open
Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України

м. Київ
7 лютого 2013 року
№ 5-у/2013

Справа № 1-8/2013
№ 2-8/2013

Конституційний Суд України у складі суддів:


Винокурова Сергія Маркіяновича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Запорожця Михайла Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича - доповідача,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Пасенюка Олександра Михайловича,
Сергейчука Олега Анатолійовича,
Стецюка Петра Богдановича,
Шишкіна Віктора Івановича,

розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України.

Заслухавши суддю-доповідача Колоса М.І. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України

установив:

1. Суб’єкт права на конституційне подання - 51 народний депутат України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), пункту 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), згідно з якими суддям Вищого адміністративного суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надано право відмовляти у відкритті касаційного провадження у справі у випадках, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Народні депутати України стверджують, що оспорювані положення суперечать принципу правової визначеності, оскільки не розкривають зміст словосполучення „необґрунтована касаційна скарга“, а також не встановлюють критерії, за якими має визначатися потреба у витребуванні та перевірці матеріалів судової справи. Крім того, вони вважають, що ці положення позбавляють особу права на доступ до правосуддя, оскільки унеможливлюють розгляд касаційної скарги по суті та повторне звернення до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою на оскаржуване рішення.

На думку авторів клопотання, приписи пункту 5 частини п’ятої статті 214 КАС України, пункту 5 частини четвертої статті 328 ЦПК України суперечать вимогам статті 8, пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України.

2. Конституційний Суд України, вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі у зв’язку із прийняттям Третьою колегією суддів Конституційного Суду України Ухвали від 15 січня 2013 року про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі згідно з пунктом 2 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“, виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 147, пункту 1 частини першої статті 150 Конституції України, статті 40 Закону України „Про Конституційний Суд України“ 51 народний депутат України є належним суб’єктом права на конституційне подання, порушене ними питання підвідомче Конституційному Суду України.

Конституційне подання за формою і змістом відповідає вимогам статей 38, 39 Закону України „Про Конституційний Суд України“.

З огляду на наведене Конституційний Суд України вважає, що є підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 38, 39, 40, 46, 50, 71 Закону України „Про Конституційний Суд України“, Конституційний Суд України

ухвалив:

відкрити конституційне провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України.


КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

{Текст взято з сайту Конституційного Суду України}

 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: