open
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Нечинна

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

08.05.2013  № 493

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1242 від 26.11.2015}

Про заходи щодо поліпшення профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу

На виконання рішення колегії від 01.03.2013 (протокол № 2/4-22) "Про стан травматизму учасників навчально-виховного процесу за останні сім років, створення безпечних умов праці і навчання в установах та закладах освіти" і з метою попередження й усунення причин травматизму НАКАЗУЮ:

1. Департаментам загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.), професійно-технічної освіти (Супрун В.В.), вищої освіти (Коровайченко Ю.М.), головному спеціалісту з безпеки життєдіяльності при плануванні роботи з керівниками навчальних закладів щодо поліпшення профілактики травматизму під час навчання та навчальної практики вихованців, учнів і студентів передбачати додаткові запобіжні заходи.

2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментам освіти і науки, молоді та спорту (управлінням освіти і науки) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищим навчальним закладам I-IV рівнів акредитації:

2.1. Обговорити матеріали колегії на засіданнях відповідних колегій, рад, зборів та визначити заходи щодо попередження та усунення причин травматизму вихованців, учнів, студентів, курсантів та працівників.

2.2. Переглянути і взяти на особливий контроль плани евакуації учасників навчально-виховного процесу та обслуговуючого персоналу на об'єктах цілодобового перебування.

2.3. До 20 травня 2013 р. проаналізувати стан виконання навчальними закладами за останні три роки приписів органів державного нагляду за безпекою життєдіяльності населення та повідомити до 24 травня 2013 р. головного спеціаліста з безпеки життєдіяльності Міністерства. Посадових осіб, винуватих у систематичному порушенні правил безпеки в установах і закладах освіти, притягнути до відповідальності.

3. Постійно діючій комісії з перевірки знань посадових осіб з питань безпеки життєдіяльності (Дніпров О.С.) планову перевірку знань з питань безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека, безпека дорожнього руху, поводження при надзвичайних ситуаціях тощо) посадових осіб здійснювати відповідно до затверджених планів-графіків.

4. Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації (Семиноженко В.П.), Державній службі інтелектуальної власності (Ковіня М.В.), Державній інспекції навчальних закладів (Гончаренко М.Ф.), Комітету з фізичного виховання та спорту (Баженков Є.В.) управління охороною праці та безпекою життєдіяльності (пожежна безпека, безпека дорожнього руху, поводження при надзвичайних ситуаціях тощо) до 31 травня 2013 року привести у відповідність до законодавства України.

5. При призначенні керівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, підприємств, установ і організацій та працівників Міністерства враховувати вимоги статті 29 і частини сьомої статті 153 Кодексу законів про працю України, статей 5, 13, 15 і 18 Закону України "Про охорону праці", частини четвертої статті 8 Закону України "Про пожежну безпеку", частини другої статті 20 Кодексу цивільного захисту України та інших нормативно-правових актів щодо безпеки життєдіяльності.

6. Головному спеціалісту з безпеки життєдіяльності спільно з департаментом економіки та фінансування (Даниленко С.В.), сектором внутрішнього аудиту (Колот О.В.) до 1 червня 2013 р. підготувати і направити Міністерству фінансів пропозиції щодо передбачення видатків загального фонду на заходи з безпеки життєдіяльності при підготовці бюджетних пропозицій на 2014 рік.

7. Керівникам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації при розподілі функціональних обов'язків проректорів (заступників директорів) виконання функцій стосовно управління безпекою життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу покладати на проректорів (заступників директорів) з навчальної роботи.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Дніпрова О.С.

Міністр

Д.В. Табачник

{Текст взято з сайту Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді http://www.nenc.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: