Про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії для реалізації експериментального проекту з будівництва магістральних водогонів у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 902 від 22.08.2023
№ 1411 від 29.12.2023}
{У назві та тексті Постанови слова і цифру “Карачунівське водосховище - Кривий Ріг - Південне водосховище, Марганець - Нікополь, Хортиця (ДВС2) - Томаківка” виключено згідно з Постановою КМ № 902 від 22.08.2023}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури і Дніпропетровської обласної військової адміністрації стосовно реалізації до 31 грудня 2024 року експериментального проекту з будівництва магістральних водогонів (далі - експериментальний проект).
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 902 від 22.08.2023, № 1411 від 29.12.2023}
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з будівництва магістральних водогонів, що додається.
3. Установити, що під час реалізації експериментального проекту не застосовуються положення:
1) постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 “Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва” (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374);
2) постанови Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 835 “Про затвердження Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 90, ст. 3321; 2018 р., № 1, ст. 13);
3) постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 571 “Деякі питання управління державними інвестиціями” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 64, ст. 2116);
4) постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 “Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64);
5) пунктів 3, 6-11 Порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 р. № 118 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 22, ст. 1207, № 41, ст. 2237, № 51, ст. 2907).
4. Виділити Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури з фонду ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок джерела, визначеного пунктом 9 статті 11 Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”, та залишків коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії станом на 1 січня 2023 р. на безповоротній основі 8500000 тис. гривень (видатки розвитку) на нову бюджетну програму для реалізації експериментального проекту.
{Абзац перший пункту 4 в редакції Постанови КМ № 902 від 22.08.2023}
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури є головним розпорядником коштів державного бюджету, виділених для реалізації експериментального проекту, та відповідальним виконавцем нової бюджетної програми.
Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури - погодження виділення коштів, передбачених пунктом 4 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
Міністерству фінансів - після зазначеного погодження визначення коду та назви нової бюджетної програми, а також внесення в установленому порядку змін до розпису державного бюджету.
6. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури і Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури подати протягом місяця з дня завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України остаточний звіт про результати його реалізації.
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з будівництва магістральних водогонів
{У назві та тексті Порядку слова і цифру “Карачунівське водосховище - Кривий Ріг - Південне водосховище, Марганець - Нікополь, Хортиця (ДВС2) - Томаківка” виключено згідно з Постановою КМ № 902 від 22.08.2023}
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту з будівництва магістральних водогонів (далі - експериментальний проект), що повинно бути здійснено протягом максимально скорочених строків.
2. Експериментальний проект спрямований на мінімізацію наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із знищенням Каховської гідроелектростанції та забезпеченням життєдіяльності населення України в умовах критичного зниження рівня води у Каховському водосховищі.
3. Координаторами експериментального проекту є Мінінфраструктури та Агентство відновлення.
4. Учасниками експериментального проекту є Міндовкілля, Держводагентство, Генеральний штаб Збройних Сил, ДСНС, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська та Херсонська обласні військові адміністрації, Агентство відновлення, служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях, проектні та будівельні організації.
Проектні рішення щодо будівництва магістральних водогонів узгоджуються з Міндовкіллям та Держводагенством.
5. Одержувачем бюджетних коштів, виділених для реалізації експериментального проекту (далі - бюджетні кошти), та замовником робіт (послуг) з будівництва магістральних водогонів є Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області.
6. Перелік об’єктів з будівництва магістральних водогонів у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, та обсяги бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення (далі - перелік) визначаються згідно з додатком.
{Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 902 від 22.08.2023}
7. Обласними військовими адміністраціями надається Агентству відновлення інформація про наявність виділених в установленому порядку земельних ділянок для будівництва магістральних водогонів.
{Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 902 від 22.08.2023}
8. На період воєнного стану будівництво та ремонт, пов’язані з реалізацією експериментального проекту, здійснюються без відведення земельної ділянки, відповідності містобудівній документації, отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, отримання експертного висновку щодо проектної документації на будівництво об’єктів, отримання права на виконання будівельних робіт, а також без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та оформлення речових прав на земельні ділянки.
Використання земельних ділянок (у тому числі лісогосподарського призначення) для цілей, визначених цим пунктом, до моменту їх вилучення, викупу чи відведення в установленому законодавством порядку здійснюється за умови погодження такого використання з:
власником земельної ділянки для земель приватної форми власності;
відповідною обласною військовою адміністрацією для земель державної форми власності;
відповідним органом місцевого самоврядування для земель комунальної форми власності.
Після припинення чи скасування воєнного стану балансоутримувачі зазначених в абзаці першому цього пункту об’єктів вживають заходів до оформлення речових прав на земельні ділянки відповідно до законодавства.
У разі виникнення потреби у вирубуванні дерев і чагарників на земельних ділянках лісогосподарського призначення, що використовуються для цілей, визначених цим Порядком, спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами за зверненням замовника робіт (послуг) з будівництва магістральних водогонів за умови погодження, наданого відповідно до абзацу другого цього пункту.
{Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 902 від 22.08.2023}
9. Розмір та строк здійснення попередньої оплати робіт (послуг) встановлюються у договорах про закупівлю робіт (послуг) за рішенням головного розпорядника бюджетних коштів виходячи із необхідності, що обґрунтовується, зокрема, реальним станом поставки товару, виконання робіт, надання послуг, сезонності робіт, циклу виробництва.
Попередня оплата головним розпорядником, одержувачем бюджетних коштів здійснюється шляхом спрямування цих коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Казначейства для здійснення платежів.
{Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 902 від 22.08.2023}
Строк здійснення попередньої оплати робіт (послуг) не може перевищувати двох місяців.
{Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 902 від 22.08.2023}
10. Після завершення робіт з будівництва, передбачених експериментальним проектом, Агентству відновлення забезпечити передачу об’єктів будівництва Держводагентству.
Держводагенству забезпечити експлуатацію збудованих об’єктів.
ПЕРЕЛІК
об’єктів з будівництва магістральних водогонів у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, та обсяги бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення
Найменування об’єкта та його місце розташування | Обсяг фінансування, тис. гривень |
Нове будівництво магістрального водогону р. Інгулець - Південне водосховище для забезпечення водою м. Кривий Ріг у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Дніпропетровська область | 3 607 106,4 |
Нове будівництво магістрального водогону Марганець - Нікополь - Покров у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Дніпропетровська область | 1 340 080,6 |
Нове будівництво магістрального водогону Хортиця (ДВС2) - Томаківка - Марганець у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Запорізька та Дніпропетровська області | 3 552 813 |
__________ |
|
{Порядок доповнено додатком згідно з Постановою КМ № 902 від 22.08.2023}