{Порядок втратив чинність на підставі Рішення Ради адвокатів № 74 від 22.08.2022}
Із змінами та доповненнями, внесеними:
Рішенням Ради адвокатів України
№ 111 від «06» квітня 2013 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 149 від «01» червня 2013 року
Із змінами, затвердженими
Рішенням Ради адвокатів України
№ 184 від «27» липня 2013 року
Із змінами, затвердженими
Рішенням Ради адвокатів України
№ 220 від «27» вересня 2013 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 76 від «4-5» липня 2014 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 66 від «26» лютого 2016 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 117 від «23» квітня 2016 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 64 від 08 квітня 2017 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 187 від 05 серпня 2017 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 190 від 22 вересня 2017 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 93 від 02 червня 2018 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 109 від 25 липня 2018 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 218 від 13 грудня 2018 року
Із змінами, внесеними
Рішенням Ради адвокатів України
№ 228 від 14 грудня 2018 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 20 від 14 лютого 2019 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 83 від 21 вересня 2020 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 50 від 03 липня 2021 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 75 від 10 вересня 2021 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 44 від 29 квітня 2022 року
Рішенням Ради адвокатів України
№ 68 від 02 серпня 2022 року
ПОРЯДОК
ВЕДЕННЯ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
1.1. Єдиний реєстр адвокатів України - це електронна база даних, яка містить відомості про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» набули права на зайняття адвокатською діяльністю, та про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності.
1.2. Рада адвокатів України забезпечує ведення ЄРАУ, координує діяльність, здійснює організаційне, методичне, інформаційне забезпечення рад адвокатів регіонів щодо внесення ними відомостей до ЄРАУ та надання витягів з нього згідно цього Порядку.
1.3. Внесення відомостей до ЄРАУ здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України за правилами цього Порядку.
1.4. Рада адвокатів України забезпечує технічне і технологічне створення та супроводження програмного забезпечення ЄРАУ, надання реєстраторам доступу до нього, збереження і захист даних, що містить ЄРАУ, надає роз’яснення, проводить навчання щодо наповнення та користування ЄРАУ, а також виконує інші функції, передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», цим Порядком.
1.5. ЄРАУ ведеться державною мовою.
1.6. Ради адвокатів регіонів та Рада адвокатів України забезпечують відповідність відомостей, що вносяться до ЄРАУ, даними документів, на підставі яких здійснюється їх внесення.
Стаття 2. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ДО ЄРАУ
2.1. Відомості до ЄРАУ вносяться за дворівневим принципом. Перший рівень внесення відомостей до ЄРАУ забезпечується радами адвокатів регіонів, Другий рівень внесення відомостей до ЄРАУ забезпечується Радою адвокатів України. За рішенням Ради адвокатів України та/або розпорядження Голови НААУ, РАУ, Рада адвокатів України, як адміністратор Другого рівня внесення відомостей до ЄРАУ, виконує функції та обов’язки адміністратора Першого рівня по веденню ЄРАУ. При внесенні таких даних (відомостей) та/або їх зміни, адміністратор бази даних ЄРАУ Другого рівня слідує командам системи електронної бази даних ЄРАУ.
(пункт 2.1. доповнено згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
2.2. Рада адвокатів регіону призначає відповідальну особу (осіб) - адміністратора бази даних ЄРАУ, який вносить відомості до ЄРАУ на Першому рівні на підставі інформації та документів передбачених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та актами НААУ стосовно адвокатів, яким видано свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, адвокатів, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено чи припинено, адвокатів іноземної держави, стосовно яких прийнято рішення кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури про включення до ЄРАУ, інші відомості передбачені Законом та цим Порядком.
2.3. Між відповідальною особою - адміністратором бази даних ЄРАУ та радою адвокатів регіону укладається договір про конфіденційність та нерозголошення третім особам будь-яких відомостей, які стали відомі йому під час роботи з ЄРАУ. Договором передбачається персональна відповідальність осіб за розголошення відомостей про паролі доступу до бази даних ЄРАУ та передачу їх третім особам, або неналежну організацію діяльності щодо збереження таємниці, нерозголошення відомостей, порушення правил даного Порядку, у тому числі дисциплінарна. Робоча станція (комп’ютер) адміністратора бази даних ЄРАУ ради адвокатів регіону повинна знаходитись в ізольованих приміщеннях, обладнаних системами контролю доступу сторонніх осіб.
2.4. Начальник відділу ведення бази даних ЄРАУ або Керівник Секретаріату Ради адвокатів України надає уповноваженій особі ради адвокатів регіону під розписку паролі доступу до адміністративної частини бази ЄРАУ відповідного регіону та відповідні налаштування з правами доступу. Для отримання паролів доступу до адміністративної частини бази ЄРАУ відповідного регіону та відповідних налаштувань з правами доступу рада адвокатів регіону подає до Ради адвокатів України заяву із копією договору про конфіденційність та нерозголошення відомостей, укладеним з адміністратором бази даних ЄРАУ ради адвокатів регіону, завіреною печаткою. Голови рад адвокатів регіонів мають право отримувати від Ради адвокатів України право доступу до ЄРАУ першого рівня відповідної ради адвокатів регіону.
(пункт 2.4. доповнено згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 06.04.2013 р. № 111)
2.5. З метою забезпечення збереження конфіденційності інформації та усунення можливих збоїв у роботі електронної бази даних ЄРАУ, паролі доступу до адміністративної частини бази даних ЄРАУ підлягають заміні один раз у квартал протягом календарного року, а у разі встановлених ризиків частіше, про що адміністратор бази даних ЄРАУ повідомляється при здійсненні входу в систему. Паролі змінюються безпосередньо адміністратором бази даних ЄРАУ та не підлягають розголошенню. Для заміни паролю користувач виконує команди системи. У разі невиконання обов’язкової заміни паролів один раз у квартал, вхід до адміністративної частини бази даних ЄРАУ блокується. Розблокування входу до адміністративної панелі ЄРАУ відбувається на підставі службової записки за підписом голови ради адвокатів регіону/начальника відділу ведення бази даних ЄРАУ на ім’я керівника Секретаріату Ради адвокатів України. Паролі також можуть бути змінені Начальником відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України, у разі задоволення заяви голови ради адвокатів регіону.
(пункт 2.5. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
2.6. Начальник відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України проводить інструктаж щодо роботи з базою даних ЄРАУ з адміністраторами бази даних ЄРАУ рад адвокатів регіону.
(пункт 2.6. із змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
2.7. При внесенні даних (відомостей) до ЄРАУ адміністратор бази даних ЄРАУ ради адвокатів регіону слідує командам системи електронної бази даних ЄРАУ.
2.8. Відомості, що підлягають внесенню до ЄРАУ, включаються до нього адміністратором бази даних ЄРАУ ради адвокатів регіону не пізніше дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону відповідної інформації, крім випадків, встановлених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та рішеннями Ради адвокатів України.
(пункт 2.8. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 01.06.2013 р. № 149)
2.9. Інформація, внесена до ЄРАУ у відповідності до правил системи бази даних ЄРАУ адміністратором бази даних ЄРАУ ради адвокатів регіону,є відомостями (інформацією) Першого рівня і є не доступними (не відкритими) для користувачів на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.
2.10. Відповідальність за достовірність, повноту та точність інформації (відомостей) внесеної/их до ЄРАУ або за невнесення обов’язкових відомостей, а також внесення до ЄРАУ відомостей без обов’язкового документального їх підтвердження на Першому рівні несуть персонально голови відповідних рад адвокатів регіонів. Відповідальність за достовірність, повноту та точність інформації (відомостей) внесеної/их на Другому рівні несе Начальник відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України або особа, визначена наказом Голови Національної асоціації адвокатів України.
(пункт 2.10. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013р. № 220)
(пункт 2.10. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
2.11. Відомості (інформація) Першого рівня, внесені до ЄРАУ адміністратором бази даних ЄРАУ ради адвокатів регіону (адміністратори Першого рівня), щоденно обробляються адміністратором бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України на Другому рівні.
(пункт 2.11. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
2.12. До адміністраторів бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України (адміністратори Другого рівня) висуваються ті ж самі вимоги, що й до адміністраторів Першого рівня щодо укладення договору про конфіденційність та збереження таємниці інформації. Паролі доступу до ЄРАУ адміністраторам Першого та Другого рівнів видаються під розписку Начальником відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України. Начальник відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України несе персональну відповідальність за організацію збереження конфіденційної інформації, яка стала відома йому та адміністраторам Другого рівня під час роботи з ЄРАУ. Начальник відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України має право подати клопотання до Голови або заступників Голови Національної асоціації адвокатів України щодо зміни паролів доступу адміністраторам бази даних ЄРАУ Першого та Другого рівнів у випадку, якщо вважатиме за необхідне. Паролі доступу до ЄРАУ адміністраторів Другого рівня підлягають заміні, за процедурою аналогічною для адміністраторів Першого рівня.
(пункт 2.12. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
(пункт 2.12. доповнено на підставі рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
2.13. Адміністратори бази даних ЄРАУ Секретаріату Ради адвокатів України перевіряють правильність, повноту та точність інформації (відомостей) внесеної на Першому рівні, а також скан-копії документів, які є підставою для внесення таких відомостей у відповідності до цього Порядку, слідуючи вказівкам системи бази даних, корегують її у випадку необхідності та затверджують її. При внесенні відомостей до бази даних ЄРАУ, адміністратор Першого рівня направляє адміністратору Другого рівня за допомогою електронної пошти чи слідуючи командам програмного продукту (системи) бази даних ЄРАУ електронну версію (скан-копії) документів, на підставі яких такі відомості внесено.
(пункт 2.13. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
(пункт 2.13. доповнено на підставі рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
2.14. У випадку сумнівів щодо достовірності чи неточності відомостей (інформації), внесених до бази даних ЄРАУ Першим рівнем, а також виявлення адміністратором Другого рівня її неповноти, адміністратор Другого рівня може витребувати додаткове підтвердження таких відомостей у раді адвокатів регіону, які остання зобов’язана надати адміністратору Другого рівня невідкладно. Додаткові відомості надаються згідно процедури взаємодії між Першим та Другим рівнем, передбаченої п.2.13 цього Порядку.
До моменту усунення виявлених недоліків адміністратором Першого рівня, відомості не підлягають затвердженню на Другому рівні. Адміністратор Другого рівня бази даних ЄРАУ не має права підтверджувати відомості в ЄРАУ, що внесені з порушенням рішень Ради адвокатів України та актів НААУ.
(пункт 2.14. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
(пункт 2.14. у редакції рішення
Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
(пункт 2.14. зі змінами та доповненнями згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 13.12.2018 р. № 218)
2.15. У момент затвердження адміністратором ЄРАУ Другого рівня відомостей, отриманих від адміністратора ЄРАУ Першого рівня, вони набувають статусу відомостей (інформації) Другого рівня і стають активними та відкритими на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України для загального доступу, за винятком випадків, передбачених цим Порядком.
(пункт 2.15. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
2.16. При внесенні інформації (відомостей) до ЄРАУ адміністраторами ЄРАУ як Першого так і Другого рівня система бази даних ЄРАУ автоматично фіксує прізвище особи, яка внесла відомості до ЄРАУ, час та дату внесення таких відомостей.
2.17. Програмне забезпечення ЄРАУ є власністю Національної асоціації адвокатів України і розробляється підрядними організаціями (підприємствами) на замовлення Національної асоціації адвокатів України. Національна асоціація адвокатів України укладає договір на розробку, обслуговування та супровід програмного забезпечення ЄРАУ зі спеціалізованою організацією (підприємством).
2.18. Електронна база даних ЄРАУ знаходиться на сервері, визначеному Національною асоціацією адвокатів України та підлягає обов’язковому систематичному резервному копіюванню на спеціальні носії з метою збереження даних від втрати.
2.19. Для внесення відомостей до ЄРАУ рішення ради адвокатів регіону не вимагається. Відомості вносяться у відповідності до цього Порядку та інших актів НААУ, РАУ.
(статтю 2 доповнено пунктом 2.19. відповідно до рішення Ради адвокатів України
від 25.07.2018 р. № 109)
Стаття 3. ВІДОМОСТІ, ЯКІ ВНОСЯТЬСЯ ДО ЄРАУ
3.1. До ЄРАУ вносяться такі відомості про адвокатів:
3.1.1. Прізвище, ім’я та по батькові адвоката;
3.1.2. Номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про його видачу (номер і дата прийняття рішення про включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України);
3.1.3. Найменування і місцезнаходження організаційних форм адвокатської діяльності, номери засобів зв’язку;
3.1.4. Адреси робочих місць адвоката (із зазначенням основної та/або додаткових адрес робочого місця), номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти;
3.1.5. Інформація про зупинення, поновлення права на заняття адвокатською діяльністю зазначається у хронологічній послідовності. Інформація відносно дисциплінарної відповідальності адвоката (вид дисциплінарного стягнення, строк застосування, підстава) у відповідному профайлі в Єдиному реєстрі адвокатів України обліковується в загальнодоступному вигляді протягом строку застосування дисциплінарного стягнення та 1 (один) рік після спливу його строку. В адміністративній частині бази ЄРАУ відомості не підлягають вилученню та зберігаються в хронологічній послідовності увесь час.
Інформація про припинення, позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю обліковується у загальнодоступному вигляді та не підлягає вилученню, крім випадків передбачених законом;
(підпункт 3.1.5. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 21.09.2020 р. № 83)
3.1.6. Інші відомості, передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рішеннями Ради адвокатів України або внесення яких вимагається командами програмного забезпечення бази даних ЄРАУ, в тому числі відмітки про сплату внесків та електронна адреса, інформація про підвищення кваліфікації, які є обов’язковими для внесення адміністраторами ЄРАУ, а також можливість внесення електронного варіанту власної фотокартки адвоката;
(підпункт 3.1.3. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76,
підпункти 3.1.4.-3.1.6. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76, із змінами і доповненнями,
внесеними рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66
та від 22.09.2017р. № 190,
підпункт 3.1.6. у редакції рішення Ради адвокатів України від 10.09.2021 року № 75)
3.1.7. За заявою адвоката до ЄРАУ можуть бути внесені відомості щодо: додаткових адрес робочих місць, засобів зв’язку; помічників/стажистів адвоката; загального стажу адвокатської діяльності (на підставі документів, що підтверджують такий стаж, у тому числі довідки з КДКА регіону щодо роботи в колегії адвокатів до 1993 року); займаної посади в органах адвокатського самоврядування; займаної посади, членства в Комітетах при Національній асоціації адвокатів України; займаної посади, членства в комітетах при радах адвокатів регіонів; категорій ведення справ; нагород (почесних звань, відзнак тощо); адрес його офіційних сторінок в соціальних мережах; моделі та серійного номеру комп’ютерної техніки, що використовує адвокат; характеристик та відповідних серійних номерів носіїв інформації, які використовує адвокат в своїй діяльності; транспорту, який використовує адвокат; логотипу та/або найменування веб-сайту АО, АБ, в якому адвокат здійснює адвокатську діяльність; надання адвокатами послуг Pro Bono для військовослужбовців тощо;
(пункт 3.1. доповнено новим підпунктом 3.1.7. , згідно з рішенням Ради адвокатів України
від 26.02.2016 р. № 66, у редакції рішень Ради адвокатів України від 05.08.2017р. № 187,
від 22.09.2017р. № 190, від 03.07.2021р. № 50, від 29.04.2022р. № 44)
3.1.8. Інформація про щорічне підвищення кваліфікації адвокатів, що надається Вищою школою адвокатури.
(пункт 3.1. доповнено новим підпунктом 3.1.8. , згідно з
рішенням Ради адвокатів України від 14.02.2019 р. № 20)
3.2. Для внесення відомостей до ЄРАУ, вказаних в п.3.1., адвокат подає до ради адвокатів свого регіону такі документи: заяву про внесення відомостей до ЄРАУ, копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, копію свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту та документ, що підтверджує адресу робочого місця, внесену в ЄРАУ.
(пункт 3.2. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 26.02.2016 року № 66 та рішення Ради адвокатів України
від 23.04.2016 року № 117)
3.3. Адресою робочого місця адвоката є місцезнаходження обраної адвокатом організаційної форми адвокатської діяльності або адреса фактичного місця здійснення адвокатської діяльності, якщо вона є відмінною від місцезнаходження обраної адвокатом організаційної форми адвокатської діяльності, згідно заяви адвоката. У разі наявності декількох адрес робочих місць адвоката до Єдиного реєстру адвокатів України за заявою адвоката вноситься лише одна адреса робочого місця.
3.4. Адвокат протягом трьох днів з дня зміни відомостей про себе, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України, письмово повідомляє про такі зміни раду адвокатів регіону за адресою свого робочого місця, крім випадків, якщо ці зміни вносяться на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. У випадку порушення вказаного терміну рада адвокатів регіону може звернутись до КДКА регіону щодо притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
(пункт 3.4. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 03.07.2021 р. № 50)
3.5. Не пізніше ніж на третій день з дня отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвокат подає до відповідної ради адвокатів регіону за адресою свого робочого місця заяву про внесення відомостей до ЄРАУ, незалежно від того, яка рада адвокатів регіону видала таке свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, а рада адвокатів регіону, до якої звернувся адвокат, згідно з п. 3.3. Порядку вносить до ЄРАУ відомості, зазначені у п. 3.1. цього Порядку, про такого адвоката.
(пункт 3.5. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 02.06.2018 р. № 93)
3.6. Адміністратор відмовляє у внесенні до ЄРАУ та публічному відображенні відомостей про адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України, який отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю у неналежно створеному та неналежно сформованому відповідно до законодавства України органі (нелегітимному органі).
Адміністратор відмовляє у внесенні до ЄРАУ та публічному відображенні відомостей про адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України, які оформлені та подані з порушенням вимог закону та актів НААУ, у тому числі за відсутності підстав для отримання або заміни свідоцтва (його дубліката).
Адміністратор Другого рівня - Рада адвокатів України, який в ході перевірки правильності, повноти та точності інформації (відомостей) стосовно адвоката виявив факти отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у неналежно створеному та неналежно сформованому відповідно до законодавства України органі, рішень Ради адвокатів України та актів Національної асоціації адвокатів України, відмовляє у включенні до Єдиного реєстру адвокатів України (публічному відображенні відомостей про адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України), як наслідок порушення адміністратором Першого рівня заборон, встановлених Радою адвокатів України.
У випадку встановлення радою адвокатів регіону чи Радою адвокатів України недостовірних відомостей, які стосуються права на заняття адвокатською діяльністю, що містяться в ЄРАУ, профайл адвоката підлягає вилученню з ЄРАУ до надання адвокатом відповідних документів на підтвердження достовірності зазначених відомостей на підставі рішення відповідної ради адвокатів регіону, з подальшим підтвердженням адміністратором бази даних ЄРАУ Другого рівня на підставі рішення Ради адвокатів України або адміністратором бази даних ЄРАУ Другого рівня на підставі рішення Ради адвокатів України.
Виявлення адміністратором ЄРАУ відомостей, які можуть свідчити про факти надання адвокатом недостовірних відомостей для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та складення присяги адвоката України (пункт 5 частини 1 статті 32 Закону), інформація скеровується Головою НААУ чи його заступниками до ВКДКА для прийняття відповідного рішення. У разі припинення права на заняття адвокатською діяльністю з підстав визначених частиною 3 статті 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» відповідні відомості вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України після прийняття рішення КДКА.
(пункт 3.6. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013р. № 220, із змінами і доповненнями, згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66; нова редакція пункту 3.6. згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 02 серпня 2022 року № 68)
3.7. Якщо до Єдиного реєстру адвокатів України були внесені відомості про адвокатів, які отримали свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю або свідоцтва про складання кваліфікаційних іспитів після 19 листопада 2012 року у відповідних радах адвокатів регіону або кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, положення про яких не затверджувались та належна їх державна реєстрація не здійснювалась, інформація може скеровуватися до ВКДКА для прийняття відповідного рішення.
(пункт 3.7. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.07.2013 р. № 184, із змінами і доповненнями, згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
3.8. До Єдиного реєстру адвокатів України вносяться відомості про помічників адвокатів, а саме:
3.7.1. прізвище, ім’я, по батькові помічника адвоката;
3.7.2. інші відомості, передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
(пункт доповнено згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 01.06.2013 р. № 149,
нумерацію пункту змінено згідно із рішенням
Ради адвокатів України від 27.07.2013 р. № 184)
3.9. Запис в ЄРАУ щодо помічників адвоката вноситься до відомостей ЄРАУ (електронна картка бази даних стосовно конкретного адвоката в ЄРАУ) про адвоката, за яким такий помічник закріплений.
(пункт змінено і доповнено згідно із
рішеннями Ради адвокатів України від 01.06.2013 р. № 149,
від 27.07.2013 р. № 184, від 26.02.2016 р. № 66)
(нумерація пунктів 3.2.-3.8. змінена на 3.3.-3.9., згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
3.10. Для підтвердження відомостей про помічника адвоката в ЄРАУ, у випадку первинного внесення, видалення у зв’язку із розірванням або закінченням трудового договору, або внесення будь яких змін, рада адвокатів регіону надсилає засобами електронного зв’язку (електронна пошта тощо) скан-копії документів, затверджених Положенням про помічника адвоката.
3.11. У випадку зміни відомостей про помічника адвоката, адвокат зобов’язаний повідомити про такі зміни раду адвокатів регіону відповідно до п. 4.5. цього Порядку.
(статтю 3 доповнено новими пунктами 3.10. та 3.11., згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
3.12. Встановити, що історія змін відомостей стосовно адвоката, внесених до Єдиного реєстру адвокатів України відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України, обліковується в його профайлі в загальнодоступному вигляді у окремо відведеній частині профайлу з можливістю додаткового перегляду.
(статтю доповнено новим пунктом 3.12. згідно з
рішенням Ради адвокатів України від 8.04.2017 року № 64)
3.13. До Єдиного реєстру адвокатів України вносяться відомості про стажистів адвокатів, а саме:
3.13.1. прізвище, ім’я, по батькові стажистів адвоката;
3.13.2. інші відомості, передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність та актами НААУ, РАУ.
3.14. Запис в ЄРАУ щодо стажистів адвоката вноситься до відомостей ЄРАУ (електронна картка бази даних стосовно конкретного адвоката в ЄРАУ) про адвоката, за яким такий стажист закріплений.
3.15. Адміністратор бази даних ЄРАУ на Другому рівні підтверджує відомості про стажиста адвоката в ЄРАУ при первинному внесенні, видаленні, продовженні терміну стажування, внесенні будь яких інших відомостей виключно за умови отримання від адміністратора бази даних ЄРАУ Першого рівня (ради адвокатів регіону) сканованих копій підтверджуючих такі відомості документів (рішення РАР, направлення на стажування тощо), слідуючи командам системи електронної бази даних ЄРАУ.
(Статтю 3 доповнено пунктами 3.13.-3.15. відповідно до
рішення Ради адвокатів України від 02.06.2018р. № 93)
Стаття 4. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ВІДОМОСТЕЙ, ЩО МІСТЯТЬСЯ В ЄРАУ
(стаття 4 зі змінами згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 01.06.2013 р. № 149)
4.1. До відомостей, що містяться в ЄРАУ вносяться зміни у разі:
4.1.1. Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.1.2. Поновлення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.1.3. підпункт 4.1.3. виключено;
(згідно із рішенням Ради адвокатів України від 06.04.2013 р. № 111)
4.1.4. Припинення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.1.5. Зміни адреси робочого місця адвоката;
4.1.6. Зміни прізвища, імені та по батькові адвоката;
4.1.7. Зміни організаційної форми адвокатської діяльності;
4.1.8. Внесення відомостей про помічників адвоката.
(підпункт 4.1.8. доповнено згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 01.06.2013 р. № 149)
4.2. Відомості, які вносяться до ЄРАУ у випадку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю:
4.2.1. Дата зупинення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.2.2. Підстава зупинення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.2.3. Дата, до якої зупинено право на заняття адвокатською діяльністю, якщо такий строк визначено;
4.2.4. Заява адвоката або назва органу, який прийняв рішення про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю та власне назва і дата такого рішення;
(підпункт 4.2.4. доповнено на підставі
рішення Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
4.3. Відомості, які вносяться до ЄРАУ у випадку поновлення права на заняття адвокатською діяльністю:
4.3.1. Дата, з якої поновлено право на заняття адвокатською діяльністю;
4.3.2. Підстава для поновлення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.3.3. Назва органу, який прийняв рішення про поновлення права на заняття адвокатською діяльністю та власне назва і дата такого рішення;
(підпункт 4.3.3. доповнено на підставі
рішення Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
4.4. Відомості, які вносяться до ЄРАУ у випадку припинення права на заняття адвокатською діяльністю шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю:
4.4.1. Дата припинення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.4.2. Підстава припинення права на заняття адвокатською діяльністю;
4.4.3. Заява адвоката, подання встановлених законом документів, або назва органу, який прийняв рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю та власне назва і дата такого рішення.
(підпункт 4.4.3. доповнено на підставі
рішення Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
4.4.4. У випадку смерті адвоката, відомості про анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю вносяться до ЄРАУ відповідно до службової записки/листа Голови ради адвокатів регіону.
(пункт 4.4. доповнено новим підпунктом 4.4.4., згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 року № 66)
4.5. У випадку зміни відомостей, які вносяться до ЄРАУ, адвокат зобов’язаний протягом трьох днів повідомити Раду адвокатів регіону про ці зміни, подавши відповідну заяву про внесення змін до ЄРАУ.
(пункт 4.5. доповнено на підставі
рішення Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
4.6. Заява про внесення змін до ЄРАУ подається адвокатом до Ради адвокатів регіону за адресою його робочого місця. Заява адвоката про внесення змін до ЄРАУ повинна містити відомості, передбачені п. 3.1. статті 3 цього Порядку.
(пункт 4.6 у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.1. У випадку необхідності внесення змін в ЄРАУ щодо адреси робочого місця адвоката з одного регіону в інший, - адвокат отримує в раді адвокатів регіону за поточною адресою робочого місця трансферний витяг з ЄРАУ, про що подає заяву.
(підпункт 4.6.1. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.2. У заяві про видачу трансферного витягу адвокат зазначає раду адвокатів регіону, на території діяльності якої буде знаходитись його нове робоче місце. Зазначається лише одна рада адвокатів регіону.
(підпункт 4.6.2. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.3. У момент формування та видачі трансферного витягу запис про такого адвоката в ЄРАУ стає доступним для адміністратора ЄРАУ Першого рівня ради адвокатів регіону, вказаного адвокатом за новою адресою його робочого місця (після підтвердження його відповідно адміністратором Другого рівня) на термін 30 днів з моменту формування та видачі такого трансферного витягу. Трансферний витяг підписується головою ради адвокатів регіону, або уповноваженою ним особою, скріплюється печаткою ради адвокатів регіону. Трансферний витяг формується базою даних ЄРАУ автоматично та відповідає затвердженій Радою адвокатів України формі витягу з ЄРАУ. Додатково трансферний витяг має містити обов’язкові реквізити, а саме: назву та адресу ради адвокатів регіону, до якої переміщується адвокат згідно поданої ним заяви (п.4.6.2 цього Порядку), термін дії трансферного витягу (трансферне вікно).
(пункт 4.6. доповнено підпунктом 4.6.3. згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.4. Якщо адвокат протягом 30 днів (далі по тексту «трансферне вікно») з дати формування трансферного витягу не звернувся з заявою про внесення відомостей в ЄРАУ за новою адресою робочого місця, трансферне вікно автоматично закривається системою, а отриманий трансферний витяг стає недійсним. Адвокат вправі повторно за необхідності звернутись за новим трансферним витягом.
(пункт 4.6. доповнено підпунктом 4.6.4. згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013р. № 220)
4.6.5. Трансферний витяг не видається, якщо адвокат не сплатив щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
(пункт 4.6. доповнено підпунктом 4.6.5. згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.6. Усі розпочаті дисциплінарні провадження проти адвоката, який звернувся за отриманням трансферного витягу на день його видачі, продовжують здійснюватись відносно такого адвоката в тій раді адвокатів регіону до якої адвокат звернувся за таким витягом.
(пункт 4.6.доповнено підпунктом 4.6.6. згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.7. Отримавши трансферний витяг, адвокат протягом строку дії «трансферного вікна» подає до ради адвокатів регіону, яка вказана в трансферному витягу, де буде знаходитись нова адреса робочого місця адвоката заяву про внесення змін до ЄРАУ щодо зміни адреси робочого місця.
(пункт 4.6 доповнено підпунктом 4.6.7 згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.8. Заява, передбачена п. 4.6.7 цього Порядку повинна містити відомості, зазначені у п. 3.1. статті 3 цього Порядку. До такої заяви додаються належно засвідчені копії документів на їх підтвердження (договір оренди, безоплатного користування, свідоцтво про право власності на приміщення тощо), нотаріально посвідчена копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та дійсний трансферний витяг (оригінал) з Єдиного реєстру адвокатів України;
(пункт 4.6. доповнено підпунктом 4.6.8. згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.9. Отримавши заяву від адвоката, вказану в п. 4.6.7. рада адвокатів регіону за новою адресою робочого місця адвоката вносить відповідні зміни до запису про такого адвоката в ЄРАУ, слідуючи командам системи електронної бази даних ЄРАУ. При виявленні адміністратором Другого рівня фактів дублювання записів, що були помилково допущені, такі дублюючі записи видаляються Начальником відділу ведення бази даних ЄРАУ Секретаріату Національної асоціації адвокатів України.
(пункт 4.6. доповнено підпунктом 4.6.9 згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.6.10. Після підтвердження адміністратором Другого рівня відомостей, внесених до ЄРАУ в трансферній процедурі адміністратором Першого рівня такі відомості стають активними в ЄРАУ, а трансфер адвоката є завершеним. З цього моменту оператор Першого рівня ради адвокатів регіону за попередньою адресою робочого місця адвоката втрачає доступ до запису в ЄРАУ про такого адвоката.
(пункт 4.6. доповнено підпунктом 4.6.10 згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
4.7. У заяві про внесення відомостей до ЄРАУ, у зв’язку зі зміною прізвища, імені чи по-батькові адвоката зазначаються відомості, передбачені п.п. 3.1.1. цього Порядку. До заяви додається нотаріально посвідчений документ про зміну прізвища, імені чи по батькові (у випадку, якщо копія не завірена нотаріально, Голова ради адвокатів регіону має право завірити таку копію власним підписом та печаткою ради адвокатів регіону за умови пред’явлення оригіналу);
(пункт 4.7. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76, із змінами і доповненнями, згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
4.8. У заяві адвоката про внесення відомостей до ЄРАУ, у зв`язку зі зміною організаційної форми адвокатської діяльності зазначаються відомості, передбачені п.п. 3.1.3. цього Порядку;
(пункт 4.8. у редакції рішення Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
4.8.1. У випадку виникнення змін серед складу учасників організаційно - правових форм адвокатського об’єднання чи адвокатського бюро заяву про внесення відповідної інформації в ЄРАУ має право подавати керівник адвокатського об’єднання чи адвокатського бюро з копіями підтверджуючих документів.
(доповнено підпунктом 4.8.1. відповідно до рішення Ради адвокатів України від 03.07.2021 р. № 50)
4.9. У заяві адвоката про внесення відомостей до ЄРАУ щодо помічника адвоката вказуються відомості, передбачені пунктом 3.7. цього Порядку та додаються документи, передбачені Положенням про помічника адвоката. При цьому, до ЄРАУ може бути внесена адреса того робочого місця адвоката, де працює його помічник.
(пункт 4.9. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
4.10. У випадку особистого подання адвокатом заяви про внесення змін до відомостей, що містяться в ЄРАУ, до заяви додаються копії свідоцтва про право заняття адвокатською діяльністю та інших документів, що підтверджують відповідні зміни,а їх оригінали пред’являються посадовим особам рад адвокатів регіону для огляду.
(пункт 4.10. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220, із змінами і доповненнями,
згідно із рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 року № 66)
4.11. У випадку надсилання адвокатом заяви про внесення будь-яких змін до відомостей, що містяться в ЄРАУ засобами поштового зв’язку, справжність підпису адвоката на заяві засвідчується нотаріально. У випадку надходження відповідної заяви за допомогою електронної пошти (електронний лист може бути прийнятий виключно, якщо він надійшов з адреси електронної пошти, яка зазначена в профайлі адвоката в ЄРАУ) така заява має бути скріплена Електронним цифровим підписом. Додатки до заяв (якщо вони передбачені цим Порядком) повинні бути завірені нотаріально (у випадку надсилання заяви засобами поштового зв’язку), або ЕЦП (у випадку надсилання заяви за допомогою електронної пошти).
(пункт 4.11. у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220,
рішенням Ради адвокатів України від 03.07.2021 року № 50)
Пункти 4.12.-4.14. виключено згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
4.15. Факт перерахування частини внесків адвокатами підтверджується результатами звірки між Національною асоціацією адвокатів України та радами адвокатів регіонів, а також рішеннями ради адвокатів регіонів про розстрочення.
(пункт 4.15. змінено, згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 р. № 66)
4.16. НААУ ініціює звірку та скеровує радам адвокатів регіонів електронними засобами зв’язку на їх офіційні, визначені НААУ електронні адреси, Акт звірки сплати адвокатами щорічних внесків (за наявними даними), який включає списки адвокатів з даними про сплату (несплату) щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, у тому числі на умовах розстрочення.
4.17. Ради адвокаті регіонів протягом трьох робочих днів повертають Акт звірки із внесеними до нього іншими відомостями та підтверджуючими їх документами, у тому числі що свідчать про здійснення відповідних перерахувань на рахунок НААУ. Акт звірки вважається прийнятим у редакції НААУ у разі його неповернення у визначений цим пунктом Порядку строк.
(статтю 4 доповнено пунктами 4.13.-4.17. на підставі
Рішення Ради адвокатів України від 4-5.07.2014 р. № 76)
(стаття 4 пункту 4.17 зі змінами на підставі
Рішення Ради адвокатів України від 13.12.2018 р. № 218)
Стаття 5. ПОРЯДОК ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ВЕДЕННЯМ ЄРАУ
5.1. У випадку, якщо Радою адвокатів України буде встановлено плату за первинне внесення відомостей до ЄРАУ, підтвердження, внесення змін до ЄРАУ, такі відомості вноситимуться виключно за наявності підтвердження внесення такої плати;
5.2. Витрати, пов`язані з веденням ЄРАУ, відшкодовуються в розмірах і порядку, що встановлюються Радою адвокатів України;
5.3. Кошти, отримані за внесення відомостей та змін до ЄРАУ, використовуються виключно для відшкодування витрат, пов`язаних з веденням ЄРАУ. Тільки надлишкові кошти можуть бути використані за рішенням Ради адвокатів України на інші цілі.
Стаття 6. ПОРЯДОК КОРИСТУВАННЯ ЄРАУ, ВИТЯГ З ЄРАУ
6.1. Рада адвокатів України і відповідні ради адвокатів регіонів за запитами правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб, адвокатів або інших осіб, видають витяги з ЄРАУ за правилами, встановленими цим Порядком;
6.2. Інформація, що внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою та доступною у режимі перегляду на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України, за винятком випадків, передбачених цим Порядком;
(пункт 6.2. доповнено та викладено у новій редакції згідно із
рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р.№ 220)
(пункт 6.2. доповнено на підставі рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
6.3. Для цілей, передбачених чинним законодавством України, витяг з ЄРАУ видається виключно Радою адвокатів України, або радою адвокатів регіону.
(пункт 6.3. викладено у новій редакції згідно
із рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
6.4. Витяги з ЄРАУ видаються безоплатно. Витяг з ЄРАУ може бути сформований адміністратором бази даних ЄРАУ Першого рівня та/або адміністратором бази даних ЄРАУ Другого рівня виключно після затвердження адміністратором Другого рівня відомостей про адвоката в базі даних ЄРАУ та їх відображення на офіційному веб-сайті НААУ для загального доступу.
(пункт 6.4. доповнено згідно
із рішенням Ради адвокатів України від 14.12.2018 р .№ 228)
6.5. Витяг з ЄРАУ, якщо він видається безпосередньо Радою адвокатів України чи радою адвокатів регіону, видається та посвідчується відповідно головою Ради адвокатів України (заступниками) чи уповноваженим на це працівником або головою ради адвокатів регіону чи уповноваженим на це членом ради і скріплюється печаткою відповідної ради;
(пункт 6.5. доповнено та викладено у новій редакції згідно
із рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
6.6. Витяг з ЄРАУ передається запитувачу особисто чи направляється листом за наявності фінансової можливості у рад адвокатів регіону, Ради адвокатів України;
(пункт 6.6. доповнено та викладено у новій редакції згідно
із рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
6.7. ЄРАУ доступний користувачам на офіційному веб-сайті НААУ -www.unba.org.ua;
6.8. З метою ведення Єдиного реєстру адвокатів України, дозволяється обробка персональних даних фізичних осіб відповідно до законодавства з питань захисту персональних даних адвокатів;
6.9. Відповідальними за достовірність відомостей, що надаються для внесення до ЄРАУ в порядку внесення змін є особи, які надали цю інформацію;
(пункт 6.9. викладено у новій редакції згідно
із рішенням Ради адвокатів України від 27.09.2013 р. № 220)
6.10. Форма та зміст витягу з ЄРАУ затверджується Радою адвокатів України.
Стаття 7. НАБРАННЯ ЧИННОСТІ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПОРЯДКУ
7.1. Будь-які зміни та доповнення до цього Порядку вносяться за рішенням Ради адвокатів України в порядку, передбаченому Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;
7.2. Цей Порядок набирає чинності з дня його затвердження Радою адвокатів України;
7.3. Встановити, що з метою первісного формування ЄРАУ адвокати України зобов’язані в строк до 10 січня 2013 року подати до Ради адвокатів України відомості, передбачені статтею 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» для внесення їх до Єдиного реєстру адвокатів України, про що розмістити оголошення на сайті НААУ;
7.4. До завершення повного формування органів адвокатського самоврядування в регіонах України відомості до ЄРАУ вносяться Радою адвокатів України. Голова Ради адвокатів України своїм розпорядженням надає доступ до ведення ЄРАУ Першого рівня радам адвокатів регіонів, які розпочали свою роботу;
7.5. Інформація про ради адвокатів регіонів, які мають право доступу Першого рівня ведення ЄРАУ розміщується на сайті НААУ;
7.6. Після отримання від Ради адвокатів України права доступу Першого рівня ведення ЄРАУ відповідною радою адвокатів регіону, до неї, адвокатами, адреси робочого місця яких знаходиться цьому регіоні, скеровуються відомості, вказані в п. 7.3. статті 7 даного Порядку;
7.7. Встановити, що прострочення адвокатом надання відомостей і змін до них, передбачених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та цим Порядком є невиконанням ним рішень органів адвокатського самоврядування і тягне за собою накладення дисциплінарного стягнення, передбаченого законом.
(пункт 7.7. у редакції рішення Ради адвокатів України
від 4-5.07.2014 р. № 76)
{Текст із змінами станом на 02.08.2022 взято з сайту Національної асоціації адвокатів України http://www.unba.org.ua}