ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.04.2019
Справа № 910/4489/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., дослідивши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову
до подання позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1)
до осіб: Компанії Евінз Лімітед (Ewins Limited) (Діагору 4, КЕРМІА ХАУС, 5-поверх, квартира/офіс 502, 1097, Нікосія, Кіпр; ідентифікаційний код НЕ 389225) (може набути статус відповідача-1)
Приватного акціонерного товариства "Завод "Кузня на Рибальському" (04176, м. Київ, вул. Електриків, 26; ідентифікаційний код 14312364) (може набути статус відповідача-2)
Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-фінансова компанія Профінвест" (04050, м. Київ, вул. Білоруська, 30; ідентифікаційний код 33601866) (може набути статус третьої особи на стороні відповідачів)
про визнання недійсним рішення
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 із заявою про забезпечення позову до подання позову, в якій просить суд:
- зупинити процедуру придбання акцій Приватного акціонерного товариства "Завод "Кузня на Рибальському", що відбувається згідно вимог ст. 65 Закону України "Про акціонерні товариства" на підставі публічної безвідкличної пропозиції (оферти) про придбання акцій вих. № 01-17/12/2018 від 17.12.2018, Компанією Евінз Лімітед (Ewins Limited) за наслідками придбання нею контрольного пакету акцій Приватного акціонерного товариства "Завод "Кузня на Рибальському".
- заборонити Компанії Евінз Лімітед (Ewins Limited) вчиняти будь які дії (укладати правочини тощо), пов'язані з придбанням акцій Приватного акціонерного товариства "Завод "Кузня на Рибальському", що відбуваються (дії) згідно вимог ст. 65 Закону України "Про акціонерні товариства" на підставі публічної безвідкличної пропозиції (оферти) про придбання акцій вих. № 01-17/12/2018 від 17.12.2018, за наслідками придбання Компанією Евінз Лімітед (Ewins Limited) контрольного пакету акцій Приватного акціонерного товариства "Завод "Кузня на Рибальському".
Так, відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно зі ст. 140 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Приписами ст. 139 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, що не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.
Суд вказує про те, що поміж іншого ч. 5 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно підпункту 3 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до господарського суду, зокрема, заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову ставка судового збору становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", прожитковий мінімум з 01.01.2019 для працездатних осіб становить - 1 921,00 грн.
Відтак, за подання до суду заяви про забезпечення ОСОБА_1 повинен був сплатити судовий збір у розмірі 960,50 грн., докази чого долучити до поданої ним заяви.
Отже, перевіривши подану заяву про забезпечення позову на відповідність додержання приписів ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, судом встановлено, що заявником до матеріалів заяви не додано жодних доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Так, у відповідності до ч. 7 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Зважаючи на те, що заявником не дотримано вимог ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, не додано до заяви документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та враховуючи, що приписи ст. 140 Господарського процесуального кодексу України носять імперативний характер, суд приходить до висновку, що наведені обставини є підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
У той же час, суд звертає увагу заявника на те, що повернення заяви про забезпечення позову з наведених вище підстав не перешкоджає повторному зверненню до суду з відповідною заявою після усунення визначених вище недоліків.
Керуючись ст. 136, 138, 139, 140 та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 11.04.2019.
Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Д.О. Баранов