Про внесення змін до Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 травня 2023 р. № 458 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 50, ст. 2793), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами
1. Пункт 1 після слів “посвідчення про право роботи з пестицидами” доповнити словами “(далі - посвідчення)”.
2. У пункті 3:
1) абзаци третій - п’ятий виключити;
2) в абзаці сьомому слова “та “Про захист рослин” замінити словами “, “Про захист рослин”, “Про адміністративну процедуру”, “Про електронні комунікації”.
3. Пункт 4 після слів “свідоцтва про проходження навчання” доповнити словами “з питань безпечного поводження з пестицидами (далі - свідоцтво про навчання)”.
4. В абзаці третьому пункту 7 слова “узгодженому з Держпродспоживслужбою” замінити словами “визначеному територіальним органом Держпродспоживслужби”.
5. Пункт 8 викласти в такій редакції:
“8. Для проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та/або одержання посвідчення особи або їх уповноважені представники подають у паперовій або електронній формі засобами інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем до територіального органу Держпродспоживслужби або через центри надання адміністративних послуг:
заяву про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та/або видачу посвідчення про право роботи з пестицидами за формою згідно з додатком 3 (далі - заява) із відповідними відмітками;
документ, що підтверджує внесення плати за проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами (у разі наявності в заяві відмітки про проведення навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та видачу свідоцтва про навчання).
Заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.
Заява реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України “Про адміністративну процедуру”.
У разі коли заяву подано із порушенням вимог, встановлених законодавством, територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про залишення її без руху та не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви надсилає особі письмове повідомлення про залишення заяви без руху із зазначенням виявлених недоліків і посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб і строк усунення недоліків, а також способи, порядок і строк оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений територіальним органом Держпродспоживслужби, заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви продовжується на строк залишення заяви без руху.
Не допускається повторне залишення без руху заяви, в якій усунуто виявлені недоліки, зазначені в повідомленні про залишення заяви без руху.
Заява не підлягає розгляду у випадках, визначених статтею 45 Закону України “Про адміністративну процедуру”. Рішення про відмову у прийнятті заяви до розгляду повідомляється територіальним органом Держпродспоживслужби особі, яка подала заяву (крім анонімної заяви), невідкладно, але не пізніше дня, наступного за днем його прийняття, технічними засобами електронних комунікацій.
У разі наявності в заяві відмітки про проведення навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та видачу свідоцтва про навчання і за умови відповідності документів, передбачених у цьому пункті, вимогам законодавства територіальний орган Держпродспоживслужби протягом двох робочих днів з дня їх отримання, але не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дати початку навчання з питань безпечного поводження з пестицидами повідомляє особі про час, дату, місце та форму проведення навчання з питань безпечного поводження з пестицидами технічними засобами електронних комунікацій.”.
6. Перше речення пункту 9 викласти в такій редакції: “Для отримання свідоцтва про навчання особа після завершення навчання з питань безпечного поводження з пестицидами проходить перевірку знань у місці, визначеному територіальним органом Держпродспоживслужби, шляхом письмового тестування.”.
7. У пункті 10 слова “засобами електронного чи телефонного зв’язку” замінити словами “технічними засобами електронних комунікацій”.
8. Пункт 14 викласти в такій редакції:
“14. Територіальний орган Держпродспоживслужби не пізніше наступного робочого дня з дня оцінювання тестування письмово повідомляє особі про результат тестування технічними засобами електронних комунікацій. У разі неуспішного тестування таке повідомлення має містити також спосіб, порядок і строк оскарження результату тестування.”.
9. Пункт 15 викласти в такій редакції:
“15. У разі успішного проходження тестування територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про видачу свідоцтва про навчання, яке доводить до відома особи в порядку, визначеному статтею 75 Закону України “Про адміністративну процедуру”. Таке рішення є підставою для видачі свідоцтва про навчання в паперовій формі або у формі електронного документа, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи. Строк дії свідоцтва про навчання становить два роки з дати його видачі. Свідоцтво про навчання є підставою для прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про видачу посвідчення.”.
10. Пункт 17 виключити.
11. Пункт 18 викласти в такій редакції:
“18. Рішення про видачу посвідчення приймається територіальним органом Держпродспоживслужби протягом двох робочих днів з дня:
прийняття рішення про видачу свідоцтва про навчання (у разі подання особою заяви з відмітками про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами, видачу свідоцтва про навчання та посвідчення);
отримання заяви (у разі подання особою заяви виключно з відміткою про видачу посвідчення).
Рішення про видачу посвідчення доводиться до відома особи, яка подала заяву, в порядку, визначеному статтею 75 Закону України “Про адміністративну процедуру”, та є підставою для видачі посвідчення в паперовій формі або у формі електронного документа, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи. Посвідчення може бути видане протягом строку дії свідоцтва про навчання. Строк дії посвідчення становить два роки.”.
12. Пункт 20 викласти в такій редакції:
“20. У разі пошкодження або втрати свідоцтва про навчання чи посвідчення особа подає в паперовій або електронній формі засобами інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем до територіального органу Держпродспоживслужби, який його видав, заяву про повторну видачу свідоцтва про навчання чи посвідчення (далі - заява про повторну видачу) у довільній формі із зазначенням реєстраційного номера та дати видачі пошкодженого або втраченого свідоцтва про навчання чи посвідчення. Заява про повторну видачу реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України “Про адміністративну процедуру”.
У разі коли заяву про повторну видачу подано із порушенням вимог, встановлених законодавством, територіальний орган Держпродспоживслужби приймає рішення про залишення її без руху та не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви про повторну видачу надсилає особі письмове повідомлення про залишення заяви про повторну видачу без руху із зазначенням виявлених недоліків і посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб і строк усунення недоліків, а також способи, порядок і строк оскарження рішення про залишення заяви про повторну видачу без руху.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений територіальним органом Держпродспоживслужби, заява про повторну видачу вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви про повторну видачу продовжується на строк залишення такої заяви без руху.
Не допускається повторне залишення без руху заяви про повторну видачу, в якій усунуто виявлені недоліки, зазначені в повідомленні про залишення заяви про повторну видачу без руху.
Заява про повторну видачу не підлягає розгляду у випадках, визначених статтею 45 Закону України “Про адміністративну процедуру”. Рішення про відмову у прийнятті заяви про повторну видачу до розгляду повідомляється територіальним органом Держпродспоживслужби особі, яка подала заяву про повторну видачу (крім анонімної заяви про повторну видачу), невідкладно, але не пізніше дня, наступного за днем його прийняття, технічними засобами електронних комунікацій.
Територіальний орган Держпродспоживслужби протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про повторну видачу приймає рішення про видачу дубліката свідоцтва про навчання чи посвідчення. Таке рішення є підставою для видачі дубліката посвідчення в паперовій формі або у формі електронного документа, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи, із зазначенням у правому верхньому куті, що цей документ є дублікатом. Строк дії дубліката не може перевищувати строку дії втраченого або пошкодженого свідоцтва про навчання чи посвідчення.”.
13. Пункт 21 викласти в такій редакції:
“21. Підставою для відмови у видачі посвідчення є недотримання умов, визначених пунктом 4 цього Порядку.
Рішення про відмову у видачі посвідчення оформлюється в письмовій формі із зазначенням підстав для його прийняття, а також способу, порядку і строку оскарження.
Рішення про відмову у видачі посвідчення повідомляється територіальним органом Держпродспоживслужби технічними засобами електронних комунікацій особі (її уповноваженому представнику), яка подала заяву, не пізніше дня, наступного за днем його прийняття. Таке рішення може бути оскаржене в адміністративному порядку, передбаченому Законом України “Про адміністративну процедуру”, та/або судовому порядку.”.
14. У додатках до Порядку:
1) додаток 3 викласти в такій редакції:
ЗАЯВА
про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та/або видачу посвідчення про право роботи з пестицидами”;
2) додаток 5 виключити.