Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 08 вересня 2017 року № 755
Відповідно до статті 56 Бюджетного кодексу України, статті 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:
1. Унести до пункту 1 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типових форм меморіальних ордерів, інших облікових регістрів суб’єктів державного сектору та порядку їх складання» від 08 вересня 2017 року № 755, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2017 року за № 1416/31284, такі зміни:
в абзацах двадцять третьому - двадцять шостому слова «Зведення накопичувальних відомостей» замінити словами «Накопичувальна відомість»;
після абзацу тридцять восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
У зв’язку з цим абзаци тридцять дев’ятий - сороковий вважати відповідно абзацами сороковим - сорок першим.
2. Унести зміни до меморіальних ордерів № 11 «Накопичувальна відомість про надходження продуктів харчування», № 11-авт «Накопичувальна відомість про надходження продуктів харчування», № 12 «Накопичувальна відомість про витрачання продуктів харчування», № 12-авт «Накопичувальна відомість про витрачання продуктів харчування», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 08 вересня 2017 року № 755, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2017 року за № 1416/31284, виклавши їх в новій редакції, що додається.
3. Затвердити Зміни до Порядку складання типових форм меморіальних ордерів та інших облікових регістрів суб’єктів державного сектору, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08 вересня 2017 року № 755, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2017 року за № 1416/31284, що додаються.
4. Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Воробей С.І.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної служби статистики України Голова Державної казначейської служби України | І. Вернер Т. Слюз |
Директор Департаменту |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Директор Департаменту |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Директор Департаменту |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Директор Департаменту |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Директор Департаменту |
|
ЗМІНИ
до Порядку складання типових форм меморіальних ордерів та інших облікових регістрів суб’єктів державного сектору
1. У розділі II:
у главі 11:
у назві меморіального ордеру № 11 слова «Зведення накопичувальних відомостей про надходження продуктів харчування» замінити словами «Накопичувальна відомість про надходження продуктів харчування»;
пункти 1-2 викласти в такій редакції:
«1. Накопичувальна відомість про надходження продуктів харчування використовується для обліку операцій про надходження продуктів харчування.
2. Меморіальний ордер складається за результатами місяця в розрізі матеріально відповідальних осіб (суб’єктів державного сектору).»;
у главі 12:
у назві меморіального ордеру № 12 слова «Зведення накопичувальних відомостей про витрачання продуктів харчування» замінити словами «Накопичувальна відомість про витрачання продуктів харчування»;
пункти 1-3 викласти в такій редакції:
«1. Накопичувальна відомість про витрачання продуктів харчування використовується для обліку операцій про витрачання продуктів харчування протягом місяця.
2. Меморіальний ордер складається в кінці місяця в розрізі матеріально відповідальних осіб (суб’єктів державного сектору).
3. До меморіального ордера вносяться дані про витрачання продуктів харчування за відповідною кореспонденцією субрахунків.»;
після глави 18 «Книга аналітичного обліку депонованої заробітної плати і стипендій (реєстр депонованих сум)» доповнити новою главою 19 «Оборотна відомість» такого змісту:
1. Оборотна відомість застосовується для аналітичного обліку запасів, а також для звірки даних складського та бухгалтерського обліку.
2. Оборотна відомість складається щомісячно на підставі даних бухгалтерського обліку за кожною групою аналітичних рахунків, що об’єднані відповідним синтетичним рахунком, у кількісному та вартісному відображеннях. За кожним субрахунком виводяться загальні сумові підсумки, які мають відповідати показникам синтетичного обліку.
Оборотна відомість використовується для обліку надходження та витрачання запасів. В оборотній відомості ведеться облік запасів у кількісному та сумовому вимірах за кожним найменуванням або однорідною групою (видом) запасів у розрізі субрахунків (аналітичних рахунків) та матеріально відповідальних осіб. Записи здійснюються за кожним документом із зазначенням матеріально відповідальної особи.».
У зв’язку з цим глави 19-20 вважати відповідно главами 20-21.