Зеленоярівської сільської ради, попередньо зателефонувавши землевпоряднику Зеленоярівської сільської ради, який повідомив, що не знає хто обробляє земельну ділянку. Комісія з`ясувала, що на земельній ділянці знаходиться стигла пшениця і ОСОБА_6 пояснила, що не знає, хто обробляв цю земельну ділянку, про що комісією були складені відповідні акти. Після чого була проведена нарада з членами комісії, представника податкової та поліції, так як дана земельна ділянка була у державній власності. Так, як власника пшениці встановлено не було, то було прийняте рішення зібрати цей врожай та здати його на зберігання ФОП ОСОБА_26 , так як в нього були електронні ваги, про що з ним і домовились. На нараді також підіймалось питання охорони громадського порядку під час збору врожаю, а також райдеражміністрація звернулась з відповідним листом до міліції. Крім того, ОСОБА_11 зателефонував до обласної адміністрації і повідомив про ситуацію, що склалась. 05 липня о 10.00 чи об 11.00 год., комбайни, які винайняв ОСОБА_26 у ОСОБА_27 почали збирати врожай. На час збирання врожаю до ОСОБА_11 зателефонувала заступник та повідомила, що телефонував ОСОБА_21 з повідомленням про те, що невідомі особи збирають врожай на території Зеленоярівської сільської ради. Також, йому телефонував ОСОБА_26 і повідомив, що ОСОБА_21 стверджує про те, що цей урожай належить йому. Урожай був зібраний та його перевезли до Курінського. Після чого ОСОБА_11 зібрав комісію і вони вирішили готувати матеріали на оприходування зерна у власність держави, але в зв`язку з тим, що ОСОБА_6 звернулась до правоохоронних органів, суд арештував зерно і більше вони ніяких дій не могли вчинювати. ОСОБА_11 зазначає, що в нього не було жодної особистої зацікавленості щодо зерна пшениці, які зібрали на території Зеленоярівської сільської ради.

Обвинувачений ОСОБА_13 винним себе в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого. 1 ст.365 КК України не визнав, але на підставі ст..63 Конституції України відмовився давати пояснення відносно себе.

В судовому засіданні були дослідженні слідуючі докази.

Потерпіла ОСОБА_6 пояснила суду, що 29.10.2012 року, згідно розпорядження Доманівської райдержадміністрації їй був наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку в с.Новолікарське на території Зеленоярської сільської ради. ОСОБА_6 одразу замовила технічну документацію на дану земельну ділянку, але в 2013 році змінився порядок виготовлення документації, і так як виготовлення документації затримувалась, до вересня 2013 року ОСОБА_6 цю земельну ділянку не обробляла, але в 2013 році вона посіяла на ній озиму пшеницю. Засівати земельну ділянку їй допомагав її брат ОСОБА_28 , також він виконував фактично всі роботи на даному полі. В зв`язку з тим, що вона розпочала користуватись земельною ділянкою, ОСОБА_6 в 2014 році сплатила орендну плату за використання ділянки. 03 липня їй зателефонував Горьовий та призначив зустріч, вона зустрілась з ним і повідомила, що вона обробляє земельну ділянку і одночасно займається виготовленням технічної документації на неї. Під час цієї розмови неподалік знаходились ОСОБА_11 та ОСОБА_13 . В липні 2014 року вона дізналась, що на її полі працюють комбайни і одразу з чоловіком поїхали на поле. Також з ними поїхали секретар сільської ради ОСОБА_29 та землевпорядник ОСОБА_30 . Там ОСОБА_6 побачила, що на полі працювали комбайни, також там були ОСОБА_31 . На полі знаходились працівники міліції ОСОБА_32 та ОСОБА_33 , які повідомили, що вони здійснюють охорону громадського порядку за дорученням ОСОБА_13 . Пізніше на поле приїхав і ОСОБА_13 . ОСОБА_6 повідомила, що це її земельна ділянка, на що ОСОБА_13 відповів, що ОСОБА_11 наказав зібрати врожай з цієї земельної ділянки. Чоловік ОСОБА_6 викликав поліцію, слідчо-оперативна група приїхала, але ОСОБА_13 не дозволив їм складати документи. Збір врожаю продовжувався і КАМАЗи почали вивозити зерно з поля до Курінського. ОСОБА_6 та її чоловік їздили за цими КАМАЗами, щоб підрахувати скільки зерна буде вивезено з поля. Також вони розмовляли з ОСОБА_26 , та пояснювали, що це зерно ОСОБА_6 . Вони були присутні при кожному зважуванні зерна. З земельної ділянки зібрано було 111,1 тон зерна.

Свідок ОСОБА_20 пояснив суду, що він був сільським головою Зеленоярської сільської ради. Його дружина ОСОБА_6 , за її заявою, отримала дозвіл на складання технічної документації на земельну ділянку, яка була розташована на території сільради,а в 2013 році почала її обробляти і за допомогою її брата ОСОБА_28 засіяла поле озимою пшеницею. В сільській раді знали, що вона обробляє дану ділянку та за 2013 рік сільська рада подала цю інформацію до податкової та держкомзему. Влітку 2014 року йому зателефонували та повідомили, що на полі його дружини працює комбайн та знаходиться міліція. ОСОБА_20 зателефонував секретарю сільської ради ОСОБА_29 , землевпоряднику Вишневському, з проханням допомогти заактувати події, що відбуваються і вони разом з дружиною та працівниками сільради поїхали на поле. Коли вони приїхали, то побачили, що на полі був комбайн, автомобіль КАМАЗ з причепом та автомобіль Нива. В автомобілі Нива знаходились працівники міліції. Через деякий час приїхав ОСОБА_13 і сказав, що йому дали розпорядження по охороні порядку і він збур врожаю зупиняти не буде. Тоді ОСОБА_20 викликав міліцію. Приїхала слідча та прийняла в нього заяву, до слідчої підходив ОСОБА_13 та про щось з нею розмовляв, після чого слідча поїхала. Мірошнікови почали супроводжувати машини, які вивозили зерно з поля. Зерно відвозили до ОСОБА_26 . ОСОБА_20 повідомив ОСОБА_26 , що зерно належить йому, на що ОСОБА_26 відповів, що він придбав це зерно у ОСОБА_11 .

Свідок ОСОБА_14 пояснив суду, що він є братом потерпілої Так як він займався та займається підприємницькою діяльністю по обробці землі, то в 2013 року він обробляв земельну ділянку ОСОБА_6 за допомогою власного трактору та сіялки. В 2013 році він прибрав на полі бур`яни, провів дискування, посіяв пшеницю. Семена , гербіциди та паливо, привозив йому ОСОБА_20 . В травні 2014 року ОСОБА_14 також оприскував поле від бур`янів. Гроші за цю роботу він зі своїх родичів не брав.

Свідок ОСОБА_34 пояснив суду, що він займав посаду заступника голови Доманівської райдержадміністрації. В липні 2014 року надійшла до райдержадміністрації інформація про те, що є на території Доманівського району земельні ділянка, яка засіяна пшеницею, але документи на цю ділянку відсутні. Була створена відповідна комісія до складу якої ввійшов і ОСОБА_34 , а також ОСОБА_35 , ОСОБА_36 . Комісія повинна була встановити власника земельної ділянки. Члени комісії виїхали до Зеленоярської сільради, де знаходилась земельна ділянка, але з`ясувати хто засіяв пшеницею земельної ділянки не виявилось можливим, про що був складений відповідний акт. ОСОБА_34 знає, що на підставі акту, було рішення райдержадміністрації про збір урожаю пшениці на цій земельній ділянці.

Свідок ОСОБА_37 пояснив суду, що в 2014 році він перебував на посаді начальника управління агропромислового розвитку Доманівської РДА. В той час була створена комісія, до складу якої увійшов він, ОСОБА_34 та ОСОБА_38 . Метою створення даної комісії було встановлення особи, яка користується земельною ділянкою на території Зеленоярської сільради. Вони виїхали на поле і побачили, що воно засіяне пшеницею, яка досягла повної зрілості. Хто обробив та засіяв земельну ділянку встановити не виявилось можливим. За результатами роботи комісії вони склали відповідний акт.

Свідок ОСОБА_38 пояснив суду, що в 2014 року він перебував на посаді начальника Держземагенства в Доманівському районі. Він входив до складу комісії, яка обстежувала земельну ділянку, що знаходилась на території Зеленоярської сільської ради. Комісія встановила, що дана земельна ділянка була площею 25 га., та була засіяна. Вони зателефонували до землевпорядника Зеленоярської сільської ради Вишневського і останній пояснив, що це вільні землі запасу і він не знає, хто обробляє земельну ділянку. Документи на цю земельну ділянку ні за ким оформлені не були. З ОСОБА_6 комісія не спілкувалась.

Свідок ОСОБА_17 пояснив суду, що в 2014 році він працював дільничним інспектором міліції Доманівського відділу міліції. За вказівкою начальника відділу міліції ОСОБА_13 , він перебував на полі з метою охорони громадського порядку разом з дільничним ОСОБА_18 . На полі вони були приблизно півдня. Також на поле приїжджав ОСОБА_13 . ОСОБА_17 бачив, що на полі працювали комбайни, а також туди приїжджали ОСОБА_21 та представник сільської ради ОСОБА_39 . ОСОБА_17 зазначає, що в той день на поле виїжджала слідчо-оперативна група, але причину по якій приїжджала поліція він не знає.

Свідок ОСОБА_18 пояснив суду, що він працював дільничним Доманівського відділу міліції. Територія Зеленоярської сільської ради була його дільницею. Влітку він отримав вказівку від начальника відділу міліції ОСОБА_13 знаходиться на полі на території Зеленоярської сільської ради та доповідати про будь-які зміни. На поле приїхав комбайн про що вони з ОСОБА_17 , який також був на полі, доповіли ОСОБА_13 . Бачив, що на поле приїжджали голова Зеленоярської сільради ОСОБА_20 з дружиною, але він з ними не розмовляв. Також бачив, що на поле приїжджала слідчо-оперативна група.

Свідок ОСОБА_40 пояснила суду, що в липні 2014 року вона працювала слідчою Доманівського відділу міліції. В липні 2014 року вона виїжджала на поле, де був збір врожаю. Виїжджала вона в складі групи за заявою ОСОБА_20 , який пояснював, що земля, на якій ведеться збір врожаю, є землею громади. Крім ОСОБА_20 там знаходились його дружина та представник сільради. Також на полі був і ОСОБА_41 , але ніяких вказівок він нікому не давав.

Свідок ОСОБА_16 пояснив суду, що він є приватним підприємцем. В липні 2014 року до нього зателефонував голова Доманівської райдержадміністрації ОСОБА_11 з проханням допомогти в зборі врожаю на земельній ділянці, яка не має власника. Допомога полягала в тому, щоб знайти комбайни та зберігати зерно до вирішення питання щодо зерна. Так як ОСОБА_16 постійно співпрацював з держадміністрацією та селищною радою, він погодився. Про надання комбайнів він домовився з ОСОБА_19 , а також надав два належних йому особисто автомобіля КАМАЗ. Де розташовувалось поле ОСОБА_16 вже не пам`ятає. При зборі врожаю він присутній не був. З поля машини привезли зерно до нього. З машинами приїжджав працівник міліції, а також ОСОБА_20 ОСОБА_20 пред`являв претензії до ОСОБА_16 , та казав, що зерно належить йому. Зваживши зерно, ОСОБА_16 видав накладну, але, так як її ніхто не бажав брати, то накладну він віддав працівнику міліції. Зерна було 111 тонн. ОСОБА_19 ОСОБА_16 за роботу комбайнів заплатив з власних коштів 15000 грн. Зазначає, що ОСОБА_11 зазначав, це державне зерно і його необхідно направити в дохід держави. Також ОСОБА_16 зазначив, що умов для зберігання зерна в нього не було і не має і на теперішній час. Зерно і зараз перебуває у нього на подвір`ї під навісом, але вона вже не придатне для використання.

Свідок ОСОБА_42 пояснив суду, що в липні 2014 року він працював головним спеціалістом відділу земельних відносин Миколаївської області. До них надійшов лист від ОСОБА_11 щодо земельної ділянки. ОСОБА_42 виїжджав на місце розташування земельної ділянки та склав акт обстеження. Поле вже було скошене. ОСОБА_42 встановив, що земельною ділянкою користувалась ОСОБА_6 , яка вживала заходи щодо оформлення земельної ділянки, а саме права її оренди. У ОСОБА_6 не було договору на використання земельної ділянки. За наслідками розгляду листа, ОСОБА_42 склав припис щодо порушення в використанні земельної ділянки на ім`я ОСОБА_6 .

Згідно протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 05.07.2014 року, ОСОБА_20 повідомив, що голова Доманівської РДА 05.07.2014 року проводить збір врожаю на полі біля с.Лікарське, т.1 а.с.160.

Згідно заяви ОСОБА_6 на ім`я начальника відділу внутрішньої безпеки в Миколаївської області ДВБ МВС України, вона просить прийняти заходи до співробітників Доманівського РВ УМВС, які 05.07.2014 року сприяли вчиенню крадіжки її майна, а саме зерна пшениці врожаю 2014 року, т.2 а.с.56.

Згідно заяви ОСОБА_6 від 15.07.2014 року та 15.07.2014 року, ОСОБА_6 повідомила працівників поліції та прокурора про те, що 05.07.2014 року на території Зеленоярської сільської ради голова Доманівської РДА ОСОБА_11 , організував збирання врожаю пшениці, який належить ОСОБА_6 , на земельній ділянці площею 25 га. Було зібрано 111,1 тонні пшениці, які були перевезені до ОСОБА_16 , т.1 а.с.167,170.

Згідно протоколу огляду місця події від 05.07.2014 року працівниками поліції о 12.20 год. оглянута земельна ділянка розміром 25 га, яка розташована на відстані 2 км на північ від с. Лікарське Доманівського району Миколаївської області. На земельній ділянці росте озима пшениця, частина якої скошена. Також на даній ділянці знаходиться комбайн «Dominator» зеленого кольору реєстраційний номер НОМЕР_1 . З північної сторони ділянки на ґрунтовій дорозі розміщений автомобіль КАМАЗ з причепом, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який повністю завантажений озимою пшеницею, т.1 а.с.162-163.

Згідно протоколу огляду місця події від 05.07.2014 року працівниками поліції о 20.00 год. оглянута земельна ділянка розміром 25 га, яка розташована в межах Зеленоярськоїї сільської ради на відстані 2 км на північ від с. Лікарське Доманівського району Миколаївської області.. Ділянка оброблена механічним способом та повністю скошена, на всій території земельної ділянки розміщена солома, яка є відходами після скошення, т.1 а.с.164-165.

Згідно листа повідомлення сільського голови Зеленоярської сільської ради ОСОБА_20 на ім`я голови Миколавської ОДА ОСОБА_43 від 07.07.2014 року, ОСОБА_20 повідомляє про те, що 05.07.2014 року на полі площею 25 га, що розташоване на території Зеленоярської сільської ради, був встановлений факт сільськогосподарських робіт, під час якого з даної ділянки було незаконно зібрано урожай пшениці в кількості 110 тонн, який був організований безпосередньо головою Доманівської РДА ОСОБА_11 , т.1 а.с. 178.

Згідно рішення виконкому Зеленоярської сільської ради №3 від 27.05.2014 року з метою виявлення землекористувачів та впорядкування земельних ділянок, а також обстеження стану полів та перевірки додержання екологічних норм, була створена комісія в складі Зеленоярського сільського голови ОСОБА_20 , інспектора з питань регулювання земельних відносин ОСОБА_44 , секретаря Зеленоярської сільської ради ОСОБА_45 , депутатів Зеленоярської сільської ради ОСОБА_6 та ОСОБА_46 , т.1 а.с.179.

Згідно копії акту комісії Зеленоярської сільської ради від 05.07.2014 року виявлений факт збирання озимої пшениці комбайном на земельній ділянці площею 25 га., т.2 а.с.57-58.

Згідно копії акту про встановлення факту остаточної здачі зерна пшениці, зібраної з земельної ділянки загальної площею 25 га, яка перебуває в межах Зеленоярської сільради від 05.07.2014 року, засвідчено, що закінчений збір врожаю та здано зерно, за участю співробітників ІНФОРМАЦІЯ_4 , фізичній особі ОСОБА_16 загальною кількістю 111,1 тонн. Зерно знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , т.2 а.с. 59-60.

Згідно копії акту від 05.07.2014 року комісією Зеленоярської сільської ради встановлено факт доставки автомобілем КАМАЗ реєстраційний номер НОМЕР_3 , зерна пшениці до домоволодіння ОСОБА_16 ,т.2 а.с.61.

Згідно витягу з протоколу №2 від 07.07.2014 року комісії з питань взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та виробників сільгоспродукції на період збирання врожаю у 2014 році виконавчого комітету Зеленоярської сільської ради , було доручено голові Зеленоярської сільської ради ОСОБА_20 звернутись з повідомлення до голови Миколаївської ОДА ОСОБА_47 з повідомленням про дії голови Доманівської РДА ОСОБА_11 щодо організації ОСОБА_11 збору незаконного врожаю на території Зеленоярської сільської ради, т.1 а.с.180-183.

Згідно повідомлення начальника Вознесенського МРВ Управління служби безпеки України в Миколаївської області ОСОБА_15 на ім`я слідчого СВ прокуратури Миколаївської області при виконання доручення слідчого проведені заходи із встановлення фактичного місцезнаходження врожаю зернових культур зібраних ОСОБА_16 з земельної ділянки ОСОБА_6 , та встановлено, що зібраний врожай в кількості 111 тонн знаходиться в зерносховищах, що належать ОСОБА_16 за адресою: АДРЕСА_3 , т.1 а.с.194-197.

Згідно протоколу огляду місця події від 04.08.2014 року з таблицею зображень слідчим прокуратури була оглянута земельна ділянка, що розташована між селами Коштове та Новолікарське Доманівського району з кадастровим номером 4822781500:10:000:0205. Ділянка має залишики стерні, тобто по всій площе скошена, т.1 а.с.198-201.

Згідно протоколу огляду місця події від 04.08.2014 року з таблицею зображень, слідчим прокуратури з дозволу ОСОБА_16 оглянута територія, розташована в АДРЕСА_3 . З лівого боку від входу знаходиться вагова, з правого боку підсобні приміщення. З правого боку двору мається будівля до лівої стіни якої пристроєний навіс розміром 25х4,8 метри. Зі слів ОСОБА_16 під даним навісом зберігається пшеницю зібрана за домовленістю з головою Доманівської РДА ОСОБА_11 в кількості 111,1 тонн. Пшениця покрита захисною накидкою синього кольору, т.1 а.с.с204, 205-210.

Згідно копії накладної від 05.07.2014 року ОСОБА_16 прийняв від ОСОБА_13 зерно пшениці вагою 111,100 тонн, т.2 а.с.72.

Згідно копії зберігальної розписки ОСОБА_16 він отримав від працівників міліції на відповідальне зберігання пшеницю врожаю 2014 року в кількості 111, 100 тонн, т.2 а.с.73.

Згідно зберігальної розписки ОСОБА_16 від 04.08.2014 року, він зобов`язується зберігати пшеницю в кількості 111,1 т. .т.1 а.с. 211.

Згідно постанови про визнання речовим доказом, пшениця вагою 111,1 тонн визнана речовим доказом у кримінальному провадженні №12014150210000401. Згідно ухвали слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва на дану пшеницю накладний арешт, шляхом заборони розпоряджатись цим майном, зокрема здійснювати його відчуження, а також використання та переміщення. Відповідно до протоколу про виконання ухвали про арешт майна від 19.09.2014 року, ОСОБА_16 заборонено відчуження 111,1 тонн пшениці, яка знаходяться в нього на зберіганні, т.1 а.с.212, 218, 223-224.

Згідно копії договору про надання послуг №2 ПП ОСОБА_48 (виконавець) та фізична особа ОСОБА_16 (замовник) уклали договір про надання виконавцем послуг по збирання ранніх зернових культур пшениці. Вартість послуг складає 1 га 450 грн, вартість фактично використаного дизельного палива 4203, 20 грн., т.2 а.с.148-149.

Згідно акту про прийняття передачі виконання робіт від 07.07.2014 року, фізична особа ОСОБА_16 (замовник) та приватний підприємець ОСОБА_48 (виконавець) підписали акт про те, що в 05 липня 2014 року підрядчик виконав та передав роботи у вигляді збирання зернових культур пшениці 25 га. Замовник прийняв вказані роботи по обсягу та якості. Вартість робіт склала 11250 грн., вартість дизельного палива 4203, 20 грн., т.2 а.с.150.

Згідно прибуткового касового ордеру №1 від 07.07.2014 року ФОП ОСОБА_48 прийняв від ОСОБА_16 15453, 30 грн., як оплату за надані послуги згідно договору від 05.07.2014 року (збір врожаю пшениці), т.2 а.с.151.

Згідно протоколу огляду місця події від 18.08.2014 року на земельній ділянці площею 25 га, що розташована на відстані приблизно 1,5 км. Від с. Коштове Доманівського району, від опори ЛЕП №71, розташованої на відстані 250 метрів від краю верхнього кута земельної ділянки, на відстані 34 метри до центру поля, на землі виявлені дві ділянки з осипом зерна пшениці, яке, як вказала ОСОБА_6 залишилось при завантаженні машин з комбайну. ОСОБА_6 було зібране дане зерно пшениці вагою приблизно 6 кг. в пакет та добровільно передано слідчому, т.1 а.с.225- 227.

Згідно повідомлення ПАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство» №338 від 09.09.2014 року та картки №1 від 09.09.2014 року аналізу зерна, зразок зерна пшениці, які вилучено при огляді місця події від 18.08.2014 року, має наступні якісні показники: класс-3, натура 800 г, волога -11,3%, кількість сирої клейковини 24,0%, кількість ІДК -100, сорна домішка 0,5%, білок 12,1%, т.1 а.с.229,230.

Головним управлінням статистики у Миколаївської області 14.08.2014 року №600/07.3-22, прокурору ОСОБА_5 була надана статистична інформація, згідно якої середня ціна реалізації пшениці власного виробництва за всіма напрямками продажу сільськогосподарськими підприємствами Миколаївської області за липень 2014 року склала 1878,3 грн. за тонну, т.1 а.с.233.

Згідно повідомлення Доманівської районної державної адміністрації №723-3-03//14 від 18.08.2014 року на ім`я прокурора Миколаївської області, на виконання листа Вознесенського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України в Миколаївської області від 30.06.2014 року №64/23/20-1013, головою районної державної адміністрації було видано розпорядження за №162, яким створено комісію з обстеження земельної ділянки площею 25 га в межах території Зеленоярської сільської ради на предмет її використання ОСОБА_6 без правовстановлюючих документів., т.1 а.с.с236.

Згідно розпорядження голови Доманівської райдержадміністрації №162 від 03.07.2014 року на виконання листа Вознесенського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України в Миколаївської області від 30.06.2014 №64/23/20-1013, з метою встановлення факту використання земельної мідянки була створена комісія з обстеження земельної ділянки райдержадміністрації, завданням якою було проведення обстеження земельної ділянки площею 25 га ріллі в межах Зеленоярської сільської ради на предмет її використання ОСОБА_6 без правовстановлюючих документів. Контроль за виконання розпорядження покладений на першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_34 . Склад комісії: перший заступник голови райдержадміністрації ОСОБА_34 , начальник Вознесенського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України Миколаївської області ( за узгодженням) ОСОБА_15 , начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації ОСОБА_37 , заступник начальника відділу Держземагенства у Доманівському районі ( за узгодженням) ОСОБА_38 , т.1 а.с.237.

Згідно копії листа начальника Вознесенського МРВ управління Служби безпеки України в Миколаївської області ОСОБА_15 на ім`я голови Доманівської РДА ОСОБА_11 , ОСОБА_15 повідомляє ОСОБА_11 про те, що ОСОБА_6 протягом трьох років користується земельною ділянкою сільськогосподарського призначення площею 25 га ріллі із земель державної власності в межах території Зеленоярської сільської ради, в порушенні вимог ст..ст.123,124 «Перехідних положень» Земельного кодексу, а відсутність в неї відповідних документів на використання даної земельної ділянки дозволяє їй ухилитись від сплати обов`язкових платежів в бюджет району, т.4 а.с.293.

Згідно актуобстеження земельноїділянки від03.07.2014року,комісією,створеною напідставі розпорядженняголови Доманівської райдержадміністрації№162від 03.07.2014року булопроведено обстеженняземельної ділянкиплощею 25га ріллі,яка розташованав межахтериторії Зеленоярськоїсільської радиДоманівського районуМиколаївської області.Як зазначенов акті,на часобстеження вказаназемельна ділянказасіяна озимоюпшеницею.За данимивідділу Держземагенствау Доманівськомурайоні цяділянка єдержавною власністюта непередана впостійне користуваннячи оренду.Згідно розпорядженняголови райдержадміністрації№438від 29.10.12р. ОСОБА_6 було наданодозвіл нарозробку Проектуземлеустрою щодовідведення воренду цієїділянки дляведення огородництва.Зі слів ОСОБА_6 остаточного оформлення правовстановлюючих документів на цю землю вона не робила, поле не обробляла та не засівала. т.1 а.с.238.

Згідно акту обстеження земельної ділянки від 03.07.2014 року, комісією, створеною на підставі розпорядження голови Доманівської райдержадміністрації №162 від 03.07.2014 року проведено обстеження земельної ділянки площею 25 га ріллі, яка розташована в межах території Зеленоярської сільської ради, при обстеженні встановлено, що на даній земельній ділянці посіяна озима пшениця, яка знаходиться в доброму стані та повній фізичній стиглості. До акту додана схема розташування, зазначеної земельної ділянки. т.1 а.с.239, 240.

Згідно протоколу наради у голови Доманівської райдержадміністрації від 07.07.2014 року було розглянуте питання щодо незаконного використання ділянки площею 25 га ріллі, яка розташована в межах території Зеленоярської сільської ради Доманівського району та прийнято рішення запропонувати начальнику Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 вжити вичерпних дій, передбачених законом, щодо збереження врожію пшениці, та негайного подання позову до суду, про визнання цього врожаю безхозним, т.4 а.с.294.

Згідно протоколу огляду документів від 18.08.2014 року, слідчий в приміщенні Доманівської РДА провів огляд журналу реєстрації розпоряджень голови Доманівської РДА 2013-2014 років та картотеки за 2014 рік, добровільно наданих до огляду головою Доманівської РДА ОСОБА_11 .Під час огляду журналу реєстрації розпоряджень виданих головою Доманівської РДА виданих в 2014 році на 47-му аркуші під номером 162 виявлено наявність зареєстрованого розпорядження від 03.07.2014 року виконавців ОСОБА_49 (готував), ОСОБА_34 (контроль за виконанням) «Про комісію з обстеження земельної ділянки райдержадміністрації». При перевірці карток реєстрації вихідної кореспонденції Доманівської РА за №156 є картка стосовно направлення 04.07.2014 року до Державної інспекції сільського господарства Миколаївської області за №156/1-4-03 «Акту обстеження земельної ділянки згідно розпорядження голови Доманівської РДА від 03.07.2014 року №162», за №155 є картка стосовно направлення 04.07.2014 року до начальника Доманівського РВ УМВС України в Миколаївської області за №155/1-3-30 «Акту обстеження земельної ділянки згідно розпорядження голови Доманівської РДА від 03.07.2014 року №162 Зеленоярівської с/р». Під час огляду зроблені ксерокопії 47 аркушу журналу та двох карток №155, №156, дані ксерокопії документів досліджені в судовому засіданні, т.2 а.с.7-8, 9, 10.

Згідно листів №155/1-3-03 та №156/1-4-03 від 04.07.2014 року, акти обстеження земельної ділянки, проведеного комісією згідно розпорядження голови райдержадміністрації №162 від 03.07.2014 року на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району направлені для відповідного реагування головою райдержадміністрації ОСОБА_11 начальнику Доманівського РВ УМВС України в Миколаївської області ОСОБА_13 та державній інспекції сільського господарства в Миколаївської області 04.07.2014 року, т.1 а.с. 241,242. Згідно повідомлення голови Доманівської районної державної адміністрації ОСОБА_11 на ім`я прокурора Доманівського району №178/1-3-03 від 26.07.2014 року на ім`я прокурора Миколаївської області, на виконання листа Вознесенського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України в Миколаївської області комісія Доманівської райдержадміністрації з обстеження земельної ділянки площею 25 га в межах території Зеленоярської сільської ради становила, що на даній земельній ділянці посіяна озима пшениця, яка знаходиться в доброму стані та повній фізичній стиглості і потребує збору врожаю. У результаті посів озимої пшениці був зібраний на користь держави та переданий на зберігання приватному підприємця ОСОБА_16 . Просить вжити заходи прокурорського реагування, т.1 а.с. 236.

Згідно повідомлення начальника Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 №44/6509 від 08.09.2014 року на ім`я прокурора ОСОБА_5 05.07.2014 року до Доманівського РВ надійшов лист №155/1-3-03 від 04.07.2014 року за підписом голови Доманівської РДА ОСОБА_11 з якого вбачалося, що комісією РДА проведено обстеження земельної ділянки площею 25 аг в межах Зеленоярської сільської ради, яка під час обстеження була засіяна озимою пшеницею, та власника ділянки не встановлено. На виконання вказаного листа 05.07.2014 року з метою забезпечення громадського порядку під час збирання врожаю пшениці , на вказаній в акті обстеження земельну ділянку було направлено співробітників Доманівського РВ УМВС, які перебували безпосередньо на полі, та забезпечували охорону громадського порядку в межах своїх службових обов`язків, т..1 а.с.247.

Згідно повідомлення начальника Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 №44/6510 від 08.09.2014 року на ім`я прокурора ОСОБА_5 зазначено, що 07.07.2014 року було проведено нараду під головуванням голови Доманівської РДА ОСОБА_11 , на якій були присутні співробітники РДА, голова районної ради, начальник Доманівського відділення Первомайської ОДПІ та ОСОБА_13 , як представник Доманівського РВ УМВС. За результатами проведеної наради від 07.07.2014 року, Доманівському РВ УМВС було запропоновано вжити вичерпних дій, передбачених законом, щодо збереження врожаю пшениці, зібраної з земельної ділянки на території Зеленоярської сільської ради, та негайного подання позову до суду про визнання цього врожаю пшениці безхозним, т.1 а.с.248.

Згідно повідомлення начальника Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 №44/6612 від 11.09.2014 року на ім`я прокурора ОСОБА_5 зазначено на виконання листа голови Доманівської райдержадміністрації ОСОБА_11 №155/1-3-03 від 04.07.2014 року, з метою недопущення знищення невстановленими особами урожаю з поля площею 25 га в межах Зеленоярської сільської ради, в період часу з 04.07.2014 року по 05.07.2014 року співробітники Доманівського РВ УМВС старший ДІМ ОСОБА_17 та старший ДІМ ОСОБА_18 перебували в районі сіл Новолікарське та Коштове Доманівського району та несли службу по збереженню врожаю пшениці, т.2 а.с.5.

Згідно протоколу огляду документів від 26.12.2014 року слідчий провів огляд книги нарядів №933 Доманівського РВ УМВС за 2014 рік та книги наказів Доманівського РВ УМВС з питань основної діяльності за 2014 рік, т.2 а.с.216.

Згідно копії книги нарядів за 2014 рік в книзі нарядів з 04.07.2014 року по 07.07.2014 року відсутні дані про чергування ДІМ Доманівського РВ УМВС ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , т.2 а.с.222-233.

Згідно розпорядження голови Доманівської райдержадміністрації №438 від 29.10.2012 року наданий дозвіл ОСОБА_6 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення площею 25 га ріллі в оренду терміном на 10 років для городництва із земель державної власності (ненадані у власність або користування) в межах території Зеленоярської сільської ради, т.2 а.с.13.

Згідно протоколу постійної комісії Доманівської районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, охорони навколишнього середовища та раціонального використанні природних ресурсів, від 24.04.2013 року, було прийняте рішення рекомендовано голові районної ради винести на розгляд пленарного засідання районної ради проекти рішень про затвердження технічної документації нормативної оцінки земельних ділянок, т.2 а.с.22-23.

Згідно рішення 16 сесії шостого скликання Доманівської районної ради №11 від 26.04.2013 року було прийнято рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка надається ОСОБА_6 в оренду терміном на 10 років (п.20), т.2 а.с.14-15, 21.

Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку земельній ділянці, яка розташована на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району та є державною власністю, реєстрація земельної ділянки здійснена на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок 12.06.2014, ТОВ «Земельний кадастровий центр», присвоєний кадастровий номер 4822781500:10:000:0295 т.2 а.с.27.

Згідно копії акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 24.07.2014 року державним інспектором сільського господарства на території Миколаївської області ОСОБА_42 встановлено, що земельна ділянка площею 25 га ріллі сільськогосподарського призначення державної власності, яка розташована на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району, на час проведення перевірки, перебуває в обробленому стані. Ділянка оброблялась, тобто проводився обробіток грунту для засівання сільськогосподарською культурою озимої пшениці, про що свідчить залишки стерні та соломи озимої пшениці, які залишились після збору врожаю 2014 року на земельній ділянці, т.2 а.с.42-43.

Згідно копії припису державної інспекції сільського господарства на території Миколаївської області від 05.08.2014 року ОСОБА_6 необхідно у 30 денний строк усунути порушення вимог законодавства, а саме виготовити правовстановлюючи документи, що надають право на використання вищевказаної земельної ділянки, т.2 а.с.44-45.

Згідно розпорядження голови Доманівської райдержадміністрації ОСОБА_11 №86 від 22.04.2014 року була створена комісії по визначенню розмірів збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам та затверджено положення про дану комісію, т.2 а.с.245,246, т.3 а.с.67,68..

Згідно повідомлення Доманівської райдержадміністрації 24.07.2014 року ОСОБА_6 звернулась із заявою про визначення суми плати за земельну ділянку площею 25,0 га, яка знаходилась у процесі оформлення ОСОБА_6 в оренду для ведення городництва в межах території Зеленоярської мсільської ради. Оскільки на час звернення ОСОБА_6 про оренди даної земельної ділянки не було зареєстровано, а договір оренди не був оформлений, заявниця просила, щоб її заяву було розглянуто на комісії по визначенню збитків власникам землі та землекористувачам. Комісія по визначенню розмірів збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам розглянула заяву ОСОБА_6 31.07.2014 року та було прийнято рішення розрахунок плати за землю здійснити у вигляді орендної плати в розмірі 3%, що складає 14464,24 грн, т.2 а.с.38-39.

Згідно реєстру осіб, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, який був сформований станом на 05.05.2014 року під номером 104 значиться ОСОБА_6 25 га ріллі Зеленоярська сільська рада. Даний реєстр був наданий до Доманівського відділення Первомайської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївської області 30.06.2014 року, т.2 а.с.217, 218-221.

Згідно копії висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №196-01-14 від 28.07.2014 року, відділ Держземагенства у Доманівському районі Миколаївської області погодив проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 10 років ОСОБА_6 площею 25 га в межах території Зеленоярської сільської ради Доманівського району, т.2 а.с.16.

Згідно копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 04.12.2014 року зареєстрований договір оренди земельної ділянки площею 25,0 га, розташований на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району Миколаївської області, кадастровий номер 4822781500:10:000:0295. Орендар ОСОБА_6 , т.2 а.с.34-35.

Згідно постанови Верховного Суду від 03.06.2020 року визнане незаконним та скасоване розпорядження Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області від 28 вересня 2012 року №403 «Про надання дозволу на розробку Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення в оренду терміном 10 років громадянці ОСОБА_6 для городництва із земель державної власності (не надані у власність або користування) в межах території Зеленоярської сільської ради. Визнано незаконним та скасоване розпорядження Доманівськогї районної державної адміністрації Миколаївської області від 29.10.2012 року №438 «про припинення права користування земельною ділянкою, яка належала громадянці ОСОБА_50 на праві постійного користування та передачу її до земель запасу на території Зеленоярської сільської ради». Визнано незаконним та скасований наказ Головного управління Держземагенства у Миколаївської області від 28.11.2014 року №2139-а, який затверджувалась документацію щодо землеустрою та надання земельної ділянки в оренду. Визнано недіяним договір оренди землі б/н, укладений 28 листопада 2014 року між ОСОБА_6 та Головним Управлінням Держземагенства у Миколаївської області. Скасовано державна реєстрація права ОСОБА_6 на оренду земельної ділянки кадастровий номер 4822781500:10:000:0295, площею 25,0 га, що розташована на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району Миколаївської області, т.6 а.с.6-12.

Згідно повідомлення Доманівської районної ради №112-13/02 від 08.09.2014 року, ОСОБА_11 був обраний депутатом районної ради шостого скликання і на 05.07.2014 року мав депутатські повноваження Доманівської районної ради, т.2 а.с.99.

Згідно копії розпорядження Доманівської районної державної адміністрації №96 від 05.05.2014 року були розподілені обов`язки між головою райдержадміністрації, першим заступником, заступником голови та керівником апарату райдержадміністрації, згідно якого питання аграрної політики, покладені на першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_34 , та визначені обов`язки голови райдержадміністрації, т.2 а.с.102, 103-105.

Згідно копії розпорядження Президента України від 04.04.2014 року №492/2014-рп ОСОБА_11 призначений головою Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області, т.2 а.с.119.

Згідно копії розпорядження №29-к від 08.04.2019 року ОСОБА_11 приступив до виконання повноважень голови Доманівської районної державної адміністрації з 08.04.2014 року і 08.04.2014 року прийняв присягу державного службовця, т.2 а.с.120,121.

Згідно розпорядження №73-рк від 15.04.2014 року ОСОБА_11 присвоєно 7-й ранг державного службовця, т.2 а.с.124.

05.06.2012 року, згідно наказу №37 о/с підполковника міліції ОСОБА_13 призначено начальником Доманівського РВ, т.2 а.с.135.

Згідно наказу №138 о\с від 30.11.2011 року ОСОБА_13 присвоєне чергове спеціальне звання підполковник міліції, т.2 а.с.134.

Згідно положення про Доманівський районний відділ управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївської області та функціональні обов`язки начальника Доманівського РВ УМВС начальник відділу несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань і здійснення ним своїх функцій, належне використання працівників підпорядкованих підрозділів, т.2 а.с.125-127, 128.

Згідно постанови про закриття кримінального провадження від 14.10.2015 року слідчим Доманвського РВ УМВС було прийняте рішення про те, що зайняття земельної ділянки площею 25 га, що розташована в межах Зеленоярської сільської ради Доманівського району ОСОБА_6 не є самовільним та в діях ОСОБА_6 відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України, т.3 а.с.69-71.

Зазначені докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі, сумніву в своїй належності та допустимості не викликають.

Доводи обвинуваченого ОСОБА_11 та його захисника про те, що вина обвинуваченого ОСОБА_11 в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України не доведена належними та допустимими доказами, не можуть бути прийняті судом до уваги.

Так, в судовому засіданні був встановлено, що ОСОБА_6 29.10.12 року був наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сільськогопосдарського призначення площею 25 га ріллі в оренду терміном на 10 років для городництва із земель державної власності в межах території Зеленоярської сільської ради, що підтверджується відповідним розпорядженням (т.2 а.с.13).

ОСОБА_6 в 2013-2014роках користуваласьземельною ділянкоюплощею 25га натериторії Зеленоярськоїсільської радиДоманівського районубез правовстановлюючихдокументів доукладення договоруоренди землі,посіявши наній озимупшеницю тавиростивши їїза власнийкошт,що підтверджуєтьсяпоясненнями самої ОСОБА_6 ,яка підтвердилафакт користуванняданою земельноюділянкою привідсутності правовстановлюючих документів,зазначивши що29.10.2012року,згідно розпорядженняДоманівської райдержадміністраціїїй бувнаданий дозвілна розробкупроекту землеустроюна земельнуділянку вс.Новолікарськена територіїЗеленоярської сільськоїради.Хоча документище виготовленіне буливона в2013році посіялана земельнійділянці озимупшеницю.Засівати земельнуділянку їйдопомагав їїбрат ОСОБА_28 ,також вінвиконував фактичновсі роботина даномуполі. Пояснення потерпілої узгоджуються з поясненнями свідка ОСОБА_20 який пояснив суду, що його дружина ОСОБА_6 , за її заявою, отримала дозвіл на складання технічної документації на земельну ділянку, яка була розташована на території сільради,а в 2013 році почала її обробляти і за допомогою її брата ОСОБА_28 засіяла поле озимою пшеницею Також пояснення потерпілої підтверджуються свідком ОСОБА_14 , який пояснював суду , що він є братом потерпілої та, так як він займався та займається підприємницькою діяльністю по обробці землі, то в 2013 року він обробляв земельну ділянку ОСОБА_6 за допомогою власного трактору та сіялки, прибрав на полі бур`яни, провів дискування, а також посіяв пшеницю. Семена, гербіциди та паливо, привозив йому ОСОБА_20 . В травні 2014 року ОСОБА_14 також оприскував поле від бур`янів. Свідок ОСОБА_42 в судовому засіданні зазначив, що в липні 2014 року він, як головний спеціаліст відділу земельних відносин Миколаївської області, за листом ОСОБА_11 , виїжджав на місце розташування земельної ділянки та встановив, що земельною ділянкою користувалась ОСОБА_6 , яка вживала заходи щодо оформлення оренди даної земельної ділянки. Зазначає, що на момент його виїзду, поле було скошене.

Також факт наявності в липні 2014 року на земельній ділянці площею 25 га на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району озимої пшениці підтверджується актом обстеження земельної ділянки від 03.07.2014 року (т.1 а.с.239, 240), згідно якого на земельній ділянці площею 25 га ріллі, що розташована на території Зеленоярської сільської ради, посіяна озима пшениця, яка знаходиться в доброму стані та повній фізичній стиглості, та протоколом наради у голови Доманівської райдержадміністрації від 07.07.2014 року ( т.4 а.с.294).

Факт зібрання врожаю озимої пшениці саме в кількості саме 111,1 тонн на земельній ділянці площею 25 га на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району підтверджується копією акту про встановлення факту остаточної здачі зерна пшениці, зібраної з земельної ділянки загальної площею 25 га, яка перебуває в межах Зеленоярської сільради від 05.07.2014 року, загальною кількістю 111,1 тонн. (т.2 а.с. 59-60), протоколом огляду місця події від 04.08.2014 року, згідно якого слідчим прокуратури з дозволу ОСОБА_16 оглянута територія, розташована в АДРЕСА_3 , де знаходиться навіс розміром 25х4,8 метри , під яким зі слів ОСОБА_16 зберігається пшениця зібрана за домовленістю з головою Доманівської РДА ОСОБА_11 в кількості 111,1 тонн. (т.1 а.с.с204, 205-210), копєю накладної від 05.07.2014 року згідно якої ОСОБА_16 прийняв зерно пшениці вагою 111,100 тонн ( т.2 а.с.72).

Отже, судом встановлений факт належності врожаю озимої пшениці в кількості 111,1 тонн ОСОБА_6 . Вартість 1 тонни озимої пшениці підтверджується довідкою Головного управління статистики у Миколаївської області від 14.08.2014 року, згідно якого середня ціна реалізації пшениці власного виробництва за всіма напрямкамми продажу в Миколаївської області за липень 2014 року склала 1878,3 грн. за тонну (т.1 а.с.233).

Також в судовому встановлено, що збір врожаю озимої пшениці на земельній ділянці площею 25 га на території Зеленоярської сільської ради, який виростила ОСОБА_6 , був організований обвинуваченим ОСОБА_11 , який в липні 2014 року займав посаду голови Доманівської районної державної адміністрації, даний факт підтверджується розпорядженням голови Доманівської райдержадміністрації №162 від 03.07.2014 року (т.1 а.с.237), актом обстеження земельної ділянки від 03.07.2014 року (т.1 а.с.238), протоколом наради у голови Доманівської райдержадміністрації від 07.07.2014 року (т.4 а.с.294), протоколами огляду місця події від 05.07.2014 року (т.1 а.с. 162-163, а.с.164-165), поясненнями свідка ОСОБА_16 , який пояснював суду, що в липні 2014 року на прохання голови Доманівської райдержадміністрації ОСОБА_11 він надав два автомобіля КАМАз та домовився з ОСОБА_19 про надання комбайнів, для збору врожаю на земельній ділянці, яка, як пояснив йому ОСОБА_11 не мала власника. Свідок ОСОБА_16 також зазначив, що йому для зберігання було привезено 111 тонн пшениці з вищевказаної ділянки, про що він видав накладну працівникам міліції, які супроводжували машини з пшеницею.

Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що безперешкодний збір врожаю пшениці на вищевказаній земельній ділянці був забезпечений, шляхом надання вказівки ОСОБА_11 начальнику Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 забезпечити безперешкодний збір зерна пшениці. Даний факт підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , які пояснили суду, що в 2014 році вони здійснювали охорону громадського прядку на полі, за вказівкою начальника Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 та сам ОСОБА_13 також приїжджав на дане полі. Крім того, ОСОБА_18 повідомив, що ОСОБА_13 дав їм вказівку доповідати про будь-які зміни, які будуть відбуватись на місці.

Отже , суд вважає, що надання вказівок ОСОБА_16 зібрати зерно озимої пшениці та в подальшому зберегти його, а начальнику Доманівського РВ УМВС ОСОБА_13 забезпечити безперешкодний збір зерна пшениці з земельної ділянки, вчинені ОСОБА_11 зі зловживанням службовим становищем представника влади, використовуючи авторитет займаної їй посади, її статусність та можливості, зокрема право висувати вимоги і приймати рішення, обов`язкові для виконання будь-якими юридичними чи фізичними особами.

Суд не може прийняти до уваги доводи обвинуваченого ОСОБА_11 та його захисника про те, що ОСОБА_11 не був обізнаний про те, що саме ОСОБА_6 обробляє вищевказану земельну ділянку і всі його дії були спрямовані на те, щоб встановити власника або користувача земельної ділянки. Так, згідно копії листа начальника Вознесенського МРВ управління Служби безпеки України в Миколаївської області ОСОБА_15 на ім`я голови Доманівської РДА ОСОБА_11 , було зазначено, що саме ОСОБА_6 користується земельною ділянкою сільськогосподарського призначення площею 25 га ріллі із земель державної власності в межах території Зеленоярської сільської ради ( т.4 а.с. 293). Крім того, безпосередньо в розпорядженні голови Доманівської РДА №162 від 03.07.2014 року ОСОБА_11 створеній комісії доручено провести обстеження земельної ділянки площею 25 га ріллі в межах території Зеленоярської сільської ради на предмет її використання ОСОБА_6 без правовстановлюючих документів (т.1 а.с.237). Отже, з самого початку обвинувачений ОСОБА_11 був обізнаний про те, вищезазначеною земельною ділянкою користується саме ОСОБА_6 .

Посилання обвинуваченого на те, що створена розпорядженням голови Доманівської РДА №162 від 03.07.2014 року комісія не змогла встановити користувача земельної ділянки,також не можуть також бути прийняті судом до уваги. Згідно акту обстеження земельної ділянки від 03.07.2014 року зазначено, що комісія, створена на підставі розпорядження голови Доманівського РДА №162 від 03.07.2014 року, обстежила територію земельної ділянки площею 25 га на території Зеленоярської сільської ради, зазначила що згідно розпорядження голови райдержадміністрації №438 від 29.10.12 року ОСОБА_6 був наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду цією ділянки, а також вказали, що зі слві ОСОБА_6 остаточного оформлення правовстановлюючих документів на цю землю вона не робила, поле не обробляла і не засівали (т.1 а.с.238). Але, в судовому засіданні, члени даної комісії ОСОБА_34 , ОСОБА_37 та ОСОБА_38 , пояснили суду, що безпосередньо з ОСОБА_6 члени даної комісії не спілкувались. Також необхідно зазначити, що в даному акті, як член комісії, яка обстежувала земельну ділянку, зазначений начальник Вознесенського міжрайонного відділу управління Служби безпеки в Миколаївїської області ОСОБА_15 , але його підпис на даному акту відсутній.

Отже, не зважаючи на те, що голова Доманівської РДА ОСОБА_11 з самого початку знав про те, що даною земельною ділянкою без належно оформлених документів могла користуватись саме ОСОБА_6 , жодних дій на з`ясування цього факту не вчинив.

Відповідно до ст..188 ЗК України, державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політіку у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Аналогічні положення закріплені у ст..ст.5, 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Відповідно до ст..39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голова райдержадміністрації не наділений правом на проведення перевірок та вжиття заходів реагування у випадках незаконнного використання земельних ділянок.

Отже, як було встановлено, повноваження на проведення перевірок та вжиття заходів реагування у випадках незаконнного використання земельних ділянок не входили до компетенції голови Доманівської районної державної адміністрації ОСОБА_11 .

Таким чином, суд приходить до висновку, що організація збору врожаю пшениці з земельної ділянки площею 25 га в межах території Зеленоярської сільської ради вчиенна ОСОБА_11 за відсутності повноважень, як голови райдержадміністарції щодо проведення відповідних перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки і вжиття заходів реагування, в тому числі на збір врожаю та розпорядження ним.

Посилання обвинуваченого ОСОБА_11 та його захисника на те, що постановою Верховного Суду від 03.06.2020 року визнане незаконним та скасоване розпорядження Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області від 28 вересня 2012 року №403 «Про надання дозволу на розробку Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення в оренду терміном 10 років громадянці ОСОБА_6 для городництва із земель державної власності (не надані у власність або користування) в межах території Зеленоярської сільської ради. Визнано незаконним та скасоване розпорядження Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області від 29.10.2012 року №438 «про припинення права користування земельною ділянкою, яка належала громадянці ОСОБА_50 на праві постійного користування та передачу її до земель запасу на території Зеленоярської сільської ради», визнано незаконним та скасований наках Головного управління Держземагенства у Миколаївської області від 28.11.2014 року №2139-а, який затверджувалась документацію щодо землеустрою та надання земельної ділянки в оренду, визнано недійсним договір оренди землі б/н, укладений 28 листопада 2014 року між ОСОБА_6 та Головним Управлінням Держземагенства у Миколаївської області. Скасовано державна реєстрація права ОСОБА_6 на оренду земельної ділянки кадастровий номер 4822781500:10:000:0295, площею 25,0 га, що розташована на території Зеленоярської сільської ради Доманівського району Миколаївської області ( т.6 а.с.6-12) не спростовує того факту, що ОСОБА_6 в 2014 році на вищевказаній земельній ділянці посіяла озиму пшеницю та виростила урожай озимої пшениці в кількості 111,1 тонн, а також того факту, що обвинувачений ОСОБА_11 як голова райдераждміністрації не мав повноважень, щодо проведення відповідних перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки і вжиття заходів реагування, в тому числі на збір врожаю озимої пшениці в кількості 111,1 тонн та розпорядження ним.

Аналізуючи викладене, суд вважає, що досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності свідчать про те пред`явлене ОСОБА_11 обвинувачення доведено в повному обсязі і дії обвинуваченого ОСОБА_11 , які виразилися в зловживанні владою та службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для самого себе використанні службовою особою влади та службового ставища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, належить кваліфікувати за ч. 2 ст.364 КК України.

Обставин, які пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_11 , згідно зі ст.66 КК України, судом не встановлено.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_11 , згідно зі ст. 67 КК України, судом не встановлено.

Обираючи міру покарання обвинуваченому ОСОБА_11 , суд враховує ступінь тяжкості скоєного ним злочину, а саме те, що це є тяжкий злочин, відсутність обставин, які пом`якшують та обтяжують його покарання, те, що він виключно позитивно характеризується, раніше не судимий та до кримінальної відповідальності не притягувався, та вважає необхідним призначити йому покрання у вигляді позбавлення волі в межах санкції, передбаченої ч.2 ст.364 КК України, зі штрафом та з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням функцій представників влади та організаційно-розпорядчих ї адміністративно-господарських функцій в органах держаної влади та місцевого самоврядування. Але при цьому, суд, на підставі ст.75 КК України ( в редакції від 13.04.2012 року), вважає можливим звільнити ОСОБА_11 від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, з покладенням обов`язків, передбачених ст..76 КК України.

Відповідно довимог ст.54КК Українисуд вважаєза необхіднепозбавити обвинуваченого ОСОБА_11 7-го рангу державногослужбовця.

Суд вважає, що, відповідно до ст.65 КК України, даний вид покарання відносно ОСОБА_11 буде необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів.

Щодо обвинувачення ОСОБА_13 суд , оцінюючі дослідженні докази, враховує наступне.

ОСОБА_13 обвинувачується в перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам інтересам окремих громадян і державним інтересам.

В обвинувальному акті прокурором зазначено, що внаслідок злочинних дій начальника Доманівського РВ УМВС України підполковника міліції ОСОБА_13 завдано істотну шкоду охоронюваним законом правам, інтересам ОСОБА_6 на захист державою її права власності від протиправних посягань, заподіяння їй матеріальної шкоди в результату незаконної організації головою Доманівської РДА ОСОБА_11 збору врожаю озимої пшениці в кількості 111,1 т. вартістю 1878 грн. 32 коп. за тонну, а всього на сумі 208679 грн. 13 коп. та державним інтересами, у вигляді підриву авторитету та престижу державного правоохоронного органу Міністерства внутрішніх справ України, дискредитації даної державної установи через публічну демонстрацію можливості порушення законів працівником правоохоронного органу старшого начальницького складу, який покликаний захищати життя, здоров`я, права і свободи громадян, інтереси суспільства та держави від протиправних посягань, забезпечення безперешкодного вчинення незаконних дій іншими особами та як наслідок, створення у громадськості негативної думки щодо службових осіб органів державної влади та їх корумпованість.

Але,у постанові Верховного Суду України від 27 жовтня 2016 року (провадження) № 5-99кс16 зазначено, що диспозиція ч. 1 ст.364, ч. 1 ст.365 КК, якими передбачено відповідальність за заподіяння істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або громадським чи державним інтересам, чи інтересам юридичних осіб, може становити не лише майнову шкоду, а й включати прояви немайнової шкоди, але тільки ті, які можуть одержати майнове відшкодування (як істотна шкода може враховуватися будь-яка за характером шкода, якщо вона піддається грошовій оцінці та відповідно до такої оцінки досягла встановленого розміру).

Також Верховний Суд України у цьому ж рішенні вказав, що у вироку (ухвалі) має бути чітко встановлено і доведено, що саме вчинення того чи іншого службового злочину стало причиною відповідних наслідків. Обчислення їх розміру, на думку суду, має бути належним чином підтверджено (у тому числі цивільним позовом як підтвердження факту та розміру реальної майнової шкоди) і не викликати сумніву.

Слід звернути увагу на те, що колегія Великої Палати Верховного Суду, постановляючи ухвалу від 30 серпня 2018 року № 13-40кс18, не знайшла підстав для відступу від існуючої правозастосовчої практики, орієнтованої лише на кількісний (вартісний) показник виміру істотної шкоди, заподіяної охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб.

Таким чином, виходячи з буквального розуміння змісту п. 3 приміткист.. 364 КК України істотна шкода може мати виключно матеріальний вимір іперераховуватися в матеріальний еквівалент.

Але, згідно пред`явленого ОСОБА_13 обвинувачення зазначено, що саме діями ОСОБА_11 . ОСОБА_6 була завдана матеріальна шкода в сумі 208679 грн 13 коп, завдана ОСОБА_13 , як зазначено в обвинувальному акті, істотна шкода законним правам, інтересам окремих громадян та державним інтересам, не має матеріального виміру і не може бути перерахована в матеріальним еквівалент.

Згідност. 62 Конституції України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ч. 2 ст.17 КПК України, ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

Враховуючи вищевикладене, суд, оцінюючи докази з точки зору достатності належності та допустимості, приходить до висновку, що доказів, на які посилається сторона обвинувачення недостатньо для доведення винуватості обвинуваченого ОСОБА_13 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.365 КК України, та викликає розумний сумнів у винуватості ОСОБА_13 в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України.

Згідно із ч.1 ст.373 КПК України, виправдувальний вирок ухвалюється у разі, якщо не доведено, що 1) вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; 2) кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим; 3) в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення.

Отже,враховуючи,що стороною обвинувачення суду не надано належних та допустимих доказів винуватості ОСОБА_13 у вчиненні кримінального правопорушення, передбачено ч.1 ст.365 КК України, а саме доказів,того, що умисне вчинення працівником правоохоронного органу ОСОБА_13 , дій, які явно виходили за межі наданих йому прав та повноважень, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян та державним інтересам, він підлягає виправданню за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України.

Потерпіла ОСОБА_6 заявила цивільний позов до обвинувачених ОСОБА_11 та ОСОБА_13 , згідно якого просить зобов`язати обвинувачених у солідарному порядку відшкодувати завдану їй шкоду в натуральному вигляді, а саме повернути пшеницю третього класу в кількості 111,1 тонн (т.4 а.с.5, т.1 а.с.87-88).

Згідно ч.1 ст.129 КПК України ухвалюючи обвинувальний вирок, суд залежно від доведеності підстав і розміру позову задовольняє цивільний позов повністю або частково або відмовляє в ньому.

Частиною 3 ст.129 КПК України передбачено, що у разі виправдання обвинуваченого за відутністю в його діях складу кримінального правопорушення або його непричетності до вчинення кримінального правопорушення, суд залишає позов без розгляду.

Враховуючи,що судприйшов допереконання,що ОСОБА_13 підлягає виправданню за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України, а позовні вимоги заявлені до обвинувачених ОСОБА_11 та ОСОБА_13 в солідарному порядку, суд вважає, що в даному випадку цивільний позов суд має залишити без розгляду.

Долю речових доказів вирішити на підставі ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

ОСОБА_11 визнати винним в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконнаям функцій представників влади та організаційно-розпорядчих ї адміністративно-господарських функцій в органах держаної влади та місцевого самоврядуванн строком на 2 (два) роки, зі штрафом в розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.

На підставі ст. 54 КК України позбавити ОСОБА_11 7-го рангу державного службовця.

На підставі ст.75 КК України ( в редакції від 13.04.2012 року) засудженого ОСОБА_11 звільнити від відбуття основного покарання у вигляді позбавлення волі, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього судом, передбачені ст.76 КК України обов`язки: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.

ОСОБА_51 за пред`явленим йому обвинуваченням в скоєні криміального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України, а саме в перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам інтересам окремих громадян і державним інтересам, виправдати за відсутністю вйого діянніскладу кримінальногоправопорушення.

Цивільний позов ОСОБА_6 до ОСОБА_11 та ОСОБА_13 , про відшкодування завданих злочином збитків, залишити без розгляду.

Арешт,накладений ухвалоюслідчого суддіЦентрального районногосуду м.Миколаєвавід 10.09.2014року,на 111,1тонн пшениці,яке знаходитьсяу домоволодіння ОСОБА_16 заадресою: АДРЕСА_3 , скасувати.

Речові докази по справі: 111,1 тонн пшениці, які знаходяться на відповідальному зберігання у ОСОБА_16 за адресою: АДРЕСА_3 , передати ОСОБА_6 .

Вирок набирає законної сили після спливу закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд усіма учасниками процесу протягом 30 днів з моменту його оголошення.

Судді: ОСОБА_1

ОСОБА_2

ОСОБА_3

Джерело: ЄДРСР 103339608
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку