open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

23.11.2015  № 206/765


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 грудня 2015 р.
за № 1567/28012

Про внесення змін до Вимог щодо визначення розмірів і меж зони спостереження атомної електричної станції

Відповідно до частини другої статті 22, частини четвертої статті 45 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", частини другої статті 20 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" та з метою вдосконалення норм та правил щодо регулювання ядерної та радіаційної безпеки НАКАЗУЄМО:

1. Внести до Вимог щодо визначення розмірів і меж зони спостереження атомної електричної станції, затверджених наказом Державної інспекції ядерного регулювання України, Міністерства охорони здоров’я України від 07 листопада 2011 року № 153/766, зареєстрованих у Міністерстві юстиції Україні 24 листопада 2011 року за № 1343/20081, такі зміни:

1) пункти 1.4, 1.5 розділу І викласти в такій редакції:

"1.4. У рамках періодичної переоцінки безпеки діючих АЕС підтверджується достатність встановленого проектом розміру ЗС критеріям, наведеним у пункті 2.1 розділу ІІ цих Вимог.

1.5. У цих Вимогах терміни та визначення вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", Загальних положеннях безпеки атомних станцій, затверджених наказом Державного комітету ядерного регулювання України від 19 листопада 2007 року № 162, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 січня 2008 року № 56/14747 (із змінами) (далі - Загальні положення безпеки атомних станцій), Нормах радіаційної безпеки України (НРБУ-97), затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 липня 1997 року № 208, введених у дію постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 грудня 1997 року № 62 (далі - НРБУ-97).";

2) пункт 2.1 розділу ІІ викласти в такій редакції:

"2.1. Розміри ЗС визначаються так, щоб при запроектних аваріях, частота яких дорівнює або перевищує значення показників, встановлених відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4.1 розділу IV Загальних положень безпеки атомних станцій, дози опромінення населення на межі ЗС та за її межами не перевищували критеріїв введення невідкладних контрзаходів (нижніх меж виправданості) - евакуації і йодної профілактики, а саме:

ефективна доза - 50 мЗв;

доза на щитоподібну залозу:

у дітей - 50 мЗв;

у дорослих - 200 мЗв;

доза на шкіру - 500 мЗв.

У разі проходження зовнішньої межі ЗС по населеному пункту межа ЗС коригується таким чином, щоб весь населений пункт, у межах його адміністративного кордону, входив до ЗС АЕС.".

2. Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання (Столярчук Б.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Т.П. Кілочицьку та заступника Міністра охорони здоров’я України В.В. Шафранського.

Голова Державної інспекції
ядерного регулювання України



С. Божко

Міністр
охорони здоров'я України



О. Квіташвілі

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Міністр енергетики
та вугільної промисловості України

Заступник Міністра
регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального господарства України -
керівник апарату

Міністр внутрішніх справ України

В.о. Міністра фінансів України




М. Чечоткін



В. Демчишин







В.А. Негода

А.Б. Аваков

І. Уманський

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: