open
Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 14 лютого 2013 року № 35

Про запит на інформацію редакції Інформаційного агентства "Регіональні новини", зареєстрований у Центральній виборчій комісії 12 лютого 2013 року за № 21-17-1174

До Центральної виборчої комісії 12 лютого 2013 року надійшов запит на інформацію редакції Інформаційного агентства "Регіональні новини" щодо надання інформації про кількість виборців в Україні станом на 1 лютого 2013 року та про кількість виборців, які проживають у сільській місцевості, станом на 1 лютого 2013 року.

Розглянувши вказаний запит на інформацію, Центральна виборча комісія зазначає.

Частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" встановлено, що Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених вказаним Законом.

Згідно із частиною першою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Підготовка статистичної інформації про кількісні характеристики виборчого корпусу за даними Державного реєстру виборців (далі – Реєстр), розпорядником якого є Центральна виборча комісія, зазначеної в інформаційному запиті, потребує виконання спеціальних дій, спрямованих на її створення із застосуванням програмних засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців".

Згідно з Роз’ясненням щодо використання інформації з Державного реєстру виборців при забезпеченні доступу до публічної інформації відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 19 травня 2011 року № 69, Центральна виборча комісія не є розпорядником інформації за запитами на інформацію стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних Реєстру або потребує створення в інший спосіб із використанням відомостей Реєстру.

Порядок використання статистичної інформації Реєстру визначається статтею 30 Закону України "Про Державний реєстр виборців", згідно з якою Центральна виборча комісія складає і використовує статистичні відомості Реєстру щодо кількісних характеристик виборчого корпусу під час утворення виборчих дільниць та територіальних виборчих округів, вирішення інших питань організації підготовки та проведення виборів Президента України, виборів народних депутатів України, всеукраїнського референдуму.

Крім того, Комісія надає статистичну інформацію про кількісні характеристики виборчого корпусу на підставі відомостей Реєстру за зверненням Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, іншого центрального органу виконавчої влади.

Відомості про кількість виборців у межах районів, міст обласного (республіканського в Автономній Республіці Крим) значення, районів у містах, Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також у закордонному виборчому окрузі станом на останній день попереднього місяця розміщуються щомісяця на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії та зберігаються у вільному доступі протягом трьох місяців (частина п’ята статті 30 Закону України "Про Державний реєстр виборців").

Так, станом на 31 січня 2013 року у базі даних Реєстру містилося 36710430 записів про виборців, у тому числі 455415 записів про виборців, які проживали чи перебували за межами України.

Інформація станом на 1 лютого 2013 року про кількість виборців в Україні та кількість виборців, які проживають у сільській місцевості, Центральною виборчою комісією в процесі виконання своїх повноважень не отримувалася та не створювалася, а тому Комісія не володіє запитуваною інформацією у розумінні Закону України "Про доступ до публічної інформації".

З огляду на зазначене Центральна виборча комісія має право відмовити у задоволенні запиту на інформацію відповідно до пункту 1 частини першої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Відмова у задоволенні запиту на інформацію може бути оскаржена запитувачем у порядку, передбаченому статтею 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Враховуючи викладене, згідно з пунктом 1 частини першої, частинами четвертою та п’ятою статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", керуючись статтею 1, частиною другою статті 3, статтями 11, 12, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити редакції Інформаційного агентства "Регіональні новини" у задоволенні запиту на інформацію.

2. Копію цієї постанови надіслати редакції Інформаційного агентства "Регіональні новини" на електронну адресу, вказану в запиті на інформацію.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Заступник Голови
Центральної виборчої комісіїА.МАГЕРА

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: