open
Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Нечинна

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

15.02.2013  № 243


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 березня 2013 р.
за № 362/22894

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 361 від 26.03.2015}

Про затвердження Порядку обміну інформацією між Державною службою фінансового моніторингу України і Міністерством фінансів України для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму

З метою підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та на виконання пунктів 6 і 7 частини другої статті 14 та пункту 17 частини другої статті 18 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» і відповідно до підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 446, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок обміну інформацією між Державною службою фінансового моніторингу України і Міністерством фінансів України для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету фінансового моніторингу України, Міністерства фінансів України від 22 жовтня 2010 року № 193/1253 «Про затвердження Порядку надання Державним комітетом фінансового моніторингу України Міністерству фінансів України інформації для підвищення ефективності здійснення нагляду», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2010 року за № 1120/18415.

3. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) спільно з Департаментом взаємодії та координації системи фінансового моніторингу Державної служби фінансового моніторингу України (Романов В.В.) в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України Фещенка О.Ю.

Міністр

Ю. Колобов

ПОГОДЖЕНО:


Голова Державної служби
фінансового моніторингу УкраїниС.Г. Гуржій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
15.02.2013  № 243


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 березня 2013 р.
за № 362/22894

ПОРЯДОК
обміну інформацією між Державною службою фінансового моніторингу України і Міністерством фінансів України для підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму

I. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено відповідно до пунктів 6 і 7 частини другої статті 14 та пункту 17 частини другої статті 18 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».

2. Цей Порядок визначає обсяг та порядок обміну інформацією між Державною службою фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг України) та суб’єктом державного фінансового моніторингу - Міністерством фінансів України (далі - Мінфін) для підвищення ефективності здійснення ним нагляду за додержанням вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму суб'єктами господарювання, які проводять лотереї або будь-які інші азартні ігри, суб'єктами господарювання, які здійснюють торгівлю дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них, аудиторами, аудиторськими фірмами, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з бухгалтерського обліку, - суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі - Суб’єкти), нагляд за якими здійснює Мінфін, для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

II. Інформація, що надається Держфінмоніторингом України

1. Держфінмоніторинг України надає Мінфіну інформацію щодо ефективності заходів, що вживаються Суб’єктами, нагляд за якими здійснює Мінфін, для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, а саме:

статистичні дані щодо фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, які отримані Держфінмоніторингом України від Суб’єктів;

статистичні дані щодо помилок, допущених Суб’єктами при поданні інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу;

інформацію про стан обліку Суб’єктів у Держфінмоніторингу України;

інформацію про виявлені Держфінмоніторингом України факти, що можуть свідчити про порушення Суб’єктами вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;

інформацію щодо складених Держфінмоніторингом України протоколів про адміністративні правопорушення, вчинені посадовими особами Суб’єктів і громадянами - суб’єктами підприємницької діяльності, які є Суб’єктами, та результатів їх розгляду;

відомості про аналіз Держфінмоніторингом України методів та фінансових схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

2. Відомості, які містять інформацію з обмеженим доступом, надаються у випадках та в порядку, передбачених законодавством.

3. Обмін інформацією між Держфінмоніторингом України та Мінфіном здійснюється з дотриманням заходів, що виключають сторонній доступ до інформації або документів під час їх надання з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.

4. Інформація, що передається Держфінмоніторингом України Мінфіну, використовується ним виключно в службових цілях при здійсненні нагляду за додержанням Суб’єктами вимог законодавства і не може підлягати розголошенню.

III. Терміни надання інформації

1. Мінфін щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, інформує Держфінмоніторинг України про виявлені порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму Суб’єктами та заходи, вжиті для їх усунення.

2. Держфінмоніторинг України надає Мінфіну визначену інформацію:

відповідно до абзаців другого - четвертого пункту 1 розділу ІІ цього Порядку - щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом;

відповідно до абзацу п’ятого пункту 1 розділу ІІ цього Порядку - протягом місяця з дня виявлення таких фактів;

відповідно до абзацу шостого пункту 1 розділу ІІ цього Порядку - протягом трьох робочих днів після отримання від судового органу інформації про результати розгляду справи про адміністративне правопорушення;

відповідно до абзацу сьомого пункту 1 розділу ІІ цього Порядку - щороку до 1 березня року, що настає за звітним.

Директор Департаменту
податкової, митної політики
та методології
бухгалтерського облікуМ.О. Чмерук

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: