open
Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 16 січня 2013 року № 7

Про скарги кандидатів у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 20, 24, 34, 47, 58 з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради Яковець О.С., Баланди Д.О., Банаха Ю.В., Заборського В.О., Послідніченка В.Ю., Ливень Я.С., зареєстровані в Центральній виборчій комісії 14 січня 2013 року відповідно за № 21-36/1-372, 21-36/1-370, 21-36/1-367, 21-36/1-364, 21-36/1-366, 21-36/1-371

До Центральної виборчої комісії 14 січня 2013 року надійшли скарги кандидатів у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 20, 24, 34, 47, 58 з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради Яковець О.С., Баланди Д.О., Банаха Ю.В., Заборського В.О., Послідніченка В.Ю., Ливень Я.С. на бездіяльність Львівської обласної виборчої комісії та дії голови цієї комісії Щура М.В.

У скаргах суб’єкти звернення просять визнати такою, що не відповідає вимогам законодавства, порушує виборчі права громадян, а також права та законні інтереси суб’єктів звернення зі скаргами, бездіяльність Львівської обласної виборчої комісії щодо: незатвердження тексту виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58; незабезпечення виготовлення інформаційних плакатів кандидатів у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58 з розрахунку по два примірники на кожну виборчу комісію; невизначення шляхом жеребкування черговості надання ефірного часу кандидатам у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58, неоприлюднення результатів такого жеребкування та складеного за його підсумком розкладу ефірного часу із зазначенням передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм, дати і часу виходу їх в ефір у місцевих засобах масової інформації, заснованих на державній чи комунальній формі власності, а також зобов’язати Львівську обласну виборчу комісію в найкоротші строки вчинити вказані дії; зобов’язати Львівську обласну виборчу комісію забезпечити виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 23, 34, 47, 58 у строк, передбачений законодавством України; рекомендувати Львівській обласній виборчій комісії визначити товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерконтиненталь-Україна" для укладення договору на друк виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року та укласти такий договір; визнати дії голови Львівської обласної виборчої комісії Щура М.В. систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків щодо незабезпечення розгляду на засіданні комісії питань стосовно затвердження тексту виборчих бюлетенів, виготовлення інформаційних плакатів кандидатів у депутати та проведення жеребкування черговості надання ефірного часу кандидатам у депутати Львівської обласної ради під час проміжних виборів 27 січня 2013 року та прийняти рішення про заміну голови Львівської обласної виборчої комісії Щура М.В. у зв’язку із систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків; зобов’язати Львівську обласну виборчу комісію утриматися від вчинення протиправних дій та (або) бездіяльності протягом виборчої кампанії з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно з частинами першою, п’ятою статті 86 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі – Закон) скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини третьої статті 88 Закону (частина шоста статті 86 Закону).

Кандидати у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 20, 24, 34, 47, 58 з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради Яковець О.С., Баланда Д.О., Банах Ю.В., Заборський В.О., Послідніченко В.Ю., Ливень Я.С. оскаржують бездіяльність Львівської обласної виборчої комісії стосовно затвердження тексту виборчих бюлетенів, виготовлення інформаційних плакатів, а також проведення жеребкування вказаною комісією щодо черговості надання ефірного часу кандидатам у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради та оприлюднення результатів такого жеребкування у строки, визначені Законом.

Проміжні вибори депутатів Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58 призначені Львівською обласною виборчою комісією на 27 січня 2013 року.

Згідно з частиною третьою статті 81 Закону проміжні вибори депутата в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах проводяться у порядку та строки, передбачені Законом.

Відповідно до частини третьої статті 66 Закону текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 17 днів до дня місцевих виборів, тобто до 9 січня 2013 року включно.

Частиною першою статті 49 Закону встановлено, що відповідна територіальна виборча комісія не пізніш як за 16 днів до дня виборів забезпечує виготовлення інформаційних плакатів, зокрема, кандидатів у депутати з розрахунку по два примірники на кожну виборчу комісію, тобто до 10 січня 2013 року включно.

Згідно з частиною другою статті 52 Закону жеребкування щодо черговості надання ефірного часу, зокрема, кандидатам у депутати, проводиться територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 16 днів до дня виборів, тобто до 10 січня 2013 року включно.

За змістом частини дванадцятої статті 15 Закону днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена цим чи іншими законами України.

Таким чином суб’єкти звернення зі скаргою оскаржують, зокрема, бездіяльність Львівської обласної виборчої комісії, допущену 9 та 10 січня 2013 року.

Натомість зазначені скарги надійшли до Центральної виборчої комісії 14 січня 2013 року, тобто з порушення строку оскарження.

Стосовно оскарження дій голови Львівської обласної виборчої комісії зазначаємо, що частиною сьомою статті 85 Закону визначено, що Центральна виборча комісія уповноважена розглядати лише скарги щодо бездіяльності територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Відповідно до частини шостої цієї статті Закону рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, її члена може бути оскаржено до суду.

Відтак Центральна виборча комісія не є належним суб’єктом розгляду зазначених скарг у частині оскарження дій голови Львівської обласної виборчої комісії Щура М.В.

Згідно з частиною одинадцятою статті 88 Закону виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених цим Законом.

З огляду на викладене скарги кандидатів у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 20, 24, 34, 47, 58 з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради Яковець О.С., Баланди Д.О., Банаха Ю.В., Заборського В.О., Послідніченка В.Ю., Ливень Я.С. у частині оскарження бездіяльності Львівської обласної виборчої комісії щодо затвердження тексту виборчих бюлетенів, виготовлення інформаційних плакатів, проведення жеребкування вказаною комісією щодо черговості надання ефірного часу кандидатам у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради та оприлюднення результатів такого жеребкування, зобов’язання Львівської обласної виборчої комісії вчинити зазначені дії в найкоротші строки, а також оскарження дій голови Львівської обласної виборчої комісії Щура М.В. підлягають залишенню без розгляду по суті.

Водночас вимоги суб’єктів звернення зі скаргою стосовно зобов’язання Львівської обласної виборчої комісії забезпечити виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року в передбачений законодавством України строк, а також утриматися від вчинення протиправних дій та (або) бездіяльності протягом вказаної виборчої кампанії не підлягають задоволенню.

Так, відповідно до частини першої статті 67 Закону обласна виборча комісія забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах не пізніш як за десять днів до дня виборів, тобто до 16 січня 2013 року включно.

Отже, на момент подання суб’єктами звернення скарг до Центральної виборчої комісії не сплинув строк для забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року.

Разом з тим, обов’язок територіальної виборчої комісії діяти відповідно до Конституції України та законів України, у тому числі забезпечити виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах, встановлено частиною третьою статті 19, пунктом 8 частини другої статті 25, частиною першою статті 67 Закону.

З огляду на викладене підстави для додаткового зобов’язання Львівської обласної виборчої комісії забезпечити виготовлення виборчих бюлетенів, а також утриматися від вчинення протиправних дій та (або) бездіяльності протягом виборчого процесу з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року в Центральної виборчої комісії відсутні.

Крім того, не підлягають задоволенню вимоги суб’єктів звернення зі скаргами щодо рекомендації Львівській обласній виборчій комісії визначити товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерконтиненталь-Україна" для укладення договору на друк виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року та укласти такий договір, оскільки визначення підприємства, яке виготовляє виборчі бюлетені, та укладення із ним відповідного договору згідно з частинами першою, другою статті 67 Закону є виключною компетенцією відповідної територіальної виборчої комісії.

За змістом частини сімнадцятої статті 27 Закону ніхто не має права втручатися в діяльність виборчої комісії, крім випадків, передбачених Законом.

Враховуючи викладене, відповідно до частин шостої, сьомої статті 85, частин першої, п’ятої, шостої статті 86, частини одинадцятої статті 88, частин першої, четвертої, сьомої статті 90 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів депутатів Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року № 352, керуючись частиною другою статті 3, статтями 11–13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скарги кандидатів у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 20, 24, 34, 47, 58 з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради Яковець О.С., Баланди Д.О., Банаха Ю.В., Заборського В.О., Послідніченка В.Ю., Ливень Я.С. у частині визнання такою, що не відповідає вимогам законодавства, порушує виборчі права громадян, а також права та законні інтереси суб’єктів звернення зі скаргами, бездіяльність Львівської обласної виборчої комісії щодо незатвердження тексту виборчих бюлетенів для голосування на проміжних виборах депутатів Львівської обласної ради 27 січня 2013 року в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58; незабезпечення виготовлення інформаційних плакатів кандидатів у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58 з розрахунку по два примірники на кожну виборчу комісію; невизначення шляхом жеребкування черговості надання ефірного часу кандидатам у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 19, 20, 24, 34, 47, 58; неоприлюднення результатів такого жеребкування та складеного за його підсумком розкладу ефірного часу із зазначенням передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм, дати і часу виходу їх в ефір у місцевих засобах масової інформації, заснованих на державній чи комунальній формі власності, зобов’язання Львівської обласної виборчої комісії в найкоротші строки вчинити вказані дії, а також визнання дій голови Львівської обласної виборчої комісії Щура М.В. систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків та прийняття рішення про його заміну залишити без розгляду по суті.

2. У задоволенні решти вимог скарг Яковець О.С., Баланди Д.О., Банаха Ю.В., Заборського В.О., Послідніченка В.Ю., Ливень Я.С. відмовити.

3. Копію цієї постанови надіслати кандидатам у депутати Львівської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 2, 20, 24, 34, 47, 58 з проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради Яковець О.С., Баланді Д.О., Банаху Ю.В., Заборському В.О., Послідніченку В.Ю., Ливень Я.С. та Львівській обласній виборчій комісії.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісіїВ.ШАПОВАЛ

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: