open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 11 квітня 2012 р. № 296
Київ

Про затвердження Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, у яких утворення наглядової ради не є обов’язковим відповідно до закону, а також у яких утворення наглядової ради не передбачено статутом, договорів про спільну діяльність та управління майном

{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 875 від 18.08.2021
№ 703 від 21.06.2022
№ 481 від 30.04.2024}

Відповідно до підпункту “л” пункту 18 частини другої статті 5 Закону України “Про управління об’єктами державної власності” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, у яких утворення наглядової ради не є обов’язковим відповідно до закону, а також у яких утворення наглядової ради не передбачено статутом, договорів про спільну діяльність та управління майном, що додається.

{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 травня 2008 р. № 703 “Питання укладення деяких договорів” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 35, ст. 1183).

3. Центральним органам виконавчої влади, Національній та галузевим академіям наук, іншим суб’єктам управління об’єктами державної власності, що відповідно до затвердженого цією постановою Порядку здійснюють заходи щодо укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, у яких утворення наглядової ради не є обов’язковим відповідно до закону, а також у яких утворення наглядової ради не передбачено статутом, договорів про спільну діяльність та управління майном, подавати щокварталу Міністерству економіки за затвердженою ним формою інформацію про виконання таких договорів для її узагальнення і подання Кабінетові Міністрів України відповідних висновків та пропозицій.

{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 875 від 18.08.2021, № 481 від 30.04.2024}

4. Міністерству економічного розвитку і торгівлі підготувати та подати в установленому порядку Кабінету Міністрів України законопроект щодо удосконалення процедури укладення суб’єктами господарювання державного сектору економіки договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70





ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 квітня 2012 р. № 296

ПОРЯДОК
укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, у яких утворення наглядової ради не є обов’язковим відповідно до закону, а також у яких утворення наглядової ради не передбачено статутом, договорів про спільну діяльність та управління майном

{Назва Порядку в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

1. Цей Порядок визначає механізм укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, у яких утворення наглядової ради не є обов’язковим відповідно до закону, а також у яких утворення наглядової ради не передбачено статутом (далі - суб’єкт господарювання), договорів про спільну діяльність та управління майном (далі - договір).

{Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

Дія цього Порядку не поширюється на договори про спільну діяльність учасників Центру колективного користування науковим обладнанням, які укладаються без утворення юридичної особи та без об’єднання вкладів.

{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 21.06.2022}

У разі коли майно, що передбачається використовувати за договором, не перебуває на балансі суб’єкта господарювання, стороною договору може виступати суб’єкт управління об’єктами державної власності, який здійснює повноваження з реалізації прав держави як власника такого майна (далі - орган управління).

{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

У разі коли установником управління є орган управління або суб’єкт господарювання, що повністю утримується за рахунок державного бюджету, доходи від використання майна, переданого в управління, за вирахуванням винагороди управителя та витрат, понесених управителем у зв’язку з управлінням майном, зараховуються до державного бюджету..

{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

2. Суб’єкт господарювання або інша юридична особа, що виявили намір укласти договір, подають органові управління звернення щодо погодження укладення договору разом із такими документами:

{Абзац перший пункту 2 в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

1) попередньо погоджений сторонами проект договору (у разі, коли стороною договору є орган управління, попереднє погодження не вимагається);

{Пункт 1 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

2) засвідчені копії статутів (положень) суб’єкта господарювання або іншої юридичної особи та сторони (сторін), з якою (якими) передбачається укласти договір (у разі, коли стороною договору є орган управління, засвідчена копія його положення не вимагається);

{Пункт 2 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

3) інформація про суб’єкта господарювання або іншу юридичну особу, зокрема про:

кількість робочих місць;

рівень прибутковості за останні три роки, розмір дебіторської заборгованості, зокрема простроченої;

державну реєстрацію прав власності або користування будинками (спорудами) та земельними ділянками, які передбачається використовувати за договором (за наявності).

Суб’єкт господарювання або інша юридична особа подає також бізнес-план із визначенням етапів, строків, шляхів і засобів виконання договору, джерел його фінансування, впливу результатів укладення договору на фінансовий план суб’єкта господарювання;

{Пункт 3 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

4) інформація про сторону (сторони), з якою (якими) передбачається укласти договір, а саме:

повне найменування сторони;

дані про її державну реєстрацію;

відомості, що підтверджують здатність сторони забезпечити належне виконання своїх договірних зобов’язань, зокрема фінансову та професійну спроможність;

5) звіт про оцінку майна, що передбачається використовувати за договором, з висновком про його вартість, визначену на підставі незалежної оцінки із застосуванням бази оцінки, що відповідає ринковій вартості.

{Абзац перший підпункту 5 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

Зазначений звіт подається разом з рецензією, що містить позитивний висновок щодо його відповідності вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна або за наявності незначних недоліків, що не вплинули на достовірність оцінки, про відповідність в цілому таким нормативно-правовим актам;

6) обґрунтування способу використання державного майна з відповідними розрахунками.

3. Орган управління готує протягом 10 робочих днів з дня надходження від суб’єкта господарювання або іншої юридичної особи звернення щодо погодження укладення договору за погодженням з Мінекономіки, Мінфіном, Фондом державного майна та Мін’юстом відповідний проект рішення Кабінету Міністрів України.

{Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 875 від 18.08.2021, № 481 від 30.04.2024}

Зазначений проект повинен, зокрема, містити істотні умови договору, укладення якого пропонується погодити, щодо забезпечення підвищення ефективності використання державного майна, захисту майнових інтересів держави, унеможливлення відчуження державного майна, а також залежно від виду договору - розмір часток учасників, строк дії договору, порядок розподілу прибутку, покриття витрат та внесення додаткових вкладів.

До проекту рішення Кабінету Міністрів України щодо погодження укладення договору органом управління додаються такі документи:

звернення суб’єкта господарювання або іншої юридичної особи до органу управління щодо погодження укладення договору разом з документами, що передбачені підпунктами 2-6 пункту 2 цього Порядку, а також погоджений органом управління проект договору;

{Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

інформація від органу управління щодо відсутності встановлених законодавством заборон та обмежень на використання майна суб’єкта господарювання, якщо таке використання передбачається договором;

{Абзац п’ятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

розрахунки щодо очікуваних щомісячних надходжень від використання майна.

{Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 481 від 30.04.2024}

{Абзац сьомий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 481 від 30.04.2024}

4. Орган управління подає в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України узгоджений проект рішення щодо погодження укладення договору разом з документами, зазначеними в абзацах четвертому - шостому пункту 3 цього Порядку.

5. У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про погодження укладення договору орган управління здійснює заходи щодо забезпечення його укладення суб’єктом господарювання відповідно до вимог законодавства.

6. Зміни до укладених договорів у частині істотних умов вносяться в порядку, передбаченому цим Порядком для їх укладення.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: