Про затвердження змін до Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженої наказом ДСА України від 06.06.2022 № 156
Відповідно до статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а також у зв'язку із запровадженням механізму бронювання залів судових засідань інших судів у підсистемі відеоконференцзв'язку НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 06.06.2022 № 156, що додаються.
2. Зазначені в пункті 1 цього наказу зміни набирають чинності з 01.08.2023.
3. Державному підприємству "Центр судових сервісів" як адміністратору підсистеми відеоконференцзв'язку забезпечити:
1) впровадження механізму бронювання залів судових засідань інших судів у підсистемі відеоконференцзв'язку (далі - механізм бронювання);
2) спільно з Державним підприємством "Інформаційні судові системи" проведення навчань працівників апаратів судів щодо порядку роботи з механізмом бронювання;
3) внесення змін до Інструкції користувача підсистеми відеоконференцзв'язку;
4) опрацювання пропозицій щодо вдосконалення механізму бронювання, отриманих від судів.
4. Відділу документального забезпечення та контролю ДСА України (Парубченко Т.В.) довести копію цього наказу до Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, заступників Голови ДСА України, радників Голови ДСА України, керівників самостійних структурних підрозділів ДСА України, керівників державних підприємств "Інформаційні судові системи" та "Центр судових сервісів", територіальних управлінь ДСА України, апеляційних судів, місцевих господарських та адміністративних судів.
5. Начальникам територіальних управлінь ДСА України не пізніше наступного робочого дня після отримання цього наказу довести його копію до місцевих загальних судів відповідного регіону.
6. Управлінню забезпечення діяльності керівництва ДСА України (Мельнікова М.О.) оприлюднити цей наказ не пізніше наступного робочого дня за днем його видання на офіційному вебсайті ДСА України в розділі "Нормативно-правова база" рубрики "Інше".
7. Наказ набуває чинності з дня його видання.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДСА України Булку О.А.
ЗМІНИ
до Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 06.06.2022 № 156
Доповнити новим розділом VI такого змісту:
"VI. Бронювання залів судових засідань інших судів для проведення відеоконференцій
1. Відповідно до вимог процесуального законодавства України учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів або в приміщенні іншого суду, визначеного судом.
У такому випадку засобами підсистеми відеоконференцзв'язку здійснюється бронювання залів судових засідань та інших приміщень, призначених для забезпечення участі осіб в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв'язку як безпосередньо в самому суді, так і у приміщенні іншого суду (далі - бронювання залів судових засідань).
2. Для належного функціонування механізму бронювання відповідальна особа кожного суду вносить в підсистему відеоконференцзв'язку інформацію про зали судових засідань (їх кількість, доступну дату і час для бронювання тощо) та постійно підтримує в актуальному стані таку інформацію.
3. Суддя під час розгляду питання про можливість взяття участі учасника справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції може використовувати наявну інформацію про доступні/недоступні зали судових засідань в інших судах, що міститься в підсистемі відеоконференцзв'язку.
4. Для визначення доступності залу судового засідання суддя отримує від секретаря судового засідання відповідну інформацію з підсистеми відеоконференцзв'язку та приймає рішення щодо бронювання необхідного залу судового засідання в іншому суді. Після прийняття рішення секретар судового засідання невідкладно здійснює таке бронювання.
5. Керуючись наявною інформацією щодо бронювання залу судового засідання відповідальна особа суду в підсистемі відеоконференцзв'язку під час створення планової відеоконференції обирає суд та доступний для вибору зал судових засідань і час проведення відеоконференції.
6. Вибір залу здійснюється у режимі календаря, в якому попередньо відображається інформація про вже заброньовані зали, а також про вільну дату і час для бронювання інших залів судових засідань.
7. Результат про підтвердження чи відмову в бронюванні автоматично відображається в підсистемі відеоконференцзв'язку у відповідній плановій відеоконференції та додатково надсилається на адресу електронної пошти відповідальної особи суду, якому доручається забезпечення проведення відеоконференції.
8. Відповідальна особа суду, якій доручається забезпечення проведення відеоконференції, невідкладно доводить до судді отриману від іншого суду інформацію для врахування або проведення повторної процедури бронювання на іншу дату і час (за необхідності).
9. Бронювання здійснюється у порядку, визначеному Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку.".
{Текст взято з сайту Державної судової адміністрації України http://dsa.court.gov.ua}