open
  • Друкувати
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Зміст
Чинна

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

22.04.2014  № 500

Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

З метою удосконалення типових навчальних планів та навчальних програм для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів НАКАЗУЮ:

1. Утворити робочі групи для проведення експертизи типових навчальних планів та навчальних програм для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів у складі згідно з додатком.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) до 25.05.2014 за наслідками експертизи та громадського обговорення внести необхідні зміни до типових навчальних планів та навчальних програм для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів й подати на затвердження в установленому порядку.

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра

П.Б. Полянський




Додаток
до наказу Міністерства освіти і науки
22.04.2014 № 500

РОБОЧІ ГРУПИ
для проведення моніторингу типових навчальних планів та навчальних програм для початкової та основної школи

Дошкільна освіта

 

П. І. Б.

Посада, місце роботи

1.

Зуб Марія Марксівна

Директор ДНЗ № 9 Деснянського району м. Києва

2.

Никончук Валентина Степанівна

Директор ДНЗ № 800 Дарницького району м. Києва

3.

Резенчук Наталія Володимирівна

Начальник відділу дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

4.

Швачова Олена Іванівна

Методист вищої категорії сектору науково-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти відділу науково-методичного забезпечення змісту початкової та дошкільної освіти науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

Початкова школа

Українська мова (мова навчання), Літературне читання, Українська мова (державна) у школах з навчанням мовами національних меншин, Мова національних меншин (друга мова) у школах з українською мовою навчання

П. І. Б.

Посада, місце роботи

1.

Гайова Любов Андріївна

вчитель початкових класів НВК № 240 "Соціум" м. Києва, вчитель-методист

2.

Йолкіна Лариса Віссаріонівна

доцент кафедри української літератури Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, кандидат філологічних наук

3.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

4.

Соловець Лариса Огеївна

викладач-методист Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України

Математика

1.

Листопад Наталія Петрівна

науковий співробітник лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України

2.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

3.

Пархоменко Наталія Євгенівна

заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи № 194 "Перспектива" м. Києва, вчитель-методист

4.

Седеревічене Алла Олексіївна

завідувач навчально-методичним кабінетом початкової освіти Київського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних кадрів

Інформатика

1.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

2.

Паньков Андрій Вікторович

науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

3.

Проценко Тетяна Григорівна

вчитель гімназії № 191 м. Києва ім. Павла Тичини

4.

Проценко Галина Олександрівна

вчитель інформатики гімназії № 75 м. Києва

Природознавство

1.

Андрусенко Ірина Володимирівна

науковий співробітник лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України

2.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

3.

Телецька Людмила Іванівна

доцент кафедри педагогіки та методики початкового навчання Інституту педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, кандидат біологічних наук

4.

Панченко Світлана Василівна

вчитель початкових класів спеціалізованої школи I ст. № 327 м. Києва з поглибленим вивченням іноземних мов, учитель-методист

Я у світі

1.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

2.

Монастирська Галина Іванівна

учитель початкових класів Луганської спеціалізованої школи II - III ступенів № 1 імені Л. М. Лоповка, учитель вищої категорії, учитель-методист

3.

Попович Надія Дмитрівна

завідувач відділу дошкільної та початкової освіти, методист вищої кваліфікаційної категорії Інституту післядипломної педагогічної освіти м. Івано-Франківськ

4.

Шовкун Людмила Миколаївна

заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель початкових класів Хотівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I - III ступенів - гімназія" Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, кандидат педагогічних наук

Російська мова, Літературне читання, Російська мова (друга мова) у школах з українською мовою навчання

1.

Грабовенко Наталія Валеріївна

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доцент кафедри педагогіки і психології, кандидат педагогічних наук

2.

Седова Наталія Миколаївна

завідувач відділу початкової освіти Донецького інституту післядипломної педагогічної освіти, лауреат Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року - 1996"

3.

Новікова Тетяна Георгіївна

вчитель початкових класів гімназії № 178 м. Києва, вчитель-методист

4.

Кошкіна Жанна Олексіївна

науковий співробітник Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України

Музичне мистецтво, Образотворче мистецтво, Мистецтво

1.

Комаровська Оксана Анатоліївна

завідувач лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук

2.

Добровольська Людмила Насибівна

методист лабораторії дошкільної і початкової освіти Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

3.

Ілляшенко Олена Дмитрівна

вчитель початкових класів Ірпінської спеціалізованої школи художнього профілю Київської області

4.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

Трудове навчання

1.

Попова Тетяна Сергіївна

молодший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України

2.

Павич Надія М.

методист трудового навчання і креслення Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

3.

Трохименко Тамара Олександрівна

методист обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з початкового навчання центру методичного забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти

4.

Душенко Валентина Олександрівна

учитель початкових класів Миколаївської санаторної школи-інтернату № 7, учитель-методист, заслужений вчитель України

Основи здоров'я, Фізична культура

1.

Данільченко Світлана Володимирівна

викладач-методист психолого-педагогічних дисциплін, директор Макіївського педагогічного училища

2.

Крилевець Марина Петрівна

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, завідувач відділом дошкільної, початкової та спеціальної освіти

3.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

4.

Москаленко Оксана Леонідівна

директор загальноосвітнього навчального закладу I - III ступенів № 10 м. Донецька

Основна школа

Українська мова

П. І. Б.

Посада, місце роботи

1.

Голуб Ніна Борисівна

завідувач лабораторії навчання української мови Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор (голова)

2.

Корицька Галина Романівна

доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради, кандидат філологічних наук

3.

Скрипник Людмила Михайлівна

учитель української мови і літератури ЗОШ № 225 Оболонського р-ну м. Києва

5.

Таранік-Ткачук Катерина Валеріївна

В. о. начальника відділу експериментальної педагогіки та управління освітою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, кандидат педагогічних наук

Українська література

1.

Горик Ніна Петрівна

викладач словесних дисциплін Луцького педагогічного коледжу, заслужений учитель України

2.

Єременко Олена Володимирівна

заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор (голова)

3.

Папета Дмитро Сергійович

голова Всеукраїнської громадської організації "Літературне об'єднання "Кобзар"

4.

Таранік-Ткачук Катерина Валеріївна

головний спеціаліст відділу експериментальної педагогіки та управління освітою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, кандидат педагогічних наук

5.

Цимбалюк Василь Іванович

заступник директора Сквирського ліцею, заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук

Світова література

1.

Кушнір Ірина Богданівна

старший викладач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені І. Франка, кандидат філологічних наук (голова)

2.

Коваленко Лариса Василівна

завідувач відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і світової літератури Вінницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

3.

Папета Дмитро Сергійович

голова Всеукраїнської громадської організації "Літературне об'єднання "Кобзар"

4.

Семенюк Олена Олександрівна

учитель Скандинавської гімназії Дарницького району м. Києва

5.

Таранік-Ткачук Катерина Валеріївна

головний спеціаліст відділу експериментальної педагогіки та управління освітою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, кандидат педагогічних наук

Мови і літератури національних меншин

1.

Новікова Ганна Іванівна

вчитель спеціалізованої школи з поглибленим вивченням російської мови № 247 м. Києва, вчитель-методист

2.

Єпіхіна Тетяна Володимирівна

вчитель російської мови ліцею "Перспектива" м. Запоріжжя, заслужений вчитель України

3.

Фідкевич Олена Львівна

старший науковий співробітник лабораторії російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, кандидат філологічних наук

4.

Путій Тетяна Миколаївна

доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук

5.

Дем'яненко Олена Олександрівна

проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Київського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук

6.

Грищенко Галина Григорівна

вчитель російської мови і літератури спеціальної школи № 124 м. Києва, вчитель-методист

7.

Кошкіна Жанна Олексіївна

науковий співробітник Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України

8.

Борка Валентина Драгумівна

вчитель румунської мови і літератури Ніжньобшанської ЗОШ Тячівського району Закарпатської області, вчитель-методист

9.

Пуліска Ганна Іванівна

вчитель румунської мови і літератури Солотвінської ЗОШ № 2 Тячівського району Закарпатської області

10.

Дацьо Тарас Іванович

старший викладач кафедри класичної і румунської філології Ужгородського національного університету

11.

Дьорке Магдалина Зигмундівна

викладач кафедри угорської філології Ужгородського національного університету, кандидат філологічних наук

12.

Сергійчук Юліана Павлівна

методист кабінету освіти національних спільнот Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

13.

Доргай Ангеліна Олександрівна

вчитель угорської мови і літератури Сьюртівської ЗОШ Ужгородського району Закарпатської області

14.

Апріашвілі Вероніка Володимирівна

вчитель польської мови та літератури ЗОШ № 24 м. Львова

15.

Краснопольська Марія-Кристина Миколаївна

методист вищої категорії, методист методичного кабінету відділу освіти Бориславської міської ради Львівської області

16.

Сагата Юлія Ігорівна

викладач кафедри польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук

17.

Полякова Тетяна Михайлівна

методист Центру методичного забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Житомирського інституту післядипломної педагогічної освіти

18.

Самонова Олена Ігорівна

вчитель-методист ЗОШ № 6 м. Бердичева Житомирської області

19.

Хлопек Адам Броніславович

начальник Дрогобицької філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, голова Спілки вчителів-полоністів

20.

Мацькович Марія Романівна

методист Дрогобицької філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

21.

Кірчіу Зінаїда Остафіївна

методист Ренійського районного відділу Одеської області

22.

Страт Любов Павлівна

вчитель молдовської мови та літератури Новоселівської НВК - "школа-ліцей" Саратського району Одеської області

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин

1.

Черничко Степан Степанович

проректор з наукової та навчальної роботи Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II, кандидат філологічних наук

2.

Мігалі Аксенія Іванівна

вчитель української мови Середньоводянської ЗОШ Рахівського району Закарпатської області

3.

Борисова Єва Єлемірівна

вчитель української мови Ужгородської угорськомовної гімназії Закарпатської області

4.

Ворон Алла Анатоліївна

заступник директора з навчально-виховної роботи Технологічного ліцею "ОРТ" м. Києва

5.

Солопенко Володимир Анатолійович

заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії "Троєщина" м. Києва

6.

Зубко Роксалана Ігорівна

вчитель української мови ЗОШ № 10 м. Львова

7.

Шершньова Віра Петрівна

методист, вчитель української мови ЗОШ № 10 м. Львова

8.

Іваночко Ганна Остапівна

викладач кафедри світової літератури та славістики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук

9.

Нетебренко Лариса Віталіївна

вчитель української мови та літератури Крутоярівської ЗОШ Білгород-Дністровського району Одеської області

Освітня галузь "Суспільствознавство"

Історія

1.

Васильєв Олексій Олександрович

вчитель історії фінансово-правового ліцею Солом'янського району м. Києва, старший викладач кафедри загальної психології Інституту людини Київського університету ім. Б. Грінченка

2.

Дрібниця Віталій Олександрович

викладач суспільних дисциплін гуманітарно-педагогічного коледжу Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, викладач

3.

Комарова Поліна Георгіївна

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України

4.

Черевко Оксана Степанівна

доцент кафедри всесвітньої історії Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, кандидат історичних наук

5.

Островський Валерій Васильович

завідуючий відділом суспільних дисциплін лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

6.

Щупак Ігор Якович

директор благодійного фонду "Український інститут вивчення Голокосту "Ткума", кандидат історичних наук

Правознавство

1.

Желіба Олександр Володимирович

член Всеукраїнської спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти, кандидат педагогічних наук

2.

Зінченко Володимир Анатолійович

учитель правознавства Славутицького ліцею Славутицької міської ради, учитель-методист

3.

Ладиченко Віктор Валерійович

завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор юридичних наук, професор

4.

Комарова Поліна Георгіївна

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України

5.

Рибак Ірина Миколаївна

завідувач відділу суспільних дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Освітня галузь "Мистецтво"

Інтегрований курс "Мистецтво", "Музичне мистецтво", "Образотворче мистецтво"

1.

Комаровська Оксана Анатоліївна

завідувач лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук

2.

Коновалова Ольга Володимирівна

доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат мистецтвознавства

3.

Лотоцька Алевтина Вікторівна

головний спеціаліст відділу дошкільної та початкової освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти

4.

Овіннікова Наталія Ігорівна

учитель музичного мистецтва та художньої культури ЗОШ I - III ст. № 119 м. Києва, учитель-методист

Освітня галузь "Природознавство"

Географія

1.

Гладковський Роман Васильович

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН

2.

Довгань Андрій Іванович

доцент Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова

3.

Забуга Наталія Іванівна

завідуюча сектором природничо-математичної освіти Інституту інноваційних технологій та змісту освіти

4.

Капіруліна Світлана Леонідівна

доцент кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук

5.

Магалецька Тетяна Діонісіївна

вчитель географії загальноосвітньої школи I - III ступенів № 28 м. Житомира, заслужений вчитель України

Біологія

1.

Дерій Сергій Іванович

доцент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат біологічних наук

2.

Козленке Олександр Григорович

науковий співробітник лабораторії хімічної і біологічної освіти інституту педагогіки НАПН України

3.

Мамчур Євгенія Іванівна

учитель Погребищенської середньої загальноосвітньої школи I - III ступенів № 2 Вінницької області

4.

Мирна Лілія Анатоліївна

методист біології і екології Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

5.

Фіцайло Світлана Сергіївна

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН

6.

Чернінський Андрій Олександрович

президент ГО "Ноосфера"

Хімія

1.

Бобкова Олена Степанівна

завідувач кабінету координації роботи з методичними кабінетами Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів

2.

Голомб Олександр Михайлович

методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

3.

Гусарук Надія Іванівна

голова Рівненської обласної ГО "Асоціація учителів природничих предметів - "ЕКО"

4.

Новченкова Катерина Дмитрівна

учитель ліцею № 17 м. Хмельницького

5.

Філоненко Ірина Олександрівна

учитель гімназії № 273 м. Києва

6.

Фіцайло Світлана Сергіївна

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН

7.

Шиян Надія Іванівна

завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор

Фізика

1.

Дерід Тетяна Василівна

учитель гімназії № 136 м. Києва

2.

Заболотний Володимир Іванович

завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор

3.

Засєдка Людмила Миколаївна

учитель Українського фізико-математичного ліцею, кандидат фізико-математичних наук, заслужений вчитель України

4.

Крамаренко Наталія Володимирівна

старший викладач кафедри дидактики та методики навчання природничо-математичних дисциплін КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти"

5.

Фіцайло Світлана Сергіївна

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН

6.

Чернецький Ігор Станіславович

голова Асоціації учителів фізики України "Шлях освіти в XXI сторіччя"

7.

Шиховцева Людмила Євгеніївна

методист відділення навчально-методичного забезпечення загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

Освітня галузь "Математика"

Математика

1.

Литвиненко Ольга Олександрівна

методист Дарницького районного методичного кабінету міста Києва

2.

Паньков Андрій Вікторович

науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

3.

Янішевський Василь Володимирович

вчитель Технічного ліцею Дніпровського району м. Києва, вчитель-методист

4.

Яценко Світлана Євгенівна

доцент кафедри математики та методики навчання математики Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, кандидат педагогічних наук

Освітня галузь "Технологія"

Трудове навчання

1.

Горобець Олена Валеріївна

вчитель навчально-виховного об'єднання "Загальноосвітній навчальний заклад I - III ступенів № 20 - дитячий юнацький центр "Сузір'я" м. Кіровограда

2.

Дятленко Сергій Миколайович

начальник відділу нормативного забезпечення та організаційної роботи МОНмолодьспорту

3.

Пархоменко Олександр Миколайович

науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України, заслужений вчитель України

4.

Колодійчук Олег Ярославович

методист Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Інформатика

1.

Кудренко Богдан

головний спеціаліст відділу експериментальної педагогіки та управління освітою Міністерства освіти і науки

2.

Мотурнак Євген Володимирович

завідувач лабораторії навчально-виховного комплексу - ліцею № 100 м. Дніпропетровська

3.

Паньков Андрій Вікторович

науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

4.

Потієнко Валентина Олександрівна

вчитель інформатики Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат педагогічних наук

5.

Чернікова Людмила Антонівна

завідувач регіонального науково-методичного центру комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти", кандидат педагогічних наук

Фізична культура

1.

Коломоєць Галина Анатоліївна

науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України

2.

Дятленко Сергій Миколайович

начальник відділу нормативного забезпечення та організаційної роботи МОНмолодьспорту України

3.

Лакіза Олексій Миколайович

доцент кафедри педагогічної майстерності Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, кандидат педагогічних наук

4.

Сілкова Валерія Олександрівна

вчитель ліцею № 293 м. Києва

Основи здоров'я

1.

Думчева Анастасія

спеціаліст програм сексуального та репродуктивного здоров'я, здоров'я дітей та підлітків Бюро ВООЗ в Україні

2.

Жадан Олена Миколаївна

учитель Шелудьківського ліцею Зміївської районної ради Харківської області

3.

Мазаєва Катерина Вікторівна

завідувач науково-методичної лабораторії біології та основ здоров'я КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти"

4.

Страшко Станіслав Васильович

завідувач кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров'я Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

5.

Фіцайло Світлана Сергіївна

головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України

6.

Черниш Ірина Вікторівна

учитель Житомирського міського колегіуму м. Житомир

Директор департаменту

Ю.Г. Кононенко

{Текст взято з сайту Міністерства освіти і науки http://www.mon.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: