{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики № 32 від 08.01.2020}
Про внесення змін до Класифікації країн світу
Відповідно до статті 12 Закону України "Про державну статистику", з метою вдосконалення статистичних класифікацій, які використовуються для проведення державних статистичних спостережень, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Класифікації країн світу, затвердженої наказом Державної служби статистики України від 30 грудня 2013 року № 426, що додаються, та ввести їх у дію з 01 січня 2015 року.
2. Департаменту статистичної інфраструктури (Остапчук Ю.М.) здійснювати методологічне та організаційне керівництво щодо застосування у статистичній діяльності змін до Класифікації країн світу, затверджених цим наказом.
3. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) забезпечити оприлюднення змін до Класифікації країн світу, затверджених цим наказом, на офіційному веб-сайті Держстату.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗМІНИ
до Класифікації країн світу
1. Внести у пункт 1. Вступ Класифікації країн світу такі зміни:
1.1. Викласти абзац 1 у такій редакції:
"Класифікація країн світу (КС) - статистична класифікація, підготовлена відповідно до Національного стандарту України "Коди назв країн світу" (ДСТУ ISO 3166-1:2009) на заміну Класифікації країн світу, затвердженої наказом Держстату України від 05 вересня 2012 року № 373 (зі змінами). У зв’язку з тимчасовою окупацією території України та законодавчим унормуванням здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території, КС містить додаток з позицією "Вільна економічна зона "Крим".
1.2. Додати абзац 18 такого змісту:
"- додаток Ґ містить національну позицію, яку створено для забезпечення можливості формування даних зі статистики зовнішньої торгівлі відповідно до Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". Ця позиція відсутня у КС, оскільки відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України, яка була прийнята 27 березня 2014 року, було підтверджено визнання територіальної цілісності України "у міжнародно визнаних кордонах". Жодна міжнародна інституція не визнала анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а тому термін "міжнародно визнані кордони" не дає можливості трактувати "Крим" інакше, аніж як територію України.".
1.3. У абзаці 20 слово "методології" замінити словом "інфраструктури".
2. Включити до Класифікації країн світу додаток Ґ "Тимчасово окупована територія України":
ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНА ТЕРИТОРІЯ УКРАЇНИ1
Тимчасово окупованою територією визначається:
1) сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;
2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;
3) повітряний простір над територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2.
Назва | Код цифровий | Код АЛЬФА-2 | Код АЛЬФА-3 | Примітки2 |
ВІЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ЗОНА "КРИМ" | 900 | ZK | ZKR | ВЕЗ "Крим" запроваджується у межах двох адміністративно-територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя |
__________
1 Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
2 Закон України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".
{Текст взято з сайту Держстату України http://www.ukrstat.gov.ua}