УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
__________________________________________________________________________
Справа № 686/23445/17
Провадження № 22-з/4820/58/19
УХВАЛА
22 серпня 2019 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд у складі
колегії суддів судової палати з розгляду
цивільних справ Купельського А.В. (суддя-доповідач),
Янчук Т.О., Ярмолюка О.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи питання про виправлення описки у постанові Апеляційного суду Хмельницької області від 3 травня 2018 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Управління Державної казначейської служби у м. Хмельницькому Хмельницької області, третя особа - Державна судова адміністрація України про відшкодування збитків,
в с т а н о в и в :
Постановою Апеляційного суду Хмельницької області від 3 травня 2018 року апеляційну скаргу Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому залишено без задоволення. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 6 листопада 2017 року в частині відмови в позові скасовано та ухвалено нове судове рішення: стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України шляхом списання з відповідного рахунку Державної казначейської служби України в рахунок відшкодування, заподіяної ОСОБА_1 (проживаючого по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) майнової шкоди, у вигляді недоотриманого доходу за період з січня по травень 2008 року в сумі 34256 грн. 84 коп. В решті рішення залишено без змін. Роз`яснено порядок оскарження рішення.
15 серпня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького апеляційного суду із заявою про виправлення описки у вказаній постанові, просив її виправити, виклавши третій абзац резолютивної частини постанови в такій редакції: «Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 13 лютого 2018 року в частині відмови в позові скасувати та ухвалити нове судове рішення:».
Крім того, заявник вказав на описку щодо його батьківства, що невірно зазначено « ОСОБА_1 », тоді як за паспортними даними він значиться як « ОСОБА_1 ».
На підставі Указу Президента України від 29 грудня 2017 року №452/2017 «Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах» та Указу Президента України від 28 вересня 2018 року №297/2018 «Про переведення суддів» Апеляційний суд Хмельницької області ліквідовано, 3 жовтня 2018 року утворено Хмельницький апеляційний суд, юрисдикція якого поширюється на територію, на яку поширювалась юрисдикція ліквідованого суду, а суддів переведено на роботу на посадах суддів Хмельницького апеляційного суду, до якого також передані цивільні справи та матеріали ліквідованого суду.
Згідно ч. 5 ст. 31 ЦПК України у разі ліквідації або припинення роботи суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи суду.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15 серпня 2019 року Хмельницького апеляційного суду визначено склад колегії суддів: головуючий суддя (суддя-доповідач) Купельський А.В., судді Ярмолюк О.І., Янчук Т.О. (а. с. 187).
Перевіривши матеріали справи, дослідивши та обговоривши доводи заяви, апеляційний суд вважає їх такими, що підлягають залишенню без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. Заява про внесення виправлень розглядається протягом 10 днів після її надходження.
У відповідності до вимог п.15.9 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України якщо на момент надходження заяви про внесення виправлень, ухвалення додаткового рішення, роз`яснення судового рішення справа у відповідному суді відсутня, суд витребовує справу із суду нижчої інстанції протягом п`яти днів з дня надходження відповідної заяви, а суд нижчої інстанції направляє справу до суду, який її витребував, не пізніше наступного дня з дня надходження відповідної вимоги суду. У такому випадку подана заява розглядається протягом десяти днів з дня надходження справи до суду, який має її розглядати.
Разом з цим судом встановлено, що постановою Верховного Суду від 5 червня 2019 року касаційну скаргу Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області задоволено частково. Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 лютого 2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 3 травня 2018 року скасовано. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до держави України в особі Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Державна судова адміністрація України, про відшкодування збитків, завданих прийняттям неконституційного акту, закрито.
За положеннями ч. 2 ст. 419 ЦПК України з моменту прийняття постанови судом касаційної інстанції скасовані або визнані нечинними рішення, постанови та ухвали суду першої або апеляційної інстанції втрачають законну силу та подальшому виконанню не підлягають.
Таким чином, враховуючи судове рішення Верховного Суду у вказаній справі, Хмельницький апеляційний суд приходить до висновку, що постанова скасована, внести виправлення описки у відповідне судове рішення не вбачається можливим, а тому заяву ОСОБА_1 про виправлення описки слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 257, 261, 389 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у постанові Апеляційного суду Хмельницької області від 3 травня 2018 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Управління Державної казначейської служби у м. Хмельницькому Хмельницької області, третя особа - Державна судова адміністрація України про відшкодування збитків, залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання та протягом тридцяти днів може бути оскаржена у касаційному порядку.
Судді А.В. Купельський
Т.О. Янчук
О.І. Ярмолюк