Справа № 393/68/24
пров. 3/393/64/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2024 року селище Новгородка
Суддя Новгородківського районного суду Кіровоградської області Добрострой О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
Прізвище Первака
Ім`я Дмитра
По батькові
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
Місце проживання
АДРЕСА_1
Громадянство України
за ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 04.02.2024р.о 17.35год. по автодорозі Кропивницький Кривий Ріг Запоріжжя 31 км керував транспортним засобом ''ВАЗ 210812'',державний номер НОМЕР_1 , не маючи права керування транспортними засобами, повторно протягом року, за що передбачена відповідальність по ч.5 ст.126 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_2 04.02.2024р.о 17.35год. по автодорозі Кропивницький Кривий Ріг Запоріжжя 31 км керував транспортним засобом ''ВАЗ 210812'',державний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей, нечітка мова та хода). Від продуття алкотестеру ''Драгер'' на місці зупинки та проходження огляду у лікарняному закладі на визначення стану сп`яніння категорично відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність по ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Заяв, клопотань до суду не подавав, причину неявки не повідомив.
Тому, на підставі ч.1 ст.268КУпАП справа розглядається за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Вина ОСОБА_2 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серія ААД№537585 від 04.02.2024р.; копією постанови серія БАД №600731 від 09.01.2024р., згідно якої ОСОБА_2 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП; довідкою старшого інспектора сектору адміністративної практики Кропивницького РУП, відповідно до якої ОСОБА_2 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст.121-1, ч.1 ст.121, ч.1 ст.121-3, ч.2 ст.122, ст.125, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126, ст.183 КУпАП; довідкою старшого інспектора сектору адміністративної практики Кропивницького РУП, відповідно до якої ОСОБА_2 за відомостями ГСЦ МВС посвідчення водія не отримував; протоколом про адміністративне правопорушення серія ААД №537621 від 04.02.2024р.; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого слідує, що огляд ОСОБА_2 на стан алкогольного сп`яніння не проводився; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 04.02.2024р., з якого слідує, що огляд ОСОБА_2 на стан алкогольного сп`яніння не проводився; відеозаписом, який наявний на диску, та з якого слідує, що ОСОБА_2 керував транспортним і був зупинений працівниками поліції. На вимогу працівника поліції пройти огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки або у медичному закладі ОСОБА_2 відмовився та вказав, що посвідчення водія не отримував.
Як слідує з п.1.9 ПДР України особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно з п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.1 ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно з ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У рішенні від 21 липня 2011р. по справі ''Коробов проти України'' Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення ''поза розумним сумнівом''. Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту.
Суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП, доведена ''поза розумним сумнівом'' та випливає із співвідношення достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків (доказів).
З огляду на викладене, ОСОБА_2 вчинив:
- правопорушення,передбачене ч.5ст.126 КУпАП, повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування транспортними засобами,
- правопорушення,передбачене ч.1ст.130 КУпАП,- відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
У рішенні по справі ''О' Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства'' від 29.06.2007р., Європейський суд з прав людини постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
Отже, ОСОБА_2 реалізував своє право на керування транспортними засобами, за вище наведених обставин, тим самим погодився нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі згідно законодавства України.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст.33 КУпАП, суд враховує характер здійснених правопорушень, особу правопорушника, ступень його вини, майнове становище, обставини пом`якшуючі і обтяжуючі відповідальність.
Із змісту довідки старшого інспектора сектору адміністративної практики Кропивницького РУП слідує, що транспортний засіб ''ВАЗ 210812'',державний номер НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_2 , належить ОСОБА_3 .
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_2 у відповідності до ст.36 КУпАП, необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.5 ст.126 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.36, 40-1, ч.5 ст.126, ч.1 ст.130, ст.ст.249, 251, 252, 279, 280, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП, і відповідно до ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 грн. (сорок тисяч вісімсот гривень) з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п`ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу. Стягувач в частині стягнення штрафу:Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області (місцезнаходження: вулиця Віктора Чміленка 41, місто Кропивницький Кіровоградської області, 25006, Україна, код ЄДРПОУ40108709).
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 605,60 грн. на користь держави. Стягувач в частині стягнення судового збору: Державна судова адміністрація України (місцезнаходження: вулиця Липська 18/5, місто Київ, 01021, Україна, код ЄДРПОУ26255795).
Боржник ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцепроживання АДРЕСА_1 ).
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Копію постанови направити ОСОБА_2 , Кропивницькому районному управлінню поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Новгородківський районний суд.
Суддя О.С.Добрострой