open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

13.03.2014  № 05-09/Н-399з-68

Про оплату вартості путівок

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) на виконання доручень Секретаріату Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України розглянула звернення щодо вимог Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління фонду від 25.02.2009 р. № 12 (далі - Порядок № 12), і повідомляє.

Відповідно до вимог статті 47 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240 (далі - Закон № 2240) для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Пунктом 4.13 Порядку № 12 визначено, що часткова оплата вартості путівки до санаторію вноситься до каси страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, а при відсутності каси - через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем обліку страхувальника.

Сума оплати часткової вартості путівки, внесена застрахованою особою до каси, має бути перерахована на транзитний рахунок робочого органу Фонду протягом трьох банківських днів після її внесення.

Відповідно до пункту 4.14 Порядку № 12 за відсутності квитанції до прибуткового касового ордера або квитанції про часткову оплату вартості путівки застрахованій особі путівка не видається.

У разі порушення порядку видачі путівок, відповідно до вимог пункту 6.2 Порядку № 12, сума витрат Фонду за путівки, які видані з порушенням названого Порядку, у тому числі невикористані, не береться до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника.

Відповідно до частини першої статті 30 Закону № 2240 страхувальники у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 вищеназваного Закону на страхувальників накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

У зв'язку із зверненнями страхувальників, що обслуговуються в органах Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства), про порушення встановлених строків перерахування сум оплати часткової вартості путівок і несвоєчасному поверненні страхових коштів, що виникли в результаті затримок при виконанні платіжних доручень органами Казначейства, виконавча дирекція Фонду рекомендувала виконавчим дирекціям відділень Фонду (лист від 16.12.2013 р. № 01-16-3580), за наявності у страхувальників платіжних доручень або реєстрів платіжних доручень розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів з відміткою "Дата надходження", брати до уваги зазначені обставини при застосування фінансових санкцій, передбачених частиною першою статті 30 Закону № 2240. Крім цього, органам Фонду було рекомендовано донести зазначену інформацію до відома страхувальників, що обслуговуються в органах Казначейства.

Т.в.о. першого заступника
директораА. Дзюба

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: