open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Нечинна

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

06.08.2014  № 18.1-12/22


ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
___________ В.О. Піщейко
06.08.2014

{Роз'яснення  є недійсними на підставі Роз'яснення Державної служби статистики № 17.4-12/21 від 20.11.2015}

Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-П (місячна) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами"

I. Загальні положення

1.1. Форма державного статистичного спостереження № 1-П (місячна) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами" (далі - форма № 1-П (місячна)) містить інформацію щодо видів промислової продукції, яку було вироблено за звітний місяць на власних або орендованих потужностях (з власної сировини або сировини замовника).

У випадку випуску продукції у рамках договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи форма містить дані учасника договору, на потужностях якого (власних чи орендованих) вироблена така продукція, і включає загальний обсяг її виробництва.

1.2. Форма № 1-П (місячна) вміщує дані про виробництво промислової продукції, яка за позиціями чинної Номенклатури продукції промисловості (далі - Номенклатура) у графі 4 має позначку "м" (в окремих випадках за позиціями, додатково визначеними територіальними органами державної статистики в межах повноважень, передбачених Законом України "Про державну статистику") в одиницях вимірювання, передбачених у графі 3 Номенклатури.

Якщо одиницями вимірювання є кілограми, тонни тощо, то форма містить дані про чисту вагу продукції без урахування ваги пакувального матеріалу.

Якщо в назвах одиниць вимірювання присутні слова "мільйон", "тисяча", то форма містить дані за цими видами промислової продукції з одним десятковим знаком, за іншими одиницями виміру - у цілих числах.

Якщо вироблена підприємством продукція відповідно до Номенклатури обліковується у різних одиницях вимірювання (наприклад, коди 28.99.39.75 (кг), 28.99.39.75.А (тис.грн.), 28.99.39.75.В (шт)), то форма містить дані за цією продукцією у всіх одиницях вимірювання.

1.3. Якщо місцезнаходження та місце здійснення виробничої діяльності респондента є територіями різних адміністративно-територіальних одиниць (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь), органи державної статистики отримують звіт за місцем здійснення виробничої діяльності/виробництва продукції. У тих випадках, коли підрозділ не веде облік усіх показників форми, органи державної статистики отримують звіт, сформований на підставі даних юридичної особи або безпосередньо від юридичної особи за місцем здійснення підрозділом виробничої діяльності.

II. Виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами

2.1. Графа 1 містить дані про валовий випуск продукції (у т. ч. попутної), включаючи продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві (внутрішньозаводський оборот).

За позиціями, облік яких ведеться у вартісному вираженні згідно з Номенклатурою, у випадку виробництва продукції за давальницькою схемою графа 1 включає вартість робіт з її виробництва без урахування вартості використаної давальницької сировини, а у випадку виробництва продукції з власної сировини графа 1 включає вартість валового випуску.

Показник "теплоенергія" охоплює всю кількість теплоенергії (з урахуванням втрат), вироблену електростанціями, котельними й утилізаційними установками та відпущену як цехам і виробництвам свого підприємства, так і зовнішнім споживачам, за винятком теплоенергії, витраченої на технологічні потреби електростанції (котельної тощо), а також не включає теплоенергію, яку повернено до електростанції або в котельню з конденсатом виробничого пару, м'ятим паром (від молотів, пресів тощо) і зворотною мережною водою.

2.2. Графа 2 містить дані про випуск готової продукції з власної сировини, призначеної для збуту (тобто готових виробів, які реалізовані у звітному місяці або призначені для продажу, але на них не знайдено покупця), та давальницької сировини. Ця графа включає також готові вироби власного виробництва: передані своїм непромисловим підрозділам (у тому числі власному капітальному будівництву), використані для внутрішніх (власних) потреб підприємства (пально-мастильні та лакофарбові матеріали, меблі, спецодяг тощо), зараховані до складу своїх основних засобів (виробниче обладнання, інструмент), а також як виплата заробітної плати натурою.

Графа 2 не включає продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві.

Показник "теплоенергія" не включає втрати тепла при передачі.

2.3. Графа 3 містить дані про випуск готової продукції, призначеної для збуту, виробленої з власної сировини.

2.4. Графа 4 вміщує вартість продукції (з одним десятковим знаком), урахованої у графі 3, за фактичними цінами виробника (без урахування непрямих податків), за якими її було реалізовано у звітному місяці, а продукції, покупця якої не було знайдено, - за ціною, за якою її можна було б реалізувати у звітному місяці (або за ціною її останньої реалізації у звітному році, але не нижче фактичної собівартості). Оцінка продукції, яка вироблена виключно для власних потреб підприємства (спеціальне обладнання тощо), - аналогічна. Вартість продукції реалізованої за ціною франко-вагон станції призначення не включає вартість транспортування від станції відправлення до станції призначення.

Якщо підприємство здійснює складання продукції з комплектуючих, які ним закуплені, графа 4 вміщує повну вартість готових виробів.

Якщо продукція обліковується у тисячах гривень, то дані графи 3 звіту дорівнюють даним графи 4.

2.5. Форма № 1-П (місячна) за позиціями Номенклатури, що мають шестизначний код із двома дев'ятками (99) наприкінці, відображає елементарні операції процесу виробництва продукції, що здійснені на замовлення (коли підприємству-виробнику недоцільно спеціально створювати для цього виробничі потужності, а вигідніше замовити виконання цих робіт).

2.6. Форма № 1-П (місячна) за позиціями, які класифікуються у Номенклатурі як послуги, вміщує:

2.6.1. За послугами, облік яких ведеться у вартісному вираженні відповідно до Номенклатури, зокрема виконання робіт із штампування, кування, карбування, нанесення покриттів (позиції груп 25.5, 25.6) тощо, у графах 1, 2, 3, 4 - вартість послуги без урахування вартості використаної сировини (власної чи замовника).

2.6.2. За позиціями Номенклатури, в яких класифікуються послуги з ремонту, - вартість виконаних робіт з ремонту без урахування вартості використаних матеріалів та комплектуючих (власних чи замовника), а також вартості ремонту власного виробничого обладнання.

2.6.3. За послугами, облік яких ведеться у натуральному вираженні відповідно до Номенклатури, тобто у кілограмах, тоннах тощо (зокрема код 24.51.11 "Послуги з виливки чавуну ковкого"), у графі 4 - вартість послуги без урахування вартості використаної сировини (власної чи замовника). При цьому за кодами Номенклатури 22.29.91, 24.51.11, 24.52.10, 24.53.10, 24.54.10 враховується лише виробництво виробів на замовлення при умові, що виготовлені вироби є напівфабрикатами (виливками, заготовками та ін.) і потребують подальшої доробки для можливості їх використання за призначенням, тобто не є готовими деталями для машин і устатковання. Литі напівфабрикати, виготовлені для власних потреб, з подальшою їх доробкою на своєму підприємстві чи на замовлення на іншому підприємстві, а також вироблені повністю готові литі вироби охоплюють відповідні позиції Номенклатури (зокрема вузли та деталі до конвертерів і машин ливарних, виливниць і ковшів, що використовуються в металургії і в ливарному виробництві - код 28.91.12.30, вузли та пристрої до верстатів для оброблення металів - 28.41.40, радіатори центрального опалення без електричного підігріву та їх складові частини з металів чорних - 25.21.11, ванни з металів чорних - 25.99.11.27, вироби для каналізаційних систем з чавуну нековкого - 25.99.29.13 тощо).

2.7. При випуску продукції з тривалим циклом виробництва графи 1 і 4 відповідно відображають дані щодо кількості та вартості повністю готових виробів (не включають дані щодо продукції, випуск якої не завершено).

2.8. Графа 5 містить дані про залишки виробленої підприємством готової продукції на кінець звітного періоду (незалежно коли вироблена), включаючи продукцію, виготовлену на давальницьких умовах, та без урахування продукції, що перебуває на складі підприємства на відповідальному зберіганні, як державний резерв тощо, за всіма позиціями Номенклатури за цією формою, крім видів продукції, облік яких ведеться у вартісному вираженні та позиціях за кодами 19.20.20.00.00, 23.63.10.00, за класом 06.20 та за розділом 35.

2.9. Форма № 1-П (місячна) не вміщує інформацію щодо непромислової діяльності та, зокрема, не охоплює:

2.9.1. Закупівлю, очищення, охолодження та теплову обробку (пастеризацію) молока для подальшої реалізації на молокопереробні підприємства.

2.9.2. Перепродаж матеріалів, напівфабрикатів, виробів, які закуплені підприємством (навіть якщо перевіряється їх якість, здійснюються розлив у пляшки, розфасування, пакування та інші подібні операції).

2.9.3. Ремонт автомобілів та побутових виробів.

Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-П (місячна) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (товарів, послуг) за видами", затверджені першим заступником Голови Держстату України Піщейком В.О. 28 листопада 2012 року та зареєстровані за № 18/1-12/7, з 01.02.2015 є недійсними.

Директор
департаменту статистики
виробництва





Л.М. Овденко

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: