ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 березня 2024 року справа №200/2280/23
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: судді-доповідача Блохіна А.А., суддів Геращенко І.В., Казначеєв Е.Г., розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про виправлення описки в постанові суду від 15 лютого 2024 року за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року у справі № 200/2280/23 (головуючий І інстанції Стойка В.В.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до частини 1 та 2 статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Ця стаття передбачає можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Суд зазначає, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2024 року апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року у справі № 200/2280/23 залишено без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року у справі № 200/2280/23 залишено без змін.
На адресу Першого апеляційного адміністративного суду надійшла заява відповідача про виправлення описки у вищенаведеній постанові.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Отже, заява відповідача про виправлення описки розглядається судом в порядку письмового провадження.
Так, колегією суддів встановлено, що у постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2024 року допущено описки, які підлягають виправленню.
Приймаючи до уваги факт того, що такі описки не змінюють суті рішення, суд вважає за необхідне виправити описку у постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2024 року, а саме: необхідно замінити по тексту не вірно зазначене прізвище позивача « ОСОБА_2 », на вірне « ОСОБА_3 » у відповідних відмінках.
У зв`язку з необхідністю виправлення описки, керуючись статтею 253, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Виправити допущену описку в постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2024 року у справі № 200/2280/23, замість невірно зазначеного прізвища позивача « ОСОБА_2 », зазначити « ОСОБА_3 » у відповідних відмінках.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали складений та підписаний 21 березня 2024 року.
Суддя-доповідач:А.А. Блохін
СуддіІ.В. Геращенко
Е.Г. Казначеєв