Справа№ 151/759/21
Провадження № 2/151/7/22
УХВАЛА
08 лютого 2022 року смт.Чечельник
Чечельницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої судді Токарчук Л.Г.
за участі:
секретаря судових засідань Бондаренко В.П.
представника позивача -адвоката Маліцького М.В. представника відповідача-адвоката Шуляк В.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт.Чечельник Вінницької області питання щодо залишення без руху позовної заявиОСОБА_1 , поданої в інтересах ОСОБА_2 до фермерського господарства "Вербка-Інвест" про усуненя перешкод у користуванні майном,
ВСТАНОВИВ :
У провадженні Чечельницького районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , поданої в інтересах ОСОБА_2 до фермерського господарства "Вербка-Інвест" про усуненя перешкод у користуванні майном.
Ухвалою Чечельницького районного суду Вінницької області від 16 грудня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
19.01.2022 представник відповідача ФГ "Вербка-Інвест" адвокат Шуляк В.М. через канцелярію суду подала клопотання, у якому просить визнати явку позивачки ОСОБА_2 обов`язковою, оскільки вона викликана потребою підтвердження позовних вимог, підстав позову, дачі пояснень по справі, а також для встановлення обставин, які відомі тільки їй. Крім того представником позивачки ОСОБА_2 -адвокатом Маліцьким М.В., до суду подано клопотання про призначення почеркознавчої експертизи, так як представник позивачки заявив таке клопотання, вважає правомірним клопотати про особисту присутність позивачки для відібрання експериментальних зразків її підпису. Також, просить суд звернути увагу на те, що позивачка надала суду інформацію про те, що у неї є два паспорти, що є незаконним та неможливим. Паспорт у додатку до позовної заяви має номер та серію МЕ581571, виданий Чечельницьким РВ УМВС 15.11.2004, а наданий адвокату - інший паспорт з номером та серією НОМЕР_1 (без вказаних необхідних реквізитів - ким і коли виданий). Для з`ясування цих даних, просить суд зобов`язати позивачку особисто надати паспорт в оригіналі для усунення розбіжностей.
У підготовчому судовому засіданні представник відповідача ФГ "Вербка-Інвест" адвокат Шуляк В.М. підтримала своє клопотання подане 19.01.2022. Крім того, заявила клопотання про вирішення питання про усунення недоліків позовної заяви, оскільки при вивченні наданих їм позовної заяви та додатків до них, нею було встановлено, що вона не відповідає вимогам законодавства, а саме не додано копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків, що передбачено ст.175 ЦПК України. Також, зауважила, що представником позивача до позовної заяви додано копію паспорта позивача та договір про надання правової допомоги, у якому зазначено серію та номер паспорта ОСОБА_2 , що відрізняється від серії та номера її паспорта доданого до позовної заяви. Враховуючи, те, що відповідно до довідки Лузького старостинського округу Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області від 14.01.2022 за №6 ОСОБА_2 зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , але фактично не проживала і не проживає, приблизно у 2013 -2014 роках, ще до анексії Криму її забрала дочка в АРК Крим. Враховуючи викладене, а також те, що позивачці на даний час 91 рік, взагалі ставить під сумнів чи знає позивачка про такий позов та чи надавала повноваження адвокату Маліцькому М.В., для звернення з ним до суду.
Представник позивачки ОСОБА_2 - адвокат Маліцький М.В. заперечив щодо задоволення заявлених представником відповідача клопотань, пояснивши, що у договорі наданому ним до позовної заяви на підтвердження його повноважень зазначено серію та номер паспорта позивачки, які були надані йому ОСОБА_2 та збігаються з номером та серією паспорта зазначеними у договорі оренди. Копія паспорта додана ним до позовної заяви надіслана йому через "скайп". Можливо позивачка має два паспорта. Щодо клопотання про обов`язкову участь позивача вважає його передчасним, оскільки ще не призначено експертизу.
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Проте частинами 11-13 ст.187 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.175 ЦПК України, позовна заява має містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Нормою ч.2 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до положень ст.58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно вимог ст.60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до п.1 ч.1, ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Відповідно до довідки виданої Лузьким старостинським округом Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області від 14.01.2022 за №6 ОСОБА_2 , 1930 року народження, ІПН НОМЕР_2 , проживала на території с.Луги до 2014 року, місце прописки АДРЕСА_1 та приблизно у 2013 -2014 роках (до анексії Криму), її забрала дочка в Крим. З того часу, ОСОБА_2 зареєстрована за вказаною адресою, але фактично не проживала і не проживає.
Відповідно до договору - доручення про надання правової допомоги №82 від 04 листопада 2020 року, укладеним у м.Вінниця між адвокатом Маліцьким М.В. та Кендзерською В.П., який доданий представником позивача до позовної заяви, серія та номер паспорта зазначені НОМЕР_1 , що не відповідає серії та номеру паспорта ОСОБА_2 , який доданий представником як додаток до позовної заяви, а відповідність копії оригіналу засвідчена печаткою адвоката Маліцького М.В.
Крім того, номер реєстраційної картки платника податків ОСОБА_2 зазначений у позовній заяві - 2595604259, що не відповідає номеру реєстраційної картки платника податків, який зазначений у довідці Лузького старостинського округу Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області від 14.01.2022 за №6.
Враховуючи викладене, на підтвердження достовірності зазначеного ідентифікаційного номеру Кендзерської В.П. представником ОСОБА_1 у позовній заяві, йому необхідно надати до суду належним чином завірену копію її реєстраційної картки платника податків. Крім того, надати належним чином завірену копію паспорта ОСОБА_2 , на підставі якого було укладено договір про надання правничої допомоги, серія та номер якого б відповідали серії та номеру паспорту зазначеного у вказаному договорі.
Оскільки, провадження у справі вже відкрито, суд приходить до висновку, що позов у відповідності до статтей 185, 187 ЦПК України підлягає залишенню без руху із наданням представнику позивача строку для усунення вищезазначених недоліків.
Вирішення клопотання про обов`язкову участь позивача у судовому засіданні, враховуючи залишення позову без руху, суд вважає передчасним.
Керуючись статтями 177, 185, 258-260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , поданої в інтересах ОСОБА_2 до фермерського господарства "Вербка-Інвест" про усуненя перешкод у користуванні майном- залишити без руху.
Надати представнику позивача строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позову без руху надіслати представнику позивача.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позов буде залишений без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Людмила ТОКАРЧУК