open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П'ята секція

РІШЕННЯ

Заява № 37654/10,
подана Володимиром Миколайовичем Диммою проти України

Офіційний переклад

5 лютого 2013 року Європейський суд з прав людини (п'ята секція), засідаючи комітетом, до складу якого увійшли:


Ангеліка Нуссбергер (), Голова,
Ганна Юдківська (),
Андре Потоцький (), судді,
а також Стівен Філліпс (), заступник Секретаря секції,

беручи до уваги вищезазначену заяву, подану 22 червня 2010 року,
враховуючи декларації щодо дружнього врегулювання у справі,
після обговорення постановляє таке рішення:

ФАКТИ ТА ПРОЦЕДУРА

Заявник, пан Володимир Миколайович Димма, є громадянином України, який народився в 1980 році та проживає в м. Новомиргороді.

Уряд України (далі - Уряд) представляв його Уповноважений - пан Н. Кульчицький з Міністерства юстиції України.

Факти справи, які були представлені сторонами, можуть бути викладені таким чином.

7 травня 2004 року працівниками Новомиргородського районного відділу УМВС України та Управління МВС України в Кіровоградській області було затримано заявника за підозрою у вчиненні крадіжки та доставлено до Ленінського районного відділу міліції в м. Кіровограді. Заявника тримали під вартою з 21.00 години 7 травня до 4.00 години 8 травня 2004 року.

Під час тримання під вартою його було піддано різним формам жорстокого поводження, включаючи удушення протигазом та ураження електричним струмом, з метою змусити заявника зізнатися у вчиненні крадіжки.

Зранку 8 травня 2004 року заявника було доставлено працівниками міліції до будинку його матері, де він проживав.

8 травня 2004 року було проведено медичний огляд заявника, в результаті якого було складено акт № 16. Відповідно до цього акта протягом вказаного періоду та за вищевказаних обставин він зазнав численних тілесних ушкоджень.

З 8 по 31 травня 2004 року заявника було госпіталізовано до травматологічного відділення Новомиргородської лікарні.

3 вересня 2004 року прокуратурою Кіровоградської області було порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень та незаконного затримання стосовно працівників Міністерства внутрішніх справ України без зазначення їхніх прізвищ.

У невстановлену дату заявник формально впізнав своїх нападників.

З жовтня 2005 року до лютого 2010 року заявник звертався з численними скаргами до органів міліції, прокуратури, омбудсмена, парламенту, а також до Президента, заявляючи про відсутність прогресу у справі. У той же період він отримав значну кількість відповідей, здебільшого від органів прокуратури, в яких повідомлялось про наявність прогресу в розслідуванні кримінальної справи.

СКАРГИ

Посилаючись на статтю 3 Конвенції, заявник стверджує, що він зазнав жорстокого поводження. Посилаючись на статті 3 та 13 Конвенції, він скаржиться на неефективність та надмірну тривалість розслідування кримінальної справи щодо працівників міліції. Відповідно до пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції заявник вважає, що тривалість та неефективність розслідування порушує його права на захист в суді.

ПРАВО

21 вересня 2011 року Суд отримав від Уряду наступну декларацію:

«Я, пані Валерія Лутковська, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, заявляю, що Уряд України з метою досягнення дружнього врегулювання у вищезазначеній справі, яка знаходиться на розгляді Європейського суду з прав людини, пропонує сплатити пану Володимиру Миколайовичу Диммі ex gratia суму 10000 (десять тисяч) євро, яка є відшкодуванням будь-якої матеріальної та моральної шкоди, а також компенсацією судових витрат, разом з будь-якими податками, що можуть бути нараховані.

Ця сума має бути конвертована у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу, та сплачена протягом трьох місяців з моменту повідомлення про ухвалення Європейським судом з прав людини рішення відповідно до пункту 1 статті 37 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У разі несплати цієї суми протягом вищевказаного строку Уряд зобов'язується сплачувати з моменту спливу цього періоду і до моменту розрахунку простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме в період несплати, плюс три відсоткові пункти. Ця виплата становитиме остаточне вирішення справи».

12 серпня 2011 року Суд отримав наступну декларацію, підписану заявником:

«Я, Володимир Миколайович Димма, зазначаю, що Уряд України з метою досягнення дружнього врегулювання у вищезазначеній справі, яка знаходиться на розгляді Європейського суду з прав людини, готовий сплатити мені ex gratia суму 10000 (десять тисяч) євро, яка є відшкодуванням будь-якої матеріальної та моральної шкоди, а також компенсацією судових витрат, разом з будь-якими податками, що можуть бути нараховані.

Ці суми мають бути конвертовані у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу та сплачені протягом трьох місяців з моменту повідомлення про ухвалення Європейським судом з прав людини рішення відповідно до пункту 1 статті 37 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. З моменту спливу цього періоду і до моменту розрахунку буде сплачуватися простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме в період несплати, плюс три відсоткові пункти.

Я приймаю цю пропозицію та у подальшому відмовляюсь від будь-яких скарг проти України, які стосуються фактів, викладених у цій заяві. Я заявляю, що справу вирішено остаточно».

Суд бере до уваги факт досягнення сторонами дружнього врегулювання. Суд переконаний, що таке врегулювання ґрунтується на повазі до прав людини, визначених в Конвенції та протоколах до неї, і не знаходить підстав для подальшого розгляду заяви. З огляду на вищезазначене справу має бути вилучено з реєстру справ Суду.

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО

Вирішує вилучити заяву з реєстру справ відповідно до статті 39 Конвенції.

Заступник Секретаря

Стівен ФІЛЛІПС

Голова

Ангеліка НУССБЕРГЕР

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: