Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2015 року Шишацький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого – судді Сиволапа Д.С.,
секретаря – Кулинченко О.А.,
за участю заявника – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Шишаки Полтавської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ :
Заявник ОСОБА_1, з метою реалізації свого права на пенсійне забезпечення звернувся до Шишацького районного суду Полтавської області із заявою, в якій просив встановити факт, що трудова книжка БТ-1 № 4918195 від 26 листопада 1979 року, видана на ім’я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 належить заявнику – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
В обґрунтування своєї заяви зазначив, що у його військовому квитку НУ № 7086747 від 03.05.1977 року дуло допущено помилку щодо дати народження, а саме невірно зазначено «23» замість вірного «22» лютого 1959 року. При видачі 26 листопада 1979 року трудової книжки на його ім’я на підставі вказаного військового квитка вказана помилка також була допущена в трудовій книжці.
Не маючи можливості виправити наявну помилку в позасудовому порядку, заявник звернувся за захистом своїх прав до суду.
В судовому засіданні заявник підтримав заявлені ним вимоги з підстав зазначених у заяві, надав суду пояснення аналогічні викладеним ним у заяві.
Представник заінтересованої особи – управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області в судове засідання не з’явився, до суду надіслав письмову заяву про розгляд справи без участі представника управління. При вирішенні даної справи поклався на розсуд суду.
Заслухавши пояснення заявника, допитавши в судовому засіданні свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, дослідивши та оцінивши письмові докази, надані заявником, суд встановив наступні юридичні факти та супроводжуючі їх правовідносини.
Заявник ОСОБА_1 народився 22 лютого 1959 року в с. Гоголеве Шишацького району Полтавської області, що підтверджується копією паспорта КО № 165707, виданого на його ім’я 13 лютого 2001 року Шишацьким РВ УМВС України в Полтавській області (а.с.4).
21 червня 1976 року на його ім’я видано трудову книжку колгоспника серії УКР № 0268291 в якій дату народження власника книжки зазначено вірно, як 22 лютого 1959 року (а.с.8-9).
03 травня 1977 року на ім’я заявника видано військовий квиток НУ № 7086747, в якому дату народження власника військового квитка зазначено вже, як 23 лютого 1959 року (а.с.7).
Після звільнення заявника з військової служби на підставі військового квитка (записи № 1-2) на ім’я ОСОБА_1 видано трудову книжку БТ-1 № 4918195 в якій датою його народження помилково зазначено 23 лютого 1959 року (а.с.10-11).
Згідно ст.ст. 24, 28 ЦК України фізичною особою є людина як учасник цивільних відносин. Фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім’ям. Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Ім'я фізичній особі надається відповідно до закону.
Ще однієї ідентифікаційною ознакою фізичної особи, крім її ім’я є дата народження.
Згідно п. 1 Положення «Про паспорт громадянина України», затвердженого ОСОБА_5 Верховної ОСОБА_5 України від 26 червня 1992 року № 2503-XII паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Відповідно до п. 6 вказаного Положення на першу і другу сторінки паспортної книжечки заносяться прізвище, ім'я та по батькові, дата і місце народження.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно п.п. 1-2 ОСОБА_5 Міністрів СРСР та Всесоюзної ОСОБА_6 Професійних союзів від 06 вересня 1973 року № 656 «Про трудові книжки робочих та службовців» трудова книжка є основним документом про трудову діяльність робочих та службовців.
Згідно п. 6 вказаної ОСОБА_5 до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; освіта, професія, спеціальність, відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, відомості про нагородження і заохочення тощо.
Згідно п.п. 1-2 Основних положень «Про порядок видачі та ведення трудових книжок колгоспників», затверджених ОСОБА_5 Міністрів СРСР від 21 квітня 1975 року № 310 та схвалених Союзною радою колгоспів 14 березня 1975 року трудова книжка колгоспника, є основним документом про трудову діяльність членів колгоспів. Трудові книжки ведуться на всіх членів колгоспів з моменту прийняття їх до членів колгоспу. Згідно п. 5 вказаних положень до трудової книжки колгоспника вносяться: відомості про колгоспника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, освіта, професія, спеціальність, відомості про членство у колгоспі: зарахування в члени колгоспу, припинення членства у колгоспі; відомості про роботу: призначення на роботу, перевід на іншу роботу, припинення роботи; відомості про трудову участь: прийнятий в колгоспі річний мінімум трудової участі в суспільному господарстві, його виконання.
Таким чином судом встановлено, що на заявника ОСОБА_1 були заведені та велись паралельно трудова книжка робочого та службовця БТ-1 № 4918195 від 26 листопада 1979 року і трудова книжка колгоспника серії УКР № 0268291 від 21 червня 1976 року, що дозволено чинним законодавством.
Відображені у вказаних документах періоди роботи (не членства у колгоспі) та географія місяця знаходження підприємств (господарств) де заявник працював згідно записів у вказаних документах не взаємовиключають один одного, відповідають поясненням заявника і свідків та органічно поєднуються з іншими документами дослідженими в судовому засіданні.
Враховуючи викладене та достовірно встановлені в судовому засіданні випадки різного написання дати народження заявника у різних офіційних документах та за різних обставин його життя, суд приходить до висновку про належність трудової книжки БТ-1 № 4918195 заявнику та необхідність задоволення вимог заявника, як обґрунтованих та доведених.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 28 Закону України «Про засади державної мовної політики», п.п. 1,6 Положення «Про паспорт громадянина України», затвердженого ОСОБА_5 Верховної ОСОБА_5 України від 26 червня 1992 року № 2503-XII, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212 - 215, 218, 256-259 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області, про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити юридичний факт про те, що трудова книжка серії БТ-1 № 4918195 від 26 листопада 1979 року на ім’я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 належить заявнику – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцю та мешканцю с. Гоголеве Шишацького району Полтавської області, ІПН НОМЕР_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Шишацький районний суд в 10 денний строк з дня його проголошення, а особами, які не були присутні під час проголошення судового рішення - у той же строк з дня отримання його копії
Головуючий суддя Д.С. Сиволап