open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • Зміст
Чинна

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

09.02.2012  № 513/0340-06-7


Міністерству економічного
розвитку і торгівлі України
вул. М. Грушевського, 12/2,
м. Київ, 01008

Державна служба фінансового моніторингу України направляє до відома та інформування суб'єктів первинного фінансового моніторингу отриману від Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні інформацію про застосування США санкцій до фінансових установ.

Перший заступник Голови

О.Ю. Фещенко
Додаток

Копії до:

пан Олексій Бережний,
Голова Департаменту фінансового
моніторингу, Національний Банк України,
пан Ростислав Троненко, директор,
Другий територіальний департамент,
Міністерство закордонних справ України.

Неофіційний переклад.

Київ, Україна, 25 січня 2012 року

Сполучені Штати хотіли б поінформувати Вас про включення банку Тейарат та Трейд Кепітал Банк до переліку організацій відповідно до Наказу Президента 13382 за надання фінансових послуг банку Меллат, експортно-імпортному банку Ірану (EDBI) та Іранській Республіці Іран Шіппін Лайнз (IRISL), всіх з яких було раніше включено до переліку ЄС та Міністерства фінансів США за участь в діяльності з розповсюдження Іранської зброї.

Наказ Президента 13382, виданий 28 червня 2005 року, уповноважує на блокування США активів тих, хто розповсюджує зброю масового знищення та тих, хто їх підтримує, і спрямований на ізоляцію їх від фінансової та комерційної систем США. Включення до переліку відповідно до Наказу Президента 13382 загалом забороняє угоди між особами в переліку і будь-якими особами США і блокує активи, що підпадають під юрисдикцію США і належать особам, включеним до переліку.

В рамках наших зусиль, спрямованих на боротьбу проти дій Ірану в фінансовій сфері, які вводять в оману з метою обійти міжнародні санкції, ми включаємо до переліку Іранський банк Тейарат та Трейд Кепітал Банк за надання фінансових послуг банку Меллат, експортно-імпортного банку Ірану (EDBI) та Іранській Республіці Іран Шіппін Лайнз (IRISL), всіх з яких було раніше включено до переліку ЄС та Міністерства фінансів США за участь в діяльності з розповсюдження Іранської зброї.

Заснований в 1979 році, державний Банк Тейарат є третім по величині банком Ірану і має близько двох тисяч відділень по всьому Ірану і також відділення за кордоном в Парижі, Франція, та Душанбе, Таджикистан. Банк Тейарат безпосередньо сприяє зусиллям Ірану в ядерній сфері. Наприклад, в 2011 році він сприяв переведенню десятків мільйонів доларів, допомагаючи включеній до переліку ЄС організації Атомік енерджі Іран (AEOI) в її зусиллях з придбання концентрату урану. AEOI управляє програмами країни з виробництва розщеплюючих матеріалів і є основною організацією Ірану з дослідження та розвитку ядерної технології.

Банк Тейарат також раніше надавав допомогу Іранським банкам, включеним до переліку, та урядові Ірану в тому, щоб оминути міжнародні санкції та перевірку. В 2009 році, наприклад, банк Тейарат сприяв проведенню значного продажу зброї урядові Демократичної республіки Конго. Також через надання фінансових послуг банку Меллат та EDBI протягом останніх років банк Тейарат підтримував діяльність підрозділів і підпорядкованих установ Організації Оборонної промисловості, включеної до переліку ООН і включеної до переліку ЄС, Іранському революційному корпусу охорони (IRGC). Банк Тейарат надає банківські послуги включеним до переліку ЄС та США IRISL та її підрозділам Сафіран Пайам Дарйа перевізна компанія Co., Південна перевізна лінія Ірану та Хазар Сі Шіппін Лайн. Банк Тейарат має головний офіс в а/с 11365-5416, 247 проспект Талегані, 15994 Тегеран, Іран.

Сполучені Штати також включають до переліку Трейд Кепітал Банк, банк, розташований в Мінську, яким майже повністю володіє банк Тейарат. Як і банк Тейарат, Трейд Кепітал Банк надає фінансові послуги EDBI та сприяє доступу Ірану до євро в обхід Європейських регуляторів. Трейд Кепітал Банк має два місця розташування: 65А Тімірязєва, 2200035 Мінськ, Білорусь та вул. Козлова, 3, Мінськ 220005, Білорусь. Трейд Кепітал Банк також називають Банк Торговий капітал ЗАО, ТС банк, ТК Банк, ТК Банк Зао, Торговий Капітал (ТК Банк) та Зао Банк Торговий Капітал.

Як завжди, ця інформація міститься та сайті Міністерства фінансів США. Більш детальну інформація можна знайти тут: www.treasury.gov/offices/enforcement/ofac.

Сподіваюсь, ця інформація буде корисною для Вас. Очікуємо на продовження співпраці над цими та іншими пов'язаними питаннями безпеки та нерозповсюдження і готові надати додаткову допомогу за необхідності. Основною контактною особою з цього питання в Посольстві США є Ерік Сальзман, з яким можна зв'язатись за телефоном 044-521-5307 або SalzmanEA@state.gov.

З повагою,

Радник з економічних питань

Шевер Кс. Волтмер

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: