open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • Зміст
Чинна

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

15.05.2013  № 512

Про створення робочої групи з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами в Україні

З метою активізації роботи щодо вирішення концептуальних теоретичних і організаційних питань щодо дошкільної освіти дітей з особливими потребами та впровадження інклюзивної освіти у систему дошкільної освіти в Україні НАКАЗУЮ:

1. Утворити робочу групу з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами у складі згідно з додатком 1.

2. Затвердити Положення про робочу групу з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами (далі - Робоча група), що додається.

3. Робочій групі:

3.1. До 20.05.2013 розробити та затвердити план заходів щодо сприяння організації роботи з дітьми дошкільного віку, які мають особливі потреби.

3.2. З метою розгляду та сприяння вирішенню нагальних питань щодо організації роботи з дітьми, що мають особливі потреби, щоквартально протягом 2013-2014 років проводити засідання та інформувати громадськість про проведену роботу.

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра Б.М. Жебровського.

Міністр

Д.В. Табачник
Додаток 1
до наказу МОН України
15.05.2013  № 512

СКЛАД
робочої групи з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами в Україні

№ з/п

П. І. Б.

Голова:

1.

Жебровський Борис Михайлович - заступник Міністра освіти і науки України.

Заступник голови:

2.

Єресько Олег Вікторович - директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНУ.

Секретар

3.

Швачова Олена Іванівна - методист вищої категорії сектору науково-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Члени комісії

4.

Андреєва Наталія Сергіївна - голова правління благодійної організації "Школа-сходинки".

5.

Бахно Олена Василівна - головний спеціаліст відділу інклюзивної освіти та інтернат них закладів.

6.

Долинна Ольга Петрівна - завідувач сектору науково-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

7.

Ладная Ольга Юр'ївна - член співтовариства особливих дітей.

8.

Марценківський Ігор Анатолійович - головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я України за спеціальністю дитяча та підліткова психіатрія (за згодою).

9.

Обухівська Антоніна Григорівна - завідувач центральної ПМПК, кандидат психологічних наук.

10.

Островська Катерина Олексіївна - кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Львівського національного університету імені І. Франка, голова громадської організації допомоги аутичним дітям, директор центру "Відкрите серце" (за згодою).

11.

Омельяненко Ніна Володимирівна - голова асоціації працівників дошкільних навчальних закладів.

12.

Панасюк Тамара Вікторівна - заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти - начальник відділу дошкільної та початкової освіти МОН України.

13.

Чупріков Анатолій Павлович - доктор медичних наук, професор Національної медичної академії імені П.Л. Шупика (за згодою).

14.

Шейко Світлана Василівна - завідувач дошкільного навчального закладу № 291.

15.

Шульженко Діна Іванівна - доктор психологічних наук, професор кафедри психокорекційної педагогіки Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ ім. М.П. Драгоманнова.

16.

Яковенко Олена Степанівна - директор центру лікувальної педагогіки, нейропсихолог (за згодою).

17.

Скрипник Тетяна Вікторівна - завідувач лабораторії корекції розвитку дітей з аутизмом Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, доктор психологічних наук.

18.

Бірюкова Анна Петрівна - директор Інклюзивного ресурсного центру громадської організації "Системна допомога дітям з аутизмом "Маленький Принц".
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
15.05.2013  № 512

ПОЛОЖЕННЯ
про робочу групу з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами

1. Робоча група утворюється з метою активізації роботи щодо вирішення концептуальних теоретичних і організаційних питань щодо організації дошкільної освіти для дітей з особливими потребами та впровадження інклюзивної освіти у систему дошкільної освіти в Україні (далі - Робоча група) і є постійним консультативно-дорадчим органом Міністерства освіти і науки України.

2. Робоча група у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки та іншими нормативно-правовими актами а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Робочої групи є:

1) сприяння вирішенню нагальних питань щодо організації роботи з дітьми, що мають особливі потреби;

2) підготовка пропозицій щодо формування і реалізації державної політики щодо впровадження інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності;

3) підготовка пропозицій щодо визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації завдань дошкільної освіти дітей, що мають особливі потреби;

4) підготовка рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності місцевих органів виконавчої влади з питань впровадження інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності;

5) підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази з питань впровадження інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності.

4. Робоча група відповідно до покладених на неї завдань:

1) проводить аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі реалізації державної політики у сфері дошкільної освіти дітей з особливими потребами;

2) бере участь у розробленні проектів нормативно-правових актів з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами.

5. Робоча група має право:

1) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);

2) організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів.

6. Робоча група під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з державними органами, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами.

7. Персональний склад Робочої групи затверджується наказом Міністерства освіти і науки.

8. Формою роботи Робочої групи є засідання, що проводяться за рішенням голови Робочої групи.

{Текст взято з сайту Міністерства освіти і науки http://www.mon.gov.ua}

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: